PUP pomoże przy zmianie kwalifikacji zawodowych: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. Tym razem mowa jest o szkoleniach w trybie indywidualnym. To nie będzie pechowa "trzynastka". Przed nami XIII Suchedniowski Rajd Rowerowy: Już w niedzielę, 28 maja odbędzie się 13. edycja Suchedniowskiego Rajdu Rowerowego. Organizator -  Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów – zapewnia, że nie będzie to pechowa „trzynastka”. Dyrektorzy do szkół i przedszkoli poszukiwani: Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek ogłasza konkurs na stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, Przedszkola Samorządowego Nr 2 we Włoszczowie oraz Przedszkola Samorządowego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie. Porozmawiaj z komendantem... przez internet: „Wirtualnie – realnie”, czyli możliwość rozmowy z komendantem policji, to element szerszej kampanii zainaugurowanej w marcu „Służąc – niesiemy bezpieczeństwo”. Wszystkie działania podejmowane w jej ramach mają przybliżać społeczeństwu pracę policji, specyfikę zawodu, mają te ż kształtować postawy negujące przemoc i łamanie praw człowieka. 115 km/h w obszarze zabudowanym: Skarżyscy policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dzień Dziecka z Domem Kultury w Końskich: Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza 28 maja na Dzień Dziecka. W Parku Miejskim już od godziny 14.00 na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji. Piotr Żyła opowiada o planach na kolejny sezon. Zdradza też kim chciał zostać w młodości: Piotr Żyła wylądował w Kielcach! Jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich gościł w środę w stolicy województwa świętokrzyskiego z okazji targów Plastpol. Nam udało się porozmawiać z popularnym „Wiewiórem”, który zdradził m.in. plany na kolejny sezon. Innowacyjne projekty z ministerialnym dofinansowaniem: Naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej docenieni przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Otrzymali pieniądze na realizacje swoich badań w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+”. To szansa na wdrożenie pomysłów do masowej produkcji i wzmocnienie współpracy z biznesem.   W Kielcach trwają Targi PLASTPOL: We wtorek w Kielcach rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. "Kubuś" szykuje kolejną premierę: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” szykuje się do kolejnej premiery. W najbliższą sobotę, widzowie będą mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć sztukę „My się mamy nie słuchamy”. Opowiada ona o Mrówie, która ma dość ciężkiej pracy i życia w gromadzie. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu szczęścia. Reżyserem widowiska jest Ireneusz Maciejewski. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 4.
Menu
reklama
reklama

Środowe juwenalia na sportowo

Środowe juwenalia na sportowo

920 zawodników stanęło na starcie 2 km biegu przez kampus, który odbył się na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zwycięzca pokonał dystans w 5 minut i 40 sekund. Co ciekawe, w biegu rywalizowali nie tylko studenci, ale także wykładowcy i władze uczelni.

W tym tygodniu taki widok studenta to rzadkość. Od poniedziałku trwają juwenalia, które obfitują w liczne atrakcje. Środa na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach byłem dniem sportu – o godz. 8.30 rozpoczął się dwugodzinny maraton fitness, po nim ruszył tradycyjny bieg przez kampus.

- Cieszę się, że w tej formule juwenaliowej jest czas na wydarzenia sportowe. Potrafimy uprawiać ten sport w takiej oprawie, że inni mogą nam pozazdrościć – mówi prof. zw. dr hab. Jacek Semaniak, rektor UJK.

Pomysł spędzenia juwenaliów na sportowo spodobał się przede wszystkim studentom.

- Lubię uprawiać sport. Fajnie jakby tak było co 2 tygodnie – mówi Evgenia Niskoroda, studentka stosunków międzynarodowych.
- Uwielbiam taniec, dlatego wybór maratonu fitness i biegu był oczywisty -zapewnia Paulina Tomaszewska.

Zwycięzcą tegorocznego biegu został Tomasz Biskupski, student administracji. Trasę 2 kilometrów pokonał w 5 minut i 40 sekund.

- Spodziewałem się zwycięstwa, aczkolwiek koledzy narzucili wysokie tempo. W tym roku najbardziej trzeba było się zmęczyć – wyjaśnia zwycięzca biegu Tomasz Biskupski, student administracji.

Bieg był też doskonałą formą integracji dla studentów z różnych wydziałów. Co ciekawe, na trasie zameldowali się także wykładowcy i władze uczelni.

- Postaram się nie przepalić płuc i nie być ostatni – obiecuje prof. zw. dr hab. Jacek Semaniak, rektor UJK.

O tym, że sportowa rywalizacja z rektorem nie była łatwa, mówili najszybsi zawodnicy.

- Czułem oddech przez cały bieg – zapewnia Tomasz Biskupski.
- Z panem rektorem zawsze wymieniamy się spostrzeżeniami na temat biegu. Dopinguje go i liczę, że kiedyś mnie przegoni – mówi Damian Wysocki, student filologii polskiej.

Juwenalia potrwają jeszcze dwa dni, a studenci zapowiadają, że ten czas spędzą bez książek.

- Dzisiaj z koleżankami idziemy na kabaret, a jutro planujemy odwiedzić klub – wymienia Paulina Tomaszewska, studentka pedagogiki.
- Zobaczymy co przyjaciele wymyślą – tłumaczy Evgenia Niskoroda, studentka stosunków międzynarodowych.

Na starcie tegorocznego biegu przez kampus zameldowało się 920 studentów i wykładowców.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy