Obchody Święta Konstytucji 3 Maja: Przewodniczący Rady Miejskiej we Włoszczowie Grzegorz Dudkiewicz oraz burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek zapraszają na uroczystości z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W duchu patriotyczno sportowym: Tegoroczne obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja upłyną w Końskich pod znakiem patriotyczno sportowym. O godzinie 11:25 nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt w obecności pocztów sztandarowych. Co będzie się działo w Kielcach w Majówkę?: W całej Polsce tradycyjnie pierwsze trzy dni Maja dedykowane będą uroczystościom związanymi ze Świętem Flagi Narodowej oraz Uchwaleniem Konstytucji 3 Maja i Świętem Pracy. Mistrz Pięknego Czytania: W czwartek, 27.04.2017 r., uczniowie szkół podstawowych walczyli o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”. Konkurs zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Adeli Nawrot w Bodzentynie miał na celu propagowane kultury czytelniczej, dbanie o piękno języka ojczystego, popularyzacja książki wśród dzieci i młodzieży, a także wyrabianie nawyku czytania jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu. W Jędrzejowie po raz czwarty zorganizowano Bieg Lisów: W sobotnie południe w Jędrzejowie odbyła się IV edycja Biegu Lisów. W wydarzeniu wzięło udział ponad 170 zawodników i zawodniczek. „Mrówka” na Ślichowicach już otwarta!: Mieszkańcy Ślichowic z nowym sklepem budowlanym. W sobotę, 29 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie marketu „Mrówka”. O godzinie 9 przecięto wstęgę i zaproszono czekających przed drzwiami klientów, do środka obiektu. Szczypiorniści Vive już w półfinale PGNiG Superligi: Vive Tauron Kielce w półfinale PGNiG Superligi. W sobotę, w meczu rewanżowym z Górnikiem Zabrze, kielczanie wygrali 32:19 PO przed PiS - polityczny komentarz: Po raz pierwszy od wyborów parlamentarnych w 2015 r. Platforma Obywatelska przegoniła w sondażu Prawo i Sprawiedliwość. Eksperci wskazują, że  jednym z powodów była wizyta w Polsce Donalda Tuska przewodniczącego Rady Europejskiej. Zobaczmy jak najnowsze wyniki poparcia dla partii komentują politycy. Więcej w materiale video Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci.
Menu
reklama
reklama

Z Cracovią na nowej murawie

Z Cracovią na nowej murawie

Jesienią przegrali aż sześcioma bramkami, dlatego teraz piłkarze Korony Kielce z pełną mobilizacją podchodzą do niedzielnego meczu ligowego z Cracovią. Oprócz żądzy rewanżu „żółto-czerwoni” będą chcieli zdobyć kolejne punkty, które przybliżą ich do pierwszej ósemki w ligowej tabeli.

- Musimy posprzątać to, co narobiliśmy w Białymstoku i zdobyć 3 punkty u siebie – zapowiada kapitan Korony, Radek Dejmek.

Tak przed niedzielnym spotkaniem ligowym z Cracovią wypowiada się kapitan Korony Radek Dejmek. W ostatnim meczu kielczanie ulegli na wyjeździe Jagiellonii Białystok 1:4, teraz „żółto-czerwoni” zmierzą się z ekipą „Pasów”. Barwy rywala w przeszłości reprezentował inny kielecki defensor, Bartosz Rymaniak.

- Mecz jak każdy inny. Byłem kiedyś w Cracovii i miło wspominam ten czas, ale liczy się tu i teraz. Postaramy się utrzeć im nosa – wyjaśnia defensor Korony, Bartosz Rymaniak.

Korona wciąż zmaga się z problemami kadrowymi. Na urazy narzekają Nabil Aankour i Serhij Pyłypczuk, którzy na pewno nie wystąpią w niedzielnym spotkaniu. W związku z tym, możliwe, że kielczanie rozpoczną ten mecz dwójką napastników.

- Też takie rozwiązanie chodzi po głowie, ale musimy korzystać przede wszystkim z tych zawodników ofensywnych – tłumaczy trener Korony, Maciej Bartoszek.

Mecz z Cracovią będzie pierwszą potyczką na nowej murawie, której wymiana trwała prawie dwa tygodnie.

- Nie możemy już narzekać na boisko. Będzie już przygotowane i liczę, że to nam pomoże – mówi kapitan Korony, Radek Dejmek.

Niedzielne spotkanie sędziować będzie Szymon Marciniak. Początek potyczki o godz. 15.30.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy