Obchody Święta Konstytucji 3 Maja: Przewodniczący Rady Miejskiej we Włoszczowie Grzegorz Dudkiewicz oraz burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek zapraszają na uroczystości z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W duchu patriotyczno sportowym: Tegoroczne obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja upłyną w Końskich pod znakiem patriotyczno sportowym. O godzinie 11:25 nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt w obecności pocztów sztandarowych. Co będzie się działo w Kielcach w Majówkę?: W całej Polsce tradycyjnie pierwsze trzy dni Maja dedykowane będą uroczystościom związanymi ze Świętem Flagi Narodowej oraz Uchwaleniem Konstytucji 3 Maja i Świętem Pracy. Mistrz Pięknego Czytania: W czwartek, 27.04.2017 r., uczniowie szkół podstawowych walczyli o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”. Konkurs zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Adeli Nawrot w Bodzentynie miał na celu propagowane kultury czytelniczej, dbanie o piękno języka ojczystego, popularyzacja książki wśród dzieci i młodzieży, a także wyrabianie nawyku czytania jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu. W Jędrzejowie po raz czwarty zorganizowano Bieg Lisów: W sobotnie południe w Jędrzejowie odbyła się IV edycja Biegu Lisów. W wydarzeniu wzięło udział ponad 170 zawodników i zawodniczek. „Mrówka” na Ślichowicach już otwarta!: Mieszkańcy Ślichowic z nowym sklepem budowlanym. W sobotę, 29 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie marketu „Mrówka”. O godzinie 9 przecięto wstęgę i zaproszono czekających przed drzwiami klientów, do środka obiektu. Szczypiorniści Vive już w półfinale PGNiG Superligi: Vive Tauron Kielce w półfinale PGNiG Superligi. W sobotę, w meczu rewanżowym z Górnikiem Zabrze, kielczanie wygrali 32:19 PO przed PiS - polityczny komentarz: Po raz pierwszy od wyborów parlamentarnych w 2015 r. Platforma Obywatelska przegoniła w sondażu Prawo i Sprawiedliwość. Eksperci wskazują, że  jednym z powodów była wizyta w Polsce Donalda Tuska przewodniczącego Rady Europejskiej. Zobaczmy jak najnowsze wyniki poparcia dla partii komentują politycy. Więcej w materiale video Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci.
Menu
reklama
reklama

Niższe składki do ZUS?

  • Napisał 
Niższe składki do ZUS?

Mniejsze składki do ZUS dla małych przedsiębiorców już od 2018 roku? Nad tą kwestią pracuje obecnie Ministerstwo Rozwoju. Szczegóły projektu przedstawił w Kielcach poseł Michał Cieślak.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest dla wielu osób najlepszym rozwiązaniem. Niestety, część Polaków, choć chciałaby ją założyć, obawia się, że zwłaszcza na początku rozwoju firmy, nie będzie mogła poradzić sobie ze składkami na ZUS. Dziś, bez względu na przychód, jest to 1172 zł. Wkrótce może się to zmienić. Rząd proponuje, by składki rosły wraz z przychodem.

Projekt proponowany przez Ministerstwo Rozwoju kierowany jest zwłaszcza do małych i mikroprzedsiębiorstw, których przychód nie przekracza 60 tys. zł rocznie.

- Przykładowo, jeżeli firma nie wykaże żadnego przychodu, składka wyniesie 32 zł. Później, będzie to kolejne 32 zł za każde 200 zł przychodu – tłumaczy Michał Cieślak.

Poseł Cieślak przekonuje, że projektem ustawy Rząd ma zająć się jeszcze przed przerwą wakacyjną. Jeśli zostanie on przyjęty, nowe zasady zaczęłyby obowiązywać już 1 stycznia 2018 roku.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy