Stypendia szkolne 2017/2018: Od 1 września będzie można składać o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów na rok szkolny 2017/2018. Miesięczny dochód uprawniający do ubiegania się o wsparcie nie może przekroczyć  514,00 zł na osobę w rodzinie. Dotacje do wymiany pieców CO znów dostępne: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach  wznawia  nabór wniosków  o dotację na wymianę pieców centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczne, a także na przyłączenie domowej instalacji do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Były budynek UJK przy ulicy Leśnej do remontu: Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę byłego budynku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ulicy Leśnej.  Gmina kupiła tę nieruchomość w 2015 roku i docelowo mają się tam przenieść urzędnicy z kilku wydziałów. Za 2 tygodnie dzieci wrócą do szkół. Jak wygląda poziom przygotowań w świętokrzyskich placówkach?: Już za nieco ponad 2 tygodnie w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Ostatnie tygodnie wakacji to czas wytężonej pracy i przygotowań do nowego roku szkolnego, który będzie nieco inny niż w latach poprzednich. Wszystko za sprawą reformy edukacji. Na Przydworcowym poćwiczymy street workout: Do już istniejącej siłowni plenerowej na osiedlu Przydworcowe w Skarżysku, dołączy już niebawem specjalistyczna „siłownia” do street workoutu. To odpowiedź na wiele petycji od skarżyszczan mówi prezydent Skarżyska. Volkswagen nie miał szans: Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich interweniowali wobec 62 –latka, który spowodował kolizję z zaparkowanym volkswagenem i odjechał z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mieszkaniec gminy Stąporków nie posiada prawa jady i był nietrzeźwy. „Szczęście” według Patrycji Zarychty: Gościem Dnia na antenie naszej stacji była skarżyszczanka Patrycja Zarychta. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, specjalność wokalistyka jazzowa. Profilaktyka jest zdrowa, ŚCO zachęca do badań: Świętokrzyskie Centrum Onkologii  stawia na profilaktykę i rusza z nową kampanią wizerunkową. Ulotki, bilbordy i nowa grafika na cytomammobusie. Do akcji promującej badania wczesnego wykrywania raka włączyli się  kieleccy aktorzy. Wszystko po to, by kobiety chętniej korzystały z mammografii i cytologii.   Liczba kobiet zgłaszających się w tym roku na badania spadła o połowę. Sędziszów gospodarzem dożynek powiatowych: Tegoroczne dożynki powiatu jędrzejowskiego odbędą się 27 sierpnia w Sędziszowie w Bazie Turystyczno – Kulturalno - Rekreacyjnej. Termin upłynął. Teraz czekamy na głosowanie: Upłynął termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. W sumie skarżyszczanie zgłosili 20 wniosków na łączną kwotę ponad 950 tysięcy złotych.
Menu
reklama
reklama

Młodzieżowe Euro już za miesiąc. Czy Kielce są gotowe?

Młodzieżowe Euro już za miesiąc. Czy Kielce są gotowe?

Już tylko miesiąc został do rozpoczęcia Młodzieżowych Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Przypomnijmy, że jednym z sześciu miast gospodarzy będą Kielce, gdzie rozegrane zostaną 3 mecze fazy grupowej. Postanowiliśmy zatem sprawdzić jak wyglądają przygotowania w stolicy województwa świętokrzyskiego

Dokładnie 16 czerwca o godz. 18.00 na kieleckim stadionie zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego, rozpoczynający młodzieżowe Euro. Czasu zostało coraz mniej, dlatego przygotowania do turnieju wkraczają w decydujący moment. Podczas mistrzostw Kielce planuje odwiedzić kilkanaście tysięcy kibiców z Angli, Słowacji i Szwecji. Pomocą służyć im będą wolontariusze.

- Jesteśmy na ostatniej prostej. Mamy zrekrutowanych wszystkich wolontariuszy . Przystąpiliśmy do drugiego etapu szkoleń, czyli integracji poprzez grę miejską – wyjaśnia Damian Witkowski, koordynator wolontariatu podczas Euro U-21.

W całym kraju zaangażowanych w organizację imprezy będzie 785 wolontariuszy. Co ich skłoniło do wzięcia udziału w turnieju?

- Lubię wyzwania i myślę, że Euro 2017 jest takim wyzwaniem. Chciałbym też zobaczyć z bliska piłkarzy, których bardzo lubię – mówi Piotr Sołtys, wolontariusz.

- Na pewno chęć poznania nowych osób, interesuje się też organizacją takich wydarzeń. No i chciałabym przeżyć przygodę – tłumaczy Magdalena Wydrych, wolontariusz.

W niedzielę w Kielcach odbyła się gra miejska oraz ogólne szkolenie. Niebawem wolontariusze spotkają się w mniejszych grupach.

- Po zakończonym etapie szkoleń organizacyjnych będziemy, wraz z kierownikami poszczególnych obszarów, prowadzić szkolenia stanowiskowe oraz zapoznawać ze stadionem – mówi Damian Witkowski.

Intensywne przygotowania trwają także w mieście i na kieleckim stadionie. W ostatnich tygodniach wymieniono ławki rezerwowych. Nowe mają 18 miejsc i ułożone są w dwóch rzędach. Od strony al. Legionów zamontowano także telebim, jednak to nie koniec prac.

- Zostały nam już końcowe zadania, takie jak np. malowanie pomieszczeń czy usunięcie reklam, które nie mogą wisieć na obiekcie – wymienia Jacek Domaradzki, kierownik Kolporter Areny.

Turniej w Kielcach trwać będzie o 16 do 22 czerwca. W ostatnim spotkaniu grupowym podopieczni Marcina Dorny zmierzą się z reprezentacją Anglii. 

 

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy