XIX Dni Łagowa i Festiwal Zielarstwa - zaproszenie: 2 lipca odbędą się XIX Dni Łagowa i II Ogólnopolski Festiwal Zielarstwa. W programie m.in. "Mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc", występy taneczne, prezentacje dokonań lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich, kiermasz zielarski i stoiska ze swojskim jedzeniem. Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00, a zakończy ją zabawa taneczna z zespołem Alien. Marković opuszcza Koronę: Kolejny piłkarz opuszcza Koronę Kielce. W niedzielę kontrakt z Żółto-czerwonym klubem rozwiązał Vanja Marković. Kuratorium uruchomiło telefon alarmowy: Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty uruchomiło specjalny telefon interwencyjny. Policja podsumowała pierwszy wakacyjny weekend: 16 wypadków i 18 osób rannych to bilans minionego, pierwszego wakacyjnego weekendu. W porównaniu do ubiegłego roku liczby te są mniejsze. Więcej było jednak nietrzeźwych kierowców Mazovia 24H Marathon rozegrano w Zagnańsku: Ponad dwustu zawodników stanęło na starcie rowerowego maratonu „Mazovia 24 godziny”, który rozegrano w Zagnańsku. Najlepsi zawodnicy pokonali prawie 500 kilometrów  w ciągu doby. Rywalizowano w kilku kategoriach – solo w parach i w czwórkach. Trasę maratonu wytyczono w okolicach zalewu w Kaniowie. Przynieś książkę, dostaniesz kawę. Czytelnicza akcja w "Młynku": Książka, a przy okazji dobra kawa. Dla znacznej części miłośników czytelnictwa to połączenie idealne. Taką możliwość od niedawna oferuje swoim klientom kawiarnia „Młynek”. Dodatkowo za powiększenie kawiarnianej biblioteki można dostać kawę gratis. Szczegóły w materiale filmowym. DPS w Skarżysku za rok? Niebawem ruszają prace: Już w najbliższych dniach ruszą prace adaptacyjne związane z przystosowaniem budynku po III LO na potrzeby utworzenia tam Domu Pomocy Społecznej i mieszkań chronionych w ramach realizacji projektu, na który powiat skarżyski pozyskał ponad 4 mln. zł. W piątek oficjalnie przekazano wykonawcy plac i budynek. Uniwersytet Trzeciego Wieku na wakacjach: Swój rok akademicki zakończyli słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Końskich. Sala " Egipcjanki" Miejsko-Gminnego Domu Kultury w Końskich wypełniła się nie tylko uczestnikami uniwersytetu, ale również przyjaciółmi i zaproszonymi gośćmi Proboszcz z Tarnawy nie żyje! Czy to było morderstwo?: - W poniedziałek około 8:00 otrzymaliśmy informacje, że w plebanii w jednym z kościołów w gminie Sędziszów doszło do znalezienia ciała 70 letniego księdza. Ze wstępnych naszych ustaleń wynika, że ktoś mógł przyczynić się do jego śmierci. Taniec, muzyka i sport. To było udane Święto Kielc: Tegoroczne święto miasta upłynęło pod hasłem „Kielce w ruchu”. Rozpoczęła je „Biała noc”, a zakończył koncert zespołu T.Love. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, promowano także kielecką kranówkę. Takie wydarzenia ożywiają miasto, integrują mieszkańców i przyciągają turystów. Wielu Kielczan podkreślało, że tak powinien wyglądać każdy wakacyjny weekend.
Menu
reklama
reklama

Zmiany w sondażach. Topnieje przewaga PiS-u

Zmiany w sondażach. Topnieje przewaga PiS-u

Spada poparcie dla partii rządzącej, wzrasta dla opozycji. Według najnowszego sondażu IBRIS na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 29% osób, na Platformę Obywatelską tylko 2% mniej. Partia Grzegorza Schetyny poprawiła swój wynik aż o 10 pkt. proc.

Z najnowszych badań IBRIS zleconych przez dziennik Rzeczpospolita wynika, że Platforma Obywatelska notuje wzrost o dziesięć, a PiS spadek o pięć punktów procentowych. Trzecia w sondażach Nowoczesna uzyskała dziewięcioprocentowe poparcie.

- System formalnie jest systemem wielopartyjnym, ale na razie łatwiejszy jest układ zero-jedynkowy – mówi politolog prof. UJK dr hab. Agnieszka Kasińska-Metryka, dyrektor IPMiB UJK w Kielcach.

Spadek w sondażach nie martwi polityków partii rządzącej, którzy do takich badań podchodzą z dystansem.

- Dla mnie najlepszym sondażem jest to, co mówią ludzie, kiedy się z nimi spotykam – wyjaśnia Andrzej Pruś z Prawa i Sprawiedliwości.

Dziesięcioprocentowy wzrost poparcia cieszy natomiast Platformę Obywatelską. Poseł Artur Gierada podkreśla, że ten wynik motywuje do dalszej, ciężkiej pracy.

       - To jest dobry wynik. Dzisiaj jesteśmy liderami opozycji, ale przede wszystkim musimy się skoncentrować na pracach programowych i dotarciu z naszym programem do ludzi – tłumaczy poseł Artur Gierada, Platforma Obywatelska.

Jak podkreśla politolog prof. Agnieszka Kasińska-Metryka, duży wpływ na zmiany sondażowe mogły mieć niedawne wybory przewodniczącego Rady Europejskiej.

       - Należy wziąć przed uwagę przede wszystkim wybór Donalda Tuska. Ten czynnik mocno scementował elektorat Platformy – przekonuje politolog prof. UJK dr hab. Agnieszka Kasińska-Metryka, dyrektor IPMiB UJK w Kielcach.

Sondaż IBRIS wykonano w dniach 16-17 marca na próbie 1100 osób. Według badania frekwencji, jeśli wybory odbyły by się dzisiaj, to do urn poszłoby 63% ankietowanych.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy