Policjanci złapali dwóch nietrzeźwych w Stąporkowie: W nocy ze środy na czwartek na terenie Stąporkowa funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich kierował volkswagenem mając w swoim organizmie ponad  0,7 promila alkoholu. Kolejny mężczyzna mający w organizmie ponad 2 promile alkoholu kierował motocyklem nie posiadając uprawnień do jego prowadzenia.  Sprawą obu kierowców zajmie się teraz sąd. Jędrzejów pełen atrakcji podczas wakacji: Zalew, pływalnia i Centrum Kultury. Właśnie w tych placówkach dzieci i młodzież nie powinny się nudzić podczas wakacji. Podpowiadamy, co podczas wakacji można robić w Jędrzejowie, by wolny czas od szkoły nie był stracony i nudny. Machnicki nie jest już szefem PO w Kielcach: Radny Jarosław Machnicki nie jest już szefem miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Kielcach. 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia: W najbliższą niedzielę, 2 lipca, przypada 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się w sanktuarium w Skarżysku. Bertus Servaas nie jest już prezesem stowarzyszenia sportowego Vive: Bertus Servaas nie jest już prezesem Stowarzyszenia Sportowego Vive, które prowadził przez 15 lat. Jubileuszowy Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dolna Kamienna. Zapisy trwają: W najbliższą niedzielę rusza jubileuszowy, XX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej „Dolna Kamienna” 2017. Jeszcze jest czas na zgłoszenie swojej drużyny. Jak radzimy sobie z upałami?: Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi słoneczna pogoda. W związku z tym postanowiliśmy zapytać kielczan jak radzą sobie z doskwierającymi upałami. Radny sejmiku chce przyjąć uchodźców z Syrii: Wciąż sporą dyskusję wywołuje temat przyjęcia do Polski uchodźców. We wtorek radny sejmiku z PO Grigor Szaginian skierował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji list otwarty, w którym poprosił o możliwość przyjęcia pod swój dach rodziny z Syrii. Sporo emocji wzbudził komentarz w tej sprawie posła Dominika Tarczyńskiego. Estetyka na wysokim poziomie: Harmony PRO, to platforma laserowa najnowszej generacji, oferuje rozwiązanie dla większości problemów estetycznych i dermatologicznych. Właśnie z takiego cudu techniki już lada chwilą będą mogli korzystać pacjenci Centrum Medycznego Plus Med. Promocja osobliwości regionu świętokrzyskiego: Natura Idea Człowiek w skrócie NIC, ale znaczy wiele. Projekt realizowany przez Świętokrzyskie i Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe ma dotrzeć do turystów, którzy poszukują oryginalnych miejsc,  bazujących na ekologii i bliskości z naturą. Przewodnikiem po tych miejscach jest portal internetowy, a do współtworzenia go, zapraszane są osoby z całego świata.
Menu
reklama
reklama

Młodzieżowe Euro już za miesiąc. Czy Kielce są gotowe?

Młodzieżowe Euro już za miesiąc. Czy Kielce są gotowe?

Już tylko miesiąc został do rozpoczęcia Młodzieżowych Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Przypomnijmy, że jednym z sześciu miast gospodarzy będą Kielce, gdzie rozegrane zostaną 3 mecze fazy grupowej. Postanowiliśmy zatem sprawdzić jak wyglądają przygotowania w stolicy województwa świętokrzyskiego

Dokładnie 16 czerwca o godz. 18.00 na kieleckim stadionie zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego, rozpoczynający młodzieżowe Euro. Czasu zostało coraz mniej, dlatego przygotowania do turnieju wkraczają w decydujący moment. Podczas mistrzostw Kielce planuje odwiedzić kilkanaście tysięcy kibiców z Angli, Słowacji i Szwecji. Pomocą służyć im będą wolontariusze.

- Jesteśmy na ostatniej prostej. Mamy zrekrutowanych wszystkich wolontariuszy . Przystąpiliśmy do drugiego etapu szkoleń, czyli integracji poprzez grę miejską – wyjaśnia Damian Witkowski, koordynator wolontariatu podczas Euro U-21.

W całym kraju zaangażowanych w organizację imprezy będzie 785 wolontariuszy. Co ich skłoniło do wzięcia udziału w turnieju?

- Lubię wyzwania i myślę, że Euro 2017 jest takim wyzwaniem. Chciałbym też zobaczyć z bliska piłkarzy, których bardzo lubię – mówi Piotr Sołtys, wolontariusz.

- Na pewno chęć poznania nowych osób, interesuje się też organizacją takich wydarzeń. No i chciałabym przeżyć przygodę – tłumaczy Magdalena Wydrych, wolontariusz.

W niedzielę w Kielcach odbyła się gra miejska oraz ogólne szkolenie. Niebawem wolontariusze spotkają się w mniejszych grupach.

- Po zakończonym etapie szkoleń organizacyjnych będziemy, wraz z kierownikami poszczególnych obszarów, prowadzić szkolenia stanowiskowe oraz zapoznawać ze stadionem – mówi Damian Witkowski.

Intensywne przygotowania trwają także w mieście i na kieleckim stadionie. W ostatnich tygodniach wymieniono ławki rezerwowych. Nowe mają 18 miejsc i ułożone są w dwóch rzędach. Od strony al. Legionów zamontowano także telebim, jednak to nie koniec prac.

- Zostały nam już końcowe zadania, takie jak np. malowanie pomieszczeń czy usunięcie reklam, które nie mogą wisieć na obiekcie – wymienia Jacek Domaradzki, kierownik Kolporter Areny.

Turniej w Kielcach trwać będzie o 16 do 22 czerwca. W ostatnim spotkaniu grupowym podopieczni Marcina Dorny zmierzą się z reprezentacją Anglii. 

 

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy