Odznaczenia i wyróżnienia: W całym kraju odbywają się uroczystości związane z Dniem Świętego Floriana patrona strażaków. Nie inaczej było również w Jędrzejowie. W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Wyróżniono i odznaczono najbardziej zasłużonych. Przebadaj się!: 30 maja w Nagłowicach przy OSP odbędą się bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kolejne pieniądze dla Skarżyska: Kilka dni temu informowaliśmy o pieniądzach, jakie trafia do Skarżyska za sprawą programu Maluch Plus. Teraz prezydent Konrad Krönig powiadamia o kolejnych środkach zewnętrznych dla miasta. IX Piotrowska Majówka: Wspólna zabawa przy dźwiękach skocznej muzyki, a do tego mnóstwo regionalnych smakołyków. Mieszkańcy gminy Łagów po raz dziewiąty bawili się na Piotrowskiej Majówce. Imprezę przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i strażacy ochotnicy.  Nie zabrakło też występów lokalnych zespołów, a dla najmłodszych przygotowano również wiele atrakcji. 37-latek przewoził 3 kg marihuany: 3 kg marihuany zabezpieczyli policjanci podczas drogowej kontroli w powiecie szydłowieckim. Członkowie "Salutem" opowiadają o stowarzyszeniu, podróżach i planach na przyszłość: 31 lat po katastrofie reaktora atomowego na Ukrainie stowarzyszenie SALUTEM zorganizowało wyjazd do Czarnobyla oraz miasta Prypeć. W wyprawie wzięli udział motocykliści, osoby niepełnosprawne oraz członkowie i sympatycy stowarzyszenia. Postanowiliśmy porozmawiać z nimi na temat wrażeń z tej podróży oraz o tym jak trafili do stowarzyszenia. Rozpoczyna się nabór dodatkowy do przedszkoli: 23 maja, w przedszkolach samorządowych w Kielcach, zostały wywieszone listy dzieci przyjętych do placówek. Rajd Rowerowy „Ścieżką wzdłuż wąskich torów”: W Jędrzejowie już po raz czwarty odbył się Rajd Rowerowy „Ścieżką wzdłuż wąskich torów”. Ta rodzinna eskapada na stałe wpisała się w kalendarz wiosennych imprez turystycznych w regionie. Na wspólną wycieczkę wybrało się ponad 120 osób do pokonania mieli 20 kilometrów. Jechał za szybko i stracił prawo jazdy: W poniedziałek policjanci włoszczowskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 27 – letniemu kierującemu, który jadąc w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 67 km/h. Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy. WFOŚiGW podsumowuje 24-letnią działalność: Już 24 lata w województwie świętokrzyskim działa Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z tej okazji we wtorek odbyło się spotkanie podsumowujące dotychczasową działalność, wyznaczono także priorytety na najbliższe lata. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego oraz samorządowcy.
Menu
reklama
reklama

Targi dla rolników rozpoczęte

Targi dla rolników rozpoczęte

23. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach otworzył minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. To największa tego typu impreza w Polsce. A na niej nowoczesne ciągniki, maszyny, narzędzia i urządzenia do produkcji rolniczej. Swój sprzęt prezentuje ponad 700 wystawców z całego świata. Impreza potrwa do niedzieli

Ciągniki i sprzęt  z najwyższej półki w jednym miejscu. Agrotech to ulubione targi rolników. Niektórzy przejechali setki kilometrów by sprawdzić co nowego oferują producenci maszyn. Bo jest w czym wybierać. Do Kielc zjechało ponad siedmiuset wystawców z 17 krajów. Sprzęt prezentowany jest w 11 halach targowych. Za niektóre maszyny trzeba zapłacić nawet kilkaset tysięcy złotych, ale chętnych nie brakuje. Wielu rolników przyjeżdża do Kielc by sprawdzić ile trzeba zapłacić za taki nowoczesny  sprzęt. Bo w rolnictwie inwestycje trzeba dobrze zaplanować.

Tysiące zwiedzających, sześć delegacji zagranicznych w tym goście z Algierii, kraj ten liczy na ścisłą współpracę z Polską w dziedzinie rolnictwa. Nasza wystawa jest na najwyższym światowym poziomie zapewnia prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń.

- To nie tylko największe targi rolnicze w Polsce, ale w ogóle największe targi we wszystkich kategoriach. Od 23 lat Agrotech pokazuje jak nowoczesna staje się polska wieś jak i branża rolnicza - powiedział Andrzej Mochoń prezes Targów Kielce.

Agrotech otworzył minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Zapewniał, że rząd robi wszystko by poprawić konkurencyjność naszych gospodarstw.

- My wspieramy rolników poprzez finansowanie działań w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, mamy cztery działania, które służą rozwojowi techniki rolniczej - powiedział  Krzysztof Jurgiel minister rolnictwa

Równocześnie w Kielcach odbywają się Targi LAS-EXPO 2017 -  to jedna z najchętniej odwiedzanych wystaw branży leśnej. Obie imprezy potrwają do niedzieli. Organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby zwiedzających w ubiegłym roku Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech odwiedziło ponad 64 tysiące osób.


Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy