"Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry" o wykonaniu budżetu: Zapraszamy na kolejny odcinek programu "Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry". Unieważniono przetarg dotyczący budowy ulicy Ponurego: Historii ulicy Ponurego ciąg dalszy. Sport Challenge 2017: piłka nożna i siatkówka plażowa: W miniony weekend odbyły się pierwsze, wakacyjne spotkania ze Sport Challenge 2017. Na kompleksie boisk Orlik 2012 rozegrane zostały turnieje piłki nożnej i siatkówki plażowej. Wydarzeniu patronuje nasza telewizja. Skarżyski szpital uwzględniony w sieci szpitali: Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej znalazł się w opublikowanej we wtorek sieci szpitali. Bezbramkowy sparing Korony: Bez bramek zakończył się pierwszy w tym sezonie sparing Korony Kielce. Rywalem „żółto-czerwonych” był beniaminek I ligi, Puszcza Niepołomice. Tuż po tym meczu trener Gino Lettieri podał nazwiska 22 zawodników, których zabierze na obóz przygotowawczy do Bremy. Jechał 172 km na godzinę bo… ,,lubi się ścigać’’: Policjanci zatrzymali dwóch kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyźni przez najbliższe 3 miesiące nie usiądą za kierownicą. Targi Pracy na kieleckim Rynku: Na kieleckim Rynku odbyły się Plenerowe Targi Pracy. Wzięło w nich udział 20 wystawców, którzy oferowali ponad tysiąc miejsc pracy. Poszukiwani byli m.in. pracownicy produkcji, gastronomii, wykwalifikowani pracownicy fizyczni i sprzedawcy. Przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich zapraszają do Urzędu Marszałkowskiego: W Urzędzie Marszałkowskim można uzyskać pomoc i skonsultować się z przedstawicielem Rzecznika Praw Obywatelskich. W tym miesiącu dyżur przypada 29 czerwca. Punkt Przyjęć Interesantów będzie czynny  w godzinach od 11.00 do 15.00 na I piętrze w pokoju 112. Jest zarzut zabójstwa w sprawie śmierci proboszcza w Tarnawie: Wracamy do sprawy śmierci proboszcza w Tarnawie. We wtorek kielecka prokuratura postawiła zarzut zabójstwa podejrzanemu 26-latkowi. Wystąpiono także o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Sieć szpitali w Świętokrzyskiem przyjęta: Na świętokrzyskiej liście sieci szpitali - dwadzieścia placówek. Dwie lecznice nie dostaną ryczałtu. O kontrakty będą walczyć w konkursach, podobnie jak niektóre oddziały planowe. O szczegółach sieci mówiły w środę wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i dyrektor świętokrzyskiego NFZ.
Menu
reklama
reklama

355 tysięcy złotych rządowego dofinansowania

355 tysięcy rządowego dofinansowania

Organizacje wspierające zadania z zakresu pomocy społecznej otrzymają dodatkowe pieniądze. W środę wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek podpisała umowy z przedstawicielami stowarzyszeń, w ramach rządowego dofinansowania.

355 tysięcy złotych – tyle wynosi rządowe dofinansowanie dla świętokrzyskich stowarzyszeń, wspierających realizację zadań pomocy społecznej. W środę w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano 17 umów dotacyjnych

- Są to dotacje w różnych kwotach, od 5 do ponad 18 tysięcy – tłumaczy Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

W ramach ogłoszonego w lutym przez wojewodę otwartego konkursu, do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia ŚUW wpłynęło 76 ofert od 74 uprawnionych podmiotów. W wyniku oceny formalnej odrzucono 43 projekty, m.in. z powodu błędów rachunkowych w ofercie. Pozostałe stowarzyszenia, do których trafi dofinansowanie, otrzymane pieniądze przeznaczą przede wszystkim na codzienne funkcjonowanie.

- Te pieniądze wesprą czteromiesięczną działalność stowarzyszenia – wyjaśnia Anita Majkowska, prezes stowarzyszenia „Bezpieczny Dom”.

Oferty, które zakwalifikowano, opiewały na łączną kwotę dotacji 670 283 zł. Ze względu na niewspółmierną ilość środków finansowych pochodzących z budżetu wojewody, członkowie komisji rozpatrywali poszczególne elementy wniosków tak, aby przyznana kwota dotacji umożliwiła zabezpieczenie, choćby w części, realizacji danego projektu. 14 tysięcy złotych dofinansowania trafiło do klubu „Świętokrzyskich Amazonek”.

- To jest zastrzyk pieniędzy dla takiego klubu jak nasz. Cenimy sobie współpracę z samorządami – mówi Alicja Korczak, prezes klubu „Świętokrzyskie Amazonki”.

W środę umowy z wojewodą podpisały pierwsze podmioty. Kolejne z nich uczynią to już w przyszłym tygodniu. Ostatnie będą zaś podpisywane od czerwca do września.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy