Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Motocykl wjechał w ciężarówkę: W sobotę około godziny 9:30 na trasie S7 w miejscowości Brzegi pod Jędrzejowem doszło do zdarzenia, z udziałem motocykla i ciężarówki. Uratowali starszego pana i złapali piwnicznego złodzieja: W piątek rano jędrzejowscy policjanci pomogli 85-letniemu mężczyźnie Senior bez wiedzy rodziny dojechał aż do Jędrzejowa. "Laur Świętokrzyski" rozdany!: „Laur Świętokrzyski 2016” rozdany. W piątek odbyła sie oficjalna gala, podczas której wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wręczyła nagrody. Porażka w Poznaniu. Korona gorsza od Lecha: W 31. kolejce piłkarskiej Lotto Ekstraklasy Korona Kielce przegrała w meczu wyjazdowym z Lechem Poznań 3:2. Bramki dla kielczan zdobyli Mateusz Możdżeń i Jacek Kiełb. Tajemnice bodzentyńskiego zamku: 25 kwietnia br. w rejonie ruin pałacu biskupów krakowskich w Bodzentynie przeprowadzono badania geologiczne i geofizyczne, które mają odpowiedzieć na pytanie: Co tak naprawdę kryje się pod ziemią wzgórza zamkowego? Policjanci...czytali bajki: W piątek w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek wspólnie z przedstawicielem Biblioteki Publicznej we Włoszczowie odwiedzili dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 we Włoszczowie. Najmłodsi wysłuchali czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”.Spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odbyło się w Przedszkolu Samorządowym nr 1 we Włoszczoiwe.  Uczestniczyli w nim Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komedny Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek oraz przedstawiciel Bibiloteki Publicznej we Włoszczowie.Dzieci wysłuchały czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”. Spotkanie z najmłodszymi było również okazją do rozmowy na temat zawodu policjanta. Przedszkolaki dowiedziały się, jak na co dzień wygląda i na czym polega praca mundurowych. Na zakończenie policjanci przypomnieli dzieciom o bezpieczeństwie "Skarżyski powiat z widokiem nie tylko na góry": Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu "Skarżyski Powiat - Z widokiem nie tylko na góry".  Maturzyści odebrali świadectwa: Tegoroczni maturzyści w piątek odebrali świadectwa, teraz przed nimi egzaminy. Z nasza kamerą odwiedziliśmy II Liceum im. Adama Mickiewicza w Skarżysku.
Menu
reklama
reklama

Smog znów atakuje

Smog znów atakuje

Od poniedziałku powietrze w Kielcach znów jest bardzo mocno zanieczyszczone. Dopuszczalne normy stężenia pyłów w tym czasie zostały przekroczone nawet o kilkaset procent. Eksperci zapowiadają, że poprawa powinna nastąpić w weekend.

Wraca problem jakości powietrza w województwie świętokrzyskim. Od poniedziałku znów przekroczone zostały normy stężenia pyłów. Najgorzej było w środę, kiedy pył PM10 utrzymywał się na poziomie 200 mikrogramów na metr sześcienny. Normy zostały przekroczone czterokrotnie.

- Z dzisiejszych danych obserwujemy, że podwyższone stężenia wciąż się utrzymują – tłumaczy Joanna Jędras z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Sezon grzewczy w pełni. To czym palimy w piecach ma wpływ na to czym oddychamy. Do powstawania smogu w Kielcach przyczynia się też pogoda, mamy niskie temperatury i słaby wiatr.

- Śledzimy prognozy IMGW i prawdopodobnie poprawa powietrza nastąpi w weekend – mówi Joanna Jędras z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

W porównaniu z innymi miastami w Polsce, poziom stężenia zanieczyszczeń w Kielcach jest i tak o kilkadziesiąt procent mniejszy. Wszystkie dane można sprawdzać na bieżąco zarówno na stronie internetowej Inspektoratu Ochrony Środowiska, jak i w aplikacji mobilnej.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy