Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miało miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu. Rozpoznała i ujęła złodzieja: Pracownica jednego ze sklepów na terenie Skarżyska-Kamiennej ujęła złodzieja, a następnie powiadomiła o wszystkim Policję. Dzięki spostrzegawczości kobiety i natychmiastowej reakcji, zatrzymany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Kto będzie woził kielczan po 1 stycznia?: Mijają kolejne miesiące, a nadal nie wiadomo, kto będzie w nowym roku woził kielczan. Po poniedziałkowym wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, firma Michalczewski „wraca do gry” w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach. Wyróżnienia i nagrody dla pracowników oświaty: Kilkudziesięciu pracowników szkół i przedszkoli odebrało w poniedziałek wyróżnienia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Miejskim Centrum Kultury. Starostwo zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w konsultacjach: Starostwo powiatowe zachęca organizacje pożytku publicznego do udziału w konsultacjach nad projektem „Programu Współpracy Powiatu Skarżyskiego z organizacjami pozarządowymi oraz z innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 rok”.  Jeździmy bardzo szybko: Policjanci włoszczowskiej drogówki zatrzymali  w tym roku prawo jazdy już 176 kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h. "Tydzień Mediacji" w województwie świętokrzyskim: W ramach tego wydarzenia we wszystkich placówkach sądowych odbywają się bezpłatne konsultacje z mediatorami – informuje Monika Gądek-Tamborska – rzecznik prasowa Sądu Okręgowego w Kielcach.Mediacje to wciąż niszowa forma porozumień w trakcie konfliktów, a to właśnie dzięki niej możemy znacznie ograniczyć koszty procesów sądowych – mówi Izabela Buszewicz ze Świętokrzyskiego Centrum Mediacji w Kielcach. Policjanci zlikwidowali "dziuplę" w gminie Bieliny: Kieleccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu odzyskali skradziony samochód i zlikwidowali „dziuplę" w gminie Bieliny. Świętokrzyski Anioł Dobroci dla koneckich WTZ przy Wszechnicy Koneckiej: W kategorii grupowej statuetka Świętokrzyski Anioł Dobroci trafiła do Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Wspierania Powiatu „Wszechnica Konecka”. Z rąk członka zarządu województwa świętokrzyskiego Piotra Żołądka, nagrodę odebrała Barbara Zbulut. Mistrz Polski pochodzi ze Skarżyska: Rafał Oleś 2017 rok będzie wspominał, jako pełen sukcesów i radości. W rozgrywanych w Szaflarach, Górskich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie zdobył Mistrzostwo Polski.
Menu
reklama
reklama

W sobotę Korona Kielce powalczy o kolejny punkty ligowe

W sobotę Korona Kielce powalczy o kolejny punkty ligowe

Już w najbliższą sobotę piłkarze Korony Kielce powalczą o kolejne punkty ligowe. Tym razem rywalem „żółto-czerwonych” będzie Wisła Płock. Dla podopiecznych Macieja Bartoszka będzie to pierwsze spotkanie ligowe, które w tym roku rozegrają przed własną publicznością.

O ostatniej porażce z krakowską Wisłą nikt w Kielcach już nie myśli. Teraz piłkarze Korony przygotowują się do starcia z „Nafciarzami”, którzy w ostatniej kolejce zremisowali ze Śląskiem Wrocław. Pod znakiem zapytania w sobotnim meczu stoi występ dwóch Koroniarzy.

- Po za Maćkiem i Djibrilem to wszyscy zawodnicy powinni być do mojej dyspozycji – mówi trener Korony Kielce, Maciej Bartoszek.

W ligowej tabeli drużyna Wisły Płock zajmuje 11. lokatę, mając tylko punkt straty do kielczan. O najbliższym rywalu zawodnicy Korony wypowiadają się z szacunkiem.

- Wisła Płock posiada wielu doświadczonych zawodników, którzy nie raz pokazali, że grają do końca – zapowiada pomocnik Korony, Jacek Kiełb.

W porównaniu do meczu z Wisłą Kraków, w sobotę, od pierwszych minut może wybiec Jakub Mrozik, dla którego będzie to debiut na Kolporter Arenie.

- Na pewno na kieleckim stadionie nie będzie brakowało emocji, bo to jest pierwszy mecz w tym roku przed własną publicznością – wyjaśnia zawodnik Korony, Jakub Mrozik.

W tym tygodniu do drużyny Korony dołączył Milan Borjan. Nowy bramkarz jest etatowym reprezentantem Kanady, dla której rozegrał już 32 spotkania. Nie wykluczone, że w zespole nastąpią jeszcze zmiany kadrowe.

- Nie mówimy jeszcze ostatniego słowa jeśli chodzi o transfery. Pozyskanie nowych zawodników jest uzależnione od rozwiązania umów z niektórymi obecnymi piłkarzami – tłumaczy prezes Korony Kielce, Marek Paprocki.

Sobotni mecz poprowadzi sędzia Tomasz Musiał. Początek spotkania o godz. 15:30.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy