O bezpieczeństwie z włoszczowską młodzieżą: Policjanci z Komedy Powiatowej Policji we Włoszczowie spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie. Funkcjonariusze poruszali zagadnienia związane z bezpieczeństwem na drodze, zaprezentowali również filmy „Życie jest zbyt cenne, nie zostawiaj go na drodze” i „Eksperyment”. Papierosy bez akcyzy: Ponad 1000 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Końskich. Kontrabanda przewożona była w samochodzie przez 44- letniego mężczyznę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny. Kryminalni ruszyli z pomocą potrąconemu mężczyźnie: W piątek przed godziną 14 w rejonie budynku skarżyskiej policji doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych 85-letniego mężczyzny. Wypadek rozegrał się niemalże na oczach funkcjonariuszy, którzy kończyli służbę. Policjanci natychmiast ruszyli poszkodowanemu z pomocą. 85-latek trafił do szpitala. Dzień otwarty w Szkole Podstawowej nr 5: Kolejny raz w tym roku szkolnym spotykamy się w Szkole Podstawowej nr 5 z przedszkolakami. Udany „Bal Słowackiego” w I LO: Piątkowy wieczór w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku upłynął pod znakiem dobrej zabawy. „Bal Słowackiego” przyciągnął ponad 300 osób, aż o 100 więcej niż w roku ubiegłym. Znamy kadrę Korony na obóz w Turcji: Poznaliśmy kadrę Korony Kielce na obóz przygotowawczy. Kielczanie do Turcji wylecą w 21-osobowym w składzie wraz z trójką nowych zawodników. Polacy raczej ufni w stosunku do Policji: Około 3/4 Polaków ma zaufanie do Policji, wynika z danych zaprezentowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Most zamiast łączyć dzieli? "Problem rozdmuchany przez media" - mówi wicemarszałek: Most w Połańcu, który miał połączyć Świętokrzyskie z Podkarpaciem zaczyna jednak dzielić. Wszystko przez wprowadzenie ograniczenia prędkości i tonażu na jednej z dróg dojazdowych. Władze naszego województwa przekonują jednak, że przeniesienie ruchu tranzytowego na nową drogę nie wydłuża czasu podróży. Wiktoria i Kacper pojadą do Eurodisneylandu!: Za nami kolejny finał konkursu na Małą Miss i Małego Mistera Ziemi Świętokrzyskiej. Jak przyznają organizatorzy, konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nic dziwnego, w końcu nagrodą główną dla małego zwycięzcy jest wyjazd do Eurodisneylandu. Poznać Iran – wspomnienia z podróży Marzeny Kądzieli: To było wyjątkowe spotkanie, pełne wyjątkowych wspomnień. W czwartek wieczorem w Klubie Podróżnika Domu Środowisk Twórczych w Kielcach, wieloletnia dziennikarka „Echa Dnia” i podróżniczka, Marzena Kądziela, opowiedziała o swojej wyprawie do Iranu.
Menu

Zamiast piłkarzem zostań pszczelarzem!

Zamiast piłkarzem zostań pszczelarzem!

Liga Ochrony Przyrody rozpoczęła cykl spotkań pod nazwą „Nie musisz zostać piłkarzem, zostań pszczelarzem”.  Akcja ma uwrażliwić najmłodszych na problemy niszczenia przyrody przez człowieka oraz przekonać ich, ze pszczoły to bardzo ważne i pożyteczne owady.

Jak pokazują badania każdego roku na świecie jest coraz mniej pszczół. Ekolodzy alarmują, że to bardzo groźne zjawisko, bo aż 80 procent roślin, które żyją na ziemi jest zapylane przez te owady. Ich wyginięcie jest więc równoznaczne z wyginięciem ludzi.

Aby uświadomić społeczeństwu tę skalę zjawiska oraz poszerzyć ich wiedzę o pracy pszczół Liga Ochrony Przyrody w Kielcach zorganizowała akcję „Nie musisz zostać piłkarzem, zostań pszczelarzem”. Przedsięwzięcie skierowane jest do przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej.

Na koniec ciekawostka, choć brzmi to nieprawdopodobnie, faktem jest, że do zastąpienia pracy jednej pszczoły potrzeba aż 1000 osób.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy