Łatwiej na stadion Korony: W środę, 25 listopada wchodzi w życie znowelizowana ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych. Zamachy zmieniły rzeczywistość. Rozmawiamy z europosłem Bogdanem Wentą: Zamachy w Paryżu zmieniły sposób myślenia wielu osób. Zmienia się również polityka Unii Europejskiej wobec uchodźców. M.in. na ten temat rozmawialiśmy w Kwadransie Politycznym z europosłem Bogdanem Wentą. Rusza sprzedaż świec Caritas: Caritas Diecezji Kieleckiej już po raz 21. rozpoczyna rozprowadzanie świec „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Jak co roku, organizacja prosi o minimalną opłatę, jak za szkolny obiad dla jednego dziecka. Janiczak-Rubin w Teatrze im. Stefana Żeromskiego: W niedzielę w Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbyła się konferencja poświęcona duetowi Janiczak – Rubin. Zorganizowana została ona w ramach projektu „Kobieta pisana mężczyzną, ciałem i historią w języku teatralnego recyklingu”. W spotkaniu udział wzięli krytycy teatralni oraz miłośnicy sztuki. Wspomniany projekt zrealizowano dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury. Będzie referendum ws. odwołania prezydenta Lubawskiego?: Niewykluczone, że wiosną w Kielcach odbędzie się głosowanie nad odwołaniem prezydenta Wojciecha Lubawskiego. Chce tego Komitet Referendalny. Prócz pytania dotyczącego włodarza naszego miasta, przedstawiciele komitetu proponują również likwidację straży miejskiej. Andrzejki ze sztuką: W sobotę, 28 listopada o godzinie 17.00 odbędzie się otwarcie nowej galerii w restauracji „Komes”. Obecni będą mogli obejrzeć autorską wystawę malarstwa Lidii Bernatek. Dzień Pracownika Socjalnego: Obchodzony co roku dzień Pracownika Socjalnego to święto wszystkich osób pracujących w pomocy społecznej. Z tej okazji pracownicy skarżyskiego Domu Pomocy Społecznej spotkali się w świetlicy przy kawie, herbacie i słodkim poczęstunku. Młode siatkarki wyróżnione:  W poniedziałek w urzędzie miasta odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydenci Konrad Krönig i Krzysztof Myszka wręczyli nagrody dla zawodniczek III ligi siatkarskiej kobiet. Blogotok po raz czwarty!: Blogowanie już dawno przestało być zwykłym hobby. Od kilku lat śmiało można powiedzieć, że bloger to zawód, który powoli wpisuje się w pewne ramy i obowiązujące normy. W ostatni weekend w Kielcach miała miejsce kolejna, czwarta edycja Blogotoku. 800 zł za budkę. Wystawcy na świąteczny jarmark mogą się zgłaszać: Tegoroczny jarmark bożonarodzeniowy odbędzie się w dniach od 17 do 23 grudnia.
Menu
reklama
reklama

Zamiast piłkarzem zostań pszczelarzem!

Zamiast piłkarzem zostań pszczelarzem!

Liga Ochrony Przyrody rozpoczęła cykl spotkań pod nazwą „Nie musisz zostać piłkarzem, zostań pszczelarzem”.  Akcja ma uwrażliwić najmłodszych na problemy niszczenia przyrody przez człowieka oraz przekonać ich, ze pszczoły to bardzo ważne i pożyteczne owady.

Jak pokazują badania każdego roku na świecie jest coraz mniej pszczół. Ekolodzy alarmują, że to bardzo groźne zjawisko, bo aż 80 procent roślin, które żyją na ziemi jest zapylane przez te owady. Ich wyginięcie jest więc równoznaczne z wyginięciem ludzi.

Aby uświadomić społeczeństwu tę skalę zjawiska oraz poszerzyć ich wiedzę o pracy pszczół Liga Ochrony Przyrody w Kielcach zorganizowała akcję „Nie musisz zostać piłkarzem, zostań pszczelarzem”. Przedsięwzięcie skierowane jest do przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej.

Na koniec ciekawostka, choć brzmi to nieprawdopodobnie, faktem jest, że do zastąpienia pracy jednej pszczoły potrzeba aż 1000 osób.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy