Finał w wielkim stylu: Świętokrzyskie Dni Muzyki dobiegają końca. Dlatego musi towarzyszyć im wyjątkowy koncert, który pozostanie w pamięci słuchaczy do kolejnego festiwalu. W piątek na widzów filharmonii czeka między innymi koncert saksofonowy napisany specjalnie dla znanej saksofonistki Aliny Mleczko. 47 - letni mieszkaniec gm. Chęciny zginął pod kołami pociągu: 47 – letni mieszkaniec gminy Chęciny zginął pod kołami pociągu w okolicy Zagnańska. Pomimo zastosowania wszystkich systemów ostrzegawczych, maszynista nie miał szans wyhamować. Sprawa trafiła w ręce policji i prokuratury. 225. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja - program: We wtorek 3 maja w całym kraju będziemy obchodzić uroczystość związaną z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Władze Miasta i Gminy Końskie przygotowały na ten dzień wiele atrakcji dla mieszkańców. "Cicha woda brzegi rwie...": W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kielcach organizowany był konkurs ekologiczno-przyrodniczy pod hasłem "Cicha woda brzegi rwie...". Patronat nad wydarzeniem objęły Wodociągi Kieleckie. Swoje prace zgłosiło na niego ponad 60 wychowanków ośrodka. Ponad 150 dzieci nie dostało się do przedszkoli: Zakończyła się rekrutacja do kieleckich przedszkoli. W czwartek opublikowano listy przyjętych dzieci. Okazuje się, że ponad 150 maluchów nie dostało się do żadnej placówki, z czego aż 90 do jednego tylko przedszkola na Ślichowicach. Nauka poprzez zabawę: Nauka poprzez zabawę przyświecała małym studentom Uniwersytetu Dziecięcego Jana Kochanowskiego podczas ostatnich zjazdów. Mali naukowcy tym razem mieli okazje poznać mikroświat, zwiedzić Energetyczne Centrum Nauki czy dowiedzieć się co to jest Tajemnicze EEG. Mamy Final Four! Kielczanie pokazali klasę światową: Trzeci raz w ciągu ostatnich czterech lat, a drugi z rzędu. Szczypiorniści Vive Tauron Kielce po raz kolejny dokonują wielkiego sukcesu, awansując do Final Four Ligi Mistrzów. Kwestia awansu rozstrzygnęła się w ostatnich sekundach meczu z SG Flensburg. Obalali mity związane z autyzmem: W środę po raz piąty ulicami Skarżyska przeszedł „Błękitny Marsz”. Wydarzenie to odbywa się w ramach obchodów Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu. Rams i Madej najlepsi: W Jędrzejowie zakończył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Młodzież zmierzyła się z trudnymi pytaniami teoretycznymi, a na deser finaliści musieli pokonać trudny tor przeszkód. Dwie wyremontowane drogi już wkrótce: Jak już informowaliśmy Państwa, w gminie Stąporków na obecną chwilę realizowane są dwie duże inwestycje drogowe. Odwiedziliśmy z kamerą place budowy obu tych dróg.
Menu
reklama
reklama

Zamiast piłkarzem zostań pszczelarzem!

Zamiast piłkarzem zostań pszczelarzem!

Liga Ochrony Przyrody rozpoczęła cykl spotkań pod nazwą „Nie musisz zostać piłkarzem, zostań pszczelarzem”.  Akcja ma uwrażliwić najmłodszych na problemy niszczenia przyrody przez człowieka oraz przekonać ich, ze pszczoły to bardzo ważne i pożyteczne owady.

Jak pokazują badania każdego roku na świecie jest coraz mniej pszczół. Ekolodzy alarmują, że to bardzo groźne zjawisko, bo aż 80 procent roślin, które żyją na ziemi jest zapylane przez te owady. Ich wyginięcie jest więc równoznaczne z wyginięciem ludzi.

Aby uświadomić społeczeństwu tę skalę zjawiska oraz poszerzyć ich wiedzę o pracy pszczół Liga Ochrony Przyrody w Kielcach zorganizowała akcję „Nie musisz zostać piłkarzem, zostań pszczelarzem”. Przedsięwzięcie skierowane jest do przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej.

Na koniec ciekawostka, choć brzmi to nieprawdopodobnie, faktem jest, że do zastąpienia pracy jednej pszczoły potrzeba aż 1000 osób.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy