Policjanci złapali dwóch nietrzeźwych w Stąporkowie: W nocy ze środy na czwartek na terenie Stąporkowa funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich kierował volkswagenem mając w swoim organizmie ponad  0,7 promila alkoholu. Kolejny mężczyzna mający w organizmie ponad 2 promile alkoholu kierował motocyklem nie posiadając uprawnień do jego prowadzenia.  Sprawą obu kierowców zajmie się teraz sąd. Jędrzejów pełen atrakcji podczas wakacji: Zalew, pływalnia i Centrum Kultury. Właśnie w tych placówkach dzieci i młodzież nie powinny się nudzić podczas wakacji. Podpowiadamy, co podczas wakacji można robić w Jędrzejowie, by wolny czas od szkoły nie był stracony i nudny. Machnicki nie jest już szefem PO w Kielcach: Radny Jarosław Machnicki nie jest już szefem miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Kielcach. 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia: W najbliższą niedzielę, 2 lipca, przypada 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się w sanktuarium w Skarżysku. Bertus Servaas nie jest już prezesem stowarzyszenia sportowego Vive: Bertus Servaas nie jest już prezesem Stowarzyszenia Sportowego Vive, które prowadził przez 15 lat. Jubileuszowy Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dolna Kamienna. Zapisy trwają: W najbliższą niedzielę rusza jubileuszowy, XX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej „Dolna Kamienna” 2017. Jeszcze jest czas na zgłoszenie swojej drużyny. Jak radzimy sobie z upałami?: Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi słoneczna pogoda. W związku z tym postanowiliśmy zapytać kielczan jak radzą sobie z doskwierającymi upałami. Radny sejmiku chce przyjąć uchodźców z Syrii: Wciąż sporą dyskusję wywołuje temat przyjęcia do Polski uchodźców. We wtorek radny sejmiku z PO Grigor Szaginian skierował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji list otwarty, w którym poprosił o możliwość przyjęcia pod swój dach rodziny z Syrii. Sporo emocji wzbudził komentarz w tej sprawie posła Dominika Tarczyńskiego. Estetyka na wysokim poziomie: Harmony PRO, to platforma laserowa najnowszej generacji, oferuje rozwiązanie dla większości problemów estetycznych i dermatologicznych. Właśnie z takiego cudu techniki już lada chwilą będą mogli korzystać pacjenci Centrum Medycznego Plus Med. Promocja osobliwości regionu świętokrzyskiego: Natura Idea Człowiek w skrócie NIC, ale znaczy wiele. Projekt realizowany przez Świętokrzyskie i Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe ma dotrzeć do turystów, którzy poszukują oryginalnych miejsc,  bazujących na ekologii i bliskości z naturą. Przewodnikiem po tych miejscach jest portal internetowy, a do współtworzenia go, zapraszane są osoby z całego świata.
Menu
reklama
reklama

Mruczący Mamrot czeka na adopcję

Mruczący Mamrot czeka na adopcję

Mamrot ma sześć lat. Kilka tygodni temu trafił do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach, gdzie wraz z kilkunastoma innymi kotami czeka na adopcję. I choć mogą liczyć na ciepło od pracowników schroniska, wciąż brakuje im prawdziwego domu

Mamrot do schroniska trafił na początku roku, kiedy to został znaleziony na jednej z kieleckich ulic. Jest kontaktowy, lubi człowieka, choć woli go mieć tylko dla siebie. Opieka nad nim nie wymaga dużego wysiłku.

- Kot najlepiej jakby miał stały dostęp do suchej karmy i wody, raz dziennie można mu dać jakąś saszetkę lub puszkę. Nie potrzebuje dużej opieki w porównaniu np. do psa – mówi Anna Szuba ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach.

Adopcja kotów cieszy się dużo większym zainteresowaniem niż w przypadku innych zwierząt. Jak przyznają pracownicy schroniska, nie jest też skomplikowana.

- Jest duże zainteresowanie adopcją kotów. Sam jej przebieg nie jest trudny, najpierw zawsze jest rozmowa – wyjaśnia Anna Szuba.

W Schronisku w Dyminach wydawanie zwierząt do adopcji odbywa się codziennie w godzinach od 10 do 16. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 41 361 67 24 .

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy