Okradł swojego pracodawcę, grozi mu do 10 lat więzienia: Skarżyscy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Skarżyska-Kamiennej podejrzanego o kradzież z włamaniem do hurtowni na terenie miasta. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. "Wrzesień 1939" w Muzeum im. Orła Białego: Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej zaprasza na wystawę: Wrzesień 1939. Rozbiór Polski. Wystawa została przygotowana na 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej przez Ośrodek KARTA przy współpracy Domu Spotkań z Historią na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Muzeum zaprasza na wernisaż 25 sierpnia o godz. 13.00, Wystawę można zwiedzać od 25 sierpnia do 19 listopada. To były bardzo dobre Mistrzostwa Świata: Gościem naszej stacji podczas XVII Półmaratonu Wtórpol w Skarżysku - Kamiennej był Sebastian Chmara wiceszef PZLA, złoty medalista Halowych Mistrzostw Europy w siedmioboju. Sebastian Chmara ocenił tegoroczne Mistrzostwa Świata, które kilka dni temu odbyły się w Londynie jako udane dla reprezentacji Polski i wróży „Królowej Sportu” w naszym kraju świetlaną przyszłość. Spełnijmy marzenia małych pacjentów: Każdego dnia walczą z rakiem, pokonanie choroby to ich największe marzenie. Ale mali pacjenci  Oddziału Onkologii i Hematologii  Dziecięcej  mają też i te małe marzenia.  W ich spełnieniu może pomóc każdy kto 2 września wybierze się na charytatywny koncert  na Kadzielni – wystarczy kupić bilet i sprawić dzieciom radość w trudnych chwilach. Meble-Spaghetti w Instytucie Dizajnu: Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę mebli „Spaghetti”, które cieszyły się największą popularnością w Polsce w II połowie lat 50. Kolejne oszustwo "na wnuczka" w regionie: Oszuści znów wyłudzili pieniądze metodą "na wnuczka". Wczorajszej nocy w Sandomierzu ofiarą przestępstwa została 80-letnia kobieta, od której wyłudzono ponad 8 000 zł. Będą nowe miejsca pracy: Hala po dawnych Skarżyskich Zakładach Obuwniczych Fosko ponownie zostanie zagospodarowana. Już niebawem zacznie tam działać firma produkcyjna, która już poszukuje pracowników.  W niedzielę dożynki powiatowe: Zbliża się doroczne święto plonów powiatu kieleckiego. Tym razem gospodarzem imprezy będzie gmina Łagów. Główne uroczystości odbędą się na Placu Targowym w Woli Łagowskiej. Caritas pomaga w przygotowaniu szkolnej wyprawki: Zeszyty, piórniki, kredki czy flamastry – wszystko to jest potrzebne do szkoły, ale nie wszystkich stać na wyprawkę. Akcja kieleckiej Caritas „Tornister pełen uśmiechu” od wielu lat pomaga ubogim rodzinom w skompletowaniu szkolnych przyborów dla dzieci. Jest defibrylator za ,,Koziołki,,: Powiat konecki wzbogacił się o przenośny defibrylator, który już za kilka dni zawiśnie w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Defibrylator, to nagroda za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie „Koziołek”, który od 2000 roku organizowany jest przez wojewodę świętokrzyskiego.
Menu
reklama
reklama

W sobotę Korona Kielce powalczy o kolejny punkty ligowe

W sobotę Korona Kielce powalczy o kolejny punkty ligowe

Już w najbliższą sobotę piłkarze Korony Kielce powalczą o kolejne punkty ligowe. Tym razem rywalem „żółto-czerwonych” będzie Wisła Płock. Dla podopiecznych Macieja Bartoszka będzie to pierwsze spotkanie ligowe, które w tym roku rozegrają przed własną publicznością.

O ostatniej porażce z krakowską Wisłą nikt w Kielcach już nie myśli. Teraz piłkarze Korony przygotowują się do starcia z „Nafciarzami”, którzy w ostatniej kolejce zremisowali ze Śląskiem Wrocław. Pod znakiem zapytania w sobotnim meczu stoi występ dwóch Koroniarzy.

- Po za Maćkiem i Djibrilem to wszyscy zawodnicy powinni być do mojej dyspozycji – mówi trener Korony Kielce, Maciej Bartoszek.

W ligowej tabeli drużyna Wisły Płock zajmuje 11. lokatę, mając tylko punkt straty do kielczan. O najbliższym rywalu zawodnicy Korony wypowiadają się z szacunkiem.

- Wisła Płock posiada wielu doświadczonych zawodników, którzy nie raz pokazali, że grają do końca – zapowiada pomocnik Korony, Jacek Kiełb.

W porównaniu do meczu z Wisłą Kraków, w sobotę, od pierwszych minut może wybiec Jakub Mrozik, dla którego będzie to debiut na Kolporter Arenie.

- Na pewno na kieleckim stadionie nie będzie brakowało emocji, bo to jest pierwszy mecz w tym roku przed własną publicznością – wyjaśnia zawodnik Korony, Jakub Mrozik.

W tym tygodniu do drużyny Korony dołączył Milan Borjan. Nowy bramkarz jest etatowym reprezentantem Kanady, dla której rozegrał już 32 spotkania. Nie wykluczone, że w zespole nastąpią jeszcze zmiany kadrowe.

- Nie mówimy jeszcze ostatniego słowa jeśli chodzi o transfery. Pozyskanie nowych zawodników jest uzależnione od rozwiązania umów z niektórymi obecnymi piłkarzami – tłumaczy prezes Korony Kielce, Marek Paprocki.

Sobotni mecz poprowadzi sędzia Tomasz Musiał. Początek spotkania o godz. 15:30.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy