Świętokrzyskie ostatnim przystankiem objazdu działaczy PO: Platforma Obywatelska szykuje ofensywę na wybory samorządowe. Województwo świętokrzyskie było ostatnim przystankiem podczas objazdu parlamentarzystów partii po Polsce. Propozycje dla młodych od PSL: Ziemia za złotówkę, uszczelnienie programu „Rodzina 500+” oraz skrócenie czasu pracy dla osób wychowujących dzieci. To główne założenia, które Polakom proponuje PSL. W środę w Kielcach przedstawił je prezes Ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz. 50 lat minęło...: W środę w kieleckim ratuszu prezydent Wojciech Lubawski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta, Władysław Burzawa, wręczyli medale za długoletnie pożycie małżeńskie, parom, które są ze sobą już od 50 lat. 20 listopada startuje NURT: Już wkrótce startuje 23. edycja Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Centrum Laserowe PŚk ma 20 lat: Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej ma 20 lat. Z tej okazji, w środę, obchodzono specjalny jubileusz, połączony z uroczystą sesją. Marszałek rozdał kolejne dofinansowania: Prawie 1,8 mln zł samorząd województwa świętokrzyskiego przeznaczył na 12 inwestycji, które zrealizowane zostaną na obszarach wiejskich. Dofinansowania trafiły do osób, które chcą założyć swoją firmę lub rozwinąć istniejącą, jak również na budowę publicznych obiektów sportowych. Wysokości dotacji są zróżnicowane. Dotacje trafiły do tych, którzy ubiegali się o pomoc za pośrednictwem lokalnych grup działania, takich jak Perły Czarnej Nidy, Krzemienny Krąg czy Razem na Piaskowcu. Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miał miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu. Rozpoznała i ujęła złodzieja: Pracownica jednego ze sklepów na terenie Skarżyska-Kamiennej ujęła złodzieja, a następnie powiadomiła o wszystkim Policję. Dzięki spostrzegawczości kobiety i natychmiastowej reakcji, zatrzymany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Kto będzie woził kielczan po 1 stycznia?: Mijają kolejne miesiące, a nadal nie wiadomo, kto będzie w nowym roku woził kielczan. Po poniedziałkowym wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, firma Michalczewski „wraca do gry” w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach. Wyróżnienia i nagrody dla pracowników oświaty: Kilkudziesięciu pracowników szkół i przedszkoli odebrało w poniedziałek wyróżnienia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Miejskim Centrum Kultury.
Menu
reklama
reklama

Smog znów atakuje

Smog znów atakuje

Od poniedziałku powietrze w Kielcach znów jest bardzo mocno zanieczyszczone. Dopuszczalne normy stężenia pyłów w tym czasie zostały przekroczone nawet o kilkaset procent. Eksperci zapowiadają, że poprawa powinna nastąpić w weekend.

Wraca problem jakości powietrza w województwie świętokrzyskim. Od poniedziałku znów przekroczone zostały normy stężenia pyłów. Najgorzej było w środę, kiedy pył PM10 utrzymywał się na poziomie 200 mikrogramów na metr sześcienny. Normy zostały przekroczone czterokrotnie.

- Z dzisiejszych danych obserwujemy, że podwyższone stężenia wciąż się utrzymują – tłumaczy Joanna Jędras z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Sezon grzewczy w pełni. To czym palimy w piecach ma wpływ na to czym oddychamy. Do powstawania smogu w Kielcach przyczynia się też pogoda, mamy niskie temperatury i słaby wiatr.

- Śledzimy prognozy IMGW i prawdopodobnie poprawa powietrza nastąpi w weekend – mówi Joanna Jędras z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

W porównaniu z innymi miastami w Polsce, poziom stężenia zanieczyszczeń w Kielcach jest i tak o kilkadziesiąt procent mniejszy. Wszystkie dane można sprawdzać na bieżąco zarówno na stronie internetowej Inspektoratu Ochrony Środowiska, jak i w aplikacji mobilnej.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy