Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Motocykl wjechał w ciężarówkę: W sobotę około godziny 9:30 na trasie S7 w miejscowości Brzegi pod Jędrzejowem doszło do zdarzenia, z udziałem motocykla i ciężarówki. Uratowali starszego pana i złapali piwnicznego złodzieja: W piątek rano jędrzejowscy policjanci pomogli 85-letniemu mężczyźnie Senior bez wiedzy rodziny dojechał aż do Jędrzejowa. "Laur Świętokrzyski" rozdany!: „Laur Świętokrzyski 2016” rozdany. W piątek odbyła sie oficjalna gala, podczas której wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek wręczyła nagrody. Porażka w Poznaniu. Korona gorsza od Lecha: W 31. kolejce piłkarskiej Lotto Ekstraklasy Korona Kielce przegrała w meczu wyjazdowym z Lechem Poznań 3:2. Bramki dla kielczan zdobyli Mateusz Możdżeń i Jacek Kiełb. Tajemnice bodzentyńskiego zamku: 25 kwietnia br. w rejonie ruin pałacu biskupów krakowskich w Bodzentynie przeprowadzono badania geologiczne i geofizyczne, które mają odpowiedzieć na pytanie: Co tak naprawdę kryje się pod ziemią wzgórza zamkowego? Policjanci...czytali bajki: W piątek w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek wspólnie z przedstawicielem Biblioteki Publicznej we Włoszczowie odwiedzili dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 we Włoszczowie. Najmłodsi wysłuchali czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”.Spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odbyło się w Przedszkolu Samorządowym nr 1 we Włoszczoiwe.  Uczestniczyli w nim Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komedny Powiatowej Policji we Włoszczowa podkom. Jerzy Ciułek oraz przedstawiciel Bibiloteki Publicznej we Włoszczowie.Dzieci wysłuchały czytanej przez policjanta bajki „Mam przyjaciela policjanta”. Spotkanie z najmłodszymi było również okazją do rozmowy na temat zawodu policjanta. Przedszkolaki dowiedziały się, jak na co dzień wygląda i na czym polega praca mundurowych. Na zakończenie policjanci przypomnieli dzieciom o bezpieczeństwie "Skarżyski powiat z widokiem nie tylko na góry": Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka programu "Skarżyski Powiat - Z widokiem nie tylko na góry".  Maturzyści odebrali świadectwa: Tegoroczni maturzyści w piątek odebrali świadectwa, teraz przed nimi egzaminy. Z nasza kamerą odwiedziliśmy II Liceum im. Adama Mickiewicza w Skarżysku.
Menu
reklama
reklama

Zmiany w sondażach. Topnieje przewaga PiS-u

Zmiany w sondażach. Topnieje przewaga PiS-u

Spada poparcie dla partii rządzącej, wzrasta dla opozycji. Według najnowszego sondażu IBRIS na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowałoby 29% osób, na Platformę Obywatelską tylko 2% mniej. Partia Grzegorza Schetyny poprawiła swój wynik aż o 10 pkt. proc.

Z najnowszych badań IBRIS zleconych przez dziennik Rzeczpospolita wynika, że Platforma Obywatelska notuje wzrost o dziesięć, a PiS spadek o pięć punktów procentowych. Trzecia w sondażach Nowoczesna uzyskała dziewięcioprocentowe poparcie.

- System formalnie jest systemem wielopartyjnym, ale na razie łatwiejszy jest układ zero-jedynkowy – mówi politolog prof. UJK dr hab. Agnieszka Kasińska-Metryka, dyrektor IPMiB UJK w Kielcach.

Spadek w sondażach nie martwi polityków partii rządzącej, którzy do takich badań podchodzą z dystansem.

- Dla mnie najlepszym sondażem jest to, co mówią ludzie, kiedy się z nimi spotykam – wyjaśnia Andrzej Pruś z Prawa i Sprawiedliwości.

Dziesięcioprocentowy wzrost poparcia cieszy natomiast Platformę Obywatelską. Poseł Artur Gierada podkreśla, że ten wynik motywuje do dalszej, ciężkiej pracy.

       - To jest dobry wynik. Dzisiaj jesteśmy liderami opozycji, ale przede wszystkim musimy się skoncentrować na pracach programowych i dotarciu z naszym programem do ludzi – tłumaczy poseł Artur Gierada, Platforma Obywatelska.

Jak podkreśla politolog prof. Agnieszka Kasińska-Metryka, duży wpływ na zmiany sondażowe mogły mieć niedawne wybory przewodniczącego Rady Europejskiej.

       - Należy wziąć przed uwagę przede wszystkim wybór Donalda Tuska. Ten czynnik mocno scementował elektorat Platformy – przekonuje politolog prof. UJK dr hab. Agnieszka Kasińska-Metryka, dyrektor IPMiB UJK w Kielcach.

Sondaż IBRIS wykonano w dniach 16-17 marca na próbie 1100 osób. Według badania frekwencji, jeśli wybory odbyły by się dzisiaj, to do urn poszłoby 63% ankietowanych.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy