Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny.  Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym.
Menu
reklama
reklama

Korona gra o awans do ósemki

  • Napisał 
Korona gra o awans do ósemki

Zdobyć trzy punkty i awansować do grupy mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy. Taki cel mają przed sobą piłkarze Korony Kielce. W sobotę kielczanie podejmą na Kolporter Arenie Bruk-Bet Termalicę Nieciecza.

Korona Kielce jeszcze nigdy nie była tak blisko pierwszej ósemki Lotto Ekstraklasy. Zwycięstwo w sobotnim meczu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza da awans do grupy mistrzowskiej i zapewni kielczanom bezpieczne utrzymanie. Piłkarze palą się do gry, mimo że poprzednie spotkanie rozgrywali w poniedziałek.

- Czasami to lepsze, niż czekanie tydzień na kolejny mecz - przekonuje kapitan Korony, Radek Dejmek.

Korona przed spotkaniem z Niecieczą jest faworytem. Forma kielczan jest dobra, co potwierdzili zdobywając punkt na trudnym terenie w Warszawie.

- Cały czas w nas to uderzało, że nie możemy poradzić sobie na wyjazdach. W Warszawie pokazaliśmy jednak, że stać nas na wiele - mówi Jacek Kiełb.

Presja przed sobotnim pojedynkiem jest duża. Awans do ósemki da jednak również remis przy pozytywnych rozstrzygnięciach innych meczów.

- Musimy patrzeć przede wszystkim na siebie - uważa trener Maciej Bartoszek.

Mecz z Niecieczą będzie też pierwszym, od roku, spotkaniem, podczas którego na trybunach prowadzony będzie zorganizowany doping. Cieszą się kibice, cieszą się również piłkarze.

W klubie liczą, że na trybunach zasiądzie ponad 10 tysięcy kibiców. Do piątkowego poranka sprzedano ponad 5 tys. wejściówek. Początek sobotniego meczu o godzinie 18.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy