Bezpieczny i nowoczesny campus sportowy "Dwójki": Przebudowane boisko przy ZPO nr 2 we Włoszczowie poprawi bezpieczeństwo. Będzie można prowadzić zajęcia sportowe piłki nożnej, ręcznej, koszykowej, siatkowej oraz tenisa. Urzędy skarbowe będą działać dłużej: Tylko do 2 maja można jeszcze złożyć zeznanie podatkowe za 2016 rok. Wiele osób obowiązek ten pozostawiło na ostatnią chwilę. W związku z tym, wszystkie urzędy skarbowe w województwie świętokrzyskim wydłużają swoje działanie. Rozstrzygnięto konkurs "Skarżysko w obiektywie": We wtorek w Urzędzie Miasta w Skarżysku nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie konkursu „Skarżysko w obiektywie”. Spośród wielu nadesłanych prac wybrano te najlepsze.  Świętokrzyska Platforma o „dyskryminacji regionu”: „Dyskryminacja regionu świętokrzyskiego” - pod taką nazwą odbyła się wtorkowa konferencja prasowa, którą zorganizowali świętokrzyscy parlamentarzyści  Platformy Obywatelskiej. Posłowie krytykowali przede wszystkim działania rządu, dotyczące infrastruktury drogowej w regionie. Młodzi aktorzy wystąpią w "Kubusiu": Teatr Resocjalizacyjny „Na huśtawce” działający w Podzamczu zaprezentuje się w najbliższy czwartek, 27 kwietnia, na deskach Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Ruszają Kieleckie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej: W środę ruszają Kieleckie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej. Jest to już 13. edycja tej imprezy. Skierowana jest ona przede wszystkim do studentów i absolwentów wyższych uczelni. Urzędy skarbowe będą działać dłużej: Tylko do 2 maja można jeszcze złożyć zeznanie podatkowe za 2016 rok. Wiele osób obowiązek ten pozostawiło na ostatnią chwilę. W związku z tym, wszystkie urzędy skarbowe w województwie świętokrzyskim wydłużają swoje działanie. Pracodawcy stawiają na studentów: Kilkadziesiąt ofert pracy i szansa na ciekawe staże w lokalnych firmach. Politechnika Świętokrzyska po raz pierwszy zorganizowała Studenckie Targi Pracy i Praktyk, które odbyły się we wtorek w sali klubowej Energis. W poszukiwania przyszłych pracowników zaangażowało się 40 firm, choć chętnych było dużo więcej. Złodzieje i paserzy zatrzymani: W poniedziałek kryminalni z jędrzejowskiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców gminy. Duet odpowiedzialny jest za kradzieże i paserstwo.  Kielczanie oddali hołd ofiarom zbrodni katyńskiej: W Kielcach rozpoczął się Tydzień Katyński. To cykl wydarzeń upamiętniających 77. rocznicę zbrodni NKWD dokonanej na Polakach.  Słowo "Katyń" przez dziesiątki lat skazane było na kłamstwo – podkreślał Jarosław Szarek, prezes Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek ofiarom zbrodni  oddano hołd – ulicami Kielc przeszedł Marsz Katyński.
Menu
reklama
reklama

Mruczący Mamrot czeka na adopcję

Mruczący Mamrot czeka na adopcję

Mamrot ma sześć lat. Kilka tygodni temu trafił do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach, gdzie wraz z kilkunastoma innymi kotami czeka na adopcję. I choć mogą liczyć na ciepło od pracowników schroniska, wciąż brakuje im prawdziwego domu

Mamrot do schroniska trafił na początku roku, kiedy to został znaleziony na jednej z kieleckich ulic. Jest kontaktowy, lubi człowieka, choć woli go mieć tylko dla siebie. Opieka nad nim nie wymaga dużego wysiłku.

- Kot najlepiej jakby miał stały dostęp do suchej karmy i wody, raz dziennie można mu dać jakąś saszetkę lub puszkę. Nie potrzebuje dużej opieki w porównaniu np. do psa – mówi Anna Szuba ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach.

Adopcja kotów cieszy się dużo większym zainteresowaniem niż w przypadku innych zwierząt. Jak przyznają pracownicy schroniska, nie jest też skomplikowana.

- Jest duże zainteresowanie adopcją kotów. Sam jej przebieg nie jest trudny, najpierw zawsze jest rozmowa – wyjaśnia Anna Szuba.

W Schronisku w Dyminach wydawanie zwierząt do adopcji odbywa się codziennie w godzinach od 10 do 16. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 41 361 67 24 .

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy