Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny. 
Menu
reklama
reklama

Zima wróciła, ale tylko na chwilę

Zima wróciła, ale tylko na chwilę

Zimno, wietrznie i śnieżnie. Choć od czterech tygodni trwa kalendarzowa wiosna, to aura za oknem wcale jej nie przypomina. Wtorkowy, poświąteczny poranek, powitał mieszkańców Kielc i wielu miejscowości w całym województwie obfitymi opadami śniegu. Synoptycy zapowiadają poprawę pogody dopiero pod koniec tygodnia.

- To chyba kwiecień plecień, każdego dnia możemy spodziewać się różnej pogody – wyjaśnia pan Józef.

Śnieg w połowie kwietnia? W przeszłości bywały już takie sytuację, jednak po dwudziestostopniowych temperaturach, które mieliśmy kilkanaście dni temu, mało kto spodziewał się powrotu zimy. Opady nie spowodowały na szczęście większych utrudnień na świętokrzyskich drogach. Śnieg, który pada na nawierzchniach tras w regionie niemal natychmiast topnieje. Na terenie Kielc pracuje 8 pługopiaskarek.

- Akcję „Zima” zakończyliśmy 31 marca, więc formalnie od tego czasu nie pełnimy całodobowych dyżurów. Natomiast sprawdzaliśmy prognozy, synoptycy zapowiadali opady śniegu, więc byliśmy przygotowani na akcję interwencyjną – wyjaśnia Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Rozsądnie na zmianę aury zareagowali także kierowcy, którzy w większości wymienili w samochodach opony z zimowych na letnich.

- Pomimo tego, że warunki drogowe są pogorszyły, to kierowcy zdjęli nogę z gazu. W całym województwie odnotowaliśmy tylko kilka stłuczek – mówi kom. Kamil Tokarski, rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji.

Pogodniej ma się stać w kolejnych dniach. Temperatura będzie rosnąć, ustaną także opady.

- Taka pogoda może utrzymać się 2-3 dni. Druga połowa tygodnia wygląda bardziej optymistycznie – tłumaczy Ryszard Mazurkiewicz z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Na weekend majowy synoptycy zapowiadają spore ocieplenie. Temperatura ma wzrosnąć nawet do dwudziestu stopni.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy