Wakacyjna Akademia Piłki Nożnej: Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej oraz Piłkarska Akademia Skarżyska w okresie wakacji organizuje Wakacyjną Akademię Piłki Nożnej. Kamaro ścigało się w Lotto Poland Bike Maraton Kozienice: W niedzielę 23 lipca w Kozienicach odbyła się kolejna odsłona marathonu z cyklu Lotto. Na starcie łącznie zameldowało się blisko 600 zawodników i zawodniczek z całej Polski, a także reprezentanci Kamaro Sport Line ze Skarżyska. Zmiany w 500+. Od sierpnia trzeba wypełnić nowy wniosek: Od 1 sierpnia ruszy nabór wniosków do świadczenia wychowawczego, rodzinnego oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego Ulica Tarnowska i Popiełuszki ze zmianami w ruchu drogowym: W związku z budowa ulicy Pileckiego w Kielcach , ponownie zmieni się organizacja ruchu ulicy Tarnowskiej oraz Księdza Jerzego Popiełuszki. Tym razem wyłączony z ruchu zostanie kilkusetmetrowy, zachodni fragment drogi w okolicach z ulica Wapiennikową. Kwiecień zagra w Jagiellonii?: Obrońca Korony Bartosz Kwiecień prawdopodobnie opuści Kielce i przeniesie się do Jagiellonii Białystok. W czwartek zawodnik przejdzie testy medyczne. Bezpłatny transport na badania do ŚCO: Brak wolnego czasu i problem z dotarciem do szpitala – to najczęstsze wymówki, które powodują, że z badań profilaktycznych w kraju korzysta tylko 30% Polek. Teraz ma to się zmienić. Świętokrzyskie Centrum Onkologii zorganizowało bezpłatny transport dla Pań, które postanowiły przyjechać do Kielc na mammografię i cytologię. Prace trwają. Będzie asfalt: Właściciele działek przy ulicy Hubala w Końskich już się cieszą. Trwają prace, które mają spowodować położenie asfaltu bezpośrednio przy ogródkach działkowych. Co to oznacza? Przed wejściem na ogródki nie trzeba będzie zakładać kaloszy. Dwa weta prezydenta - co na to mieszkańcy Skarżyska?: Temat zmian w sądownictwie od wielu dni jest na ustach wielu nie tylko w kraju, ale i za granicą. Są przeciwnicy, zwolennicy i tacy, dla których dwa weta to za mało. Mieszkańcy nie rezygnują, ponownie spotkali się pod sądem: Bez transparentów, za to z polskimi flagami i nieodłącznymi świecami. Mieszkańcy Skarżyska – Kamiennej ponownie zgromadzili się pod sądem rejonowym we wtorek o 21.00. Kolejne wypadki na drogach. Policjanci apelują o rozwagę: Okres wakacyjny to czas, gdy ze względu na liczne wyjazdy urlopowe na drodze pojawia się dużo większy ruch. Policja apeluje do kierowców, aby ci zachowali zdrowy rozsądek i dostosowali się do panujących znaków drogowych.
Menu
reklama
reklama

Środowe juwenalia na sportowo

Środowe juwenalia na sportowo

920 zawodników stanęło na starcie 2 km biegu przez kampus, który odbył się na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Zwycięzca pokonał dystans w 5 minut i 40 sekund. Co ciekawe, w biegu rywalizowali nie tylko studenci, ale także wykładowcy i władze uczelni.

W tym tygodniu taki widok studenta to rzadkość. Od poniedziałku trwają juwenalia, które obfitują w liczne atrakcje. Środa na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach byłem dniem sportu – o godz. 8.30 rozpoczął się dwugodzinny maraton fitness, po nim ruszył tradycyjny bieg przez kampus.

- Cieszę się, że w tej formule juwenaliowej jest czas na wydarzenia sportowe. Potrafimy uprawiać ten sport w takiej oprawie, że inni mogą nam pozazdrościć – mówi prof. zw. dr hab. Jacek Semaniak, rektor UJK.

Pomysł spędzenia juwenaliów na sportowo spodobał się przede wszystkim studentom.

- Lubię uprawiać sport. Fajnie jakby tak było co 2 tygodnie – mówi Evgenia Niskoroda, studentka stosunków międzynarodowych.
- Uwielbiam taniec, dlatego wybór maratonu fitness i biegu był oczywisty -zapewnia Paulina Tomaszewska.

Zwycięzcą tegorocznego biegu został Tomasz Biskupski, student administracji. Trasę 2 kilometrów pokonał w 5 minut i 40 sekund.

- Spodziewałem się zwycięstwa, aczkolwiek koledzy narzucili wysokie tempo. W tym roku najbardziej trzeba było się zmęczyć – wyjaśnia zwycięzca biegu Tomasz Biskupski, student administracji.

Bieg był też doskonałą formą integracji dla studentów z różnych wydziałów. Co ciekawe, na trasie zameldowali się także wykładowcy i władze uczelni.

- Postaram się nie przepalić płuc i nie być ostatni – obiecuje prof. zw. dr hab. Jacek Semaniak, rektor UJK.

O tym, że sportowa rywalizacja z rektorem nie była łatwa, mówili najszybsi zawodnicy.

- Czułem oddech przez cały bieg – zapewnia Tomasz Biskupski.
- Z panem rektorem zawsze wymieniamy się spostrzeżeniami na temat biegu. Dopinguje go i liczę, że kiedyś mnie przegoni – mówi Damian Wysocki, student filologii polskiej.

Juwenalia potrwają jeszcze dwa dni, a studenci zapowiadają, że ten czas spędzą bez książek.

- Dzisiaj z koleżankami idziemy na kabaret, a jutro planujemy odwiedzić klub – wymienia Paulina Tomaszewska, studentka pedagogiki.
- Zobaczymy co przyjaciele wymyślą – tłumaczy Evgenia Niskoroda, studentka stosunków międzynarodowych.

Na starcie tegorocznego biegu przez kampus zameldowało się 920 studentów i wykładowców.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy