Bezpieczny i nowoczesny campus sportowy "Dwójki": Przebudowane boisko przy ZPO nr 2 we Włoszczowie poprawi bezpieczeństwo. Będzie można prowadzić zajęcia sportowe piłki nożnej, ręcznej, koszykowej, siatkowej oraz tenisa. Urzędy skarbowe będą działać dłużej: Tylko do 2 maja można jeszcze złożyć zeznanie podatkowe za 2016 rok. Wiele osób obowiązek ten pozostawiło na ostatnią chwilę. W związku z tym, wszystkie urzędy skarbowe w województwie świętokrzyskim wydłużają swoje działanie. Rozstrzygnięto konkurs "Skarżysko w obiektywie": We wtorek w Urzędzie Miasta w Skarżysku nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie konkursu „Skarżysko w obiektywie”. Spośród wielu nadesłanych prac wybrano te najlepsze.  Świętokrzyska Platforma o „dyskryminacji regionu”: „Dyskryminacja regionu świętokrzyskiego” - pod taką nazwą odbyła się wtorkowa konferencja prasowa, którą zorganizowali świętokrzyscy parlamentarzyści  Platformy Obywatelskiej. Posłowie krytykowali przede wszystkim działania rządu, dotyczące infrastruktury drogowej w regionie. Młodzi aktorzy wystąpią w "Kubusiu": Teatr Resocjalizacyjny „Na huśtawce” działający w Podzamczu zaprezentuje się w najbliższy czwartek, 27 kwietnia, na deskach Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Ruszają Kieleckie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej: W środę ruszają Kieleckie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej. Jest to już 13. edycja tej imprezy. Skierowana jest ona przede wszystkim do studentów i absolwentów wyższych uczelni. Urzędy skarbowe będą działać dłużej: Tylko do 2 maja można jeszcze złożyć zeznanie podatkowe za 2016 rok. Wiele osób obowiązek ten pozostawiło na ostatnią chwilę. W związku z tym, wszystkie urzędy skarbowe w województwie świętokrzyskim wydłużają swoje działanie. Pracodawcy stawiają na studentów: Kilkadziesiąt ofert pracy i szansa na ciekawe staże w lokalnych firmach. Politechnika Świętokrzyska po raz pierwszy zorganizowała Studenckie Targi Pracy i Praktyk, które odbyły się we wtorek w sali klubowej Energis. W poszukiwania przyszłych pracowników zaangażowało się 40 firm, choć chętnych było dużo więcej. Złodzieje i paserzy zatrzymani: W poniedziałek kryminalni z jędrzejowskiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców gminy. Duet odpowiedzialny jest za kradzieże i paserstwo.  Kielczanie oddali hołd ofiarom zbrodni katyńskiej: W Kielcach rozpoczął się Tydzień Katyński. To cykl wydarzeń upamiętniających 77. rocznicę zbrodni NKWD dokonanej na Polakach.  Słowo "Katyń" przez dziesiątki lat skazane było na kłamstwo – podkreślał Jarosław Szarek, prezes Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek ofiarom zbrodni  oddano hołd – ulicami Kielc przeszedł Marsz Katyński.
Menu
reklama
reklama

Sparing z Czechami sprawdzianem przed młodzieżowym Euro

Sparing z Czechami sprawdzianem przed młodzieżowym Euro

16 czerwca ruszają Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Turniej odbędzie się w sześciu polskich miastach, m.in. w Kielcach. Wcześniej jednak stolicę województwa świętokrzyskiego czeka mecz testowy, którym będzie sparing młodzieżowych reprezentacji Polski i Czech.

Czerwcowy turniej Młodzieżowych Mistrzostw Europy będzie doskonałą okazją do promocji Kielc. Swój przyjazd do stolicy województwa świętokrzyskiego zapowiedziało kilka tysięcy kibiców z Anglii, Szwecji i Słowacji.

- Wszyscy wiemy, że mamy się dobrze zaprezentować na przyszłość – mówi wiceprezydent Kielc, Andrzej Sygut.

Przygotowania do turnieju wciąż trwają. Prace remontowe przechodzi kielecki stadion, który w ostatnim czasie zyskał m.in. nową murawę. Spotkanie sparingowe z czeską reprezentacją będzie próbą generalną dla Kolporter Areny.

- Co do obiektu, część jest już zrobiona. Resztę dokończymy niebawem – zapowiada dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach, Mieczysław Tomala.

Potyczka z Czechami będzie okazją do sprawdzenia się przez wolontariuszy, którzy rozpoczęli już przygotowania do czerwcowego turnieju.

- 25 wolontariuszy, którzy zostali wybrani na młodzieżowe Euro, będzie przechodzić test podczas meczu Polska – Czechy. Głównie ich zadaniem będzie pomoc przy obsłudze kibica i transporcie - wyjaśnia koordynator miejski Euro U-21 w Kielcach, Katarzyna Telka.

Bilety na mecz młodzieżowych reprezentacji Polski i Czech można zamawiać przez portal laczynaspilka.pl. Są w dwóch przedziałach cenowych: 10 i 15 zł. Możliwe są także zamówienia grupowe.

- Przez związek będzie można złożyć zapotrzebowanie na bilety grupowe – tłumaczy wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Tomasz Domaradzki.

Sparing Polaków z Czechami odbędzie się w poniedziałek, 27 marca. Początek meczu o godz. 17.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy