Policjanci złapali dwóch nietrzeźwych w Stąporkowie: W nocy ze środy na czwartek na terenie Stąporkowa funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich kierował volkswagenem mając w swoim organizmie ponad  0,7 promila alkoholu. Kolejny mężczyzna mający w organizmie ponad 2 promile alkoholu kierował motocyklem nie posiadając uprawnień do jego prowadzenia.  Sprawą obu kierowców zajmie się teraz sąd. Jędrzejów pełen atrakcji podczas wakacji: Zalew, pływalnia i Centrum Kultury. Właśnie w tych placówkach dzieci i młodzież nie powinny się nudzić podczas wakacji. Podpowiadamy, co podczas wakacji można robić w Jędrzejowie, by wolny czas od szkoły nie był stracony i nudny. Machnicki nie jest już szefem PO w Kielcach: Radny Jarosław Machnicki nie jest już szefem miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Kielcach. 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia: W najbliższą niedzielę, 2 lipca, przypada 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się w sanktuarium w Skarżysku. Bertus Servaas nie jest już prezesem stowarzyszenia sportowego Vive: Bertus Servaas nie jest już prezesem Stowarzyszenia Sportowego Vive, które prowadził przez 15 lat. Jubileuszowy Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dolna Kamienna. Zapisy trwają: W najbliższą niedzielę rusza jubileuszowy, XX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej „Dolna Kamienna” 2017. Jeszcze jest czas na zgłoszenie swojej drużyny. Jak radzimy sobie z upałami?: Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi słoneczna pogoda. W związku z tym postanowiliśmy zapytać kielczan jak radzą sobie z doskwierającymi upałami. Radny sejmiku chce przyjąć uchodźców z Syrii: Wciąż sporą dyskusję wywołuje temat przyjęcia do Polski uchodźców. We wtorek radny sejmiku z PO Grigor Szaginian skierował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji list otwarty, w którym poprosił o możliwość przyjęcia pod swój dach rodziny z Syrii. Sporo emocji wzbudził komentarz w tej sprawie posła Dominika Tarczyńskiego. Estetyka na wysokim poziomie: Harmony PRO, to platforma laserowa najnowszej generacji, oferuje rozwiązanie dla większości problemów estetycznych i dermatologicznych. Właśnie z takiego cudu techniki już lada chwilą będą mogli korzystać pacjenci Centrum Medycznego Plus Med. Promocja osobliwości regionu świętokrzyskiego: Natura Idea Człowiek w skrócie NIC, ale znaczy wiele. Projekt realizowany przez Świętokrzyskie i Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe ma dotrzeć do turystów, którzy poszukują oryginalnych miejsc,  bazujących na ekologii i bliskości z naturą. Przewodnikiem po tych miejscach jest portal internetowy, a do współtworzenia go, zapraszane są osoby z całego świata.
Menu
reklama
reklama

Laseroterapia na najwyższym poziomie

Laseroterapia na najwyższym poziomie

Nowoczesną salę do laseroterapii otwarto w Klinice Chirurgii Świętokrzyskiego Centrum Pediatrii. Wykonywane tam będą  zabiegi usuwania zmian naczyniowych u dzieci. Do tej pory przeprowadzano je na bloku operacyjnym, teraz czas oczekiwania na zabieg ma się skrócić. Kielce są czwartym ośrodkiem w Polsce z takim wyposażeniem.

Adaś urodził się ze znamieniem barwnikowym dużym, które z roku na rok jest coraz większe.


- Wielu lekarzy odradzało ten zabieg nie chciało go wykonać tylko jak dziecko urośnie niektórzy bali się także porażenia nerwu trójdzielnego – mówi Renata Majewska mama Adasia.


Adaś trafił wreszcie pod opiekę lekarzy z Kliniki Chirurgii Dziecięcej w Kielcach.


- Mam nadzieję, że będzie dobrze bo to trudny zabieg - mówi mama Adasia.


Na drugi zabieg laseroterapii czeka też Paulinka. Dziewczynka urodziła się z dużymi zmianami naczyniowymi na buzi, szyi i klatce piersiowej. Trudno powiedzieć ile takich zabiegów trzeba będzie  jeszcze wykonać.


- Po pierwszym jest super chyba bardziej niż się spodziewaliśmy, jest super, jeżeli dalej będziemy szli ta droga to te zmiany może będą mniejsze, mamy taką nadzieję – mówi Agnieszka Kaleta mama Paulinki


Na pierwsze konsultacje dziewczynka pojechała aż do Gdańska. Doktor Dariusz Wyrzykowski z tamtejszej kliniki chirurgii Uniwersytetu Medycznego skierował ją do Kielc, dziś sam przeprowadzi zabiegi laseroterapii w nowej sali wyposażonej w nowoczesny sprzęt do usuwania zmian naczyniowych u dzieci.


- Przez wiele lat Ci pacjenci nie byli leczeni w Polsce albo byli leczeni tym co było, a laseroterapia to najlepsza metoda, która daje szanse na poprawę lub wyleczenie – mówi dr Dariusz Wyrzykowski z Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży GUM


Do Kielc przyjechał również  profesor Piotr Czauderna – kierownik Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci z Gdańska – tam zabiegi laseroterapii wykonywane są od dawna. Zapotrzebowanie na nie jest bardzo duże. W Polsce nawet kilka procent dzieci rodzi się ze zmianami naczyniowymi.


- Duża część tych zmian nie wymaga leczenia , jedynie obserwacji, ale są zmiany które przez całe życie się utrzymują i nigdy nie znikną, będą rosły wraz z dzieckiem i te zmiany trzeba leczyć – mówi prof. Piotr Czauderna – kierownik Kliniki Chirurgii i Urologii Dzieci i Młodzieży Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

- W Kielcach takie zabiegi wykonywane są od półtora roku, jednak do tej pory odbywały się na bloku operacyjnym. Przeniesienie sprzętu do nowej sali ma skrócić czas oczekiwania na zabieg i przynieść oszczędności - mówi dr n. med. Przemysław Wolak, kierownik Kliniki Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii WSZ


W nowej sali w przyszłości  możliwe będzie również wykonywanie interwencyjnych zabiegów laryngologicznych, okulistycznych i urologicznych w krótkotrwałym znieczuleniu.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy