500 zł na (nie)każde dziecko: W sejmie zakończyły się prace nad rządowym programem „500 Plus”. Zakłada on, że rodzice otrzymają 500 zł na drugie i kolejne dziecko. Na pierwsze wyłącznie w przypadku niższych dochodów. Sprawdzamy, czy Kielce są już przygotowane na przyjmowanie wniosków i co mieszkańcy sądzą o obecnym kształcie programu. Ruszyły targi Kielce Sport Expo 2016: Narty, snowboard, buty i wszystko to, co potrzebne jest do białego szaleństwa można spotkać w Targach Kielce. W czwartek rozpoczęła się impreza Kielce Sport Expo. Fani aktywności fizycznej znajdą tam wszystko, czego potrzebują. Oczywiście oprócz pogody... Ponad 70% fałszywych zgłoszeń pod numerem 112: Problemy z telefonem komórkowym, porady sercowe czy po prostu głupie żarty. Ponad 70% połączeń z numerem alarmowym 112 wykonywanych jest niepotrzebnie. O tym, jakie jest jego przeznaczenie i kiedy należy pod niego dzwonić mówili pracownicy Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Międzynarodowym Dniu Numeru 112. Piękny, choć niebezpieczny. Skutki śnieżycy zostały już usunięte: Opady śniegu, które od czwartkowej nocy nawiedzają województwo świętokrzyskie spowodowały brak światła na ulicach oraz w gospodarstwach domowych. Strażacy oraz służby odpowiadające za dostawę prądu od rana mieli ręce pełne roboty. Na walentynki dla każdego coś dobrego: 14 luty to dzień, w którym każdy zakochany planuje wyjście do restauracji, kupuje kwiaty lub zabiera ukochaną osobę do kina. Tych, którzy nie przyłączają się do wspólnego świętowania, często przytłacza ogrom przesłodzonych rzeczy. Znalazły się jednak i takie miejsca, które pamiętały również o przeciwnikach walentynek. Znamy harmonogram budżetu obywatelskiego: Od 22 lutego do 7 marca można zgłaszać zadania do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2017 rok. Listę nadesłanych propozycji poznamy do 18 marca. Dzień otwarty na dzień chorego: W ramach obchodzonego w czwartek Światowego Dnia Chorego, w świętokrzyskim oddziale NFZ-u przy ul. Jana Pawła II w Kielcach zorganizowano dzień otwarty w ramach kampanii: „NFZ bliżej pacjenta”. Gigantyczne zainteresowanie małą przebudową: Rekordowa liczba firm zainteresowanych przebudową ulicy Oficerskiej w Kielcach. Do remontu blisko 200-metrowego odcinka drogi zgłosiło się aż 17 przedsiębiorstw.  Trwają konsultacje społeczne w sprawie Krajowej Mapy Zagrożeń: W komendzie powiatowej w Skarżysku odbyły się już drugi raz konsultacje społeczne w sprawie tworzenia Mapy Zagrożeń. Swoją opinię i wskazówki przekazali tym razem przedstawiciele rad osiedlowych i spółdzielni mieszkaniowych. Krajowa Mapa Zagrożeń powstaje na terenie Jędrzejowa: Komenda Powiatowa Policji w Jędrzejowie zaprasza mieszkańców powiatu do udziału w konsultacjach społecznych, których celem jest powstanie Krajowej Mapy Zagrożeń. Projekt ma na celu planowanie bezpieczeństwa w poszczególnych rejonach, poprzez odpowiednio dopasowane środki zapobiegawcze.
Menu
reklama
reklama

Zamiast piłkarzem zostań pszczelarzem!

Zamiast piłkarzem zostań pszczelarzem!

Liga Ochrony Przyrody rozpoczęła cykl spotkań pod nazwą „Nie musisz zostać piłkarzem, zostań pszczelarzem”.  Akcja ma uwrażliwić najmłodszych na problemy niszczenia przyrody przez człowieka oraz przekonać ich, ze pszczoły to bardzo ważne i pożyteczne owady.

Jak pokazują badania każdego roku na świecie jest coraz mniej pszczół. Ekolodzy alarmują, że to bardzo groźne zjawisko, bo aż 80 procent roślin, które żyją na ziemi jest zapylane przez te owady. Ich wyginięcie jest więc równoznaczne z wyginięciem ludzi.

Aby uświadomić społeczeństwu tę skalę zjawiska oraz poszerzyć ich wiedzę o pracy pszczół Liga Ochrony Przyrody w Kielcach zorganizowała akcję „Nie musisz zostać piłkarzem, zostań pszczelarzem”. Przedsięwzięcie skierowane jest do przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej.

Na koniec ciekawostka, choć brzmi to nieprawdopodobnie, faktem jest, że do zastąpienia pracy jednej pszczoły potrzeba aż 1000 osób.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy