Obchody Święta Konstytucji 3 Maja: Przewodniczący Rady Miejskiej we Włoszczowie Grzegorz Dudkiewicz oraz burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek zapraszają na uroczystości z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W duchu patriotyczno sportowym: Tegoroczne obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja upłyną w Końskich pod znakiem patriotyczno sportowym. O godzinie 11:25 nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi na maszt w obecności pocztów sztandarowych. Co będzie się działo w Kielcach w Majówkę?: W całej Polsce tradycyjnie pierwsze trzy dni Maja dedykowane będą uroczystościom związanymi ze Świętem Flagi Narodowej oraz Uchwaleniem Konstytucji 3 Maja i Świętem Pracy. Mistrz Pięknego Czytania: W czwartek, 27.04.2017 r., uczniowie szkół podstawowych walczyli o tytuł „Mistrza Pięknego Czytania”. Konkurs zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Adeli Nawrot w Bodzentynie miał na celu propagowane kultury czytelniczej, dbanie o piękno języka ojczystego, popularyzacja książki wśród dzieci i młodzieży, a także wyrabianie nawyku czytania jako ciekawej formy spędzania wolnego czasu. W Jędrzejowie po raz czwarty zorganizowano Bieg Lisów: W sobotnie południe w Jędrzejowie odbyła się IV edycja Biegu Lisów. W wydarzeniu wzięło udział ponad 170 zawodników i zawodniczek. „Mrówka” na Ślichowicach już otwarta!: Mieszkańcy Ślichowic z nowym sklepem budowlanym. W sobotę, 29 kwietnia odbyło się oficjalne otwarcie marketu „Mrówka”. O godzinie 9 przecięto wstęgę i zaproszono czekających przed drzwiami klientów, do środka obiektu. Szczypiorniści Vive już w półfinale PGNiG Superligi: Vive Tauron Kielce w półfinale PGNiG Superligi. W sobotę, w meczu rewanżowym z Górnikiem Zabrze, kielczanie wygrali 32:19 PO przed PiS - polityczny komentarz: Po raz pierwszy od wyborów parlamentarnych w 2015 r. Platforma Obywatelska przegoniła w sondażu Prawo i Sprawiedliwość. Eksperci wskazują, że  jednym z powodów była wizyta w Polsce Donalda Tuska przewodniczącego Rady Europejskiej. Zobaczmy jak najnowsze wyniki poparcia dla partii komentują politycy. Więcej w materiale video Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci. Długi majowy weekend na drogach: Długi dniowy majowy weekend tuż tuż. W tych dniach wzrasta natężenie ruchu na drogach. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży, ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku - apelują policjanci.
Menu
reklama
reklama

Korona gra o awans do ósemki

  • Napisał 
Korona gra o awans do ósemki

Zdobyć trzy punkty i awansować do grupy mistrzowskiej Lotto Ekstraklasy. Taki cel mają przed sobą piłkarze Korony Kielce. W sobotę kielczanie podejmą na Kolporter Arenie Bruk-Bet Termalicę Nieciecza.

Korona Kielce jeszcze nigdy nie była tak blisko pierwszej ósemki Lotto Ekstraklasy. Zwycięstwo w sobotnim meczu z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza da awans do grupy mistrzowskiej i zapewni kielczanom bezpieczne utrzymanie. Piłkarze palą się do gry, mimo że poprzednie spotkanie rozgrywali w poniedziałek.

- Czasami to lepsze, niż czekanie tydzień na kolejny mecz - przekonuje kapitan Korony, Radek Dejmek.

Korona przed spotkaniem z Niecieczą jest faworytem. Forma kielczan jest dobra, co potwierdzili zdobywając punkt na trudnym terenie w Warszawie.

- Cały czas w nas to uderzało, że nie możemy poradzić sobie na wyjazdach. W Warszawie pokazaliśmy jednak, że stać nas na wiele - mówi Jacek Kiełb.

Presja przed sobotnim pojedynkiem jest duża. Awans do ósemki da jednak również remis przy pozytywnych rozstrzygnięciach innych meczów.

- Musimy patrzeć przede wszystkim na siebie - uważa trener Maciej Bartoszek.

Mecz z Niecieczą będzie też pierwszym, od roku, spotkaniem, podczas którego na trybunach prowadzony będzie zorganizowany doping. Cieszą się kibice, cieszą się również piłkarze.

W klubie liczą, że na trybunach zasiądzie ponad 10 tysięcy kibiców. Do piątkowego poranka sprzedano ponad 5 tys. wejściówek. Początek sobotniego meczu o godzinie 18.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy