Huczne powitanie lata nad jędrzejowskim zalewem!: Występy artystyczne, puszczanie wianków, gry i zabawy dla dzieci. Do tego zawody w wyciskaniu, lunapark, bezpłatne pomiary cukru i ciśnienia, porady dietetyczne, kajaki i rowerki wodne za darmo. W niedzielę Jędrzejów oficjalnie powitał lato. Na wydarzenie wszystkich mieszkańców i turystów zaprosili burmistrz miasta i gminy oraz kierownik pływalni miejskiej. Zarząd powiatu z absolutorium: Ostatnia sesja powiatowa w Skarżysku, podobnie jak miejska, była sesją absolutoryjną. Wykonanie budżetu za 2015 rok zostało ocenione pozytywnie i zarząd otrzymał absolutorium. Sprawca zatrzymany: Skarżyscy policjanci zatrzymali 25 -letniego mieszkańca miasta podejrzewanego o kradzież elektronarzędzi z terenu jednej z posesji w Skarżysku - Kamiennej. Wolna Grupa Bukowina i Zbigniew Biber w ramach święta harcerstwa: W Skarżysku – Kamiennej od piątku trwały obchody 100 – lecia istnienia harcerstwa w naszym mieście. Kielce świętowały!: Za nami Święto Kielc, połączone z corocznym Świętem Wody. Mieszkańcy miasta i całego województwa licznie wzięli udział w tym wydarzeniu, korzystając z przygotowanych atrakcji. W weekend nikt w centrum miasta nie mógł się nudzić. Korona testuje i rozgrywa sparingi: Korona Kielce rozpoczęła w ubiegłym tygodniu zgrupowanie przedsezonowe w Wodzisławiu Śląskim. W sobotę Żółto-czerwoni dwukrotnie spotkali się w sparingach z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.  Sprawa Piotra K. zostaje w Kielcach: Prokuratura Kielce-Zachód nadal będzie prowadzić sprawę Piotra K., podejrzewanego o zabójstwo fana Korony Kielce w 2007 roku. O zmianę wnioskowali obrońcy pseudokibica z Krakowa. Prokurator Okręgowy, Dariusz Dryjas, zdecydował jednak, że prośba ta nie zostanie uwzględniona. Zarząd województwa z absolutorium za 2015 rok: Zarząd województwa świętokrzyskiego z absolutorium. Sejmik uchwały nie podjął jednak jednogłośnie. Wykonanie budżetu za rok 2015 krytykowali radni Prawa i Sprawiedliwości. Rekiny robią furorę! Oceanika otwarta: 250 tysięcy litrów wody, rekiny, płaszczki, chińskie żółwie, japońskie kraby i wiele więcej. W sobotę w Chrustach koło Zagnańska otwarto Oceanikę – gigantyczne akwaria ze stworzeniami wodnymi z najodleglejszych zakątków globu. Już pierwszego dnia obiekt przyciągnął wielu miłośników podwodnego świata. Magiczna aura: Noc na chęcińskim zamku powoli staje się tradycją. I choć było ich już kilka to nadal cieszą się dużą popularnością. Wszystko dzięki wyjątkowym atrakcjom. Organizatorzy wciąż udoskonalają taką formę spędzania wolnego czasu, by nie nudzić, a wciąż zachwycać.
Menu
reklama
reklama

Zamiast piłkarzem zostań pszczelarzem!

Zamiast piłkarzem zostań pszczelarzem!

Liga Ochrony Przyrody rozpoczęła cykl spotkań pod nazwą „Nie musisz zostać piłkarzem, zostań pszczelarzem”.  Akcja ma uwrażliwić najmłodszych na problemy niszczenia przyrody przez człowieka oraz przekonać ich, ze pszczoły to bardzo ważne i pożyteczne owady.

Jak pokazują badania każdego roku na świecie jest coraz mniej pszczół. Ekolodzy alarmują, że to bardzo groźne zjawisko, bo aż 80 procent roślin, które żyją na ziemi jest zapylane przez te owady. Ich wyginięcie jest więc równoznaczne z wyginięciem ludzi.

Aby uświadomić społeczeństwu tę skalę zjawiska oraz poszerzyć ich wiedzę o pracy pszczół Liga Ochrony Przyrody w Kielcach zorganizowała akcję „Nie musisz zostać piłkarzem, zostań pszczelarzem”. Przedsięwzięcie skierowane jest do przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej.

Na koniec ciekawostka, choć brzmi to nieprawdopodobnie, faktem jest, że do zastąpienia pracy jednej pszczoły potrzeba aż 1000 osób.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy