"Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry" o wykonaniu budżetu: Zapraszamy na kolejny odcinek programu "Skarżyski powiat - z widokiem nie tylko na góry". Unieważniono przetarg dotyczący budowy ulicy Ponurego: Historii ulicy Ponurego ciąg dalszy. Sport Challenge 2017: piłka nożna i siatkówka plażowa: W miniony weekend odbyły się pierwsze, wakacyjne spotkania ze Sport Challenge 2017. Na kompleksie boisk Orlik 2012 rozegrane zostały turnieje piłki nożnej i siatkówki plażowej. Wydarzeniu patronuje nasza telewizja. Skarżyski szpital uwzględniony w sieci szpitali: Szpital Powiatowy w Skarżysku-Kamiennej znalazł się w opublikowanej we wtorek sieci szpitali. Bezbramkowy sparing Korony: Bez bramek zakończył się pierwszy w tym sezonie sparing Korony Kielce. Rywalem „żółto-czerwonych” był beniaminek I ligi, Puszcza Niepołomice. Tuż po tym meczu trener Gino Lettieri podał nazwiska 22 zawodników, których zabierze na obóz przygotowawczy do Bremy. Jechał 172 km na godzinę bo… ,,lubi się ścigać’’: Policjanci zatrzymali dwóch kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Mężczyźni przez najbliższe 3 miesiące nie usiądą za kierownicą. Targi Pracy na kieleckim Rynku: Na kieleckim Rynku odbyły się Plenerowe Targi Pracy. Wzięło w nich udział 20 wystawców, którzy oferowali ponad tysiąc miejsc pracy. Poszukiwani byli m.in. pracownicy produkcji, gastronomii, wykwalifikowani pracownicy fizyczni i sprzedawcy. Przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich zapraszają do Urzędu Marszałkowskiego: W Urzędzie Marszałkowskim można uzyskać pomoc i skonsultować się z przedstawicielem Rzecznika Praw Obywatelskich. W tym miesiącu dyżur przypada 29 czerwca. Punkt Przyjęć Interesantów będzie czynny  w godzinach od 11.00 do 15.00 na I piętrze w pokoju 112. Jest zarzut zabójstwa w sprawie śmierci proboszcza w Tarnawie: Wracamy do sprawy śmierci proboszcza w Tarnawie. We wtorek kielecka prokuratura postawiła zarzut zabójstwa podejrzanemu 26-latkowi. Wystąpiono także o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Sieć szpitali w Świętokrzyskiem przyjęta: Na świętokrzyskiej liście sieci szpitali - dwadzieścia placówek. Dwie lecznice nie dostaną ryczałtu. O kontrakty będą walczyć w konkursach, podobnie jak niektóre oddziały planowe. O szczegółach sieci mówiły w środę wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek i dyrektor świętokrzyskiego NFZ.
Menu
reklama
reklama

Kierowco zapnij pasy, przypominają policjanci

Kierowco zapnij pasy, przypominają policjanci

W czwartek na terenie miasta i powiatu kieleckiego funkcjonariusze przeprowadzili akcję „ Pasy”. Kontrolowali również to, czy dzieci są przewożone w fotelikach.

Ulica Ściegiennego w Kielcach.  Policyjna akcja Pasy ma przypomnieć kierowcom i ich pasażerom, że sami są odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo. Zapięte pasy mogą uratować życie.

- Jeżeli nie zapinamy pasów to wiadomo, nasze bezpieczeństwo spada i możemy doznać większych obrażeń w przypadku jakiegoś wypadku -   podkreśla Kacper Rzymkiewicz  

Obowiązek zapinania pasów dotyczy również pasażerów. Pani Paulina zawsze o tym  pamięta.

- To jest taki odruch, wsiada się i pasy się zakłada, żeby też mandatu nie dostać, takie jest prawo i tego się trzymamy – mówi Paulina Misterkiewicz

Za jazdę bez pasów, kierujący może zapłacić 100 zł i otrzymać 2 punkty karne. Warto pamiętać, że mandat w takiej samej wysokości i 4 punkty karne może otrzymać kierowca, który przewozi pasażera bez zapiętych pasów, pasażer też może zostać ukarany.

- Coraz więcej kierowców korzysta z pasów bezpieczeństwa, mamy też nowoczesne auta, które nam o tym przypominają, ale i ludzie posiadają coraz większą świadomość – twierdzi st. sierż. Grzegorz  Kuleta z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kielcach

Jednak zawsze warto przypominać o zasadach bezpieczeństwa. Podczas czwartkowej akcji policjanci sprawdzali również czy dzieci są przewożone w fotelikach. Choć wykroczenia zdarzają się rzadko, to nieodpowiedzialnych rodziców nie brakuje.

-  Kiedyś zatrzymałem do kontroli pojazd, w którym kobieta w luku bagażowym przewoziła swoja córkę  bo zabrakło dla niej miejsca w pojeździe – mówi st. sierż. Grzegorz  Kuleta z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Kielcach

Podróż dla dziecka zakończyła się bezpiecznie, kobieta została ukarana mandatem. Za przewożenie dziecka bez fotelika taryfikator przewiduje karę w wysokości 150 zł i 6 punktów karnych.


Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy