Spełnijmy marzenia małych pacjentów: Każdego dnia walczą z rakiem, pokonanie choroby to ich największe marzenie. Ale mali pacjenci  Oddziału Onkologii i Hematologii  Dziecięcej  mają też i te małe marzenia.  W ich spełnieniu może pomóc każdy kto 2 września wybierze się na charytatywny koncert  na Kadzielni – wystarczy kupić bilet i sprawić dzieciom radość w trudnych chwilach. Meble-Spaghetti w Instytucie Dizajnu: Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę mebli „Spaghetti”, które cieszyły się największą popularnością w Polsce w II połowie lat 50. Kolejne oszustwo "na wnuczka" w regionie: Oszuści znów wyłudzili pieniądze metodą "na wnuczka". Wczorajszej nocy w Sandomierzu ofiarą przestępstwa została 80-letnia kobieta, od której wyłudzono ponad 8 000 zł. Będą nowe miejsca pracy: Hala po dawnych Skarżyskich Zakładach Obuwniczych Fosko ponownie zostanie zagospodarowana. Już niebawem zacznie tam działać firma produkcyjna, która już poszukuje pracowników.  W niedzielę dożynki powiatowe: Zbliża się doroczne święto plonów powiatu kieleckiego. Tym razem gospodarzem imprezy będzie gmina Łagów. Główne uroczystości odbędą się na Placu Targowym w Woli Łagowskiej. Caritas pomaga w przygotowaniu szkolnej wyprawki: Zeszyty, piórniki, kredki czy flamastry – wszystko to jest potrzebne do szkoły, ale nie wszystkich stać na wyprawkę. Akcja kieleckiej Caritas „Tornister pełen uśmiechu” od wielu lat pomaga ubogim rodzinom w skompletowaniu szkolnych przyborów dla dzieci. Jest defibrylator za ,,Koziołki,,: Powiat konecki wzbogacił się o przenośny defibrylator, który już za kilka dni zawiśnie w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Defibrylator, to nagroda za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie „Koziołek”, który od 2000 roku organizowany jest przez wojewodę świętokrzyskiego. Żegnamy wakacje marszobiegiem: W ostatnią sobotę sierpnia powiat skarżyski zaprasza do udziału w Marszobiegu Powiatowym „Żegnamy wakacje”. Zapisy ciągle trwają. Kolej „przyspiesza” połączenie w stronę Warszawy: Dwie i pół godziny – tyle obecnie trwa podróż pociągiem z Kielc do Warszawy. Niebawem do stolicy dotrzemy jeszcze szybciej. PKP PLK ogłosiło przetarg na budowę łącznicy kolejowej w Czarncy, dzięki której pociągi będą sprawniej wjeżdżać na Centralną Magistralę Kolejową. Inwestycja zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Świętokrzyskiego, a jej łączny koszt to ponad 42 mln zł. Rusza budowa ronda. Będą utrudnienia: Od środy, 23 sierpnia, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu związanych z rozpoczęciem budowy ronda turbinowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 42 z ulicą Krakowską.
Menu
reklama
reklama

Kierowco zapnij pasy, przypominają policjanci

Kierowco zapnij pasy, przypominają policjanci

W czwartek na terenie miasta i powiatu kieleckiego funkcjonariusze przeprowadzili akcję „ Pasy”. Kontrolowali również to, czy dzieci są przewożone w fotelikach.

Ulica Ściegiennego w Kielcach.  Policyjna akcja Pasy ma przypomnieć kierowcom i ich pasażerom, że sami są odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo. Zapięte pasy mogą uratować życie.

- Jeżeli nie zapinamy pasów to wiadomo, nasze bezpieczeństwo spada i możemy doznać większych obrażeń w przypadku jakiegoś wypadku -   podkreśla Kacper Rzymkiewicz  

Obowiązek zapinania pasów dotyczy również pasażerów. Pani Paulina zawsze o tym  pamięta.

- To jest taki odruch, wsiada się i pasy się zakłada, żeby też mandatu nie dostać, takie jest prawo i tego się trzymamy – mówi Paulina Misterkiewicz

Za jazdę bez pasów, kierujący może zapłacić 100 zł i otrzymać 2 punkty karne. Warto pamiętać, że mandat w takiej samej wysokości i 4 punkty karne może otrzymać kierowca, który przewozi pasażera bez zapiętych pasów, pasażer też może zostać ukarany.

- Coraz więcej kierowców korzysta z pasów bezpieczeństwa, mamy też nowoczesne auta, które nam o tym przypominają, ale i ludzie posiadają coraz większą świadomość – twierdzi st. sierż. Grzegorz  Kuleta z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kielcach

Jednak zawsze warto przypominać o zasadach bezpieczeństwa. Podczas czwartkowej akcji policjanci sprawdzali również czy dzieci są przewożone w fotelikach. Choć wykroczenia zdarzają się rzadko, to nieodpowiedzialnych rodziców nie brakuje.

-  Kiedyś zatrzymałem do kontroli pojazd, w którym kobieta w luku bagażowym przewoziła swoja córkę  bo zabrakło dla niej miejsca w pojeździe – mówi st. sierż. Grzegorz  Kuleta z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kielcach

Podróż dla dziecka zakończyła się bezpiecznie, kobieta została ukarana mandatem. Za przewożenie dziecka bez fotelika taryfikator przewiduje karę w wysokości 150 zł i 6 punktów karnych.


Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy