"Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry" o wykonaniu budżetu: Zapraszamy na kolejny odcinek programu "Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry". Unieważniono przetarg dotyczący budowy ulicy Ponurego: Historii ulicy Ponurego ciąg dalszy. Sport Challenge 2017: piłka nożna i siatkówka plażowa: W miniony weekend odbyły się pierwsze, wakacyjne spotkania ze Sport Challenge 2017. Na kompleksie boisk Orlik 2012 rozegrane zostały turnieje piłki nożnej i siatkówki plażowej. Wydarzeniu patronuje nasza telewizja. Skarżyski szpital uwzględniony w sieci szpitali: Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej znalazł się w opublikowanej we wtorek sieci szpitali. Bezbramkowy sparing Korony: Bez bramek zakończył się pierwszy w tym sezonie sparing Korony Kielce. Rywalem „żółto-czerwonych” był beniaminek I ligi, Puszcza Niepołomice. Tuż po tym meczu trener Gino Lettieri podał nazwiska 22 zawodników, których zabierze na obóz przygotowawczy do Bremy. Jechał 172 km na godzinę bo… ,,lubi się ścigać’’: Policjanci zatrzymali dwóch kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyźni przez najbliższe 3 miesiące nie usiądą za kierownicą. Targi Pracy na kieleckim Rynku: Na kieleckim Rynku odbyły się Plenerowe Targi Pracy. Wzięło w nich udział 20 wystawców, którzy oferowali ponad tysiąc miejsc pracy. Poszukiwani byli m.in. pracownicy produkcji, gastronomii, wykwalifikowani pracownicy fizyczni i sprzedawcy. Przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich zapraszają do Urzędu Marszałkowskiego: W Urzędzie Marszałkowskim można uzyskać pomoc i skonsultować się z przedstawicielem Rzecznika Praw Obywatelskich. W tym miesiącu dyżur przypada 29 czerwca. Punkt Przyjęć Interesantów będzie czynny  w godzinach od 11.00 do 15.00 na I piętrze w pokoju 112. Jest zarzut zabójstwa w sprawie śmierci proboszcza w Tarnawie: Wracamy do sprawy śmierci proboszcza w Tarnawie. We wtorek kielecka prokuratura postawiła zarzut zabójstwa podejrzanemu 26-latkowi. Wystąpiono także o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Sieć szpitali w Świętokrzyskiem przyjęta: Na świętokrzyskiej liście sieci szpitali - dwadzieścia placówek. Dwie lecznice nie dostaną ryczałtu. O kontrakty będą walczyć w konkursach, podobnie jak niektóre oddziały planowe. O szczegółach sieci mówiły w środę wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i dyrektor świętokrzyskiego NFZ.
Menu
reklama
reklama

Zima wróciła, ale tylko na chwilę

Zima wróciła, ale tylko na chwilę

Zimno, wietrznie i śnieżnie. Choć od czterech tygodni trwa kalendarzowa wiosna, to aura za oknem wcale jej nie przypomina. Wtorkowy, poświąteczny poranek, powitał mieszkańców Kielc i wielu miejscowości w całym województwie obfitymi opadami śniegu. Synoptycy zapowiadają poprawę pogody dopiero pod koniec tygodnia.

- To chyba kwiecień plecień, każdego dnia możemy spodziewać się różnej pogody – wyjaśnia pan Józef.

Śnieg w połowie kwietnia? W przeszłości bywały już takie sytuację, jednak po dwudziestostopniowych temperaturach, które mieliśmy kilkanaście dni temu, mało kto spodziewał się powrotu zimy. Opady nie spowodowały na szczęście większych utrudnień na świętokrzyskich drogach. Śnieg, który pada na nawierzchniach tras w regionie niemal natychmiast topnieje. Na terenie Kielc pracuje 8 pługopiaskarek.

- Akcję „Zima” zakończyliśmy 31 marca, więc formalnie od tego czasu nie pełnimy całodobowych dyżurów. Natomiast sprawdzaliśmy prognozy, synoptycy zapowiadali opady śniegu, więc byliśmy przygotowani na akcję interwencyjną – wyjaśnia Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Rozsądnie na zmianę aury zareagowali także kierowcy, którzy w większości wymienili w samochodach opony z zimowych na letnich.

- Pomimo tego, że warunki drogowe są pogorszyły, to kierowcy zdjęli nogę z gazu. W całym województwie odnotowaliśmy tylko kilka stłuczek – mówi kom. Kamil Tokarski, rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji.

Pogodniej ma się stać w kolejnych dniach. Temperatura będzie rosnąć, ustaną także opady.

- Taka pogoda może utrzymać się 2-3 dni. Druga połowa tygodnia wygląda bardziej optymistycznie – tłumaczy Ryszard Mazurkiewicz z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Na weekend majowy synoptycy zapowiadają spore ocieplenie. Temperatura ma wzrosnąć nawet do dwudziestu stopni.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy