"Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry" o wykonaniu budżetu: Zapraszamy na kolejny odcinek programu "Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry". Unieważniono przetarg dotyczący budowy ulicy Ponurego: Historii ulicy Ponurego ciąg dalszy. Sport Challenge 2017: piłka nożna i siatkówka plażowa: W miniony weekend odbyły się pierwsze, wakacyjne spotkania ze Sport Challenge 2017. Na kompleksie boisk Orlik 2012 rozegrane zostały turnieje piłki nożnej i siatkówki plażowej. Wydarzeniu patronuje nasza telewizja. Skarżyski szpital uwzględniony w sieci szpitali: Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej znalazł się w opublikowanej we wtorek sieci szpitali. Bezbramkowy sparing Korony: Bez bramek zakończył się pierwszy w tym sezonie sparing Korony Kielce. Rywalem „żółto-czerwonych” był beniaminek I ligi, Puszcza Niepołomice. Tuż po tym meczu trener Gino Lettieri podał nazwiska 22 zawodników, których zabierze na obóz przygotowawczy do Bremy. Jechał 172 km na godzinę bo… ,,lubi się ścigać’’: Policjanci zatrzymali dwóch kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyźni przez najbliższe 3 miesiące nie usiądą za kierownicą. Targi Pracy na kieleckim Rynku: Na kieleckim Rynku odbyły się Plenerowe Targi Pracy. Wzięło w nich udział 20 wystawców, którzy oferowali ponad tysiąc miejsc pracy. Poszukiwani byli m.in. pracownicy produkcji, gastronomii, wykwalifikowani pracownicy fizyczni i sprzedawcy. Przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich zapraszają do Urzędu Marszałkowskiego: W Urzędzie Marszałkowskim można uzyskać pomoc i skonsultować się z przedstawicielem Rzecznika Praw Obywatelskich. W tym miesiącu dyżur przypada 29 czerwca. Punkt Przyjęć Interesantów będzie czynny  w godzinach od 11.00 do 15.00 na I piętrze w pokoju 112. Jest zarzut zabójstwa w sprawie śmierci proboszcza w Tarnawie: Wracamy do sprawy śmierci proboszcza w Tarnawie. We wtorek kielecka prokuratura postawiła zarzut zabójstwa podejrzanemu 26-latkowi. Wystąpiono także o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Sieć szpitali w Świętokrzyskiem przyjęta: Na świętokrzyskiej liście sieci szpitali - dwadzieścia placówek. Dwie lecznice nie dostaną ryczałtu. O kontrakty będą walczyć w konkursach, podobnie jak niektóre oddziały planowe. O szczegółach sieci mówiły w środę wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i dyrektor świętokrzyskiego NFZ.
Menu
reklama
reklama

Niższe składki do ZUS?

  • Napisał 
Niższe składki do ZUS?

Mniejsze składki do ZUS dla małych przedsiębiorców już od 2018 roku? Nad tą kwestią pracuje obecnie Ministerstwo Rozwoju. Szczegóły projektu przedstawił w Kielcach poseł Michał Cieślak.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest dla wielu osób najlepszym rozwiązaniem. Niestety, część Polaków, choć chciałaby ją założyć, obawia się, że zwłaszcza na początku rozwoju firmy, nie będzie mogła poradzić sobie ze składkami na ZUS. Dziś, bez względu na przychód, jest to 1172 zł. Wkrótce może się to zmienić. Rząd proponuje, by składki rosły wraz z przychodem.

Projekt proponowany przez Ministerstwo Rozwoju kierowany jest zwłaszcza do małych i mikroprzedsiębiorstw, których przychód nie przekracza 60 tys. zł rocznie.

- Przykładowo, jeżeli firma nie wykaże żadnego przychodu, składka wyniesie 32 zł. Później, będzie to kolejne 32 zł za każde 200 zł przychodu – tłumaczy Michał Cieślak.

Poseł Cieślak przekonuje, że projektem ustawy Rząd ma zająć się jeszcze przed przerwą wakacyjną. Jeśli zostanie on przyjęty, nowe zasady zaczęłyby obowiązywać już 1 stycznia 2018 roku.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy