Schetyna o projekcie Wenty: „To jest projekt za Platformą, a nie przeciwko”: „Projekt Świętokrzyskie” nie jest wymierzony przeciwko Platformie Obywatelskiej – mówił podczas wizyty w Kielcach przewodniczący, PO Grzegorz Schetyna. Z kolei prezes Stowarzyszenia, europoseł Bogdan Wenta podsumował pierwsze działania inicjatywy. To, z czego jest najbardziej dumny, to zaangażowanie młodych ludzi, którzy tworzą jego zespół. Wodne zabezpieczenie przed zimą: Zamarzanie rur wodociągowych, uszkodzone wodomierze i znaczne koszty – między innymi właśnie to może nam grozić jeśli nie zadbamy o swój wodociągowy sprzęt odpowiednio. Ile osób, tyle opinii. Jak oceniamy rok rządów PiS?: Kilka dni temu minął rok rządów Prawa i Sprawiedliwości w Polsce. Nie brakuje podsumowań, z obu stron barykady. Rząd się chwali, opozycja krytykuje. Jakie opinie na ten temat panują w Skarżysku? Kto trenerem Korony? Trwają negocjacje z potencjalnymi szkoleniowcami: Kto zostanie trenerem Korony Kielce? Na giełdzie nazwisk pojawia się wielu trenerów, ale największe szanse ma chyba rosyjski szkoleniowiec Jurij Szatałow. Oficjalnie nazwisko następcy Tomasza Wilmana poznamy jednak dopiero w listopadzie. Z kwiatka na kwiatek?: Szeregi klubu Prawa i Sprawiedliwości w Skarżysku właśnie wzbogaciły się o nowego członka. Do Andrzeja Dąbrowskiego, Mariusza Bodo, Piotra Brzezińskiego i Marcina Piętaka dołączył... Artur Mazurkiewicz. Oblęgorek ze wsparciem radnych sejmiku: Aleja Lipowa w Oblęgorku doczeka się wkrótce oświetlenia. Radni sejmiku zdecydowali o wsparciu inwestycji, którą planuje gmina Strawczyn. Najlepsza jest „13”: Przestaliśmy się już dziwić, że w piłkę nożną grają dziewczyny. Graja i radzą sobie coraz lepiej! W rozegranym w piątek turnieju o Mistrzostwo Skarżyska w Halowej Mini Piłce Nożnej Dziewcząt zwyciężyły dziewczęta z Szkoły Podstawowej numer 13. Nauczycielska gala u Przypkowskich: W Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie odbyło się uroczyste nadanie stopni nauczyciela dyplomowanego dla nauczycieli z trzech powiatów: jędrzejowskiego, włoszczowskiego i pińczowskiego. W sumie nominacje na wyższe stopnie otrzymało 68 nauczycieli. NFZ finansuje dodatkowe zabiegi usunięcia zaćmy: 650 dodatkowych zabiegów usunięcia zaćmy sfinansuje jeszcze w tym roku świętokrzyski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. W sobotę zmieniamy czas na zimowy: Ta informacja ucieszy z pewnością wszystkich śpiochów. Jak co roku, w ostatnią niedzielę października zmieniamy czas z letniego na zimowy.
Menu
reklama
reklama

Zamiast piłkarzem zostań pszczelarzem!

Zamiast piłkarzem zostań pszczelarzem!

Liga Ochrony Przyrody rozpoczęła cykl spotkań pod nazwą „Nie musisz zostać piłkarzem, zostań pszczelarzem”.  Akcja ma uwrażliwić najmłodszych na problemy niszczenia przyrody przez człowieka oraz przekonać ich, ze pszczoły to bardzo ważne i pożyteczne owady.

Jak pokazują badania każdego roku na świecie jest coraz mniej pszczół. Ekolodzy alarmują, że to bardzo groźne zjawisko, bo aż 80 procent roślin, które żyją na ziemi jest zapylane przez te owady. Ich wyginięcie jest więc równoznaczne z wyginięciem ludzi.

Aby uświadomić społeczeństwu tę skalę zjawiska oraz poszerzyć ich wiedzę o pracy pszczół Liga Ochrony Przyrody w Kielcach zorganizowała akcję „Nie musisz zostać piłkarzem, zostań pszczelarzem”. Przedsięwzięcie skierowane jest do przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej.

Na koniec ciekawostka, choć brzmi to nieprawdopodobnie, faktem jest, że do zastąpienia pracy jednej pszczoły potrzeba aż 1000 osób.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy