XIX Dni Łagowa i Festiwal Zielarstwa - zaproszenie: 2 lipca odbędą się XIX Dni Łagowa i II Ogólnopolski Festiwal Zielarstwa. W programie m.in. "Mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc", występy taneczne, prezentacje dokonań lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, kiermasz zielarski i stoiska ze swojskim jedzeniem. Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00, a zakończy ją zabawa taneczna z zespołem Alien. Marković opuszcza Koronę: Kolejny piłkarz opuszcza Koronę Kielce. W niedzielę kontrakt z Żółto-czerwonym klubem rozwiązał Vanja Marković. Kuratorium uruchomiło telefon alarmowy: Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty uruchomiło specjalny telefon interwencyjny. Policja podsumowała pierwszy wakacyjny weekend: 16 wypadków i 18 osób rannych to bilans minionego, pierwszego wakacyjnego weekendu. W porównaniu do ubiegłego roku liczby te są mniejsze. Więcej było jednak nietrzeźwych kierowców Mazovia 24H Marathon rozegrano w Zagnańsku: Ponad dwustu zawodników stanęło na starcie rowerowego maratonu „Mazovia 24 godziny”, który rozegrano w Zagnańsku. Najlepsi zawodnicy pokonali prawie 500 kilometrów  w ciągu doby. Rywalizowano w kilku kategoriach – solo w parach i w czwórkach. Trasę maratonu wytyczono w okolicach zalewu w Kaniowie. Przynieś książkę, dostaniesz kawę. Czytelnicza akcja w "Młynku": Książka, a przy okazji dobra kawa. Dla znacznej części miłośników czytelnictwa to połączenie idealne. Taką możliwość od niedawna oferuje swoim klientom kawiarnia „Młynek”. Dodatkowo za powiększenie kawiarnianej biblioteki można dostać kawę gratis. Szczegóły w materiale filmowym. DPS w Skarżysku za rok? Niebawem ruszają prace: Już w najbliższych dniach ruszą prace adaptacyjne związane z przystosowaniem budynku po III LO na potrzeby utworzenia tam Domu Pomocy Społecznej i mieszkań chronionych w ramach realizacji projektu, na który powiat skarżyski pozyskał ponad 4 mln. zł. W piątek oficjalnie przekazano wykonawcy plac i budynek. Uniwersytet Trzeciego Wieku na wakacjach: Swój rok akademicki zakończyli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Końskich. Sala " Egipcjanki" Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich wypełniła się nie tylko uczestnikami uniwersytetu, ale również przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi Proboszcz z Tarnawy nie żyje! Czy to było morderstwo?: - W poniedziałek około 8:00 otrzymaliśmy informacje, że w plebanii w jednym z kościołów w gminie Sędziszów doszło do znalezienia ciała 70 letniego księdza. Ze wstępnych naszych ustaleń wynika, że ktoś mógł przyczynić się do jego śmierci. Taniec, muzyka i sport. To było udane Święto Kielc: Tegoroczne święto miasta upłynęło pod hasłem „Kielce w ruchu”. Rozpoczęła je „Biała noc”, a zakończył koncert zespołu T.Love. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, promowano także kielecką kranówkę. Takie wydarzenia ożywiają miasto, integrują mieszkańców i przyciągają turystów. Wielu Kielczan podkreślało, że tak powinien wyglądać każdy wakacyjny weekend.
Menu
reklama
reklama

Kradli, bili, zaatakowali nożem – dwaj mężczyźni zatrzymani przez policję

Kradli, bili, zaatakowali nożem – dwaj mężczyźni zatrzymani przez policję

To było niebezpieczne  popołudnie i wieczór. Najpierw atak nożem, później pobicie i zniszczenie mienia i to w ciągu zaledwie trzech godzin. Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani, są podejrzewani o serię ataków w Kielcach.  Niegroźnie ranili  kobietę – nam udało się z nią porozmawiać.

We wtorek tuż przez godziną 16 do kiosku na osiedlu Herby podeszło dwóch mężczyzn. Sprzedawczyni usłyszała  pukanie.

- Otworzyłam drzwi, oni wtedy wpadli, jeden mnie przewrócił z nożem był. Próbowałam zamknąć te drzwi nie dało rady – mówi sprzedawczyni.

Doszło do szarpaniny, kobieta upadła.

- Groził mi nożem, skaleczył mnie w rękę, przystawił mi nóż do gardła, wyzywał mnie, powiedział, że jak się ruszę to mnie zabije – relacjonuje 62-latka.

Drugi mężczyzna z kasy zabrał ponad tysiąc złotych i  papierosy. Obaj napastnicy uciekli. Gdy na miejscu pracowali policjanci, okazało się, że kilka minut wcześniej na tej samej ulicy, prawdopodobnie Ci sami sprawcy zaatakowali mężczyznę sprzedającego kwiaty w pobliżu jednego z marketów.

- Wczoraj w tych godzinach spacerowałam z koleżanką, udało nam się uniknąć spotkania z nimi, wyszłyśmy z Biedronki to leżał ten pan, tyle widziałyśmy – opowiada Katarzyna Cecot

Policjanci otrzymali zgłoszenia o kolejnych rozbojach, tym razem na osiedlu Ślichowice.

- Były to min. uszkodzenia mienia, pobicie. Policjanci ustalili, że są to prawdopodobnie Ci sami sprawcy, którzy wcześniej na osiedlu Herby dokonali przestępstw – relacjonuje kom. Kamil Tokarski rzecznik świętokrzyskiej policji

 Tuż po godzinie 19 policjanci otrzymali informację, że znów niebezpiecznie jest na Herbach, przy jednym z salonów gier.  Ktoś uszkodził drzwi i kamery monitoringu – patrol zatrzymał dwóch mężczyzn

- Mężczyźni zachowywali się nerwowo, policjanci znaleźli przy nich gotówkę, czuć było od nich alkohol - mówi kom. Kamil Tokarski rzecznik świętokrzyskiej policji

Okazało się, że dziewiętnastolatek i  45 –letni kielczanin w przeszłości byli notowani za podobne przestępstwa. We wtorek w ciągu zaledwie trzech godzin dopuścili się łącznie 4 rozbojów, 3 uszkodzeń mienia i pobicia.  Teraz może im grozić do 12 lat więzienia.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy