Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Ekologiczne przedszkolaki

Ekologiczne przedszkolaki

Wyrzucanie i segregowanie śmieci do odpowiednich pojemników, oszczędzanie wody oraz energii elektrycznej, używanie energooszczędnych żarówek – to podstawowe wyznaczniki bycia ekologicznym.

Tego, jak powinniśmy dbać o środowisko uczymy się od najmłodszych lat.

Choć mają dopiero 3-4 lata i nie znają jeszcze wszystkich nazw drzew, roślin i zwierząt, doskonale radzą sobie z segregacją śmieci i dbaniem o środowisko.

- Jeśli nie ma kosza w lesie, papierki wyrzucamy do najbliższego kosza – mówią dzieci z przedszkola nr 23 w Kielcach.

Wszystko dzięki odpowiedniej nauce. Dzieci z Przedszkola nr 23 w Kielcach w ramach zajęć śpiewają piosenki, recytują wierszyki, odpowiadają na zagadki, a przede wszystkim dobrze się bawią, a przez zabawę – uczą.

- Zabieramy dzieci na spacery. Mamy w okolicy ładny park i staramy uczyć się ich poszanowania natury. Bierzemy też udział w akcjach ekologicznych – wyjaśnia Beata Przybylska, nauczycielka z przedszkola nr 23 w Kielcach.

Takie przygotowywanie dzieci od najmłodszych lat i uczenie jak dbać o las, rzeki i całe środowisko sprawia, że w przyszłości oszczędzanie energii i wody, segregacja śmieci, ograniczenie zużycia papierowych kartek, czy chociażby używanie ekologicznych toreb na zakupy będzie czymś naturalnym, a nie przymusem.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy