Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Atak nożownika w placówce Poczty Polskiej w Kielcach

Atak nożownika w placówce Poczty Polskiej w Kielcach

Atak nożownika w placówce Poczty Polskiej w Kielcach. Nie żyje 38 – letnia kobieta, a lekko ranny został jeden z pracowników. Napastnik został zatrzymany. Na razie nie wiadomo, dlaczego 27-latek zaatakował. Policja prowadzi działania pod nadzorem prokuratora

Ulica Górna w Kielcach. Była godzina 7.30 gdy policjanci otrzymali zgłoszenie, że do placówki Poczty Polskiej wszedł mężczyzna, który  zaatakował nożem kobietę i zranił 45-letniego pracownika, który był w innym pomieszczeniu. Na miejscu natychmiast zjawiła się policja i pogotowie.

- Lekarz stwierdził zgon 38-letniej kobiety natomiast mężczyźnie została udzielona pomoc na miejscu – mówi sierż. Karol Macek, biuro prasowe KWP w Kielcach.

W ujęciu napastnika pomogli pracownicy poczty.

- Możemy potwierdzić to, że postawa pracowników sprawiła, że policjanci mogli tego mężczyznę zatrzymać niezwłocznie po otrzymaniu takiej informacji - mówi sierż. Karol Macek, biuro prasowe KWP w Kielcach.

27 – letni mieszkaniec Kielc w chwili zatrzymania był trzeźwy, jak informują policjanci nie był wcześniej notowany. Na razie nie wiadomo, dlaczego mężczyzna zaatakował kobietę. Do tej pory ustalono, że zarówno ofiara, jak i napastnik byli pracownikami Poczty Polskiej.  Na miejscu pracowali policjanci, prokurator oraz biegły lekarz sądowy

- Zbieramy materiał dowodowy, docieramy do świadków, zabezpieczamy okoliczności tego co się wydarzyło - mówi sierż. Karol Macek, biuro prasowe KWP w Kielcach.

Do Kielc przyjechał członek Zarządu Poczty Polskiej, aby spotkać się z rodziną ofiary. Jak poinformował Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy spółki przeprowadzone będą też spotkania pracowników z psychologami.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy