Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym. Święto osób niewidomych i niedowidzących: Na 15 października przypada Międzynarodowy Dzień Białej Laski – święto osób niewidomych i niedowidzących. W czwartek w hotelu Promień spotkały się z tej okazji osoby zrzeszone w Polskim Związku Niewidomych w Skarżysku. Takiego musicalu w Skarżysku jeszcze nie było. Premiera już w środę: Od 28 sierpnia roku uczniowie i absolwenci Gimnazjum nr 2 pod opieką Anny Chojnackiej i Małgorzaty Skuzy realizują projekt „Się staję – wielopłaszczyznowy kontakt z kulturą – od świadomego odbiorcy do twórcy”. Finalnie powstał spektakl, który będzie można obejrzeć już 25 października. To jeden z pięciu zwycięskich wniosków, które otrzymały dofinansowanie w postaci grantu w ramach programu Bardzo Młoda Kultura Narodowego Centrum Kultury w tegorocznej edycji Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej. Projekt wspólnie realizują Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej i Gimnazjum nr 2.
Menu
reklama
reklama

60 adopcji - ośrodek adopcyjny podsumował ubiegły rok

  • Napisała 
60 adopcji - ośrodek adopcyjny podsumował ubiegły rok

Nowelizacja ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej przysporzyła ośrodkom adopcyjnym wielu dodatkowych zadań. Nie przeszkodziło to jednak w ich podstawowej działalności, czyli prowadzeniu procedur adopcyjnych. Tylko w ubiegłym roku w regionie udało się sfinalizować 60 adopcji.

Jesienią 2014 roku znowelizowano ustawę o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. W efekcie ośrodki adopcyjne otrzymały dodatkowe obowiązki, jak prowadzenie szkoleń dla kandydatów na rodziny zastępcze. W ubiegłym roku Świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny na dwóch kursach z tego zakresu przeszkolił 21 osób. Co istotne, nowe zadania nie przeszkodziły ośrodkowi w realizacji najważniejszej misji: prowadzenia procedur adopcyjnych.

- Takich procedur zakończonych prawomocnym postanowieniem sądów było w ubiegłym roku 60, to jest średnio więcej niż jedna adopcja tygodniowo – wylicza Anna Sokołowska-Smołkowska, dyrektor Świętokrzyskiego Ośrodka Adopcyjnego.

Proces przygotowania procedury adopcyjnej jest złożony. Zaczyna się od kwalifikacji dziecka do adopcji, która poprzedzona musi być zorientowaniem się w jego sytuacji prawnej i diagnozą m.in. psychologiczną. Następnie rusza poszukiwanie adopcyjnej rodziny. Tę jednak również trzeba odpowiednio przygotować. To są m.in. 3-miesięczne szkolenia.

Jak zapewnia dyrektor Świętokrzyskiego Ośrodka Adopcyjnego, pomimo, że do adopcji prowadzi droga złożona z wielu czynności, cały proces wcale nie musi trwać długo.

Świętokrzyski Ośrodek Adopcyjny powstał w 2012 roku. Dzięki jego pomocy, nowy dom udało się znaleźć dla ponad 200 dzieci. Ośrodek znajduje się przy ul. Targowej 21 w Kielcach. Czynny jest od poniedziałku do piątku.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy