Obchody Święta Konstytucji 3 Maja: Przewodniczący Rady Miejskiej we Włoszczowie Grzegorz Dudkiewicz oraz burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek zapraszają na uroczystości z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W duchu patriotyczno sportowym: Tegoroczne obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja upłyną w Końskich pod znakiem patriotyczno sportowym. O godzinie 11:25 nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt w obecności pocztów sztandarowych. Co będzie się działo w Kielcach w Majówkę?: W całej Polsce tradycyjnie pierwsze trzy dni Maja dedykowane będą uroczystościom związanymi ze Świętem Flagi Narodowej oraz Uchwaleniem Konstytucji 3 Maja i Świętem Pracy. Mistrz Pięknego Czytania: W czwartek, 27.04.2017 r., uczniowie szkół podstawowych walczyli o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”. Konkurs zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Adeli Nawrot w Bodzentynie miał na celu propagowane kultury czytelniczej, dbanie o piękno języka ojczystego, popularyzacja książki wśród dzieci i młodzieży, a także wyrabianie nawyku czytania jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu. W Jędrzejowie po raz czwarty zorganizowano Bieg Lisów: W sobotnie południe w Jędrzejowie odbyła się IV edycja Biegu Lisów. W wydarzeniu wzięło udział ponad 170 zawodników i zawodniczek. „Mrówka” na Ślichowicach już otwarta!: Mieszkańcy Ślichowic z nowym sklepem budowlanym. W sobotę, 29 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie marketu „Mrówka”. O godzinie 9 przecięto wstęgę i zaproszono czekających przed drzwiami klientów, do środka obiektu. Szczypiorniści Vive już w półfinale PGNiG Superligi: Vive Tauron Kielce w półfinale PGNiG Superligi. W sobotę, w meczu rewanżowym z Górnikiem Zabrze, kielczanie wygrali 32:19 PO przed PiS - polityczny komentarz: Po raz pierwszy od wyborów parlamentarnych w 2015 r. Platforma Obywatelska przegoniła w sondażu Prawo i Sprawiedliwość. Eksperci wskazują, że  jednym z powodów była wizyta w Polsce Donalda Tuska przewodniczącego Rady Europejskiej. Zobaczmy jak najnowsze wyniki poparcia dla partii komentują politycy. Więcej w materiale video Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci.
Menu
reklama
reklama

355 tysięcy złotych rządowego dofinansowania

355 tysięcy rządowego dofinansowania

Organizacje wspierające zadania z zakresu pomocy społecznej otrzymają dodatkowe pieniądze. W środę wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek podpisała umowy z przedstawicielami stowarzyszeń, w ramach rządowego dofinansowania.

355 tysięcy złotych – tyle wynosi rządowe dofinansowanie dla świętokrzyskich stowarzyszeń, wspierających realizację zadań pomocy społecznej. W środę w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim podpisano 17 umów dotacyjnych.

- Są to dotacje w różnych kwotach, od 5 do ponad 18 tysięcy – tłumaczy Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski.

W ramach ogłoszonego w lutym przez wojewodę otwartego konkursu, do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia ŚUW wpłynęło 76 ofert od 74 uprawnionych podmiotów. W wyniku oceny formalnej odrzucono 43 projekty, m.in. z powodu błędów rachunkowych w ofercie. Pozostałe stowarzyszenia, do których trafi dofinansowanie, otrzymane pieniądze przeznaczą przede wszystkim na codzienne funkcjonowanie.

- Te pieniądze wesprą czteromiesięczną działalność stowarzyszenia – wyjaśnia Anita Majkowska, prezes stowarzyszenia „Bezpieczny Dom”.

Oferty, które zakwalifikowano, opiewały na łączną kwotę dotacji 670 283 zł. Ze względu na niewspółmierną ilość środków finansowych pochodzących z budżetu wojewody, członkowie komisji rozpatrywali poszczególne elementy wniosków tak, aby przyznana kwota dotacji umożliwiła zabezpieczenie, choćby w części, realizacji danego projektu. 14 tysięcy złotych dofinansowania trafiło do klubu „Świętokrzyskich Amazonek”.

- To jest zastrzyk pieniędzy dla takiego klubu jak nasz. Cenimy sobie współpracę z samorządami – mówi Alicja Korczak, prezes klubu „Świętokrzyskie Amazonki”.

W środę umowy z wojewodą podpisały pierwsze podmioty. Kolejne z nich uczynią to już w przyszłym tygodniu. Ostatnie będą zaś podpisywane od czerwca do września.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy