Skutki silnych opadów deszczu w powiecie: Intensywne opady deszczu i burze w powiecie skarżyskim we wtorkowe popołudnie były powodem wielu podtopień i zalań. Nowa hala dla Vive? Trwają rozmowy - zapewnia senator Słoń: Czy w Kielcach powstanie nowa hala sportowa? Po sukcesie szczypiornistów Vive to bardzo możliwe. Między innymi na ten temat rozmawialiśmy w naszym studio z senatorem Krzysztofem Słoniem. Wilman nowym trenerem Korony: Od kilku dni wiadomo było, że Korona Kielce nie przedłuży kontraktu z Marcinem Broszem. Kolejne wyróżnienie dla ŚCO: Świętokrzyskie Centrum Onkologii to od lat jeden z wiodących szpitali w naszym kraju. O sukcesie placówki świadczy m.in. fakt, że korzystają z niej pacjenci z całej Polski. Europa da się lubić: Od 12 lat Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Przez ten czas wiele w naszym kraju się zmieniło. Kozak dyrektorem Elektrociepłowni: Oddział Elektrociepłowni Kielce ma nowego dyrektora. Zbigniewa Fąfarę zastąpi Dariusz Kozak, przewodniczący Rady Miasta Kielce. Elektrociepłownia Kielce to oddział spółki PGE Górnictwo i Energetyka. Zmiany na placu Staffa: Na sesjach Rady Miasta radni interpelowali w sprawie możliwości poprawy bezpieczeństwa i utrzymania porządku na placu Staffa przy Miejskim Centrum Kultury. W związku z tym pojawił się nowy regulamin korzystania z tego obiektu. Sportowcy Olimpiad Specjalnych docenieni: 54 sportowców reprezentowało województwo świętokrzyskie podczas IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Realizacja bez opóźnień i problemów: Czerwiec jest ostatnim miesiącem, w którym składający wnioski nabywają prawo do świadczenia wychowawczego od 1 kwietnia. Sprawdziliśmy, jak idzie realizacja programu w Suchedniowie. Wygraj bilety do Cyrku Zalewskiego!: Już 2 czerwca do Włoszczowy i 3 czerwca do Buska-Zdroju zawita jeden z największych cyrków – Cyrk Zalewski. To najbardziej znany cyrk w Polsce. Korzenie Zalewskich sięgają niemal 200 lat tradycji.
Menu
reklama
reklama

Zamiast piłkarzem zostań pszczelarzem!

Zamiast piłkarzem zostań pszczelarzem!

Liga Ochrony Przyrody rozpoczęła cykl spotkań pod nazwą „Nie musisz zostać piłkarzem, zostań pszczelarzem”.  Akcja ma uwrażliwić najmłodszych na problemy niszczenia przyrody przez człowieka oraz przekonać ich, ze pszczoły to bardzo ważne i pożyteczne owady.

Jak pokazują badania każdego roku na świecie jest coraz mniej pszczół. Ekolodzy alarmują, że to bardzo groźne zjawisko, bo aż 80 procent roślin, które żyją na ziemi jest zapylane przez te owady. Ich wyginięcie jest więc równoznaczne z wyginięciem ludzi.

Aby uświadomić społeczeństwu tę skalę zjawiska oraz poszerzyć ich wiedzę o pracy pszczół Liga Ochrony Przyrody w Kielcach zorganizowała akcję „Nie musisz zostać piłkarzem, zostań pszczelarzem”. Przedsięwzięcie skierowane jest do przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej.

Na koniec ciekawostka, choć brzmi to nieprawdopodobnie, faktem jest, że do zastąpienia pracy jednej pszczoły potrzeba aż 1000 osób.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy