Spełnijmy marzenia małych pacjentów: Każdego dnia walczą z rakiem, pokonanie choroby to ich największe marzenie. Ale mali pacjenci  Oddziału Onkologii i Hematologii  Dziecięcej  mają też i te małe marzenia.  W ich spełnieniu może pomóc każdy kto 2 września wybierze się na charytatywny koncert  na Kadzielni – wystarczy kupić bilet i sprawić dzieciom radość w trudnych chwilach. Meble-Spaghetti w Instytucie Dizajnu: Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę mebli „Spaghetti”, które cieszyły się największą popularnością w Polsce w II połowie lat 50. Kolejne oszustwo "na wnuczka" w regionie: Oszuści znów wyłudzili pieniądze metodą "na wnuczka". Wczorajszej nocy w Sandomierzu ofiarą przestępstwa została 80-letnia kobieta, od której wyłudzono ponad 8 000 zł. Będą nowe miejsca pracy: Hala po dawnych Skarżyskich Zakładach Obuwniczych Fosko ponownie zostanie zagospodarowana. Już niebawem zacznie tam działać firma produkcyjna, która już poszukuje pracowników.  W niedzielę dożynki powiatowe: Zbliża się doroczne święto plonów powiatu kieleckiego. Tym razem gospodarzem imprezy będzie gmina Łagów. Główne uroczystości odbędą się na Placu Targowym w Woli Łagowskiej. Caritas pomaga w przygotowaniu szkolnej wyprawki: Zeszyty, piórniki, kredki czy flamastry – wszystko to jest potrzebne do szkoły, ale nie wszystkich stać na wyprawkę. Akcja kieleckiej Caritas „Tornister pełen uśmiechu” od wielu lat pomaga ubogim rodzinom w skompletowaniu szkolnych przyborów dla dzieci. Jest defibrylator za ,,Koziołki,,: Powiat konecki wzbogacił się o przenośny defibrylator, który już za kilka dni zawiśnie w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Defibrylator, to nagroda za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie „Koziołek”, który od 2000 roku organizowany jest przez wojewodę świętokrzyskiego. Żegnamy wakacje marszobiegiem: W ostatnią sobotę sierpnia powiat skarżyski zaprasza do udziału w Marszobiegu Powiatowym „Żegnamy wakacje”. Zapisy ciągle trwają. Kolej „przyspiesza” połączenie w stronę Warszawy: Dwie i pół godziny – tyle obecnie trwa podróż pociągiem z Kielc do Warszawy. Niebawem do stolicy dotrzemy jeszcze szybciej. PKP PLK ogłosiło przetarg na budowę łącznicy kolejowej w Czarncy, dzięki której pociągi będą sprawniej wjeżdżać na Centralną Magistralę Kolejową. Inwestycja zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Świętokrzyskiego, a jej łączny koszt to ponad 42 mln zł. Rusza budowa ronda. Będą utrudnienia: Od środy, 23 sierpnia, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu związanych z rozpoczęciem budowy ronda turbinowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 42 z ulicą Krakowską.
Menu
reklama
reklama

Zima wróciła, ale tylko na chwilę

Zima wróciła, ale tylko na chwilę

Zimno, wietrznie i śnieżnie. Choć od czterech tygodni trwa kalendarzowa wiosna, to aura za oknem wcale jej nie przypomina. Wtorkowy, poświąteczny poranek, powitał mieszkańców Kielc i wielu miejscowości w całym województwie obfitymi opadami śniegu. Synoptycy zapowiadają poprawę pogody dopiero pod koniec tygodnia.

- To chyba kwiecień plecień, każdego dnia możemy spodziewać się różnej pogody – wyjaśnia pan Józef.

Śnieg w połowie kwietnia? W przeszłości bywały już takie sytuację, jednak po dwudziestostopniowych temperaturach, które mieliśmy kilkanaście dni temu, mało kto spodziewał się powrotu zimy. Opady nie spowodowały na szczęście większych utrudnień na świętokrzyskich drogach. Śnieg, który pada na nawierzchniach tras w regionie niemal natychmiast topnieje. Na terenie Kielc pracuje 8 pługopiaskarek.

- Akcję „Zima” zakończyliśmy 31 marca, więc formalnie od tego czasu nie pełnimy całodobowych dyżurów. Natomiast sprawdzaliśmy prognozy, synoptycy zapowiadali opady śniegu, więc byliśmy przygotowani na akcję interwencyjną – wyjaśnia Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Rozsądnie na zmianę aury zareagowali także kierowcy, którzy w większości wymienili w samochodach opony z zimowych na letnich.

- Pomimo tego, że warunki drogowe są pogorszyły, to kierowcy zdjęli nogę z gazu. W całym województwie odnotowaliśmy tylko kilka stłuczek – mówi kom. Kamil Tokarski, rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji.

Pogodniej ma się stać w kolejnych dniach. Temperatura będzie rosnąć, ustaną także opady.

- Taka pogoda może utrzymać się 2-3 dni. Druga połowa tygodnia wygląda bardziej optymistycznie – tłumaczy Ryszard Mazurkiewicz z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Na weekend majowy synoptycy zapowiadają spore ocieplenie. Temperatura ma wzrosnąć nawet do dwudziestu stopni.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy