Korona gra z Piastem. Do zdrowia wracają kontuzjowani piłkarze: W sobotę piłkarze Korony zmierzą się z ostatnią drużyną w tabeli – Piastem Gliwice. Kielczanom w tym sezonie nie udało się jeszcze odnieść zwycięstwa na wyjeździe. W gorszej sytuacji są jednak podopieczni trenera Dariusza Wdowczyka, którzy do tej pory zgromadzili tylko dwa punkty, remisując z Cracovią i Śląskiem Wrocław. Dwa tygodnie na sportowo: Niestety, do końca wakacji pozostało już tylko dwa tygodnie. Jednak, żeby ten czas spędzić udanie, może warto skorzystać z oferty MCSiR w Skarżysku. Bogata oferta placówki zachęca do spędzania czasu na sportowo. Do końca wakacji można również wynająć halę sportową w promocyjnej cenie. Miliony na nowe miejsca w przedszkolach: W regionie powstaną nowe miejsca w przedszkolach, poprawi się także ich wyposażenie, będzie też więcej zajęć . Prawie sześć milionów złotych przekazano na ten cel samorządom i prywatnym placówkom. W piątek podpisano 13 umów na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, kolejne trzy umowy zostaną podpisane w najbliższym czasie.   W sobotę będą utrudnienia w ruchu okolicach Kadzielni: Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z koncertem „Gwiazdy Letniego Nieba” w rejonie Amfiteatru zamknięte zostaną ulice: Dzika, Sucha, Dolna, Okrężna, Żwirowa, Osobna i Granitowa. Uwaga na fałszywych kominiarzy: Dwaj mężczyźni podawali się za kominiarzy i okradli mieszkania na osiedlu Szydłówek w Kielcach.  Teraz szuka ich policja i publikuje nagranie z monitoringu. Świętokrzyska policja zakupi 5 nowych radiowozów z wideorejestratorem: Świętokrzyscy policjanci planują duże zakupy. Trwa przetarg na kupno 5 radiowozów z wideorejestratorem, które posłużą funkcjonariuszom ruchu drogowego. Przy wyborze aut mundurowi wezmą pod uwagę cenę, termin dostawy, moc silnika i napęd. Nowe radiowozy na świętokrzyskich drogach pojawią się prawdopodobnie pod koniec roku. Skarżysko – Kamienna „Miasto Na szlaku”: Ponad 4 miliony złotych gmina Skarżysko pozyskała na modernizację budynków użyteczności publicznej. Te inwestycje będą mogły być zrealizowane już w przyszłym roku. Uwaga! Będą utrudnienia podczas Półmaratonu: Już w niedzielę po raz XVII w Skarżysku będzie rozgrywany Półmarator Wtórpol. Ta impreza znana jest w całej Polsce. Niestety mieszkańcy Skarżyska, a szczególnie osiedla Rejów muszą się liczyć z licznymi utrudnieniami  podczas biegu, zwłaszcza w godzinach od 10:00 do 13:00. Dofinansowania w przedszkola: Przedszkole „Sowa” w Stadnickiej Woli i Przedszkole Samorządowe w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie dostały wysokie dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Śmieciowy problem osiedli w Skarżysku: Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że śmieci i śmietniki skarżyskie, to jeden z najczęstszych tematów, jaki widzowie poruszają w telefonach i mailach do nas. Żalą się Państwo, że śmietniki są zbyt rzadko opróżniane, co naraża je na podpalenia.
Menu
reklama
reklama

„UJK jedną z najlepiej rozwijających się uczelni”. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wizytował w Kielcach

„UJK jedną z najlepiej rozwijających się uczelni”. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wizytował w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach wzbogaci się o Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej. W piątek umowę w tej sprawie podpisali rektor uczelni, prof. Jacek Semaniak oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wicepremier Jarosław Gowin.

Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej powstanie na terenie Kampusu Uniwersyteckiego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ul. Świętokrzyskiej 21. Do budynku przeniosą się trzy instytuty Wydziału Humanistycznego, które do tej pory znajdowały się w innych miejscach.

- Istotne jest to, że wydział humanistyczny będzie miał jedną lokalizację, co sprzyja integracji środowiska naukowego oraz studentów – mówi rektor uczelni, prof. Jacek Semaniak.

Koszt inwestycji to ponad 21 mln zł, z czego 15 pochodzić będzie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

- Patrząc w rankingi polskich uczelni, to Uniwersytet Jana Kochanowskiego jest świetnym przykładem jak powinna rozwijać się uczelnia – twierdzi Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosław Gowin.

Budowa ma się rozpocząć w czerwcu 2017 roku. Obiekt zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2019 roku.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy