Korona gra z Piastem. Do zdrowia wracają kontuzjowani piłkarze: W sobotę piłkarze Korony zmierzą się z ostatnią drużyną w tabeli – Piastem Gliwice. Kielczanom w tym sezonie nie udało się jeszcze odnieść zwycięstwa na wyjeździe. W gorszej sytuacji są jednak podopieczni trenera Dariusza Wdowczyka, którzy do tej pory zgromadzili tylko dwa punkty, remisując z Cracovią i Śląskiem Wrocław. Dwa tygodnie na sportowo: Niestety, do końca wakacji pozostało już tylko dwa tygodnie. Jednak, żeby ten czas spędzić udanie, może warto skorzystać z oferty MCSiR w Skarżysku. Bogata oferta placówki zachęca do spędzania czasu na sportowo. Do końca wakacji można również wynająć halę sportową w promocyjnej cenie. Miliony na nowe miejsca w przedszkolach: W regionie powstaną nowe miejsca w przedszkolach, poprawi się także ich wyposażenie, będzie też więcej zajęć . Prawie sześć milionów złotych przekazano na ten cel samorządom i prywatnym placówkom. W piątek podpisano 13 umów na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, kolejne trzy umowy zostaną podpisane w najbliższym czasie.   W sobotę będą utrudnienia w ruchu okolicach Kadzielni: Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z koncertem „Gwiazdy Letniego Nieba” w rejonie Amfiteatru zamknięte zostaną ulice: Dzika, Sucha, Dolna, Okrężna, Żwirowa, Osobna i Granitowa. Uwaga na fałszywych kominiarzy: Dwaj mężczyźni podawali się za kominiarzy i okradli mieszkania na osiedlu Szydłówek w Kielcach.  Teraz szuka ich policja i publikuje nagranie z monitoringu. Świętokrzyska policja zakupi 5 nowych radiowozów z wideorejestratorem: Świętokrzyscy policjanci planują duże zakupy. Trwa przetarg na kupno 5 radiowozów z wideorejestratorem, które posłużą funkcjonariuszom ruchu drogowego. Przy wyborze aut mundurowi wezmą pod uwagę cenę, termin dostawy, moc silnika i napęd. Nowe radiowozy na świętokrzyskich drogach pojawią się prawdopodobnie pod koniec roku. Skarżysko – Kamienna „Miasto Na szlaku”: Ponad 4 miliony złotych gmina Skarżysko pozyskała na modernizację budynków użyteczności publicznej. Te inwestycje będą mogły być zrealizowane już w przyszłym roku. Uwaga! Będą utrudnienia podczas Półmaratonu: Już w niedzielę po raz XVII w Skarżysku będzie rozgrywany Półmarator Wtórpol. Ta impreza znana jest w całej Polsce. Niestety mieszkańcy Skarżyska, a szczególnie osiedla Rejów muszą się liczyć z licznymi utrudnieniami  podczas biegu, zwłaszcza w godzinach od 10:00 do 13:00. Dofinansowania w przedszkola: Przedszkole „Sowa” w Stadnickiej Woli i Przedszkole Samorządowe w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie dostały wysokie dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Śmieciowy problem osiedli w Skarżysku: Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że śmieci i śmietniki skarżyskie, to jeden z najczęstszych tematów, jaki widzowie poruszają w telefonach i mailach do nas. Żalą się Państwo, że śmietniki są zbyt rzadko opróżniane, co naraża je na podpalenia.
Menu
reklama
reklama

Zmiany w sondażach. Topnieje przewaga PiS-u

Zmiany w sondażach. Topnieje przewaga PiS-u

Spada poparcie dla partii rządzącej, wzrasta dla opozycji. Według najnowszego sondażu IBRIS na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 29% osób, na Platformę Obywatelską tylko 2% mniej. Partia Grzegorza Schetyny poprawiła swój wynik aż o 10 pkt. proc.

Z najnowszych badań IBRIS zleconych przez dziennik Rzeczpospolita wynika, że Platforma Obywatelska notuje wzrost o dziesięć, a PiS spadek o pięć punktów procentowych. Trzecia w sondażach Nowoczesna uzyskała dziewięcioprocentowe poparcie.

- System formalnie jest systemem wielopartyjnym, ale na razie łatwiejszy jest układ zero-jedynkowy – mówi politolog prof. UJK dr hab. Agnieszka Kasińska-Metryka, dyrektor IPMiB UJK w Kielcach.

Spadek w sondażach nie martwi polityków partii rządzącej, którzy do takich badań podchodzą z dystansem.

- Dla mnie najlepszym sondażem jest to, co mówią ludzie, kiedy się z nimi spotykam – wyjaśnia Andrzej Pruś z Prawa i Sprawiedliwości.

Dziesięcioprocentowy wzrost poparcia cieszy natomiast Platformę Obywatelską. Poseł Artur Gierada podkreśla, że ten wynik motywuje do dalszej, ciężkiej pracy.

       - To jest dobry wynik. Dzisiaj jesteśmy liderami opozycji, ale przede wszystkim musimy się skoncentrować na pracach programowych i dotarciu z naszym programem do ludzi – tłumaczy poseł Artur Gierada, Platforma Obywatelska.

Jak podkreśla politolog prof. Agnieszka Kasińska-Metryka, duży wpływ na zmiany sondażowe mogły mieć niedawne wybory przewodniczącego Rady Europejskiej.

       - Należy wziąć przed uwagę przede wszystkim wybór Donalda Tuska. Ten czynnik mocno scementował elektorat Platformy – przekonuje politolog prof. UJK dr hab. Agnieszka Kasińska-Metryka, dyrektor IPMiB UJK w Kielcach.

Sondaż IBRIS wykonano w dniach 16-17 marca na próbie 1100 osób. Według badania frekwencji, jeśli wybory odbyły by się dzisiaj, to do urn poszłoby 63% ankietowanych.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy