XIX Dni Łagowa i Festiwal Zielarstwa - zaproszenie: 2 lipca odbędą się XIX Dni Łagowa i II Ogólnopolski Festiwal Zielarstwa. W programie m.in. "Mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc", występy taneczne, prezentacje dokonań lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, kiermasz zielarski i stoiska ze swojskim jedzeniem. Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00, a zakończy ją zabawa taneczna z zespołem Alien. Marković opuszcza Koronę: Kolejny piłkarz opuszcza Koronę Kielce. W niedzielę kontrakt z Żółto-czerwonym klubem rozwiązał Vanja Marković. Kuratorium uruchomiło telefon alarmowy: Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty uruchomiło specjalny telefon interwencyjny. Policja podsumowała pierwszy wakacyjny weekend: 16 wypadków i 18 osób rannych to bilans minionego, pierwszego wakacyjnego weekendu. W porównaniu do ubiegłego roku liczby te są mniejsze. Więcej było jednak nietrzeźwych kierowców Mazovia 24H Marathon rozegrano w Zagnańsku: Ponad dwustu zawodników stanęło na starcie rowerowego maratonu „Mazovia 24 godziny”, który rozegrano w Zagnańsku. Najlepsi zawodnicy pokonali prawie 500 kilometrów  w ciągu doby. Rywalizowano w kilku kategoriach – solo w parach i w czwórkach. Trasę maratonu wytyczono w okolicach zalewu w Kaniowie. Przynieś książkę, dostaniesz kawę. Czytelnicza akcja w "Młynku": Książka, a przy okazji dobra kawa. Dla znacznej części miłośników czytelnictwa to połączenie idealne. Taką możliwość od niedawna oferuje swoim klientom kawiarnia „Młynek”. Dodatkowo za powiększenie kawiarnianej biblioteki można dostać kawę gratis. Szczegóły w materiale filmowym. DPS w Skarżysku za rok? Niebawem ruszają prace: Już w najbliższych dniach ruszą prace adaptacyjne związane z przystosowaniem budynku po III LO na potrzeby utworzenia tam Domu Pomocy Społecznej i mieszkań chronionych w ramach realizacji projektu, na który powiat skarżyski pozyskał ponad 4 mln. zł. W piątek oficjalnie przekazano wykonawcy plac i budynek. Uniwersytet Trzeciego Wieku na wakacjach: Swój rok akademicki zakończyli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Końskich. Sala " Egipcjanki" Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich wypełniła się nie tylko uczestnikami uniwersytetu, ale również przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi Proboszcz z Tarnawy nie żyje! Czy to było morderstwo?: - W poniedziałek około 8:00 otrzymaliśmy informacje, że w plebanii w jednym z kościołów w gminie Sędziszów doszło do znalezienia ciała 70 letniego księdza. Ze wstępnych naszych ustaleń wynika, że ktoś mógł przyczynić się do jego śmierci. Taniec, muzyka i sport. To było udane Święto Kielc: Tegoroczne święto miasta upłynęło pod hasłem „Kielce w ruchu”. Rozpoczęła je „Biała noc”, a zakończył koncert zespołu T.Love. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, promowano także kielecką kranówkę. Takie wydarzenia ożywiają miasto, integrują mieszkańców i przyciągają turystów. Wielu Kielczan podkreślało, że tak powinien wyglądać każdy wakacyjny weekend.
Menu
reklama
reklama

„UJK jedną z najlepiej rozwijających się uczelni”. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wizytował w Kielcach

„UJK jedną z najlepiej rozwijających się uczelni”. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wizytował w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach wzbogaci się o Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej. W piątek umowę w tej sprawie podpisali rektor uczelni, prof. Jacek Semaniak oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wicepremier Jarosław Gowin.

Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej powstanie na terenie Kampusu Uniwersyteckiego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ul. Świętokrzyskiej 21. Do budynku przeniosą się trzy instytuty Wydziału Humanistycznego, które do tej pory znajdowały się w innych miejscach.

- Istotne jest to, że wydział humanistyczny będzie miał jedną lokalizację, co sprzyja integracji środowiska naukowego oraz studentów – mówi rektor uczelni, prof. Jacek Semaniak.

Koszt inwestycji to ponad 21 mln zł, z czego 15 pochodzić będzie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

- Patrząc w rankingi polskich uczelni, to Uniwersytet Jana Kochanowskiego jest świetnym przykładem jak powinna rozwijać się uczelnia – twierdzi Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosław Gowin.

Budowa ma się rozpocząć w czerwcu 2017 roku. Obiekt zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2019 roku.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy