Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych nadal żywa: Mimo zakończenia II wojny światowej, oni nie złożyli broni. Po walce z okupantem hitlerowskim ich wrogiem stał się komunistyczny reżim. Od 2011 roku, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i wspominamy ich bohaterską, niezłomną postawę. Ulicami Kielc przejdzie Manifa: W sobotę po raz siódmy ulicami stolicy regionu przejdzie Kielecka Manifa. Wydarzenie organizują  Sojusz Lewicy Demokratycznej, Stowarzyszenia Europa Donna i  Stop Stereotypom. Włoska firma szuka partnerów do współpracy: Włoski inwestor za pośrednictwem Centrum Obsługi Inwestora poszukuje do współpracy przedsiębiorców z naszego regionu. Przedstawiciel firmy z Włoch gościł w ostatnim czasie w Skarżysku. Wyklętych pamiętamy: W I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. „Świętokrzyska Victoria” dla powiatu jędrzejowskiego: W kategorii „Samorządność” zwyciężył powiat jędrzejowski. Nagrodę odebrał starosta Edmund Kaczmarek, nie zabrakło również licznej delegacji. Zadbaj o środowisko - wymień piec: Od środy mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców grzewczych na bardziej ekologiczne. Miliony dla KPT: Ponad 4 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego trafi do Kieleckiego Parku Technologicznego na przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych. Milionowe inwestycje Wodociągów Kieleckich: Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej w Masłowie, Kielcach i gminie Sitkówka-Nowiny. Wodociągi  Kieleckie planują nowe inwestycje z unijnym wsparciem. Wartość projektu to prawie 80 milionów złotych. Kękę w Semaforze: 3 marca w Klubie Muzycznym Semafor wystąpi radomski raper KęKę. Koncert odbędzie w ramach promocji album rapera pt. "Trzecie Rzeczy". Dziś Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu: Środą Popielcową chrześcijanie na całym świecie rozpoczęli właśnie Wielki Post. Posypanie głowy popiołem, symbolizujące wezwanie do pokuty i odrodzenia, jest zwyczajem obchodzonym od XI wieku.
Menu
reklama
reklama

Taniec przeciwko przemocy

Taniec przeciwko przemocy

Zatańczyli by zamanifestować swój sprzeciw i powiedzieć stop -  przemocy wobec kobiet. Kielczanie przyłączyli się do organizowanej na całym świecie akcji "Nazywam się Miliard/ One Billion Rising".

Problem przemocy wciąż jest tematem tabu przypominają organizatorzy. Przez taniec chcą przypomnieć ofiarom przestępstw, że nie są same.

- Chcemy wykrzyczeć swoją niezgodę na to żeby temat przemocy wobec kobiet był zamiatany pod dywan, przykrywany innymi sprawami, a jest to problem który dotyczy wielu kobiet to ich rzeczywistość, ich codzienność - mówi Barbara Biskup, koordynatorka akcji z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach.

Szacuje się, że na całym świecie 35% kobiet doświadcza przemocy.

- Nie mówimy tylko o tej przemocy fizycznej, ale również o tej przemocy słowne, o seksistowskich uwagach, takich gestach, których kobiety sobie nie życzą, a to uwłacza ich godności - mówi Agata Wojda radna Rady Miasta Kielce

W całej Polsce akcja "Nazywam się Miliard/ One Billion Rising" dotarła do 70 miejscowości.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy