Pamięć o Żołnierzach Niezłomnych nadal żywa: Mimo zakończenia II wojny światowej, oni nie złożyli broni. Po walce z okupantem hitlerowskim ich wrogiem stał się komunistyczny reżim. Od 2011 roku, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i wspominamy ich bohaterską, niezłomną postawę. Ulicami Kielc przejdzie Manifa: W sobotę po raz siódmy ulicami stolicy regionu przejdzie Kielecka Manifa. Wydarzenie organizują  Sojusz Lewicy Demokratycznej, Stowarzyszenia Europa Donna i  Stop Stereotypom. Włoska firma szuka partnerów do współpracy: Włoski inwestor za pośrednictwem Centrum Obsługi Inwestora poszukuje do współpracy przedsiębiorców z naszego regionu. Przedstawiciel firmy z Włoch gościł w ostatnim czasie w Skarżysku. Wyklętych pamiętamy: W I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się uroczystość z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych. „Świętokrzyska Victoria” dla powiatu jędrzejowskiego: W kategorii „Samorządność” zwyciężył powiat jędrzejowski. Nagrodę odebrał starosta Edmund Kaczmarek, nie zabrakło również licznej delegacji. Zadbaj o środowisko - wymień piec: Od środy mieszkańcy województwa świętokrzyskiego mogą składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców grzewczych na bardziej ekologiczne. Miliony dla KPT: Ponad 4 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego trafi do Kieleckiego Parku Technologicznego na przygotowanie nowych terenów inwestycyjnych. Milionowe inwestycje Wodociągów Kieleckich: Rozbudowa i modernizacja sieci kanalizacyjnej w Masłowie, Kielcach i gminie Sitkówka-Nowiny. Wodociągi  Kieleckie planują nowe inwestycje z unijnym wsparciem. Wartość projektu to prawie 80 milionów złotych. Kękę w Semaforze: 3 marca w Klubie Muzycznym Semafor wystąpi radomski raper KęKę. Koncert odbędzie w ramach promocji album rapera pt. "Trzecie Rzeczy". Dziś Środa Popielcowa i początek Wielkiego Postu: Środą Popielcową chrześcijanie na całym świecie rozpoczęli właśnie Wielki Post. Posypanie głowy popiołem, symbolizujące wezwanie do pokuty i odrodzenia, jest zwyczajem obchodzonym od XI wieku.
Menu
reklama
reklama

„UJK jedną z najlepiej rozwijających się uczelni”. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wizytował w Kielcach

„UJK jedną z najlepiej rozwijających się uczelni”. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wizytował w Kielcach

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach wzbogaci się o Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej. W piątek umowę w tej sprawie podpisali rektor uczelni, prof. Jacek Semaniak oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, wicepremier Jarosław Gowin.

Centrum Komunikacji Medialnej i Informacji Naukowej powstanie na terenie Kampusu Uniwersyteckiego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ul. Świętokrzyskiej 21. Do budynku przeniosą się trzy instytuty Wydziału Humanistycznego, które do tej pory znajdowały się w innych miejscach.

- Istotne jest to, że wydział humanistyczny będzie miał jedną lokalizację, co sprzyja integracji środowiska naukowego oraz studentów – mówi rektor uczelni, prof. Jacek Semaniak.

Koszt inwestycji to ponad 21 mln zł, z czego 15 pochodzić będzie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

- Patrząc w rankingi polskich uczelni, to Uniwersytet Jana Kochanowskiego jest świetnym przykładem jak powinna rozwijać się uczelnia – twierdzi Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jarosław Gowin.

Budowa ma się rozpocząć w czerwcu 2017 roku. Obiekt zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2019 roku.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy