Policjanci złapali dwóch nietrzeźwych w Stąporkowie: W nocy ze środy na czwartek na terenie Stąporkowa funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich kierował volkswagenem mając w swoim organizmie ponad  0,7 promila alkoholu. Kolejny mężczyzna mający w organizmie ponad 2 promile alkoholu kierował motocyklem nie posiadając uprawnień do jego prowadzenia.  Sprawą obu kierowców zajmie się teraz sąd. Jędrzejów pełen atrakcji podczas wakacji: Zalew, pływalnia i Centrum Kultury. Właśnie w tych placówkach dzieci i młodzież nie powinny się nudzić podczas wakacji. Podpowiadamy, co podczas wakacji można robić w Jędrzejowie, by wolny czas od szkoły nie był stracony i nudny. Machnicki nie jest już szefem PO w Kielcach: Radny Jarosław Machnicki nie jest już szefem miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Kielcach. 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia: W najbliższą niedzielę, 2 lipca, przypada 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się w sanktuarium w Skarżysku. Bertus Servaas nie jest już prezesem stowarzyszenia sportowego Vive: Bertus Servaas nie jest już prezesem Stowarzyszenia Sportowego Vive, które prowadził przez 15 lat. Jubileuszowy Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dolna Kamienna. Zapisy trwają: W najbliższą niedzielę rusza jubileuszowy, XX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej „Dolna Kamienna” 2017. Jeszcze jest czas na zgłoszenie swojej drużyny. Jak radzimy sobie z upałami?: Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi słoneczna pogoda. W związku z tym postanowiliśmy zapytać kielczan jak radzą sobie z doskwierającymi upałami. Radny sejmiku chce przyjąć uchodźców z Syrii: Wciąż sporą dyskusję wywołuje temat przyjęcia do Polski uchodźców. We wtorek radny sejmiku z PO Grigor Szaginian skierował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji list otwarty, w którym poprosił o możliwość przyjęcia pod swój dach rodziny z Syrii. Sporo emocji wzbudził komentarz w tej sprawie posła Dominika Tarczyńskiego. Estetyka na wysokim poziomie: Harmony PRO, to platforma laserowa najnowszej generacji, oferuje rozwiązanie dla większości problemów estetycznych i dermatologicznych. Właśnie z takiego cudu techniki już lada chwilą będą mogli korzystać pacjenci Centrum Medycznego Plus Med. Promocja osobliwości regionu świętokrzyskiego: Natura Idea Człowiek w skrócie NIC, ale znaczy wiele. Projekt realizowany przez Świętokrzyskie i Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe ma dotrzeć do turystów, którzy poszukują oryginalnych miejsc,  bazujących na ekologii i bliskości z naturą. Przewodnikiem po tych miejscach jest portal internetowy, a do współtworzenia go, zapraszane są osoby z całego świata.
Menu
reklama
reklama

Wisła popłynęła. Korona lepsza od Białej Gwiazdy

Wisła popłynęła. Korona lepsza od Białej Gwiazdy

Korona na fali. Mecze w grupie mistrzowskiej jak najbardziej służą kieleckiej drużynie, która w środę pokonała krakowską Wisłę 3:2 i awansowała na 5. lokatę. Bramki dla „żółto-czerwonych” strzelali Radek Dejmek, Mateusz Możdżeń i Jacek Kiełb.

W środę na Kolporter Arenie zameldowało się prawie 10 tysięcy kibiców, jednak na sportowe emocje trzeba było poczekać. Mecz rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem, ze względu na problemy z agregatem prądotwórczym. Ta przerwa posłużyła wiślakom, którzy zagrali dobrą pierwszą połowę i schodząc do szatni prowadzili 2:1. Po przerwie górą była jednak Korona.

- Tą pierwszą połowę zagraliśmy inaczej niż nakreślił nam trener. Możliwe, że wkradło się zmęczenie. W drugiej połowie zagraliśmy dużo lepiej – mówi pomocnik Korony, Jacek Kiełb.

Drugie 45. minut to całkowita dominacja Korony. Kielczanie poprawili grę w obronie, wzmacniając przy tym ofensywę. Duży wpływ na to mieli zmiennicy.

- Pewne korekty po przerwie i to co najważniejsze – zmiany. Bardzo dobrze zagrali zmiennicy, ten mecz wygraliśmy także charakterem – tłumaczy trener Korony, Maciej Bartoszek.

Spotkania z Białą Gwiazdą zawsze dostarczają olbrzymich emocji, zarówno na trybunach jak i na boisku. Nie inaczej było w środę. W całym meczu odnotowano 35 fauli, a w 66. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał zawodnik gości, Ivan Gonzalez.

- Powiedzieliśmy sobie w szatni, że muszą przysłowiowo „trzeszczeć kości”, mamy się poświęcać i wygrać ten mecz. Cieszę się, że przyniosło to nam 3 punkty – wyjaśnia defensor Korony, Rafał Grzelak.

Po tym zwycięstwie kielczanie wskoczyli na 5. lokatę i utrzymanie tej pozycji staje się coraz bardziej realne.

- Staje się realne i zostały trzy trzy mecze. Nie możemy zapomnieć z kim jeszcze gramy, bo ten mecz z Legią będzie miał ogromne znaczenie – wyjaśnia Mateusz Możdżeń, piłkarz Korony.

Kolejne spotkanie Korona rozegra w poniedziałek, 22 maja. W Niecieczy zmierzy się z tamtejszym Bruk-Bet Termalicą.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy