Bezpieczny i nowoczesny campus sportowy "Dwójki": Przebudowane boisko przy ZPO nr 2 we Włoszczowie poprawi bezpieczeństwo. Będzie można prowadzić zajęcia sportowe piłki nożnej, ręcznej, koszykowej, siatkowej oraz tenisa. Urzędy skarbowe będą działać dłużej: Tylko do 2 maja można jeszcze złożyć zeznanie podatkowe za 2016 rok. Wiele osób obowiązek ten pozostawiło na ostatnią chwilę. W związku z tym, wszystkie urzędy skarbowe w województwie świętokrzyskim wydłużają swoje działanie. Rozstrzygnięto konkurs "Skarżysko w obiektywie": We wtorek w Urzędzie Miasta w Skarżysku nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie konkursu „Skarżysko w obiektywie”. Spośród wielu nadesłanych prac wybrano te najlepsze.  Świętokrzyska Platforma o „dyskryminacji regionu”: „Dyskryminacja regionu świętokrzyskiego” - pod taką nazwą odbyła się wtorkowa konferencja prasowa, którą zorganizowali świętokrzyscy parlamentarzyści  Platformy Obywatelskiej. Posłowie krytykowali przede wszystkim działania rządu, dotyczące infrastruktury drogowej w regionie. Młodzi aktorzy wystąpią w "Kubusiu": Teatr Resocjalizacyjny „Na huśtawce” działający w Podzamczu zaprezentuje się w najbliższy czwartek, 27 kwietnia, na deskach Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Ruszają Kieleckie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej: W środę ruszają Kieleckie Dni Przedsiębiorczości Akademickiej. Jest to już 13. edycja tej imprezy. Skierowana jest ona przede wszystkim do studentów i absolwentów wyższych uczelni. Urzędy skarbowe będą działać dłużej: Tylko do 2 maja można jeszcze złożyć zeznanie podatkowe za 2016 rok. Wiele osób obowiązek ten pozostawiło na ostatnią chwilę. W związku z tym, wszystkie urzędy skarbowe w województwie świętokrzyskim wydłużają swoje działanie. Pracodawcy stawiają na studentów: Kilkadziesiąt ofert pracy i szansa na ciekawe staże w lokalnych firmach. Politechnika Świętokrzyska po raz pierwszy zorganizowała Studenckie Targi Pracy i Praktyk, które odbyły się we wtorek w sali klubowej Energis. W poszukiwania przyszłych pracowników zaangażowało się 40 firm, choć chętnych było dużo więcej. Złodzieje i paserzy zatrzymani: W poniedziałek kryminalni z jędrzejowskiej komendy zatrzymali dwóch mieszkańców gminy. Duet odpowiedzialny jest za kradzieże i paserstwo.  Kielczanie oddali hołd ofiarom zbrodni katyńskiej: W Kielcach rozpoczął się Tydzień Katyński. To cykl wydarzeń upamiętniających 77. rocznicę zbrodni NKWD dokonanej na Polakach.  Słowo "Katyń" przez dziesiątki lat skazane było na kłamstwo – podkreślał Jarosław Szarek, prezes Instytutu Pamięci Narodowej. W poniedziałek ofiarom zbrodni  oddano hołd – ulicami Kielc przeszedł Marsz Katyński.
Menu
reklama
reklama

Targi dla rolników rozpoczęte

Targi dla rolników rozpoczęte

23. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach otworzył minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. To największa tego typu impreza w Polsce. A na niej nowoczesne ciągniki, maszyny, narzędzia i urządzenia do produkcji rolniczej. Swój sprzęt prezentuje ponad 700 wystawców z całego świata. Impreza potrwa do niedzieli

Ciągniki i sprzęt  z najwyższej półki w jednym miejscu. Agrotech to ulubione targi rolników. Niektórzy przejechali setki kilometrów by sprawdzić co nowego oferują producenci maszyn. Bo jest w czym wybierać. Do Kielc zjechało ponad siedmiuset wystawców z 17 krajów. Sprzęt prezentowany jest w 11 halach targowych. Za niektóre maszyny trzeba zapłacić nawet kilkaset tysięcy złotych, ale chętnych nie brakuje. Wielu rolników przyjeżdża do Kielc by sprawdzić ile trzeba zapłacić za taki nowoczesny  sprzęt. Bo w rolnictwie inwestycje trzeba dobrze zaplanować.

Tysiące zwiedzających, sześć delegacji zagranicznych w tym goście z Algierii, kraj ten liczy na ścisłą współpracę z Polską w dziedzinie rolnictwa. Nasza wystawa jest na najwyższym światowym poziomie zapewnia prezes Targów Kielce Andrzej Mochoń.

- To nie tylko największe targi rolnicze w Polsce, ale w ogóle największe targi we wszystkich kategoriach. Od 23 lat Agrotech pokazuje jak nowoczesna staje się polska wieś jak i branża rolnicza - powiedział Andrzej Mochoń prezes Targów Kielce.

Agrotech otworzył minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Zapewniał, że rząd robi wszystko by poprawić konkurencyjność naszych gospodarstw.

- My wspieramy rolników poprzez finansowanie działań w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, mamy cztery działania, które służą rozwojowi techniki rolniczej - powiedział  Krzysztof Jurgiel minister rolnictwa

Równocześnie w Kielcach odbywają się Targi LAS-EXPO 2017 -  to jedna z najchętniej odwiedzanych wystaw branży leśnej. Obie imprezy potrwają do niedzieli. Organizatorzy spodziewają się rekordowej liczby zwiedzających w ubiegłym roku Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech odwiedziło ponad 64 tysiące osób.


Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy