Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych nadal żywa: Mimo zakończenia II wojny światowej, oni nie złożyli broni. Po walce z okupantem hitlerowskim ich wrogiem stał się komunistyczny reżim. Od 2011 roku, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i wspominamy ich bohaterską, niezłomną postawę. Ulicami Kielc przejdzie Manifa: W sobotę po raz siódmy ulicami stolicy regionu przejdzie Kielecka Manifa. Wydarzenie organizują  Sojusz Lewicy Demokratycznej, Stowarzyszenia Europa Donna i  Stop Stereotypom. Włoska firma szuka partnerów do współpracy: Włoski inwestor za pośrednictwem Centrum Obsługi Inwestora poszukuje do współpracy przedsiębiorców z naszego regionu. Przedstawiciel firmy z Włoch gościł w ostatnim czasie w Skarżysku. Wyklętych pamiętamy: W I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. „Świętokrzyska Victoria” dla powiatu jędrzejowskiego: W kategorii „Samorządność” zwyciężył powiat jędrzejowski. Nagrodę odebrał starosta Edmund Kaczmarek, nie zabrakło również licznej delegacji. Zadbaj o środowisko - wymień piec: Od środy mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców grzewczych na bardziej ekologiczne. Miliony dla KPT: Ponad 4 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego trafi do Kieleckiego Parku Technologicznego na przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych. Milionowe inwestycje Wodociągów Kieleckich: Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej w Masłowie, Kielcach i gminie Sitkówka-Nowiny. Wodociągi  Kieleckie planują nowe inwestycje z unijnym wsparciem. Wartość projektu to prawie 80 milionów złotych. Kękę w Semaforze: 3 marca w Klubie Muzycznym Semafor wystąpi radomski raper KęKę. Koncert odbędzie w ramach promocji album rapera pt. "Trzecie Rzeczy". Dziś Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu: Środą Popielcową chrześcijanie na całym świecie rozpoczęli właśnie Wielki Post. Posypanie głowy popiołem, symbolizujące wezwanie do pokuty i odrodzenia, jest zwyczajem obchodzonym od XI wieku.
Menu
reklama
reklama

Smog znów atakuje

Smog znów atakuje

Od poniedziałku powietrze w Kielcach znów jest bardzo mocno zanieczyszczone. Dopuszczalne normy stężenia pyłów w tym czasie zostały przekroczone nawet o kilkaset procent. Eksperci zapowiadają, że poprawa powinna nastąpić w weekend.

Wraca problem jakości powietrza w województwie świętokrzyskim. Od poniedziałku znów przekroczone zostały normy stężenia pyłów. Najgorzej było w środę, kiedy pył PM10 utrzymywał się na poziomie 200 mikrogramów na metr sześcienny. Normy zostały przekroczone czterokrotnie.

- Z dzisiejszych danych obserwujemy, że podwyższone stężenia wciąż się utrzymują – tłumaczy Joanna Jędras z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Sezon grzewczy w pełni. To czym palimy w piecach ma wpływ na to czym oddychamy. Do powstawania smogu w Kielcach przyczynia się też pogoda, mamy niskie temperatury i słaby wiatr.

- Śledzimy prognozy IMGW i prawdopodobnie poprawa powietrza nastąpi w weekend – mówi Joanna Jędras z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

W porównaniu z innymi miastami w Polsce, poziom stężenia zanieczyszczeń w Kielcach jest i tak o kilkadziesiąt procent mniejszy. Wszystkie dane można sprawdzać na bieżąco zarówno na stronie internetowej Inspektoratu Ochrony Środowiska, jak i w aplikacji mobilnej.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy