Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny.  Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym.
Menu
reklama
reklama

Dofinansowali inwestycje w ramach trzech programów

  • Napisał 
Dofinansowali inwestycje w ramach trzech programów

Wojewoda świętokrzyski, Agata Wojtyszek, podpisała w piątek kilkadziesiąt umów na dofinansowanie w ramach trzech rządowych programów. Pieniądze trafią m.in. na inwestycje drogowe i utrzymanie żłobków.

Prawie 1 mln 300 tysięcy złotych. Taką kwotę, na usuwanie skutków klęsk żywiołowych, przekazano samorządom w piątek. W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim podpisanych zostało osiem umów na dofinansowanie inwestycji. Jednym z samorządów, który otrzymał wsparcie, jest powiat pińczowski.

- To jest ok. 3km dróg w trzech miejscowościach - mówi starosta powiatu pińczowskiego, Zbigniew Kierkowski.

Również osiem umów podpisano z samorządami na realizację inwestycji w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej infrastruktury drogowej. Łączna wartość wszystkich projektów to blisko 5 mln zł. Gmina Bodzentyn otrzymała ponad 150 tys. zł.

- Dostajemy środki na budowę chodnika. Inwestycja jest bardzo potrzebna ze względu na bezpieczeństwo pieszych - przekonuja Dariusz Skiba, wójt Bodzentyna.

W piątkowe przedpołudnie podpisano także 28 umów w ramach programu „Maluch plus 2017”. Dzięki niemu, placówki zajmujące się opieką nad dziećmi, mogły otrzymać wsparcie na budowę lub utrzymanie.

- Gmina Masłów, zbudowała w 2015 roku, w ramach tego programu żłobek. Dziś otrzymaliśmy dofinansowanie na jego utrzymanie - informuje Tomasz Lato, wójt Masłowa.

W ramach programu „Maluch plus 2017”, do województwa świętokrzyskiego trafi ponad 3 mln zł.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy