Stypendia szkolne 2017/2018: Od 1 września będzie można składać o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów na rok szkolny 2017/2018. Miesięczny dochód uprawniający do ubiegania się o wsparcie nie może przekroczyć  514,00 zł na osobę w rodzinie. Dotacje do wymiany pieców CO znów dostępne: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach  wznawia  nabór wniosków  o dotację na wymianę pieców centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczne, a także na przyłączenie domowej instalacji do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Były budynek UJK przy ulicy Leśnej do remontu: Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę byłego budynku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ulicy Leśnej.  Gmina kupiła tę nieruchomość w 2015 roku i docelowo mają się tam przenieść urzędnicy z kilku wydziałów. Za 2 tygodnie dzieci wrócą do szkół. Jak wygląda poziom przygotowań w świętokrzyskich placówkach?: Już za nieco ponad 2 tygodnie w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Ostatnie tygodnie wakacji to czas wytężonej pracy i przygotowań do nowego roku szkolnego, który będzie nieco inny niż w latach poprzednich. Wszystko za sprawą reformy edukacji. Na Przydworcowym poćwiczymy street workout: Do już istniejącej siłowni plenerowej na osiedlu Przydworcowe w Skarżysku, dołączy już niebawem specjalistyczna „siłownia” do street workoutu. To odpowiedź na wiele petycji od skarżyszczan mówi prezydent Skarżyska. Volkswagen nie miał szans: Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich interweniowali wobec 62 –latka, który spowodował kolizję z zaparkowanym volkswagenem i odjechał z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mieszkaniec gminy Stąporków nie posiada prawa jady i był nietrzeźwy. „Szczęście” według Patrycji Zarychty: Gościem Dnia na antenie naszej stacji była skarżyszczanka Patrycja Zarychta. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, specjalność wokalistyka jazzowa. Profilaktyka jest zdrowa, ŚCO zachęca do badań: Świętokrzyskie Centrum Onkologii  stawia na profilaktykę i rusza z nową kampanią wizerunkową. Ulotki, bilbordy i nowa grafika na cytomammobusie. Do akcji promującej badania wczesnego wykrywania raka włączyli się  kieleccy aktorzy. Wszystko po to, by kobiety chętniej korzystały z mammografii i cytologii.   Liczba kobiet zgłaszających się w tym roku na badania spadła o połowę. Sędziszów gospodarzem dożynek powiatowych: Tegoroczne dożynki powiatu jędrzejowskiego odbędą się 27 sierpnia w Sędziszowie w Bazie Turystyczno – Kulturalno - Rekreacyjnej. Termin upłynął. Teraz czekamy na głosowanie: Upłynął termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. W sumie skarżyszczanie zgłosili 20 wniosków na łączną kwotę ponad 950 tysięcy złotych.
Menu
reklama
reklama

Targi dla rolników rozpoczęte

Targi dla rolników rozpoczęte

23. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach otworzył minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. To największa tego typu impreza w Polsce. A na niej nowoczesne ciągniki, maszyny, narzędzia i urządzenia do produkcji rolniczej. Swój sprzęt prezentuje ponad 700 wystawców z całego świata. Impreza potrwa do niedzieli

Ciągniki i sprzęt  z najwyższej półki w jednym miejscu. Agrotech to ulubione targi rolników. Niektórzy przejechali setki kilometrów by sprawdzić co nowego oferują producenci maszyn. Bo jest w czym wybierać. Do Kielc zjechało ponad siedmiuset wystawców z 17 krajów. Sprzęt prezentowany jest w 11 halach targowych. Za niektóre maszyny trzeba zapłacić nawet kilkaset tysięcy złotych, ale chętnych nie brakuje. Wielu rolników przyjeżdża do Kielc by sprawdzić ile trzeba zapłacić za taki nowoczesny  sprzęt. Bo w rolnictwie inwestycje trzeba dobrze zaplanować.

Tysiące zwiedzających, sześć delegacji zagranicznych w tym goście z Algierii, kraj ten liczy na ścisłą współpracę z Polską w dziedzinie rolnictwa. Nasza wystawa jest na najwyższym światowym poziomie zapewnia prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń.

- To nie tylko największe targi rolnicze w Polsce, ale w ogóle największe targi we wszystkich kategoriach. Od 23 lat Agrotech pokazuje jak nowoczesna staje się polska wieś jak i branża rolnicza - powiedział Andrzej Mochoń prezes Targów Kielce.

Agrotech otworzył minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Zapewniał, że rząd robi wszystko by poprawić konkurencyjność naszych gospodarstw.

- My wspieramy rolników poprzez finansowanie działań w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, mamy cztery działania, które służą rozwojowi techniki rolniczej - powiedział  Krzysztof Jurgiel minister rolnictwa

Równocześnie w Kielcach odbywają się Targi LAS-EXPO 2017 -  to jedna z najchętniej odwiedzanych wystaw branży leśnej. Obie imprezy potrwają do niedzieli. Organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby zwiedzających w ubiegłym roku Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech odwiedziło ponad 64 tysiące osób.


Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy