Wakacyjna Akademia Piłki Nożnej: Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej oraz Piłkarska Akademia Skarżyska w okresie wakacji organizuje Wakacyjną Akademię Piłki Nożnej. Kamaro ścigało się w Lotto Poland Bike Maraton Kozienice: W niedzielę 23 lipca w Kozienicach odbyła się kolejna odsłona marathonu z cyklu Lotto. Na starcie łącznie zameldowało się blisko 600 zawodników i zawodniczek z całej Polski, a także reprezentanci Kamaro Sport Line ze Skarżyska. Zmiany w 500+. Od sierpnia trzeba wypełnić nowy wniosek: Od 1 sierpnia ruszy nabór wniosków do świadczenia wychowawczego, rodzinnego oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego Ulica Tarnowska i Popiełuszki ze zmianami w ruchu drogowym: W związku z budowa ulicy Pileckiego w Kielcach , ponownie zmieni się organizacja ruchu ulicy Tarnowskiej oraz Księdza Jerzego Popiełuszki. Tym razem wyłączony z ruchu zostanie kilkusetmetrowy, zachodni fragment drogi w okolicach z ulica Wapiennikową. Kwiecień zagra w Jagiellonii?: Obrońca Korony Bartosz Kwiecień prawdopodobnie opuści Kielce i przeniesie się do Jagiellonii Białystok. W czwartek zawodnik przejdzie testy medyczne. Bezpłatny transport na badania do ŚCO: Brak wolnego czasu i problem z dotarciem do szpitala – to najczęstsze wymówki, które powodują, że z badań profilaktycznych w kraju korzysta tylko 30% Polek. Teraz ma to się zmienić. Świętokrzyskie Centrum Onkologii zorganizowało bezpłatny transport dla Pań, które postanowiły przyjechać do Kielc na mammografię i cytologię. Prace trwają. Będzie asfalt: Właściciele działek przy ulicy Hubala w Końskich już się cieszą. Trwają prace, które mają spowodować położenie asfaltu bezpośrednio przy ogródkach działkowych. Co to oznacza? Przed wejściem na ogródki nie trzeba będzie zakładać kaloszy. Dwa weta prezydenta - co na to mieszkańcy Skarżyska?: Temat zmian w sądownictwie od wielu dni jest na ustach wielu nie tylko w kraju, ale i za granicą. Są przeciwnicy, zwolennicy i tacy, dla których dwa weta to za mało. Mieszkańcy nie rezygnują, ponownie spotkali się pod sądem: Bez transparentów, za to z polskimi flagami i nieodłącznymi świecami. Mieszkańcy Skarżyska – Kamiennej ponownie zgromadzili się pod sądem rejonowym we wtorek o 21.00. Kolejne wypadki na drogach. Policjanci apelują o rozwagę: Okres wakacyjny to czas, gdy ze względu na liczne wyjazdy urlopowe na drodze pojawia się dużo większy ruch. Policja apeluje do kierowców, aby ci zachowali zdrowy rozsądek i dostosowali się do panujących znaków drogowych.
Menu
reklama
reklama

PFRON rusza z nowymi programami

  • Napisał 
PFRON rusza z nowymi programami

„Absolwent” i „Stabilne zatrudnienie” to dwa nowe programy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Rozpoczął się już nabór wniosków. PFRON liczy, że w całym kraju weźmie w nich udział kilka tysięcy osób.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozpoczyna realizację dwóch projektów. Oba mają na celu wspieranie aktywizacji zawodowej. W pierwszym, nazwanym „Absolwent”, pomoc udzielana będzie przez Biura Karier na uczelniach wyższych.

- Przez ostatnie lata sporo młodych ludzi kończyło studia, ale nie mogło po nich znaleźć pracy. Konkurencja na rynku jest duża - mówi Andrzej Michalski, dyrektor święotkrzyskiego oddziału funduszu.

Drugim projektem jest „Stabilne zatrudnienie”. Poprzez organizacje pozarządowe, samorządy i jednostki im podległe, środki zostaną przeznaczone np. na doposażenie miejsca pracy czy szkolenie zawodowe. Szacuje się, że w skali całego kraju, udział w obu projektach weźmie kilka tysięcy osób.

Wnioski w ramach programu „Absolwent” można składać tylko do końca czerwca. Realizacja drugiego programu potrwa do grudnia 2020 roku.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy