Pierwszy kilometr kanalizacji prawie gotowy: Pierwszy kilometr kanalizacji sanitarnej na ul. Sandomierskiej już prawie gotowy. Choć pojawiają się pewne utrudnienia, budowa metr po metrze idzie naprzód. To ważna inwestycja nie tylko dla Wodociągów Kieleckich, ale również dla miasta. Ta część Kielc zyska na atrakcyjności. Wymusiła pierwszeństwo i uderzyła w radiowóz: W czwartek około godz. 12.00 doszło do zderzenia dwóch aut na skrzyżowaniu ul. Sokolej i Spółdzielczej. Jednym z aut uczestniczących w zdarzeniu był policyjny radiowóz. Porażka Komorowskiego to porażka Platformy – komentuje poseł Cedzyński: Porażka Bronisława Komorowskiego, to porażka Platformy Obywatelskiej – mówił w naszym studiu poseł Jan Cedzyński. Nasz gość podsumował wygraną Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Zdradził również, czy będzie ubiegał się o poselski mandat w jesiennych wyborach parlamentarnych. Zapraszam na fragment rozmowy. Dzień Dziecka w Hermesie: 1 czerwca swoje święto będą miały wszystkie dzieci. Dwa dni wcześniej centrum handlowe Hermes zamieni się w krainę dla najmłodszych. Zabawy z ciastoliną, budowanie kartonowych zamków i eko skarbonek to tylko część atrakcji przygotowanych dla maluchów. W ramach obchodów połączono przyjemne z pożytecznym – organizowana jest zbiórka okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych dla dzieci z Afryki. Koncert Galowy Młodych Artystów: W środę w Państwowej Szkole Muzycznej w Skarżysku odbył się Koncert Galowy Młodych Artystów. Najzdolniejsi uczniowie zaprezentowali swoje muzyczne umiejętności zgromadzonej publiczności. Znów budzą Sienkiewkę: Kupcy z Centrum Kielc po raz kolejny będą Budzić Sienkiewkę. Nie żyje Piotr Szczerski. Miał 62 lata: Zmarł Piotr Szczerski. Kieleckim Teatrem im. Stefana Żeromskiego kierował od przeszło 20 lat. Od kilku zmagał się z chorobą nowotworową. Zmarł w nocy ze środy na czwartek w wieku 62 lat. Dostojna jubilatka zaprasza: Już 17 października I Liceum Ogólnokształcące w Końskich będzie obchodzić jubileusz 100 lecie istnienia. Trwają intensywne przygotowania do tego święta. Organizatorzy obchodów jubileuszu 100 lecia szkoły, chcą, żeby 17 października na stałe zapadł w pamięci wszystkim zaproszonym absolwentom, którzy już zapowiedzieli swój udział w obchodach. Prezydent i kibice pożegnali Vive: Drużyna Vive Tauron Kielce wyjechała do Kolonii. W sobotę, meczem z FC Barceloną kielczanie rozpoczną rywalizację w Final Four Ligi Mistrzów. Przed wyjazdem powodzenia żółto-biało-niebieskim życzyły władze miasta i kibice. Shapeles walczą o Scyzoryka: W naszym cotygodniowym cyklu artystów przedstawiamy kolejny zespół biorący udział w festiwalu Scyzoryki. Dziś naszym widzom przybliżymy zespół Shapeles ze Skarżyska-Kamiennej.
Menu

Zamiast piłkarzem zostań pszczelarzem!

Zamiast piłkarzem zostań pszczelarzem!

Liga Ochrony Przyrody rozpoczęła cykl spotkań pod nazwą „Nie musisz zostać piłkarzem, zostań pszczelarzem”.  Akcja ma uwrażliwić najmłodszych na problemy niszczenia przyrody przez człowieka oraz przekonać ich, ze pszczoły to bardzo ważne i pożyteczne owady.

Jak pokazują badania każdego roku na świecie jest coraz mniej pszczół. Ekolodzy alarmują, że to bardzo groźne zjawisko, bo aż 80 procent roślin, które żyją na ziemi jest zapylane przez te owady. Ich wyginięcie jest więc równoznaczne z wyginięciem ludzi.

Aby uświadomić społeczeństwu tę skalę zjawiska oraz poszerzyć ich wiedzę o pracy pszczół Liga Ochrony Przyrody w Kielcach zorganizowała akcję „Nie musisz zostać piłkarzem, zostań pszczelarzem”. Przedsięwzięcie skierowane jest do przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej.

Na koniec ciekawostka, choć brzmi to nieprawdopodobnie, faktem jest, że do zastąpienia pracy jednej pszczoły potrzeba aż 1000 osób.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy