Policjanci złapali dwóch nietrzeźwych w Stąporkowie: W nocy ze środy na czwartek na terenie Stąporkowa funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich kierował volkswagenem mając w swoim organizmie ponad  0,7 promila alkoholu. Kolejny mężczyzna mający w organizmie ponad 2 promile alkoholu kierował motocyklem nie posiadając uprawnień do jego prowadzenia.  Sprawą obu kierowców zajmie się teraz sąd. Jędrzejów pełen atrakcji podczas wakacji: Zalew, pływalnia i Centrum Kultury. Właśnie w tych placówkach dzieci i młodzież nie powinny się nudzić podczas wakacji. Podpowiadamy, co podczas wakacji można robić w Jędrzejowie, by wolny czas od szkoły nie był stracony i nudny. Machnicki nie jest już szefem PO w Kielcach: Radny Jarosław Machnicki nie jest już szefem miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Kielcach. 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia: W najbliższą niedzielę, 2 lipca, przypada 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się w sanktuarium w Skarżysku. Bertus Servaas nie jest już prezesem stowarzyszenia sportowego Vive: Bertus Servaas nie jest już prezesem Stowarzyszenia Sportowego Vive, które prowadził przez 15 lat. Jubileuszowy Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dolna Kamienna. Zapisy trwają: W najbliższą niedzielę rusza jubileuszowy, XX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej „Dolna Kamienna” 2017. Jeszcze jest czas na zgłoszenie swojej drużyny. Jak radzimy sobie z upałami?: Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi słoneczna pogoda. W związku z tym postanowiliśmy zapytać kielczan jak radzą sobie z doskwierającymi upałami. Radny sejmiku chce przyjąć uchodźców z Syrii: Wciąż sporą dyskusję wywołuje temat przyjęcia do Polski uchodźców. We wtorek radny sejmiku z PO Grigor Szaginian skierował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji list otwarty, w którym poprosił o możliwość przyjęcia pod swój dach rodziny z Syrii. Sporo emocji wzbudził komentarz w tej sprawie posła Dominika Tarczyńskiego. Estetyka na wysokim poziomie: Harmony PRO, to platforma laserowa najnowszej generacji, oferuje rozwiązanie dla większości problemów estetycznych i dermatologicznych. Właśnie z takiego cudu techniki już lada chwilą będą mogli korzystać pacjenci Centrum Medycznego Plus Med. Promocja osobliwości regionu świętokrzyskiego: Natura Idea Człowiek w skrócie NIC, ale znaczy wiele. Projekt realizowany przez Świętokrzyskie i Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe ma dotrzeć do turystów, którzy poszukują oryginalnych miejsc,  bazujących na ekologii i bliskości z naturą. Przewodnikiem po tych miejscach jest portal internetowy, a do współtworzenia go, zapraszane są osoby z całego świata.
Menu
reklama
reklama

Targi dla rolników rozpoczęte

Targi dla rolników rozpoczęte

23. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach otworzył minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. To największa tego typu impreza w Polsce. A na niej nowoczesne ciągniki, maszyny, narzędzia i urządzenia do produkcji rolniczej. Swój sprzęt prezentuje ponad 700 wystawców z całego świata. Impreza potrwa do niedzieli

Ciągniki i sprzęt  z najwyższej półki w jednym miejscu. Agrotech to ulubione targi rolników. Niektórzy przejechali setki kilometrów by sprawdzić co nowego oferują producenci maszyn. Bo jest w czym wybierać. Do Kielc zjechało ponad siedmiuset wystawców z 17 krajów. Sprzęt prezentowany jest w 11 halach targowych. Za niektóre maszyny trzeba zapłacić nawet kilkaset tysięcy złotych, ale chętnych nie brakuje. Wielu rolników przyjeżdża do Kielc by sprawdzić ile trzeba zapłacić za taki nowoczesny  sprzęt. Bo w rolnictwie inwestycje trzeba dobrze zaplanować.

Tysiące zwiedzających, sześć delegacji zagranicznych w tym goście z Algierii, kraj ten liczy na ścisłą współpracę z Polską w dziedzinie rolnictwa. Nasza wystawa jest na najwyższym światowym poziomie zapewnia prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń.

- To nie tylko największe targi rolnicze w Polsce, ale w ogóle największe targi we wszystkich kategoriach. Od 23 lat Agrotech pokazuje jak nowoczesna staje się polska wieś jak i branża rolnicza - powiedział Andrzej Mochoń prezes Targów Kielce.

Agrotech otworzył minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Zapewniał, że rząd robi wszystko by poprawić konkurencyjność naszych gospodarstw.

- My wspieramy rolników poprzez finansowanie działań w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, mamy cztery działania, które służą rozwojowi techniki rolniczej - powiedział  Krzysztof Jurgiel minister rolnictwa

Równocześnie w Kielcach odbywają się Targi LAS-EXPO 2017 -  to jedna z najchętniej odwiedzanych wystaw branży leśnej. Obie imprezy potrwają do niedzieli. Organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby zwiedzających w ubiegłym roku Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech odwiedziło ponad 64 tysiące osób.


Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy