Odznaczenia i wyróżnienia: W całym kraju odbywają się uroczystości związane z Dniem Świętego Floriana patrona strażaków. Nie inaczej było również w Jędrzejowie. W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Wyróżniono i odznaczono najbardziej zasłużonych. Przebadaj się!: 30 maja w Nagłowicach przy OSP odbędą się bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kolejne pieniądze dla Skarżyska: Kilka dni temu informowaliśmy o pieniądzach, jakie trafia do Skarżyska za sprawą programu Maluch Plus. Teraz prezydent Konrad Krönig powiadamia o kolejnych środkach zewnętrznych dla miasta. IX Piotrowska Majówka: Wspólna zabawa przy dźwiękach skocznej muzyki, a do tego mnóstwo regionalnych smakołyków. Mieszkańcy gminy Łagów po raz dziewiąty bawili się na Piotrowskiej Majówce. Imprezę przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i strażacy ochotnicy.  Nie zabrakło też występów lokalnych zespołów, a dla najmłodszych przygotowano również wiele atrakcji. 37-latek przewoził 3 kg marihuany: 3 kg marihuany zabezpieczyli policjanci podczas drogowej kontroli w powiecie szydłowieckim. Członkowie "Salutem" opowiadają o stowarzyszeniu, podróżach i planach na przyszłość: 31 lat po katastrofie reaktora atomowego na Ukrainie stowarzyszenie SALUTEM zorganizowało wyjazd do Czarnobyla oraz miasta Prypeć. W wyprawie wzięli udział motocykliści, osoby niepełnosprawne oraz członkowie i sympatycy stowarzyszenia. Postanowiliśmy porozmawiać z nimi na temat wrażeń z tej podróży oraz o tym jak trafili do stowarzyszenia. Rozpoczyna się nabór dodatkowy do przedszkoli: 23 maja, w przedszkolach samorządowych w Kielcach, zostały wywieszone listy dzieci przyjętych do placówek. Rajd Rowerowy „Ścieżką wzdłuż wąskich torów”: W Jędrzejowie już po raz czwarty odbył się Rajd Rowerowy „Ścieżką wzdłuż wąskich torów”. Ta rodzinna eskapada na stałe wpisała się w kalendarz wiosennych imprez turystycznych w regionie. Na wspólną wycieczkę wybrało się ponad 120 osób do pokonania mieli 20 kilometrów. Jechał za szybko i stracił prawo jazdy: W poniedziałek policjanci włoszczowskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 27 – letniemu kierującemu, który jadąc w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 67 km/h. Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy. WFOŚiGW podsumowuje 24-letnią działalność: Już 24 lata w województwie świętokrzyskim działa Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z tej okazji we wtorek odbyło się spotkanie podsumowujące dotychczasową działalność, wyznaczono także priorytety na najbliższe lata. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz samorządowcy.
Menu
reklama
reklama

Laseroterapia na najwyższym poziomie

Laseroterapia na najwyższym poziomie

Nowoczesną salę do laseroterapii otwarto w Klinice Chirurgii Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii. Wykonywane tam będą  zabiegi usuwania zmian naczyniowych u dzieci. Do tej pory przeprowadzano je na bloku operacyjnym, teraz czas oczekiwania na zabieg ma się skrócić. Kielce są czwartym ośrodkiem w Polsce z takim wyposażeniem.

Adaś urodził się ze znamieniem barwnikowym dużym, które z roku na rok jest coraz większe.


- Wielu lekarzy odradzało ten zabieg nie chciało go wykonać tylko jak dziecko urośnie niektórzy bali się także porażenia nerwu trójdzielnego – mówi Renata Majewska mama Adasia.


Adaś trafił wreszcie pod opiekę lekarzy z Kliniki Chirurgii Dziecięcej w Kielcach.


- Mam nadzieję, że będzie dobrze bo to trudny zabieg - mówi mama Adasia.


Na drugi zabieg laseroterapii czeka też Paulinka. Dziewczynka urodziła się z dużymi zmianami naczyniowymi na buzi, szyi i klatce piersiowej. Trudno powiedzieć ile takich zabiegów trzeba będzie  jeszcze wykonać.


- Po pierwszym jest super chyba bardziej niż się spodziewaliśmy, jest super, jeżeli dalej będziemy szli ta droga to te zmiany może będą mniejsze, mamy taką nadzieję – mówi Agnieszka Kaleta mama Paulinki


Na pierwsze konsultacje dziewczynka pojechała aż do Gdańska. Doktor Dariusz Wyrzykowski z tamtejszej kliniki chirurgii Uniwersytetu Medycznego skierował ją do Kielc, dziś sam przeprowadzi zabiegi laseroterapii w nowej sali wyposażonej w nowoczesny sprzęt do usuwania zmian naczyniowych u dzieci.


- Przez wiele lat Ci pacjenci nie byli leczeni w Polsce albo byli leczeni tym co było, a laseroterapia to najlepsza metoda, która daje szanse na poprawę lub wyleczenie – mówi dr Dariusz Wyrzykowski z Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży GUM


Do Kielc przyjechał również  profesor Piotr Czauderna – kierownik Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci z Gdańska – tam zabiegi laseroterapii wykonywane są od dawna. Zapotrzebowanie na nie jest bardzo duże. W Polsce nawet kilka procent dzieci rodzi się ze zmianami naczyniowymi.


- Duża część tych zmian nie wymaga leczenia , jedynie obserwacji, ale są zmiany które przez całe życie się utrzymują i nigdy nie znikną, będą rosły wraz z dzieckiem i te zmiany trzeba leczyć – mówi prof. Piotr Czauderna – kierownik Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

- W Kielcach takie zabiegi wykonywane są od półtora roku, jednak do tej pory odbywały się na bloku operacyjnym. Przeniesienie sprzętu do nowej sali ma skrócić czas oczekiwania na zabieg i przynieść oszczędności - mówi dr n. med. Przemysław Wolak, kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii WSZ


W nowej sali w przyszłości  możliwe będzie również wykonywanie interwencyjnych zabiegów laryngologicznych, okulistycznych i urologicznych w krótkotrwałym znieczuleniu.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy