Stypendia szkolne 2017/2018: Od 1 września będzie można składać o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów na rok szkolny 2017/2018. Miesięczny dochód uprawniający do ubiegania się o wsparcie nie może przekroczyć  514,00 zł na osobę w rodzinie. Dotacje do wymiany pieców CO znów dostępne: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach  wznawia  nabór wniosków  o dotację na wymianę pieców centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczne, a także na przyłączenie domowej instalacji do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Były budynek UJK przy ulicy Leśnej do remontu: Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę byłego budynku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ulicy Leśnej.  Gmina kupiła tę nieruchomość w 2015 roku i docelowo mają się tam przenieść urzędnicy z kilku wydziałów. Za 2 tygodnie dzieci wrócą do szkół. Jak wygląda poziom przygotowań w świętokrzyskich placówkach?: Już za nieco ponad 2 tygodnie w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Ostatnie tygodnie wakacji to czas wytężonej pracy i przygotowań do nowego roku szkolnego, który będzie nieco inny niż w latach poprzednich. Wszystko za sprawą reformy edukacji. Na Przydworcowym poćwiczymy street workout: Do już istniejącej siłowni plenerowej na osiedlu Przydworcowe w Skarżysku, dołączy już niebawem specjalistyczna „siłownia” do street workoutu. To odpowiedź na wiele petycji od skarżyszczan mówi prezydent Skarżyska. Volkswagen nie miał szans: Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich interweniowali wobec 62 –latka, który spowodował kolizję z zaparkowanym volkswagenem i odjechał z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mieszkaniec gminy Stąporków nie posiada prawa jady i był nietrzeźwy. „Szczęście” według Patrycji Zarychty: Gościem Dnia na antenie naszej stacji była skarżyszczanka Patrycja Zarychta. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, specjalność wokalistyka jazzowa. Profilaktyka jest zdrowa, ŚCO zachęca do badań: Świętokrzyskie Centrum Onkologii  stawia na profilaktykę i rusza z nową kampanią wizerunkową. Ulotki, bilbordy i nowa grafika na cytomammobusie. Do akcji promującej badania wczesnego wykrywania raka włączyli się  kieleccy aktorzy. Wszystko po to, by kobiety chętniej korzystały z mammografii i cytologii.   Liczba kobiet zgłaszających się w tym roku na badania spadła o połowę. Sędziszów gospodarzem dożynek powiatowych: Tegoroczne dożynki powiatu jędrzejowskiego odbędą się 27 sierpnia w Sędziszowie w Bazie Turystyczno – Kulturalno - Rekreacyjnej. Termin upłynął. Teraz czekamy na głosowanie: Upłynął termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. W sumie skarżyszczanie zgłosili 20 wniosków na łączną kwotę ponad 950 tysięcy złotych.
Menu
reklama
reklama

Mruczący Mamrot czeka na adopcję

Mruczący Mamrot czeka na adopcję

Mamrot ma sześć lat. Kilka tygodni temu trafił do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach, gdzie wraz z kilkunastoma innymi kotami czeka na adopcję. I choć mogą liczyć na ciepło od pracowników schroniska, wciąż brakuje im prawdziwego domu

Mamrot do schroniska trafił na początku roku, kiedy to został znaleziony na jednej z kieleckich ulic. Jest kontaktowy, lubi człowieka, choć woli go mieć tylko dla siebie. Opieka nad nim nie wymaga dużego wysiłku.

- Kot najlepiej jakby miał stały dostęp do suchej karmy i wody, raz dziennie można mu dać jakąś saszetkę lub puszkę. Nie potrzebuje dużej opieki w porównaniu np. do psa – mówi Anna Szuba ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach.

Adopcja kotów cieszy się dużo większym zainteresowaniem niż w przypadku innych zwierząt. Jak przyznają pracownicy schroniska, nie jest też skomplikowana.

- Jest duże zainteresowanie adopcją kotów. Sam jej przebieg nie jest trudny, najpierw zawsze jest rozmowa – wyjaśnia Anna Szuba.

W Schronisku w Dyminach wydawanie zwierząt do adopcji odbywa się codziennie w godzinach od 10 do 16. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 41 361 67 24 .

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy