PUP pomoże przy zmianie kwalifikacji zawodowych: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. Tym razem mowa jest o szkoleniach w trybie indywidualnym. To nie będzie pechowa "trzynastka". Przed nami XIII Suchedniowski Rajd Rowerowy: Już w niedzielę, 28 maja odbędzie się 13. edycja Suchedniowskiego Rajdu Rowerowego. Organizator -  Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów – zapewnia, że nie będzie to pechowa „trzynastka”. Dyrektorzy do szkół i przedszkoli poszukiwani: Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek ogłasza konkurs na stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, Przedszkola Samorządowego Nr 2 we Włoszczowie oraz Przedszkola Samorządowego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie. Porozmawiaj z komendantem... przez internet: „Wirtualnie – realnie”, czyli możliwość rozmowy z komendantem policji, to element szerszej kampanii zainaugurowanej w marcu „Służąc – niesiemy bezpieczeństwo”. Wszystkie działania podejmowane w jej ramach mają przybliżać społeczeństwu pracę policji, specyfikę zawodu, mają te ż kształtować postawy negujące przemoc i łamanie praw człowieka. 115 km/h w obszarze zabudowanym: Skarżyscy policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dzień Dziecka z Domem Kultury w Końskich: Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza 28 maja na Dzień Dziecka. W Parku Miejskim już od godziny 14.00 na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji. Piotr Żyła opowiada o planach na kolejny sezon. Zdradza też kim chciał zostać w młodości: Piotr Żyła wylądował w Kielcach! Jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich gościł w środę w stolicy województwa świętokrzyskiego z okazji targów Plastpol. Nam udało się porozmawiać z popularnym „Wiewiórem”, który zdradził m.in. plany na kolejny sezon. Innowacyjne projekty z ministerialnym dofinansowaniem: Naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej docenieni przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Otrzymali pieniądze na realizacje swoich badań w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+”. To szansa na wdrożenie pomysłów do masowej produkcji i wzmocnienie współpracy z biznesem.   W Kielcach trwają Targi PLASTPOL: We wtorek w Kielcach rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. "Kubuś" szykuje kolejną premierę: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” szykuje się do kolejnej premiery. W najbliższą sobotę, widzowie będą mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć sztukę „My się mamy nie słuchamy”. Opowiada ona o Mrówie, która ma dość ciężkiej pracy i życia w gromadzie. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu szczęścia. Reżyserem widowiska jest Ireneusz Maciejewski. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 4.
Menu
reklama
reklama

Atak nożownika w placówce Poczty Polskiej w Kielcach

Atak nożownika w placówce Poczty Polskiej w Kielcach

Atak nożownika w placówce Poczty Polskiej w Kielcach. Nie żyje 38 – letnia kobieta, a lekko ranny został jeden z pracowników. Napastnik został zatrzymany. Na razie nie wiadomo, dlaczego 27-latek zaatakował. Policja prowadzi działania pod nadzorem prokuratora.

Ulica Górna w Kielcach. Była godzina 7.30 gdy policjanci otrzymali zgłoszenie, że do placówki Poczty Polskiej wszedł mężczyzna, który  zaatakował nożem kobietę i zranił 45-letniego pracownika, który był w innym pomieszczeniu. Na miejscu natychmiast zjawiła się policja i pogotowie.

- Lekarz stwierdził zgon 38-letniej kobiety natomiast mężczyźnie została udzielona pomoc na miejscu – mówi sierż. Karol Macek, biuro prasowe KWP w Kielcach.

W ujęciu napastnika pomogli pracownicy poczty.

- Możemy potwierdzić to, że postawa pracowników sprawiła, że policjanci mogli tego mężczyznę zatrzymać niezwłocznie po otrzymaniu takiej informacji - mówi sierż. Karol Macek, biuro prasowe KWP w Kielcach.

27 – letni mieszkaniec Kielc w chwili zatrzymania był trzeźwy, jak informują policjanci nie był wcześniej notowany. Na razie nie wiadomo, dlaczego mężczyzna zaatakował kobietę. Do tej pory ustalono, że zarówno ofiara, jak i napastnik byli pracownikami Poczty Polskiej.  Na miejscu pracowali policjanci, prokurator oraz biegły lekarz sądowy

- Zbieramy materiał dowodowy, docieramy do świadków, zabezpieczamy okoliczności tego co się wydarzyło - mówi sierż. Karol Macek, biuro prasowe KWP w Kielcach.

Do Kielc przyjechał członek Zarządu Poczty Polskiej, aby spotkać się z rodziną ofiary. Jak poinformował Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy spółki przeprowadzone będą też spotkania pracowników z psychologami.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy