Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miało miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu. Rozpoznała i ujęła złodzieja: Pracownica jednego ze sklepów na terenie Skarżyska-Kamiennej ujęła złodzieja, a następnie powiadomiła o wszystkim Policję. Dzięki spostrzegawczości kobiety i natychmiastowej reakcji, zatrzymany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Kto będzie woził kielczan po 1 stycznia?: Mijają kolejne miesiące, a nadal nie wiadomo, kto będzie w nowym roku woził kielczan. Po poniedziałkowym wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, firma Michalczewski „wraca do gry” w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach. Wyróżnienia i nagrody dla pracowników oświaty: Kilkudziesięciu pracowników szkół i przedszkoli odebrało w poniedziałek wyróżnienia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Miejskim Centrum Kultury. Starostwo zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w konsultacjach: Starostwo powiatowe zachęca organizacje pożytku publicznego do udziału w konsultacjach nad projektem „Programu Współpracy Powiatu Skarżyskiego z organizacjami pozarządowymi oraz z innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 rok”.  Jeździmy bardzo szybko: Policjanci włoszczowskiej drogówki zatrzymali  w tym roku prawo jazdy już 176 kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h. "Tydzień Mediacji" w województwie świętokrzyskim: W ramach tego wydarzenia we wszystkich placówkach sądowych odbywają się bezpłatne konsultacje z mediatorami – informuje Monika Gądek-Tamborska – rzecznik prasowa Sądu Okręgowego w Kielcach.Mediacje to wciąż niszowa forma porozumień w trakcie konfliktów, a to właśnie dzięki niej możemy znacznie ograniczyć koszty procesów sądowych – mówi Izabela Buszewicz ze Świętokrzyskiego Centrum Mediacji w Kielcach. Policjanci zlikwidowali "dziuplę" w gminie Bieliny: Kieleccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu odzyskali skradziony samochód i zlikwidowali „dziuplę" w gminie Bieliny. Świętokrzyski Anioł Dobroci dla koneckich WTZ przy Wszechnicy Koneckiej: W kategorii grupowej statuetka Świętokrzyski Anioł Dobroci trafiła do Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Wspierania Powiatu „Wszechnica Konecka”. Z rąk członka zarządu województwa świętokrzyskiego Piotra Żołądka, nagrodę odebrała Barbara Zbulut. Mistrz Polski pochodzi ze Skarżyska: Rafał Oleś 2017 rok będzie wspominał, jako pełen sukcesów i radości. W rozgrywanych w Szaflarach, Górskich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie zdobył Mistrzostwo Polski.
Menu
reklama
reklama

Kradli, bili, zaatakowali nożem – dwaj mężczyźni zatrzymani przez policję

Kradli, bili, zaatakowali nożem – dwaj mężczyźni zatrzymani przez policję

To było niebezpieczne  popołudnie i wieczór. Najpierw atak nożem, później pobicie i zniszczenie mienia i to w ciągu zaledwie trzech godzin. Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani, są podejrzewani o serię ataków w Kielcach.  Niegroźnie ranili  kobietę – nam udało się z nią porozmawiać.

We wtorek tuż przez godziną 16 do kiosku na osiedlu Herby podeszło dwóch mężczyzn. Sprzedawczyni usłyszała  pukanie.

- Otworzyłam drzwi, oni wtedy wpadli, jeden mnie przewrócił z nożem był. Próbowałam zamknąć te drzwi nie dało rady – mówi sprzedawczyni.

Doszło do szarpaniny, kobieta upadła.

- Groził mi nożem, skaleczył mnie w rękę, przystawił mi nóż do gardła, wyzywał mnie, powiedział, że jak się ruszę to mnie zabije – relacjonuje 62-latka.

Drugi mężczyzna z kasy zabrał ponad tysiąc złotych i  papierosy. Obaj napastnicy uciekli. Gdy na miejscu pracowali policjanci, okazało się, że kilka minut wcześniej na tej samej ulicy, prawdopodobnie Ci sami sprawcy zaatakowali mężczyznę sprzedającego kwiaty w pobliżu jednego z marketów.

- Wczoraj w tych godzinach spacerowałam z koleżanką, udało nam się uniknąć spotkania z nimi, wyszłyśmy z Biedronki to leżał ten pan, tyle widziałyśmy – opowiada Katarzyna Cecot

Policjanci otrzymali zgłoszenia o kolejnych rozbojach, tym razem na osiedlu Ślichowice.

- Były to min. uszkodzenia mienia, pobicie. Policjanci ustalili, że są to prawdopodobnie Ci sami sprawcy, którzy wcześniej na osiedlu Herby dokonali przestępstw – relacjonuje kom. Kamil Tokarski rzecznik świętokrzyskiej policji

 Tuż po godzinie 19 policjanci otrzymali informację, że znów niebezpiecznie jest na Herbach, przy jednym z salonów gier.  Ktoś uszkodził drzwi i kamery monitoringu – patrol zatrzymał dwóch mężczyzn

- Mężczyźni zachowywali się nerwowo, policjanci znaleźli przy nich gotówkę, czuć było od nich alkohol - mówi kom. Kamil Tokarski rzecznik świętokrzyskiej policji

Okazało się, że dziewiętnastolatek i  45 –letni kielczanin w przeszłości byli notowani za podobne przestępstwa. We wtorek w ciągu zaledwie trzech godzin dopuścili się łącznie 4 rozbojów, 3 uszkodzeń mienia i pobicia.  Teraz może im grozić do 12 lat więzienia.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy