Świętokrzyskie ostatnim przystankiem objazdu działaczy PO: Platforma Obywatelska szykuje ofensywę na wybory samorządowe. Województwo świętokrzyskie było ostatnim przystankiem podczas objazdu parlamentarzystów partii po Polsce. Propozycje dla młodych od PSL: Ziemia za złotówkę, uszczelnienie programu „Rodzina 500+” oraz skrócenie czasu pracy dla osób wychowujących dzieci. To główne założenia, które Polakom proponuje PSL. W środę w Kielcach przedstawił je prezes Ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz. 50 lat minęło...: W środę w kieleckim ratuszu prezydent Wojciech Lubawski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta, Władysław Burzawa, wręczyli medale za długoletnie pożycie małżeńskie, parom, które są ze sobą już od 50 lat. 20 listopada startuje NURT: Już wkrótce startuje 23. edycja Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Centrum Laserowe PŚk ma 20 lat: Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej ma 20 lat. Z tej okazji, w środę, obchodzono specjalny jubileusz, połączony z uroczystą sesją. Marszałek rozdał kolejne dofinansowania: Prawie 1,8 mln zł samorząd województwa świętokrzyskiego przeznaczył na 12 inwestycji, które zrealizowane zostaną na obszarach wiejskich. Dofinansowania trafiły do osób, które chcą założyć swoją firmę lub rozwinąć istniejącą, jak również na budowę publicznych obiektów sportowych. Wysokości dotacji są zróżnicowane. Dotacje trafiły do tych, którzy ubiegali się o pomoc za pośrednictwem lokalnych grup działania, takich jak Perły Czarnej Nidy, Krzemienny Krąg czy Razem na Piaskowcu. Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miał miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu. Rozpoznała i ujęła złodzieja: Pracownica jednego ze sklepów na terenie Skarżyska-Kamiennej ujęła złodzieja, a następnie powiadomiła o wszystkim Policję. Dzięki spostrzegawczości kobiety i natychmiastowej reakcji, zatrzymany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Kto będzie woził kielczan po 1 stycznia?: Mijają kolejne miesiące, a nadal nie wiadomo, kto będzie w nowym roku woził kielczan. Po poniedziałkowym wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, firma Michalczewski „wraca do gry” w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach. Wyróżnienia i nagrody dla pracowników oświaty: Kilkudziesięciu pracowników szkół i przedszkoli odebrało w poniedziałek wyróżnienia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Miejskim Centrum Kultury.
Menu
reklama
reklama

„UJK jedną z najlepiej rozwijających się uczelni”. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wizytował w Kielcach

„UJK jedną z najlepiej rozwijających się uczelni”. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wizytował w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach wzbogaci się o Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej. W piątek umowę w tej sprawie podpisali rektor uczelni, prof. Jacek Semaniak oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wicepremier Jarosław Gowin.

Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej powstanie na terenie Kampusu Uniwersyteckiego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ul. Świętokrzyskiej 21. Do budynku przeniosą się trzy instytuty Wydziału Humanistycznego, które do tej pory znajdowały się w innych miejscach.

- Istotne jest to, że wydział humanistyczny będzie miał jedną lokalizację, co sprzyja integracji środowiska naukowego oraz studentów – mówi rektor uczelni, prof. Jacek Semaniak.

Koszt inwestycji to ponad 21 mln zł, z czego 15 pochodzić będzie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

- Patrząc w rankingi polskich uczelni, to Uniwersytet Jana Kochanowskiego jest świetnym przykładem jak powinna rozwijać się uczelnia – twierdzi Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosław Gowin.

Budowa ma się rozpocząć w czerwcu 2017 roku. Obiekt zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2019 roku.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy