PUP pomoże przy zmianie kwalifikacji zawodowych: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. Tym razem mowa jest o szkoleniach w trybie indywidualnym. To nie będzie pechowa "trzynastka". Przed nami XIII Suchedniowski Rajd Rowerowy: Już w niedzielę, 28 maja odbędzie się 13. edycja Suchedniowskiego Rajdu Rowerowego. Organizator -  Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów – zapewnia, że nie będzie to pechowa „trzynastka”. Dyrektorzy do szkół i przedszkoli poszukiwani: Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek ogłasza konkurs na stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, Przedszkola Samorządowego Nr 2 we Włoszczowie oraz Przedszkola Samorządowego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie. Porozmawiaj z komendantem... przez internet: „Wirtualnie – realnie”, czyli możliwość rozmowy z komendantem policji, to element szerszej kampanii zainaugurowanej w marcu „Służąc – niesiemy bezpieczeństwo”. Wszystkie działania podejmowane w jej ramach mają przybliżać społeczeństwu pracę policji, specyfikę zawodu, mają te ż kształtować postawy negujące przemoc i łamanie praw człowieka. 115 km/h w obszarze zabudowanym: Skarżyscy policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dzień Dziecka z Domem Kultury w Końskich: Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza 28 maja na Dzień Dziecka. W Parku Miejskim już od godziny 14.00 na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji. Piotr Żyła opowiada o planach na kolejny sezon. Zdradza też kim chciał zostać w młodości: Piotr Żyła wylądował w Kielcach! Jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich gościł w środę w stolicy województwa świętokrzyskiego z okazji targów Plastpol. Nam udało się porozmawiać z popularnym „Wiewiórem”, który zdradził m.in. plany na kolejny sezon. Innowacyjne projekty z ministerialnym dofinansowaniem: Naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej docenieni przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Otrzymali pieniądze na realizacje swoich badań w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+”. To szansa na wdrożenie pomysłów do masowej produkcji i wzmocnienie współpracy z biznesem.   W Kielcach trwają Targi PLASTPOL: We wtorek w Kielcach rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. "Kubuś" szykuje kolejną premierę: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” szykuje się do kolejnej premiery. W najbliższą sobotę, widzowie będą mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć sztukę „My się mamy nie słuchamy”. Opowiada ona o Mrówie, która ma dość ciężkiej pracy i życia w gromadzie. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu szczęścia. Reżyserem widowiska jest Ireneusz Maciejewski. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 4.
Menu
reklama
reklama

Sparing z Czechami sprawdzianem przed młodzieżowym Euro

Sparing z Czechami sprawdzianem przed młodzieżowym Euro

16 czerwca ruszają Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Turniej odbędzie się w sześciu polskich miastach, m.in. w Kielcach. Wcześniej jednak stolicę województwa świętokrzyskiego czeka mecz testowy, którym będzie sparing młodzieżowych reprezentacji Polski i Czech.

Czerwcowy turniej Młodzieżowych Mistrzostw Europy będzie doskonałą okazją do promocji Kielc. Swój przyjazd do stolicy województwa świętokrzyskiego zapowiedziało kilka tysięcy kibiców z Anglii, Szwecji i Słowacji.

- Wszyscy wiemy, że mamy się dobrze zaprezentować na przyszłość – mówi wiceprezydent Kielc, Andrzej Sygut.

Przygotowania do turnieju wciąż trwają. Prace remontowe przechodzi kielecki stadion, który w ostatnim czasie zyskał m.in. nową murawę. Spotkanie sparingowe z czeską reprezentacją będzie próbą generalną dla Kolporter Areny.

- Co do obiektu, część jest już zrobiona. Resztę dokończymy niebawem – zapowiada dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach, Mieczysław Tomala.

Potyczka z Czechami będzie okazją do sprawdzenia się przez wolontariuszy, którzy rozpoczęli już przygotowania do czerwcowego turnieju.

- 25 wolontariuszy, którzy zostali wybrani na młodzieżowe Euro, będzie przechodzić test podczas meczu Polska – Czechy. Głównie ich zadaniem będzie pomoc przy obsłudze kibica i transporcie - wyjaśnia koordynator miejski Euro U-21 w Kielcach, Katarzyna Telka.

Bilety na mecz młodzieżowych reprezentacji Polski i Czech można zamawiać przez portal laczynaspilka.pl. Są w dwóch przedziałach cenowych: 10 i 15 zł. Możliwe są także zamówienia grupowe.

- Przez związek będzie można złożyć zapotrzebowanie na bilety grupowe – tłumaczy wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Tomasz Domaradzki.

Sparing Polaków z Czechami odbędzie się w poniedziałek, 27 marca. Początek meczu o godz. 17.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy