PUP pomoże przy zmianie kwalifikacji zawodowych: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. Tym razem mowa jest o szkoleniach w trybie indywidualnym. To nie będzie pechowa "trzynastka". Przed nami XIII Suchedniowski Rajd Rowerowy: Już w niedzielę, 28 maja odbędzie się 13. edycja Suchedniowskiego Rajdu Rowerowego. Organizator -  Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów – zapewnia, że nie będzie to pechowa „trzynastka”. Dyrektorzy do szkół i przedszkoli poszukiwani: Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek ogłasza konkurs na stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, Przedszkola Samorządowego Nr 2 we Włoszczowie oraz Przedszkola Samorządowego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie. Porozmawiaj z komendantem... przez internet: „Wirtualnie – realnie”, czyli możliwość rozmowy z komendantem policji, to element szerszej kampanii zainaugurowanej w marcu „Służąc – niesiemy bezpieczeństwo”. Wszystkie działania podejmowane w jej ramach mają przybliżać społeczeństwu pracę policji, specyfikę zawodu, mają te ż kształtować postawy negujące przemoc i łamanie praw człowieka. 115 km/h w obszarze zabudowanym: Skarżyscy policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dzień Dziecka z Domem Kultury w Końskich: Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza 28 maja na Dzień Dziecka. W Parku Miejskim już od godziny 14.00 na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji. Piotr Żyła opowiada o planach na kolejny sezon. Zdradza też kim chciał zostać w młodości: Piotr Żyła wylądował w Kielcach! Jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich gościł w środę w stolicy województwa świętokrzyskiego z okazji targów Plastpol. Nam udało się porozmawiać z popularnym „Wiewiórem”, który zdradził m.in. plany na kolejny sezon. Innowacyjne projekty z ministerialnym dofinansowaniem: Naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej docenieni przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Otrzymali pieniądze na realizacje swoich badań w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+”. To szansa na wdrożenie pomysłów do masowej produkcji i wzmocnienie współpracy z biznesem.   W Kielcach trwają Targi PLASTPOL: We wtorek w Kielcach rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. "Kubuś" szykuje kolejną premierę: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” szykuje się do kolejnej premiery. W najbliższą sobotę, widzowie będą mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć sztukę „My się mamy nie słuchamy”. Opowiada ona o Mrówie, która ma dość ciężkiej pracy i życia w gromadzie. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu szczęścia. Reżyserem widowiska jest Ireneusz Maciejewski. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 4.
Menu
reklama
reklama

Młodzieżowe Euro już za miesiąc. Czy Kielce są gotowe?

Młodzieżowe Euro już za miesiąc. Czy Kielce są gotowe?

Już tylko miesiąc został do rozpoczęcia Młodzieżowych Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Przypomnijmy, że jednym z sześciu miast gospodarzy będą Kielce, gdzie rozegrane zostaną 3 mecze fazy grupowej. Postanowiliśmy zatem sprawdzić jak wyglądają przygotowania w stolicy województwa świętokrzyskiego

Dokładnie 16 czerwca o godz. 18.00 na kieleckim stadionie zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego, rozpoczynający młodzieżowe Euro. Czasu zostało coraz mniej, dlatego przygotowania do turnieju wkraczają w decydujący moment. Podczas mistrzostw Kielce planuje odwiedzić kilkanaście tysięcy kibiców z Angli, Słowacji i Szwecji. Pomocą służyć im będą wolontariusze.

- Jesteśmy na ostatniej prostej. Mamy zrekrutowanych wszystkich wolontariuszy . Przystąpiliśmy do drugiego etapu szkoleń, czyli integracji poprzez grę miejską – wyjaśnia Damian Witkowski, koordynator wolontariatu podczas Euro U-21.

W całym kraju zaangażowanych w organizację imprezy będzie 785 wolontariuszy. Co ich skłoniło do wzięcia udziału w turnieju?

- Lubię wyzwania i myślę, że Euro 2017 jest takim wyzwaniem. Chciałbym też zobaczyć z bliska piłkarzy, których bardzo lubię – mówi Piotr Sołtys, wolontariusz.

- Na pewno chęć poznania nowych osób, interesuje się też organizacją takich wydarzeń. No i chciałabym przeżyć przygodę – tłumaczy Magdalena Wydrych, wolontariusz.

W niedzielę w Kielcach odbyła się gra miejska oraz ogólne szkolenie. Niebawem wolontariusze spotkają się w mniejszych grupach.

- Po zakończonym etapie szkoleń organizacyjnych będziemy, wraz z kierownikami poszczególnych obszarów, prowadzić szkolenia stanowiskowe oraz zapoznawać ze stadionem – mówi Damian Witkowski.

Intensywne przygotowania trwają także w mieście i na kieleckim stadionie. W ostatnich tygodniach wymieniono ławki rezerwowych. Nowe mają 18 miejsc i ułożone są w dwóch rzędach. Od strony al. Legionów zamontowano także telebim, jednak to nie koniec prac.

- Zostały nam już końcowe zadania, takie jak np. malowanie pomieszczeń czy usunięcie reklam, które nie mogą wisieć na obiekcie – wymienia Jacek Domaradzki, kierownik Kolporter Areny.

Turniej w Kielcach trwać będzie o 16 do 22 czerwca. W ostatnim spotkaniu grupowym podopieczni Marcina Dorny zmierzą się z reprezentacją Anglii. 

 

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy