Obchody Święta Konstytucji 3 Maja: Przewodniczący Rady Miejskiej we Włoszczowie Grzegorz Dudkiewicz oraz burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek zapraszają na uroczystości z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W duchu patriotyczno sportowym: Tegoroczne obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja upłyną w Końskich pod znakiem patriotyczno sportowym. O godzinie 11:25 nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt w obecności pocztów sztandarowych. Co będzie się działo w Kielcach w Majówkę?: W całej Polsce tradycyjnie pierwsze trzy dni Maja dedykowane będą uroczystościom związanymi ze Świętem Flagi Narodowej oraz Uchwaleniem Konstytucji 3 Maja i Świętem Pracy. Mistrz Pięknego Czytania: W czwartek, 27.04.2017 r., uczniowie szkół podstawowych walczyli o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”. Konkurs zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Adeli Nawrot w Bodzentynie miał na celu propagowane kultury czytelniczej, dbanie o piękno języka ojczystego, popularyzacja książki wśród dzieci i młodzieży, a także wyrabianie nawyku czytania jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu. W Jędrzejowie po raz czwarty zorganizowano Bieg Lisów: W sobotnie południe w Jędrzejowie odbyła się IV edycja Biegu Lisów. W wydarzeniu wzięło udział ponad 170 zawodników i zawodniczek. „Mrówka” na Ślichowicach już otwarta!: Mieszkańcy Ślichowic z nowym sklepem budowlanym. W sobotę, 29 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie marketu „Mrówka”. O godzinie 9 przecięto wstęgę i zaproszono czekających przed drzwiami klientów, do środka obiektu. Szczypiorniści Vive już w półfinale PGNiG Superligi: Vive Tauron Kielce w półfinale PGNiG Superligi. W sobotę, w meczu rewanżowym z Górnikiem Zabrze, kielczanie wygrali 32:19 PO przed PiS - polityczny komentarz: Po raz pierwszy od wyborów parlamentarnych w 2015 r. Platforma Obywatelska przegoniła w sondażu Prawo i Sprawiedliwość. Eksperci wskazują, że  jednym z powodów była wizyta w Polsce Donalda Tuska przewodniczącego Rady Europejskiej. Zobaczmy jak najnowsze wyniki poparcia dla partii komentują politycy. Więcej w materiale video Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci.
Menu
reklama
reklama

Kierowco zapnij pasy, przypominają policjanci

Kierowco zapnij pasy, przypominają policjanci

W czwartek na terenie miasta i powiatu kieleckiego funkcjonariusze przeprowadzili akcję „ Pasy”. Kontrolowali również to, czy dzieci są przewożone w fotelikach.

Ulica Ściegiennego w Kielcach.  Policyjna akcja Pasy ma przypomnieć kierowcom i ich pasażerom, że sami są odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo. Zapięte pasy mogą uratować życie.

- Jeżeli nie zapinamy pasów to wiadomo, nasze bezpieczeństwo spada i możemy doznać większych obrażeń w przypadku jakiegoś wypadku -   podkreśla Kacper Rzymkiewicz  

Obowiązek zapinania pasów dotyczy również pasażerów. Pani Paulina zawsze o tym  pamięta.

- To jest taki odruch, wsiada się i pasy się zakłada, żeby też mandatu nie dostać, takie jest prawo i tego się trzymamy – mówi Paulina Misterkiewicz

Za jazdę bez pasów, kierujący może zapłacić 100 zł i otrzymać 2 punkty karne. Warto pamiętać, że mandat w takiej samej wysokości i 4 punkty karne może otrzymać kierowca, który przewozi pasażera bez zapiętych pasów, pasażer też może zostać ukarany.

- Coraz więcej kierowców korzysta z pasów bezpieczeństwa, mamy też nowoczesne auta, które nam o tym przypominają, ale i ludzie posiadają coraz większą świadomość – twierdzi st. sierż. Grzegorz  Kuleta z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kielcach

Jednak zawsze warto przypominać o zasadach bezpieczeństwa. Podczas czwartkowej akcji policjanci sprawdzali również czy dzieci są przewożone w fotelikach. Choć wykroczenia zdarzają się rzadko, to nieodpowiedzialnych rodziców nie brakuje.

-  Kiedyś zatrzymałem do kontroli pojazd, w którym kobieta w luku bagażowym przewoziła swoja córkę  bo zabrakło dla niej miejsca w pojeździe – mówi st. sierż. Grzegorz  Kuleta z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kielcach

Podróż dla dziecka zakończyła się bezpiecznie, kobieta została ukarana mandatem. Za przewożenie dziecka bez fotelika taryfikator przewiduje karę w wysokości 150 zł i 6 punktów karnych.


Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy