Stypendia szkolne 2017/2018: Od 1 września będzie można składać o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów na rok szkolny 2017/2018. Miesięczny dochód uprawniający do ubiegania się o wsparcie nie może przekroczyć  514,00 zł na osobę w rodzinie. Dotacje do wymiany pieców CO znów dostępne: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach  wznawia  nabór wniosków  o dotację na wymianę pieców centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczne, a także na przyłączenie domowej instalacji do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Były budynek UJK przy ulicy Leśnej do remontu: Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę byłego budynku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ulicy Leśnej.  Gmina kupiła tę nieruchomość w 2015 roku i docelowo mają się tam przenieść urzędnicy z kilku wydziałów. Za 2 tygodnie dzieci wrócą do szkół. Jak wygląda poziom przygotowań w świętokrzyskich placówkach?: Już za nieco ponad 2 tygodnie w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Ostatnie tygodnie wakacji to czas wytężonej pracy i przygotowań do nowego roku szkolnego, który będzie nieco inny niż w latach poprzednich. Wszystko za sprawą reformy edukacji. Na Przydworcowym poćwiczymy street workout: Do już istniejącej siłowni plenerowej na osiedlu Przydworcowe w Skarżysku, dołączy już niebawem specjalistyczna „siłownia” do street workoutu. To odpowiedź na wiele petycji od skarżyszczan mówi prezydent Skarżyska. Volkswagen nie miał szans: Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich interweniowali wobec 62 –latka, który spowodował kolizję z zaparkowanym volkswagenem i odjechał z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mieszkaniec gminy Stąporków nie posiada prawa jady i był nietrzeźwy. „Szczęście” według Patrycji Zarychty: Gościem Dnia na antenie naszej stacji była skarżyszczanka Patrycja Zarychta. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, specjalność wokalistyka jazzowa. Profilaktyka jest zdrowa, ŚCO zachęca do badań: Świętokrzyskie Centrum Onkologii  stawia na profilaktykę i rusza z nową kampanią wizerunkową. Ulotki, bilbordy i nowa grafika na cytomammobusie. Do akcji promującej badania wczesnego wykrywania raka włączyli się  kieleccy aktorzy. Wszystko po to, by kobiety chętniej korzystały z mammografii i cytologii.   Liczba kobiet zgłaszających się w tym roku na badania spadła o połowę. Sędziszów gospodarzem dożynek powiatowych: Tegoroczne dożynki powiatu jędrzejowskiego odbędą się 27 sierpnia w Sędziszowie w Bazie Turystyczno – Kulturalno - Rekreacyjnej. Termin upłynął. Teraz czekamy na głosowanie: Upłynął termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. W sumie skarżyszczanie zgłosili 20 wniosków na łączną kwotę ponad 950 tysięcy złotych.
Menu
reklama
reklama

Niższe składki do ZUS?

  • Napisał 
Niższe składki do ZUS?

Mniejsze składki do ZUS dla małych przedsiębiorców już od 2018 roku? Nad tą kwestią pracuje obecnie Ministerstwo Rozwoju. Szczegóły projektu przedstawił w Kielcach poseł Michał Cieślak.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest dla wielu osób najlepszym rozwiązaniem. Niestety, część Polaków, choć chciałaby ją założyć, obawia się, że zwłaszcza na początku rozwoju firmy, nie będzie mogła poradzić sobie ze składkami na ZUS. Dziś, bez względu na przychód, jest to 1172 zł. Wkrótce może się to zmienić. Rząd proponuje, by składki rosły wraz z przychodem.

Projekt proponowany przez Ministerstwo Rozwoju kierowany jest zwłaszcza do małych i mikroprzedsiębiorstw, których przychód nie przekracza 60 tys. zł rocznie.

- Przykładowo, jeżeli firma nie wykaże żadnego przychodu, składka wyniesie 32 zł. Później, będzie to kolejne 32 zł za każde 200 zł przychodu – tłumaczy Michał Cieślak.

Poseł Cieślak przekonuje, że projektem ustawy Rząd ma zająć się jeszcze przed przerwą wakacyjną. Jeśli zostanie on przyjęty, nowe zasady zaczęłyby obowiązywać już 1 stycznia 2018 roku.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy