Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Wisła popłynęła. Korona lepsza od Białej Gwiazdy

Wisła popłynęła. Korona lepsza od Białej Gwiazdy

Korona na fali. Mecze w grupie mistrzowskiej jak najbardziej służą kieleckiej drużynie, która w środę pokonała krakowską Wisłę 3:2 i awansowała na 5. lokatę. Bramki dla „żółto-czerwonych” strzelali Radek Dejmek, Mateusz Możdżeń i Jacek Kiełb.

W środę na Kolporter Arenie zameldowało się prawie 10 tysięcy kibiców, jednak na sportowe emocje trzeba było poczekać. Mecz rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem, ze względu na problemy z agregatem prądotwórczym. Ta przerwa posłużyła wiślakom, którzy zagrali dobrą pierwszą połowę i schodząc do szatni prowadzili 2:1. Po przerwie górą była jednak Korona.

- Tą pierwszą połowę zagraliśmy inaczej niż nakreślił nam trener. Możliwe, że wkradło się zmęczenie. W drugiej połowie zagraliśmy dużo lepiej – mówi pomocnik Korony, Jacek Kiełb.

Drugie 45. minut to całkowita dominacja Korony. Kielczanie poprawili grę w obronie, wzmacniając przy tym ofensywę. Duży wpływ na to mieli zmiennicy.

- Pewne korekty po przerwie i to co najważniejsze – zmiany. Bardzo dobrze zagrali zmiennicy, ten mecz wygraliśmy także charakterem – tłumaczy trener Korony, Maciej Bartoszek.

Spotkania z Białą Gwiazdą zawsze dostarczają olbrzymich emocji, zarówno na trybunach jak i na boisku. Nie inaczej było w środę. W całym meczu odnotowano 35 fauli, a w 66. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał zawodnik gości, Ivan Gonzalez.

- Powiedzieliśmy sobie w szatni, że muszą przysłowiowo „trzeszczeć kości”, mamy się poświęcać i wygrać ten mecz. Cieszę się, że przyniosło to nam 3 punkty – wyjaśnia defensor Korony, Rafał Grzelak.

Po tym zwycięstwie kielczanie wskoczyli na 5. lokatę i utrzymanie tej pozycji staje się coraz bardziej realne.

- Staje się realne i zostały trzy trzy mecze. Nie możemy zapomnieć z kim jeszcze gramy, bo ten mecz z Legią będzie miał ogromne znaczenie – wyjaśnia Mateusz Możdżeń, piłkarz Korony.

Kolejne spotkanie Korona rozegra w poniedziałek, 22 maja. W Niecieczy zmierzy się z tamtejszym Bruk-Bet Termalicą.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy