Okradł swojego pracodawcę, grozi mu do 10 lat więzienia: Skarżyscy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Skarżyska-Kamiennej podejrzanego o kradzież z włamaniem do hurtowni na terenie miasta. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. "Wrzesień 1939" w Muzeum im. Orła Białego: Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej zaprasza na wystawę: Wrzesień 1939. Rozbiór Polski. Wystawa została przygotowana na 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej przez Ośrodek KARTA przy współpracy Domu Spotkań z Historią na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Muzeum zaprasza na wernisaż 25 sierpnia o godz. 13.00, Wystawę można zwiedzać od 25 sierpnia do 19 listopada. To były bardzo dobre Mistrzostwa Świata: Gościem naszej stacji podczas XVII Półmaratonu Wtórpol w Skarżysku - Kamiennej był Sebastian Chmara wiceszef PZLA, złoty medalista Halowych Mistrzostw Europy w siedmioboju. Sebastian Chmara ocenił tegoroczne Mistrzostwa Świata, które kilka dni temu odbyły się w Londynie jako udane dla reprezentacji Polski i wróży „Królowej Sportu” w naszym kraju świetlaną przyszłość. Spełnijmy marzenia małych pacjentów: Każdego dnia walczą z rakiem, pokonanie choroby to ich największe marzenie. Ale mali pacjenci  Oddziału Onkologii i Hematologii  Dziecięcej  mają też i te małe marzenia.  W ich spełnieniu może pomóc każdy kto 2 września wybierze się na charytatywny koncert  na Kadzielni – wystarczy kupić bilet i sprawić dzieciom radość w trudnych chwilach. Meble-Spaghetti w Instytucie Dizajnu: Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę mebli „Spaghetti”, które cieszyły się największą popularnością w Polsce w II połowie lat 50. Kolejne oszustwo "na wnuczka" w regionie: Oszuści znów wyłudzili pieniądze metodą "na wnuczka". Wczorajszej nocy w Sandomierzu ofiarą przestępstwa została 80-letnia kobieta, od której wyłudzono ponad 8 000 zł. Będą nowe miejsca pracy: Hala po dawnych Skarżyskich Zakładach Obuwniczych Fosko ponownie zostanie zagospodarowana. Już niebawem zacznie tam działać firma produkcyjna, która już poszukuje pracowników.  W niedzielę dożynki powiatowe: Zbliża się doroczne święto plonów powiatu kieleckiego. Tym razem gospodarzem imprezy będzie gmina Łagów. Główne uroczystości odbędą się na Placu Targowym w Woli Łagowskiej. Caritas pomaga w przygotowaniu szkolnej wyprawki: Zeszyty, piórniki, kredki czy flamastry – wszystko to jest potrzebne do szkoły, ale nie wszystkich stać na wyprawkę. Akcja kieleckiej Caritas „Tornister pełen uśmiechu” od wielu lat pomaga ubogim rodzinom w skompletowaniu szkolnych przyborów dla dzieci. Jest defibrylator za ,,Koziołki,,: Powiat konecki wzbogacił się o przenośny defibrylator, który już za kilka dni zawiśnie w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Defibrylator, to nagroda za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie „Koziołek”, który od 2000 roku organizowany jest przez wojewodę świętokrzyskiego.
Menu
reklama
reklama

Kradli, bili, zaatakowali nożem – dwaj mężczyźni zatrzymani przez policję

Kradli, bili, zaatakowali nożem – dwaj mężczyźni zatrzymani przez policję

To było niebezpieczne  popołudnie i wieczór. Najpierw atak nożem, później pobicie i zniszczenie mienia i to w ciągu zaledwie trzech godzin. Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani, są podejrzewani o serię ataków w Kielcach.  Niegroźnie ranili  kobietę – nam udało się z nią porozmawiać.

We wtorek tuż przez godziną 16 do kiosku na osiedlu Herby podeszło dwóch mężczyzn. Sprzedawczyni usłyszała  pukanie.

- Otworzyłam drzwi, oni wtedy wpadli, jeden mnie przewrócił z nożem był. Próbowałam zamknąć te drzwi nie dało rady – mówi sprzedawczyni.

Doszło do szarpaniny, kobieta upadła.

- Groził mi nożem, skaleczył mnie w rękę, przystawił mi nóż do gardła, wyzywał mnie, powiedział, że jak się ruszę to mnie zabije – relacjonuje 62-latka.

Drugi mężczyzna z kasy zabrał ponad tysiąc złotych i  papierosy. Obaj napastnicy uciekli. Gdy na miejscu pracowali policjanci, okazało się, że kilka minut wcześniej na tej samej ulicy, prawdopodobnie Ci sami sprawcy zaatakowali mężczyznę sprzedającego kwiaty w pobliżu jednego z marketów.

- Wczoraj w tych godzinach spacerowałam z koleżanką, udało nam się uniknąć spotkania z nimi, wyszłyśmy z Biedronki to leżał ten pan, tyle widziałyśmy – opowiada Katarzyna Cecot

Policjanci otrzymali zgłoszenia o kolejnych rozbojach, tym razem na osiedlu Ślichowice.

- Były to min. uszkodzenia mienia, pobicie. Policjanci ustalili, że są to prawdopodobnie Ci sami sprawcy, którzy wcześniej na osiedlu Herby dokonali przestępstw – relacjonuje kom. Kamil Tokarski rzecznik świętokrzyskiej policji

 Tuż po godzinie 19 policjanci otrzymali informację, że znów niebezpiecznie jest na Herbach, przy jednym z salonów gier.  Ktoś uszkodził drzwi i kamery monitoringu – patrol zatrzymał dwóch mężczyzn

- Mężczyźni zachowywali się nerwowo, policjanci znaleźli przy nich gotówkę, czuć było od nich alkohol - mówi kom. Kamil Tokarski rzecznik świętokrzyskiej policji

Okazało się, że dziewiętnastolatek i  45 –letni kielczanin w przeszłości byli notowani za podobne przestępstwa. We wtorek w ciągu zaledwie trzech godzin dopuścili się łącznie 4 rozbojów, 3 uszkodzeń mienia i pobicia.  Teraz może im grozić do 12 lat więzienia.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy