Policjanci złapali dwóch nietrzeźwych w Stąporkowie: W nocy ze środy na czwartek na terenie Stąporkowa funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich kierował volkswagenem mając w swoim organizmie ponad  0,7 promila alkoholu. Kolejny mężczyzna mający w organizmie ponad 2 promile alkoholu kierował motocyklem nie posiadając uprawnień do jego prowadzenia.  Sprawą obu kierowców zajmie się teraz sąd. Jędrzejów pełen atrakcji podczas wakacji: Zalew, pływalnia i Centrum Kultury. Właśnie w tych placówkach dzieci i młodzież nie powinny się nudzić podczas wakacji. Podpowiadamy, co podczas wakacji można robić w Jędrzejowie, by wolny czas od szkoły nie był stracony i nudny. Machnicki nie jest już szefem PO w Kielcach: Radny Jarosław Machnicki nie jest już szefem miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Kielcach. 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia: W najbliższą niedzielę, 2 lipca, przypada 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się w sanktuarium w Skarżysku. Bertus Servaas nie jest już prezesem stowarzyszenia sportowego Vive: Bertus Servaas nie jest już prezesem Stowarzyszenia Sportowego Vive, które prowadził przez 15 lat. Jubileuszowy Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dolna Kamienna. Zapisy trwają: W najbliższą niedzielę rusza jubileuszowy, XX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej „Dolna Kamienna” 2017. Jeszcze jest czas na zgłoszenie swojej drużyny. Jak radzimy sobie z upałami?: Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi słoneczna pogoda. W związku z tym postanowiliśmy zapytać kielczan jak radzą sobie z doskwierającymi upałami. Radny sejmiku chce przyjąć uchodźców z Syrii: Wciąż sporą dyskusję wywołuje temat przyjęcia do Polski uchodźców. We wtorek radny sejmiku z PO Grigor Szaginian skierował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji list otwarty, w którym poprosił o możliwość przyjęcia pod swój dach rodziny z Syrii. Sporo emocji wzbudził komentarz w tej sprawie posła Dominika Tarczyńskiego. Estetyka na wysokim poziomie: Harmony PRO, to platforma laserowa najnowszej generacji, oferuje rozwiązanie dla większości problemów estetycznych i dermatologicznych. Właśnie z takiego cudu techniki już lada chwilą będą mogli korzystać pacjenci Centrum Medycznego Plus Med. Promocja osobliwości regionu świętokrzyskiego: Natura Idea Człowiek w skrócie NIC, ale znaczy wiele. Projekt realizowany przez Świętokrzyskie i Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe ma dotrzeć do turystów, którzy poszukują oryginalnych miejsc,  bazujących na ekologii i bliskości z naturą. Przewodnikiem po tych miejscach jest portal internetowy, a do współtworzenia go, zapraszane są osoby z całego świata.
Menu
reklama
reklama

Sparing z Czechami sprawdzianem przed młodzieżowym Euro

Sparing z Czechami sprawdzianem przed młodzieżowym Euro

16 czerwca ruszają Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Turniej odbędzie się w sześciu polskich miastach, m.in. w Kielcach. Wcześniej jednak stolicę województwa świętokrzyskiego czeka mecz testowy, którym będzie sparing młodzieżowych reprezentacji Polski i Czech.

Czerwcowy turniej Młodzieżowych Mistrzostw Europy będzie doskonałą okazją do promocji Kielc. Swój przyjazd do stolicy województwa świętokrzyskiego zapowiedziało kilka tysięcy kibiców z Anglii, Szwecji i Słowacji.

- Wszyscy wiemy, że mamy się dobrze zaprezentować na przyszłość – mówi wiceprezydent Kielc, Andrzej Sygut.

Przygotowania do turnieju wciąż trwają. Prace remontowe przechodzi kielecki stadion, który w ostatnim czasie zyskał m.in. nową murawę. Spotkanie sparingowe z czeską reprezentacją będzie próbą generalną dla Kolporter Areny.

- Co do obiektu, część jest już zrobiona. Resztę dokończymy niebawem – zapowiada dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach, Mieczysław Tomala.

Potyczka z Czechami będzie okazją do sprawdzenia się przez wolontariuszy, którzy rozpoczęli już przygotowania do czerwcowego turnieju.

- 25 wolontariuszy, którzy zostali wybrani na młodzieżowe Euro, będzie przechodzić test podczas meczu Polska – Czechy. Głównie ich zadaniem będzie pomoc przy obsłudze kibica i transporcie - wyjaśnia koordynator miejski Euro U-21 w Kielcach, Katarzyna Telka.

Bilety na mecz młodzieżowych reprezentacji Polski i Czech można zamawiać przez portal laczynaspilka.pl. Są w dwóch przedziałach cenowych: 10 i 15 zł. Możliwe są także zamówienia grupowe.

- Przez związek będzie można złożyć zapotrzebowanie na bilety grupowe – tłumaczy wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej, Tomasz Domaradzki.

Sparing Polaków z Czechami odbędzie się w poniedziałek, 27 marca. Początek meczu o godz. 17.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy