„Pogoda na suma” w MCK w Skarżysku: 25 kwietnia o godzinie 20.30 w Miejskim Centrum Kultury wystąpi Kabaret Moralnego Niepokoju w programie „Pogoda na Suma”. Zapytania radnych miejskich: Zapraszam teraz do obejrzenia zapytań radnych i mieszkańców Skarżyska z wczorajszej sesji Rady Miasta. Sukcesy uczennic z Zespołu Szkół Ekonomicznych: Uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych mogą pochwalić się kolejnymi sukcesami. Wzięli udział w olimpiadach przedmiotowych poświęconych tematyce bankowej i hotelarskiej. Apel do minister edukacji: Pozytywnie Nastawieni Wolontariusze ze Stąporkowa zaapelowali do Minister Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej o zmianę systemu nauki w Polsce. Wyrazili swoją dezaprobatę ilością egzaminów i książek, które muszą codziennie nosić do szkoły. List został przekazany minister podczas pobytu młodzieży w Sejmie. Młodzież ze Stąporkowa w pełni popiera burmistrz Dorota Łukomska. Wyrzucił kundelka przez okno: W poniedziałek kieleccy policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który z mieszkania na siódmym piętrze jednego z bloków wyrzucił swojego psa. Zgodnie z Ustawą o Ochronie Zwierząt za ten czyn grozić mu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Po sesji Rady Miasta: Wczoraj w Urzędzie Miasta Skarżysku odbyła się sesja Rady Miasta. Uratowali życie samobójcy: Sierż. szt. Łukasz Morka i sierż. szt. Łukasz Bartkowiak, policjanci z koneckiej komendy, uratowali życie 53-letniemu mieszkańcowi gminy Końskie. Mężczyzna chciał popełnić samobójstwo. Co drugi kierowca ukarany za prędkość: W poniedziałek skarżyska drogówka prowadziła akcję pod hasłem „Prędkość”. Skończyło się mandatami karnymi dla ponad połowy skontrolowanych kierowców! Już wkrótce Dzień Dawcy Szpiku: Już wkrótce w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym odbędzie się kolejny Dzień Dawcy Szpiku. Zorganizowany zostanie on we współpracy Fundacji Spełnionych Marzeń i DKMS Polska. Godziny odpalania ładunków wybuchowych: W kopalni odkrywkowej "Józefka" w Górnie prowadzone są prace strzałowe, mające na celu usprawnienie prac przy wydobyciu kruszywa.
Menu

Zamiast piłkarzem zostań pszczelarzem!

Zamiast piłkarzem zostań pszczelarzem!

Liga Ochrony Przyrody rozpoczęła cykl spotkań pod nazwą „Nie musisz zostać piłkarzem, zostań pszczelarzem”.  Akcja ma uwrażliwić najmłodszych na problemy niszczenia przyrody przez człowieka oraz przekonać ich, ze pszczoły to bardzo ważne i pożyteczne owady.

Jak pokazują badania każdego roku na świecie jest coraz mniej pszczół. Ekolodzy alarmują, że to bardzo groźne zjawisko, bo aż 80 procent roślin, które żyją na ziemi jest zapylane przez te owady. Ich wyginięcie jest więc równoznaczne z wyginięciem ludzi.

Aby uświadomić społeczeństwu tę skalę zjawiska oraz poszerzyć ich wiedzę o pracy pszczół Liga Ochrony Przyrody w Kielcach zorganizowała akcję „Nie musisz zostać piłkarzem, zostań pszczelarzem”. Przedsięwzięcie skierowane jest do przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej.

Na koniec ciekawostka, choć brzmi to nieprawdopodobnie, faktem jest, że do zastąpienia pracy jednej pszczoły potrzeba aż 1000 osób.

Powrót na górę

Pozostałe informacje

Nasze programy