Stypendia szkolne 2017/2018: Od 1 września będzie można składać o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów na rok szkolny 2017/2018. Miesięczny dochód uprawniający do ubiegania się o wsparcie nie może przekroczyć  514,00 zł na osobę w rodzinie. Dotacje do wymiany pieców CO znów dostępne: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach  wznawia  nabór wniosków  o dotację na wymianę pieców centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczne, a także na przyłączenie domowej instalacji do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Były budynek UJK przy ulicy Leśnej do remontu: Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę byłego budynku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ulicy Leśnej.  Gmina kupiła tę nieruchomość w 2015 roku i docelowo mają się tam przenieść urzędnicy z kilku wydziałów. Za 2 tygodnie dzieci wrócą do szkół. Jak wygląda poziom przygotowań w świętokrzyskich placówkach?: Już za nieco ponad 2 tygodnie w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Ostatnie tygodnie wakacji to czas wytężonej pracy i przygotowań do nowego roku szkolnego, który będzie nieco inny niż w latach poprzednich. Wszystko za sprawą reformy edukacji. Na Przydworcowym poćwiczymy street workout: Do już istniejącej siłowni plenerowej na osiedlu Przydworcowe w Skarżysku, dołączy już niebawem specjalistyczna „siłownia” do street workoutu. To odpowiedź na wiele petycji od skarżyszczan mówi prezydent Skarżyska. Volkswagen nie miał szans: Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich interweniowali wobec 62 –latka, który spowodował kolizję z zaparkowanym volkswagenem i odjechał z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mieszkaniec gminy Stąporków nie posiada prawa jady i był nietrzeźwy. „Szczęście” według Patrycji Zarychty: Gościem Dnia na antenie naszej stacji była skarżyszczanka Patrycja Zarychta. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, specjalność wokalistyka jazzowa. Profilaktyka jest zdrowa, ŚCO zachęca do badań: Świętokrzyskie Centrum Onkologii  stawia na profilaktykę i rusza z nową kampanią wizerunkową. Ulotki, bilbordy i nowa grafika na cytomammobusie. Do akcji promującej badania wczesnego wykrywania raka włączyli się  kieleccy aktorzy. Wszystko po to, by kobiety chętniej korzystały z mammografii i cytologii.   Liczba kobiet zgłaszających się w tym roku na badania spadła o połowę. Sędziszów gospodarzem dożynek powiatowych: Tegoroczne dożynki powiatu jędrzejowskiego odbędą się 27 sierpnia w Sędziszowie w Bazie Turystyczno – Kulturalno - Rekreacyjnej. Termin upłynął. Teraz czekamy na głosowanie: Upłynął termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. W sumie skarżyszczanie zgłosili 20 wniosków na łączną kwotę ponad 950 tysięcy złotych.
Menu
reklama
reklama

355 tysięcy złotych rządowego dofinansowania

355 tysięcy rządowego dofinansowania

Organizacje wspierające zadania z zakresu pomocy społecznej otrzymają dodatkowe pieniądze. W środę wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek podpisała umowy z przedstawicielami stowarzyszeń, w ramach rządowego dofinansowania.

355 tysięcy złotych – tyle wynosi rządowe dofinansowanie dla świętokrzyskich stowarzyszeń, wspierających realizację zadań pomocy społecznej. W środę w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano 17 umów dotacyjnych

- Są to dotacje w różnych kwotach, od 5 do ponad 18 tysięcy – tłumaczy Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

W ramach ogłoszonego w lutym przez wojewodę otwartego konkursu, do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia ŚUW wpłynęło 76 ofert od 74 uprawnionych podmiotów. W wyniku oceny formalnej odrzucono 43 projekty, m.in. z powodu błędów rachunkowych w ofercie. Pozostałe stowarzyszenia, do których trafi dofinansowanie, otrzymane pieniądze przeznaczą przede wszystkim na codzienne funkcjonowanie.

- Te pieniądze wesprą czteromiesięczną działalność stowarzyszenia – wyjaśnia Anita Majkowska, prezes stowarzyszenia „Bezpieczny Dom”.

Oferty, które zakwalifikowano, opiewały na łączną kwotę dotacji 670 283 zł. Ze względu na niewspółmierną ilość środków finansowych pochodzących z budżetu wojewody, członkowie komisji rozpatrywali poszczególne elementy wniosków tak, aby przyznana kwota dotacji umożliwiła zabezpieczenie, choćby w części, realizacji danego projektu. 14 tysięcy złotych dofinansowania trafiło do klubu „Świętokrzyskich Amazonek”.

- To jest zastrzyk pieniędzy dla takiego klubu jak nasz. Cenimy sobie współpracę z samorządami – mówi Alicja Korczak, prezes klubu „Świętokrzyskie Amazonki”.

W środę umowy z wojewodą podpisały pierwsze podmioty. Kolejne z nich uczynią to już w przyszłym tygodniu. Ostatnie będą zaś podpisywane od czerwca do września.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy