Spełnijmy marzenia małych pacjentów: Każdego dnia walczą z rakiem, pokonanie choroby to ich największe marzenie. Ale mali pacjenci  Oddziału Onkologii i Hematologii  Dziecięcej  mają też i te małe marzenia.  W ich spełnieniu może pomóc każdy kto 2 września wybierze się na charytatywny koncert  na Kadzielni – wystarczy kupić bilet i sprawić dzieciom radość w trudnych chwilach. Meble-Spaghetti w Instytucie Dizajnu: Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę mebli „Spaghetti”, które cieszyły się największą popularnością w Polsce w II połowie lat 50. Kolejne oszustwo "na wnuczka" w regionie: Oszuści znów wyłudzili pieniądze metodą "na wnuczka". Wczorajszej nocy w Sandomierzu ofiarą przestępstwa została 80-letnia kobieta, od której wyłudzono ponad 8 000 zł. Będą nowe miejsca pracy: Hala po dawnych Skarżyskich Zakładach Obuwniczych Fosko ponownie zostanie zagospodarowana. Już niebawem zacznie tam działać firma produkcyjna, która już poszukuje pracowników.  W niedzielę dożynki powiatowe: Zbliża się doroczne święto plonów powiatu kieleckiego. Tym razem gospodarzem imprezy będzie gmina Łagów. Główne uroczystości odbędą się na Placu Targowym w Woli Łagowskiej. Caritas pomaga w przygotowaniu szkolnej wyprawki: Zeszyty, piórniki, kredki czy flamastry – wszystko to jest potrzebne do szkoły, ale nie wszystkich stać na wyprawkę. Akcja kieleckiej Caritas „Tornister pełen uśmiechu” od wielu lat pomaga ubogim rodzinom w skompletowaniu szkolnych przyborów dla dzieci. Jest defibrylator za ,,Koziołki,,: Powiat konecki wzbogacił się o przenośny defibrylator, który już za kilka dni zawiśnie w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Defibrylator, to nagroda za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie „Koziołek”, który od 2000 roku organizowany jest przez wojewodę świętokrzyskiego. Żegnamy wakacje marszobiegiem: W ostatnią sobotę sierpnia powiat skarżyski zaprasza do udziału w Marszobiegu Powiatowym „Żegnamy wakacje”. Zapisy ciągle trwają. Kolej „przyspiesza” połączenie w stronę Warszawy: Dwie i pół godziny – tyle obecnie trwa podróż pociągiem z Kielc do Warszawy. Niebawem do stolicy dotrzemy jeszcze szybciej. PKP PLK ogłosiło przetarg na budowę łącznicy kolejowej w Czarncy, dzięki której pociągi będą sprawniej wjeżdżać na Centralną Magistralę Kolejową. Inwestycja zostanie dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Świętokrzyskiego, a jej łączny koszt to ponad 42 mln zł. Rusza budowa ronda. Będą utrudnienia: Od środy, 23 sierpnia, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu związanych z rozpoczęciem budowy ronda turbinowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 42 z ulicą Krakowską.
Menu
reklama
reklama

Korona gra o awans do ósemki

  • Napisał 
Korona gra o awans do ósemki

Zdobyć trzy punkty i awansować do grupy mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy. Taki cel mają przed sobą piłkarze Korony Kielce. W sobotę kielczanie podejmą na Kolporter Arenie Bruk-Bet Termalicę Nieciecza.

Korona Kielce jeszcze nigdy nie była tak blisko pierwszej ósemki Lotto Ekstraklasy. Zwycięstwo w sobotnim meczu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza da awans do grupy mistrzowskiej i zapewni kielczanom bezpieczne utrzymanie. Piłkarze palą się do gry, mimo że poprzednie spotkanie rozgrywali w poniedziałek.

- Czasami to lepsze, niż czekanie tydzień na kolejny mecz - przekonuje kapitan Korony, Radek Dejmek.

Korona przed spotkaniem z Niecieczą jest faworytem. Forma kielczan jest dobra, co potwierdzili zdobywając punkt na trudnym terenie w Warszawie.

- Cały czas w nas to uderzało, że nie możemy poradzić sobie na wyjazdach. W Warszawie pokazaliśmy jednak, że stać nas na wiele - mówi Jacek Kiełb.

Presja przed sobotnim pojedynkiem jest duża. Awans do ósemki da jednak również remis przy pozytywnych rozstrzygnięciach innych meczów.

- Musimy patrzeć przede wszystkim na siebie - uważa trener Maciej Bartoszek.

Mecz z Niecieczą będzie też pierwszym, od roku, spotkaniem, podczas którego na trybunach prowadzony będzie zorganizowany doping. Cieszą się kibice, cieszą się również piłkarze.

W klubie liczą, że na trybunach zasiądzie ponad 10 tysięcy kibiców. Do piątkowego poranka sprzedano ponad 5 tys. wejściówek. Początek sobotniego meczu o godzinie 18.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy