Bezpieczny i nowoczesny campus sportowy "Dwójki": Przebudowane boisko przy ZPO nr 2 we Włoszczowie poprawi bezpieczeństwo. Będzie można prowadzić zajęcia sportowe piłki nożnej, ręcznej, koszykowej, siatkowej oraz tenisa. Urzędy skarbowe będą działać dłużej: Tylko do 2 maja można jeszcze złożyć zeznanie podatkowe za 2016 rok. Wiele osób obowiązek ten pozostawiło na ostatnią chwilę. W związku z tym, wszystkie urzędy skarbowe w województwie świętokrzyskim wydłużają swoje działanie. Rozstrzygnięto konkurs "Skarżysko w obiektywie": We wtorek w Urzędzie Miasta w Skarżysku nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie konkursu „Skarżysko w obiektywie”. Spośród wielu nadesłanych prac wybrano te najlepsze.  Świętokrzyska Platforma o „dyskryminacji regionu”: „Dyskryminacja regionu świętokrzyskiego” - pod taką nazwą odbyła się wtorkowa konferencja prasowa, którą zorganizowali świętokrzyscy parlamentarzyści  Platformy Obywatelskiej. Posłowie krytykowali przede wszystkim działania rządu, dotyczące infrastruktury drogowej w regionie. Młodzi aktorzy wystąpią w "Kubusiu": Teatr Resocjalizacyjny „Na huśtawce” działający w Podzamczu zaprezentuje się w najbliższy czwartek, 27 kwietnia, na deskach Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Ruszają Kieleckie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej: W środę ruszają Kieleckie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej. Jest to już 13. edycja tej imprezy. Skierowana jest ona przede wszystkim do studentów i absolwentów wyższych uczelni. Urzędy skarbowe będą działać dłużej: Tylko do 2 maja można jeszcze złożyć zeznanie podatkowe za 2016 rok. Wiele osób obowiązek ten pozostawiło na ostatnią chwilę. W związku z tym, wszystkie urzędy skarbowe w województwie świętokrzyskim wydłużają swoje działanie. Pracodawcy stawiają na studentów: Kilkadziesiąt ofert pracy i szansa na ciekawe staże w lokalnych firmach. Politechnika Świętokrzyska po raz pierwszy zorganizowała Studenckie Targi Pracy i Praktyk, które odbyły się we wtorek w sali klubowej Energis. W poszukiwania przyszłych pracowników zaangażowało się 40 firm, choć chętnych było dużo więcej. Złodzieje i paserzy zatrzymani: W poniedziałek kryminalni z jędrzejowskiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców gminy. Duet odpowiedzialny jest za kradzieże i paserstwo.  Kielczanie oddali hołd ofiarom zbrodni katyńskiej: W Kielcach rozpoczął się Tydzień Katyński. To cykl wydarzeń upamiętniających 77. rocznicę zbrodni NKWD dokonanej na Polakach.  Słowo "Katyń" przez dziesiątki lat skazane było na kłamstwo – podkreślał Jarosław Szarek, prezes Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek ofiarom zbrodni  oddano hołd – ulicami Kielc przeszedł Marsz Katyński.
Menu
reklama
reklama

Laseroterapia na najwyższym poziomie

Laseroterapia na najwyższym poziomie

Nowoczesną salę do laseroterapii otwarto w Klinice Chirurgii Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii. Wykonywane tam będą  zabiegi usuwania zmian naczyniowych u dzieci. Do tej pory przeprowadzano je na bloku operacyjnym, teraz czas oczekiwania na zabieg ma się skrócić. Kielce są czwartym ośrodkiem w Polsce z takim wyposażeniem.

Adaś urodził się ze znamieniem barwnikowym dużym, które z roku na rok jest coraz większe.


- Wielu lekarzy odradzało ten zabieg nie chciało go wykonać tylko jak dziecko urośnie niektórzy bali się także porażenia nerwu trójdzielnego – mówi Renata Majewska mama Adasia.


Adaś trafił wreszcie pod opiekę lekarzy z Kliniki Chirurgii Dziecięcej w Kielcach.


- Mam nadzieję, że będzie dobrze bo to trudny zabieg - mówi mama Adasia.


Na drugi zabieg laseroterapii czeka też Paulinka. Dziewczynka urodziła się z dużymi zmianami naczyniowymi na buzi, szyi i klatce piersiowej. Trudno powiedzieć ile takich zabiegów trzeba będzie  jeszcze wykonać.


- Po pierwszym jest super chyba bardziej niż się spodziewaliśmy, jest super, jeżeli dalej będziemy szli ta droga to te zmiany może będą mniejsze, mamy taką nadzieję – mówi Agnieszka Kaleta mama Paulinki


Na pierwsze konsultacje dziewczynka pojechała aż do Gdańska. Doktor Dariusz Wyrzykowski z tamtejszej kliniki chirurgii Uniwersytetu Medycznego skierował ją do Kielc, dziś sam przeprowadzi zabiegi laseroterapii w nowej sali wyposażonej w nowoczesny sprzęt do usuwania zmian naczyniowych u dzieci.


- Przez wiele lat Ci pacjenci nie byli leczeni w Polsce albo byli leczeni tym co było, a laseroterapia to najlepsza metoda, która daje szanse na poprawę lub wyleczenie – mówi dr Dariusz Wyrzykowski z Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży GUM


Do Kielc przyjechał również  profesor Piotr Czauderna – kierownik Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci z Gdańska – tam zabiegi laseroterapii wykonywane są od dawna. Zapotrzebowanie na nie jest bardzo duże. W Polsce nawet kilka procent dzieci rodzi się ze zmianami naczyniowymi.


- Duża część tych zmian nie wymaga leczenia , jedynie obserwacji, ale są zmiany które przez całe życie się utrzymują i nigdy nie znikną, będą rosły wraz z dzieckiem i te zmiany trzeba leczyć – mówi prof. Piotr Czauderna – kierownik Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

- W Kielcach takie zabiegi wykonywane są od półtora roku, jednak do tej pory odbywały się na bloku operacyjnym. Przeniesienie sprzętu do nowej sali ma skrócić czas oczekiwania na zabieg i przynieść oszczędności - mówi dr n. med. Przemysław Wolak, kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii WSZ


W nowej sali w przyszłości  możliwe będzie również wykonywanie interwencyjnych zabiegów laryngologicznych, okulistycznych i urologicznych w krótkotrwałym znieczuleniu.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy