Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych nadal żywa: Mimo zakończenia II wojny światowej, oni nie złożyli broni. Po walce z okupantem hitlerowskim ich wrogiem stał się komunistyczny reżim. Od 2011 roku, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i wspominamy ich bohaterską, niezłomną postawę. Ulicami Kielc przejdzie Manifa: W sobotę po raz siódmy ulicami stolicy regionu przejdzie Kielecka Manifa. Wydarzenie organizują  Sojusz Lewicy Demokratycznej, Stowarzyszenia Europa Donna i  Stop Stereotypom. Włoska firma szuka partnerów do współpracy: Włoski inwestor za pośrednictwem Centrum Obsługi Inwestora poszukuje do współpracy przedsiębiorców z naszego regionu. Przedstawiciel firmy z Włoch gościł w ostatnim czasie w Skarżysku. Wyklętych pamiętamy: W I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. „Świętokrzyska Victoria” dla powiatu jędrzejowskiego: W kategorii „Samorządność” zwyciężył powiat jędrzejowski. Nagrodę odebrał starosta Edmund Kaczmarek, nie zabrakło również licznej delegacji. Zadbaj o środowisko - wymień piec: Od środy mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców grzewczych na bardziej ekologiczne. Miliony dla KPT: Ponad 4 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego trafi do Kieleckiego Parku Technologicznego na przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych. Milionowe inwestycje Wodociągów Kieleckich: Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej w Masłowie, Kielcach i gminie Sitkówka-Nowiny. Wodociągi  Kieleckie planują nowe inwestycje z unijnym wsparciem. Wartość projektu to prawie 80 milionów złotych. Kękę w Semaforze: 3 marca w Klubie Muzycznym Semafor wystąpi radomski raper KęKę. Koncert odbędzie w ramach promocji album rapera pt. "Trzecie Rzeczy". Dziś Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu: Środą Popielcową chrześcijanie na całym świecie rozpoczęli właśnie Wielki Post. Posypanie głowy popiołem, symbolizujące wezwanie do pokuty i odrodzenia, jest zwyczajem obchodzonym od XI wieku.
Menu
reklama
reklama

Kradli, bili, zaatakowali nożem – dwaj mężczyźni zatrzymani przez policję

Kradli, bili, zaatakowali nożem – dwaj mężczyźni zatrzymani przez policję

To było niebezpieczne  popołudnie i wieczór. Najpierw atak nożem, później pobicie i zniszczenie mienia i to w ciągu zaledwie trzech godzin. Dwaj mężczyźni zostali zatrzymani, są podejrzewani o serię ataków w Kielcach.  Niegroźnie ranili  kobietę – nam udało się z nią porozmawiać.

We wtorek tuż przez godziną 16 do kiosku na osiedlu Herby podeszło dwóch mężczyzn. Sprzedawczyni usłyszała  pukanie.

- Otworzyłam drzwi, oni wtedy wpadli, jeden mnie przewrócił z nożem był. Próbowałam zamknąć te drzwi nie dało rady – mówi sprzedawczyni.

Doszło do szarpaniny, kobieta upadła.

- Groził mi nożem, skaleczył mnie w rękę, przystawił mi nóż do gardła, wyzywał mnie, powiedział, że jak się ruszę to mnie zabije – relacjonuje 62-latka.

Drugi mężczyzna z kasy zabrał ponad tysiąc złotych i  papierosy. Obaj napastnicy uciekli. Gdy na miejscu pracowali policjanci, okazało się, że kilka minut wcześniej na tej samej ulicy, prawdopodobnie Ci sami sprawcy zaatakowali mężczyznę sprzedającego kwiaty w pobliżu jednego z marketów.

- Wczoraj w tych godzinach spacerowałam z koleżanką, udało nam się uniknąć spotkania z nimi, wyszłyśmy z Biedronki to leżał ten pan, tyle widziałyśmy – opowiada Katarzyna Cecot

Policjanci otrzymali zgłoszenia o kolejnych rozbojach, tym razem na osiedlu Ślichowice.

- Były to min. uszkodzenia mienia, pobicie. Policjanci ustalili, że są to prawdopodobnie Ci sami sprawcy, którzy wcześniej na osiedlu Herby dokonali przestępstw – relacjonuje kom. Kamil Tokarski rzecznik świętokrzyskiej policji

 Tuż po godzinie 19 policjanci otrzymali informację, że znów niebezpiecznie jest na Herbach, przy jednym z salonów gier.  Ktoś uszkodził drzwi i kamery monitoringu – patrol zatrzymał dwóch mężczyzn

- Mężczyźni zachowywali się nerwowo, policjanci znaleźli przy nich gotówkę, czuć było od nich alkohol - mówi kom. Kamil Tokarski rzecznik świętokrzyskiej policji

Okazało się, że dziewiętnastolatek i  45 –letni kielczanin w przeszłości byli notowani za podobne przestępstwa. We wtorek w ciągu zaledwie trzech godzin dopuścili się łącznie 4 rozbojów, 3 uszkodzeń mienia i pobicia.  Teraz może im grozić do 12 lat więzienia.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy