Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny. 
Menu
reklama
reklama

Mistrz Polski nie taki straszny. Korona remisuje w Warszawie

Mistrz Polski nie taki straszny. Korona remisuje w Warszawie

Miał być „Lany Poniedziałek” w wykonaniu Legii. Eksperci zapowiadali, że przy Łazienkowskiej piłkarze Korony nie będą mieli większych szans, jednak po raz kolejny „żółto-czerwoni” pokazali ogromny charakter. W spotkaniu z mistrzami Polski padł bezbramkowy remis, który zakończył fatalną passę 6. porażek z rzędu w meczach wyjazdowych.

W meczu 29. kolejki Lotto Ekstraklasy Korona Kielce zremisowała bezbramkowo w Warszawie z mistrzem Polski. Tym samym podopieczni Maciej Bartoszka zrobili kolejny mały krok do grupy mistrzowskiej. Co ciekawe, stroną przeważającą w poniedzałkowym spotkaniu wcale nie byli gospodarze.

- Może lekki niedosyt jest, ale tak naprawdę bardzo cenimy sobie ten jeden punkt. Cieszymy się z przełamania fatalnej passy na wyjeździe – mówi Maciej Bartoszek, trener Korony.

Grę „żółto-czerwonych” chwalił także trener gospodarzy, Jacek Magiera.

- Korona zagrała bardzo dobry mecz. Była zorganizowanym zespołem – chwali szkoleniowiec Legii, Jacek Magiera.

Kielczanie rozegrali jedno z lepszych spotkań w ostatnim czasie. Drużyna Macieja Bartoszka częściej i celniej uderzała na bramkę rywala, zabrakło jednak szczęścia.

- Każdy twierdził, że będzie „Lany Poniedziałek” w wykonaniu Legii, a tak nie było. Prowadziliśmy grę, stworzyliśmy więcej dogodnych sytuacji – tłumaczy piłkarz Korony, Bartosz Rymaniak.

W sobotę „złocisto-krwiści” rozegrają ostatni mecz rundy zasadniczej. Na Kolporter Arenie podejmą rywali z Niecieczy, którzy są bezpośrednim rywalem w tabeli. Koroniarze mają nadzieję, że będą mogli liczyć na gorący doping kieleckich fanów.

- Zagraliśmy dobre spotkanie na Legii. Wierzę, że kibice w Kielcach to docenią i licznie zjawią się na sobotnim spotkaniu – wyjaśnia Jacek Kiełb, piłkarz Korony.

„Żółto-czerwoni” mogą zatem zakończyć rundę zasadniczą na miejscach od 6 do 10. Tę najlepszą lokatę kielczanie zajmą jeśli pokonają Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Nie muszą się wówczas oglądać na żadnych innych rywali. W przypadku remisu w sobotę, aby znaleźć się w pierwszej ósemce, Korona musi albo liczyć na zwycięstwo Pogoni i jednego z dwójki Wisła Płock/Zagłębie Lubin, albo przy remisie „Portowców” mieć nadzieję na wygrane „Nafciarzy” i „Miedziowych”.

Jeżeli natomiast kielczanie nie zdobędą w sobotę punktów, to szansę na grę w grupie mistrzowskiej będą mieli tylko wyłącznie przy porażce Pogoni Szczecin i wygranej jednego z dwójki Wisła Płock/Zagłębie Lubin.

Początek meczu z Termaliką o godz. 18.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy