Stypendia szkolne 2017/2018: Od 1 września będzie można składać o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów na rok szkolny 2017/2018. Miesięczny dochód uprawniający do ubiegania się o wsparcie nie może przekroczyć  514,00 zł na osobę w rodzinie. Dotacje do wymiany pieców CO znów dostępne: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach  wznawia  nabór wniosków  o dotację na wymianę pieców centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczne, a także na przyłączenie domowej instalacji do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Były budynek UJK przy ulicy Leśnej do remontu: Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę byłego budynku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ulicy Leśnej.  Gmina kupiła tę nieruchomość w 2015 roku i docelowo mają się tam przenieść urzędnicy z kilku wydziałów. Za 2 tygodnie dzieci wrócą do szkół. Jak wygląda poziom przygotowań w świętokrzyskich placówkach?: Już za nieco ponad 2 tygodnie w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Ostatnie tygodnie wakacji to czas wytężonej pracy i przygotowań do nowego roku szkolnego, który będzie nieco inny niż w latach poprzednich. Wszystko za sprawą reformy edukacji. Na Przydworcowym poćwiczymy street workout: Do już istniejącej siłowni plenerowej na osiedlu Przydworcowe w Skarżysku, dołączy już niebawem specjalistyczna „siłownia” do street workoutu. To odpowiedź na wiele petycji od skarżyszczan mówi prezydent Skarżyska. Volkswagen nie miał szans: Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich interweniowali wobec 62 –latka, który spowodował kolizję z zaparkowanym volkswagenem i odjechał z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mieszkaniec gminy Stąporków nie posiada prawa jady i był nietrzeźwy. „Szczęście” według Patrycji Zarychty: Gościem Dnia na antenie naszej stacji była skarżyszczanka Patrycja Zarychta. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, specjalność wokalistyka jazzowa. Profilaktyka jest zdrowa, ŚCO zachęca do badań: Świętokrzyskie Centrum Onkologii  stawia na profilaktykę i rusza z nową kampanią wizerunkową. Ulotki, bilbordy i nowa grafika na cytomammobusie. Do akcji promującej badania wczesnego wykrywania raka włączyli się  kieleccy aktorzy. Wszystko po to, by kobiety chętniej korzystały z mammografii i cytologii.   Liczba kobiet zgłaszających się w tym roku na badania spadła o połowę. Sędziszów gospodarzem dożynek powiatowych: Tegoroczne dożynki powiatu jędrzejowskiego odbędą się 27 sierpnia w Sędziszowie w Bazie Turystyczno – Kulturalno - Rekreacyjnej. Termin upłynął. Teraz czekamy na głosowanie: Upłynął termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. W sumie skarżyszczanie zgłosili 20 wniosków na łączną kwotę ponad 950 tysięcy złotych.
Menu
reklama
reklama

Z Cracovią na nowej murawie

Z Cracovią na nowej murawie

Jesienią przegrali aż sześcioma bramkami, dlatego teraz piłkarze Korony Kielce z pełną mobilizacją podchodzą do niedzielnego meczu ligowego z Cracovią. Oprócz żądzy rewanżu „żółto-czerwoni” będą chcieli zdobyć kolejne punkty, które przybliżą ich do pierwszej ósemki w ligowej tabeli.

- Musimy posprzątać to, co narobiliśmy w Białymstoku i zdobyć 3 punkty u siebie – zapowiada kapitan Korony, Radek Dejmek.

Tak przed niedzielnym spotkaniem ligowym z Cracovią wypowiada się kapitan Korony Radek Dejmek. W ostatnim meczu kielczanie ulegli na wyjeździe Jagiellonii Białystok 1:4, teraz „żółto-czerwoni” zmierzą się z ekipą „Pasów”. Barwy rywala w przeszłości reprezentował inny kielecki defensor, Bartosz Rymaniak.

- Mecz jak każdy inny. Byłem kiedyś w Cracovii i miło wspominam ten czas, ale liczy się tu i teraz. Postaramy się utrzeć im nosa – wyjaśnia defensor Korony, Bartosz Rymaniak.

Korona wciąż zmaga się z problemami kadrowymi. Na urazy narzekają Nabil Aankour i Serhij Pyłypczuk, którzy na pewno nie wystąpią w niedzielnym spotkaniu. W związku z tym, możliwe, że kielczanie rozpoczną ten mecz dwójką napastników.

- Też takie rozwiązanie chodzi po głowie, ale musimy korzystać przede wszystkim z tych zawodników ofensywnych – tłumaczy trener Korony, Maciej Bartoszek.

Mecz z Cracovią będzie pierwszą potyczką na nowej murawie, której wymiana trwała prawie dwa tygodnie.

- Nie możemy już narzekać na boisko. Będzie już przygotowane i liczę, że to nam pomoże – mówi kapitan Korony, Radek Dejmek.

Niedzielne spotkanie sędziować będzie Szymon Marciniak. Początek potyczki o godz. 15.30.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy