Okradł swojego pracodawcę, grozi mu do 10 lat więzienia: Skarżyscy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Skarżyska-Kamiennej podejrzanego o kradzież z włamaniem do hurtowni na terenie miasta. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. "Wrzesień 1939" w Muzeum im. Orła Białego: Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej zaprasza na wystawę: Wrzesień 1939. Rozbiór Polski. Wystawa została przygotowana na 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej przez Ośrodek KARTA przy współpracy Domu Spotkań z Historią na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Muzeum zaprasza na wernisaż 25 sierpnia o godz. 13.00, Wystawę można zwiedzać od 25 sierpnia do 19 listopada. To były bardzo dobre Mistrzostwa Świata: Gościem naszej stacji podczas XVII Półmaratonu Wtórpol w Skarżysku - Kamiennej był Sebastian Chmara wiceszef PZLA, złoty medalista Halowych Mistrzostw Europy w siedmioboju. Sebastian Chmara ocenił tegoroczne Mistrzostwa Świata, które kilka dni temu odbyły się w Londynie jako udane dla reprezentacji Polski i wróży „Królowej Sportu” w naszym kraju świetlaną przyszłość. Spełnijmy marzenia małych pacjentów: Każdego dnia walczą z rakiem, pokonanie choroby to ich największe marzenie. Ale mali pacjenci  Oddziału Onkologii i Hematologii  Dziecięcej  mają też i te małe marzenia.  W ich spełnieniu może pomóc każdy kto 2 września wybierze się na charytatywny koncert  na Kadzielni – wystarczy kupić bilet i sprawić dzieciom radość w trudnych chwilach. Meble-Spaghetti w Instytucie Dizajnu: Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę mebli „Spaghetti”, które cieszyły się największą popularnością w Polsce w II połowie lat 50. Kolejne oszustwo "na wnuczka" w regionie: Oszuści znów wyłudzili pieniądze metodą "na wnuczka". Wczorajszej nocy w Sandomierzu ofiarą przestępstwa została 80-letnia kobieta, od której wyłudzono ponad 8 000 zł. Będą nowe miejsca pracy: Hala po dawnych Skarżyskich Zakładach Obuwniczych Fosko ponownie zostanie zagospodarowana. Już niebawem zacznie tam działać firma produkcyjna, która już poszukuje pracowników.  W niedzielę dożynki powiatowe: Zbliża się doroczne święto plonów powiatu kieleckiego. Tym razem gospodarzem imprezy będzie gmina Łagów. Główne uroczystości odbędą się na Placu Targowym w Woli Łagowskiej. Caritas pomaga w przygotowaniu szkolnej wyprawki: Zeszyty, piórniki, kredki czy flamastry – wszystko to jest potrzebne do szkoły, ale nie wszystkich stać na wyprawkę. Akcja kieleckiej Caritas „Tornister pełen uśmiechu” od wielu lat pomaga ubogim rodzinom w skompletowaniu szkolnych przyborów dla dzieci. Jest defibrylator za ,,Koziołki,,: Powiat konecki wzbogacił się o przenośny defibrylator, który już za kilka dni zawiśnie w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Defibrylator, to nagroda za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie „Koziołek”, który od 2000 roku organizowany jest przez wojewodę świętokrzyskiego.
Menu
reklama
reklama

Effector chce rozpocząć kolejną serię, ale tym razem wygranych

  • Napisał 
Effector chce rozpocząć kolejną serię, ale tym razem wygranych

Effector Kielce, w minioną sobotę, przerwał niechlubną serię porażek. Teraz chce rozpocząć kolejną, ale zwycięską. Szansa na drugą wygraną z rzędu już w sobotę. Do Hali Legionów przyjeżdża Indykpol AZS Olsztyn.

Effector Kielce do pojedynku z Indykpolem AZS Olsztyn przystępuje po pierwszej od kilku tygodni wygranej. W ubiegłym tygodniu, podopieczni Sinana Tanika pokonali w Bydgoszczy miejscową Łuczniczkę 3:2. Zwycięstwo dało wiatr w żagle ekipie z Hali Legionów.

- Jestem bardzo szczęśliwy z pierwszej wygranej Effectora pod moją wodzą. Przyszedłem do Kielc po to, by poprawić grę tego zespołu - mówi trener Tanik.

W podobnym nastroju są siatkarze Effectora. Zawodnicy ponownie uwierzyli w swoje umiejętności.

- Pamiętam pierwszy mecz przeciwko Bydgoszczy. Byli faworytami tamtego spotkania, ale nie poddaliśmy się i wygraliśmy. Chcieliśmy to powtórzyć i znów sprawić niespodziankę. To się udało, dlatego liczymy, że z Olsztynem będzie podobnie - przekonuje Peter Wohlfie, środkowy Effectora.

Początek meczu w sobotę o godzinie 18.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy