Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miało miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu. Rozpoznała i ujęła złodzieja: Pracownica jednego ze sklepów na terenie Skarżyska-Kamiennej ujęła złodzieja, a następnie powiadomiła o wszystkim Policję. Dzięki spostrzegawczości kobiety i natychmiastowej reakcji, zatrzymany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Kto będzie woził kielczan po 1 stycznia?: Mijają kolejne miesiące, a nadal nie wiadomo, kto będzie w nowym roku woził kielczan. Po poniedziałkowym wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, firma Michalczewski „wraca do gry” w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach. Wyróżnienia i nagrody dla pracowników oświaty: Kilkudziesięciu pracowników szkół i przedszkoli odebrało w poniedziałek wyróżnienia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Miejskim Centrum Kultury. Starostwo zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w konsultacjach: Starostwo powiatowe zachęca organizacje pożytku publicznego do udziału w konsultacjach nad projektem „Programu Współpracy Powiatu Skarżyskiego z organizacjami pozarządowymi oraz z innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 rok”.  Jeździmy bardzo szybko: Policjanci włoszczowskiej drogówki zatrzymali  w tym roku prawo jazdy już 176 kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h. "Tydzień Mediacji" w województwie świętokrzyskim: W ramach tego wydarzenia we wszystkich placówkach sądowych odbywają się bezpłatne konsultacje z mediatorami – informuje Monika Gądek-Tamborska – rzecznik prasowa Sądu Okręgowego w Kielcach.Mediacje to wciąż niszowa forma porozumień w trakcie konfliktów, a to właśnie dzięki niej możemy znacznie ograniczyć koszty procesów sądowych – mówi Izabela Buszewicz ze Świętokrzyskiego Centrum Mediacji w Kielcach. Policjanci zlikwidowali "dziuplę" w gminie Bieliny: Kieleccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu odzyskali skradziony samochód i zlikwidowali „dziuplę" w gminie Bieliny. Świętokrzyski Anioł Dobroci dla koneckich WTZ przy Wszechnicy Koneckiej: W kategorii grupowej statuetka Świętokrzyski Anioł Dobroci trafiła do Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Towarzystwie Wspierania Powiatu „Wszechnica Konecka”. Z rąk członka zarządu województwa świętokrzyskiego Piotra Żołądka, nagrodę odebrała Barbara Zbulut. Mistrz Polski pochodzi ze Skarżyska: Rafał Oleś 2017 rok będzie wspominał, jako pełen sukcesów i radości. W rozgrywanych w Szaflarach, Górskich Mistrzostwach Polski w Kolarstwie zdobył Mistrzostwo Polski.
Menu
reklama
reklama

Kierowco zapnij pasy, przypominają policjanci

Kierowco zapnij pasy, przypominają policjanci

W czwartek na terenie miasta i powiatu kieleckiego funkcjonariusze przeprowadzili akcję „ Pasy”. Kontrolowali również to, czy dzieci są przewożone w fotelikach.

Ulica Ściegiennego w Kielcach.  Policyjna akcja Pasy ma przypomnieć kierowcom i ich pasażerom, że sami są odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo. Zapięte pasy mogą uratować życie.

- Jeżeli nie zapinamy pasów to wiadomo, nasze bezpieczeństwo spada i możemy doznać większych obrażeń w przypadku jakiegoś wypadku -   podkreśla Kacper Rzymkiewicz  

Obowiązek zapinania pasów dotyczy również pasażerów. Pani Paulina zawsze o tym  pamięta.

- To jest taki odruch, wsiada się i pasy się zakłada, żeby też mandatu nie dostać, takie jest prawo i tego się trzymamy – mówi Paulina Misterkiewicz

Za jazdę bez pasów, kierujący może zapłacić 100 zł i otrzymać 2 punkty karne. Warto pamiętać, że mandat w takiej samej wysokości i 4 punkty karne może otrzymać kierowca, który przewozi pasażera bez zapiętych pasów, pasażer też może zostać ukarany.

- Coraz więcej kierowców korzysta z pasów bezpieczeństwa, mamy też nowoczesne auta, które nam o tym przypominają, ale i ludzie posiadają coraz większą świadomość – twierdzi st. sierż. Grzegorz  Kuleta z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kielcach

Jednak zawsze warto przypominać o zasadach bezpieczeństwa. Podczas czwartkowej akcji policjanci sprawdzali również czy dzieci są przewożone w fotelikach. Choć wykroczenia zdarzają się rzadko, to nieodpowiedzialnych rodziców nie brakuje.

-  Kiedyś zatrzymałem do kontroli pojazd, w którym kobieta w luku bagażowym przewoziła swoja córkę  bo zabrakło dla niej miejsca w pojeździe – mówi st. sierż. Grzegorz  Kuleta z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kielcach

Podróż dla dziecka zakończyła się bezpiecznie, kobieta została ukarana mandatem. Za przewożenie dziecka bez fotelika taryfikator przewiduje karę w wysokości 150 zł i 6 punktów karnych.


Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy