Stypendia szkolne 2017/2018: Od 1 września będzie można składać o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów na rok szkolny 2017/2018. Miesięczny dochód uprawniający do ubiegania się o wsparcie nie może przekroczyć  514,00 zł na osobę w rodzinie. Dotacje do wymiany pieców CO znów dostępne: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach  wznawia  nabór wniosków  o dotację na wymianę pieców centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczne, a także na przyłączenie domowej instalacji do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Były budynek UJK przy ulicy Leśnej do remontu: Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę byłego budynku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ulicy Leśnej.  Gmina kupiła tę nieruchomość w 2015 roku i docelowo mają się tam przenieść urzędnicy z kilku wydziałów. Za 2 tygodnie dzieci wrócą do szkół. Jak wygląda poziom przygotowań w świętokrzyskich placówkach?: Już za nieco ponad 2 tygodnie w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Ostatnie tygodnie wakacji to czas wytężonej pracy i przygotowań do nowego roku szkolnego, który będzie nieco inny niż w latach poprzednich. Wszystko za sprawą reformy edukacji. Na Przydworcowym poćwiczymy street workout: Do już istniejącej siłowni plenerowej na osiedlu Przydworcowe w Skarżysku, dołączy już niebawem specjalistyczna „siłownia” do street workoutu. To odpowiedź na wiele petycji od skarżyszczan mówi prezydent Skarżyska. Volkswagen nie miał szans: Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich interweniowali wobec 62 –latka, który spowodował kolizję z zaparkowanym volkswagenem i odjechał z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mieszkaniec gminy Stąporków nie posiada prawa jady i był nietrzeźwy. „Szczęście” według Patrycji Zarychty: Gościem Dnia na antenie naszej stacji była skarżyszczanka Patrycja Zarychta. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, specjalność wokalistyka jazzowa. Profilaktyka jest zdrowa, ŚCO zachęca do badań: Świętokrzyskie Centrum Onkologii  stawia na profilaktykę i rusza z nową kampanią wizerunkową. Ulotki, bilbordy i nowa grafika na cytomammobusie. Do akcji promującej badania wczesnego wykrywania raka włączyli się  kieleccy aktorzy. Wszystko po to, by kobiety chętniej korzystały z mammografii i cytologii.   Liczba kobiet zgłaszających się w tym roku na badania spadła o połowę. Sędziszów gospodarzem dożynek powiatowych: Tegoroczne dożynki powiatu jędrzejowskiego odbędą się 27 sierpnia w Sędziszowie w Bazie Turystyczno – Kulturalno - Rekreacyjnej. Termin upłynął. Teraz czekamy na głosowanie: Upłynął termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. W sumie skarżyszczanie zgłosili 20 wniosków na łączną kwotę ponad 950 tysięcy złotych.
Menu
reklama
reklama

Sparing z Czechami sprawdzianem przed młodzieżowym Euro

Sparing z Czechami sprawdzianem przed młodzieżowym Euro

16 czerwca ruszają Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Turniej odbędzie się w sześciu polskich miastach, m.in. w Kielcach. Wcześniej jednak stolicę województwa świętokrzyskiego czeka mecz testowy, którym będzie sparing młodzieżowych reprezentacji Polski i Czech.

Czerwcowy turniej Młodzieżowych Mistrzostw Europy będzie doskonałą okazją do promocji Kielc. Swój przyjazd do stolicy województwa świętokrzyskiego zapowiedziało kilka tysięcy kibiców z Anglii, Szwecji i Słowacji.

- Wszyscy wiemy, że mamy się dobrze zaprezentować na przyszłość – mówi wiceprezydent Kielc, Andrzej Sygut.

Przygotowania do turnieju wciąż trwają. Prace remontowe przechodzi kielecki stadion, który w ostatnim czasie zyskał m.in. nową murawę. Spotkanie sparingowe z czeską reprezentacją będzie próbą generalną dla Kolporter Areny.

- Co do obiektu, część jest już zrobiona. Resztę dokończymy niebawem – zapowiada dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach, Mieczysław Tomala.

Potyczka z Czechami będzie okazją do sprawdzenia się przez wolontariuszy, którzy rozpoczęli już przygotowania do czerwcowego turnieju.

- 25 wolontariuszy, którzy zostali wybrani na młodzieżowe Euro, będzie przechodzić test podczas meczu Polska – Czechy. Głównie ich zadaniem będzie pomoc przy obsłudze kibica i transporcie - wyjaśnia koordynator miejski Euro U-21 w Kielcach, Katarzyna Telka.

Bilety na mecz młodzieżowych reprezentacji Polski i Czech można zamawiać przez portal laczynaspilka.pl. Są w dwóch przedziałach cenowych: 10 i 15 zł. Możliwe są także zamówienia grupowe.

- Przez związek będzie można złożyć zapotrzebowanie na bilety grupowe – tłumaczy wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Tomasz Domaradzki.

Sparing Polaków z Czechami odbędzie się w poniedziałek, 27 marca. Początek meczu o godz. 17.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy