PUP pomoże przy zmianie kwalifikacji zawodowych: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. Tym razem mowa jest o szkoleniach w trybie indywidualnym. To nie będzie pechowa "trzynastka". Przed nami XIII Suchedniowski Rajd Rowerowy: Już w niedzielę, 28 maja odbędzie się 13. edycja Suchedniowskiego Rajdu Rowerowego. Organizator -  Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów – zapewnia, że nie będzie to pechowa „trzynastka”. Dyrektorzy do szkół i przedszkoli poszukiwani: Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek ogłasza konkurs na stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, Przedszkola Samorządowego Nr 2 we Włoszczowie oraz Przedszkola Samorządowego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie. Porozmawiaj z komendantem... przez internet: „Wirtualnie – realnie”, czyli możliwość rozmowy z komendantem policji, to element szerszej kampanii zainaugurowanej w marcu „Służąc – niesiemy bezpieczeństwo”. Wszystkie działania podejmowane w jej ramach mają przybliżać społeczeństwu pracę policji, specyfikę zawodu, mają te ż kształtować postawy negujące przemoc i łamanie praw człowieka. 115 km/h w obszarze zabudowanym: Skarżyscy policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dzień Dziecka z Domem Kultury w Końskich: Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza 28 maja na Dzień Dziecka. W Parku Miejskim już od godziny 14.00 na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji. Piotr Żyła opowiada o planach na kolejny sezon. Zdradza też kim chciał zostać w młodości: Piotr Żyła wylądował w Kielcach! Jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich gościł w środę w stolicy województwa świętokrzyskiego z okazji targów Plastpol. Nam udało się porozmawiać z popularnym „Wiewiórem”, który zdradził m.in. plany na kolejny sezon. Innowacyjne projekty z ministerialnym dofinansowaniem: Naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej docenieni przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Otrzymali pieniądze na realizacje swoich badań w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+”. To szansa na wdrożenie pomysłów do masowej produkcji i wzmocnienie współpracy z biznesem.   W Kielcach trwają Targi PLASTPOL: We wtorek w Kielcach rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. "Kubuś" szykuje kolejną premierę: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” szykuje się do kolejnej premiery. W najbliższą sobotę, widzowie będą mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć sztukę „My się mamy nie słuchamy”. Opowiada ona o Mrówie, która ma dość ciężkiej pracy i życia w gromadzie. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu szczęścia. Reżyserem widowiska jest Ireneusz Maciejewski. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 4.
Menu
reklama
reklama

Wisła popłynęła. Korona lepsza od Białej Gwiazdy

Wisła popłynęła. Korona lepsza od Białej Gwiazdy

Korona na fali. Mecze w grupie mistrzowskiej jak najbardziej służą kieleckiej drużynie, która w środę pokonała krakowską Wisłę 3:2 i awansowała na 5. lokatę. Bramki dla „żółto-czerwonych” strzelali Radek Dejmek, Mateusz Możdżeń i Jacek Kiełb.

W środę na Kolporter Arenie zameldowało się prawie 10 tysięcy kibiców, jednak na sportowe emocje trzeba było poczekać. Mecz rozpoczął się z półgodzinnym opóźnieniem, ze względu na problemy z agregatem prądotwórczym. Ta przerwa posłużyła wiślakom, którzy zagrali dobrą pierwszą połowę i schodząc do szatni prowadzili 2:1. Po przerwie górą była jednak Korona.

- Tą pierwszą połowę zagraliśmy inaczej niż nakreślił nam trener. Możliwe, że wkradło się zmęczenie. W drugiej połowie zagraliśmy dużo lepiej – mówi pomocnik Korony, Jacek Kiełb.

Drugie 45. minut to całkowita dominacja Korony. Kielczanie poprawili grę w obronie, wzmacniając przy tym ofensywę. Duży wpływ na to mieli zmiennicy.

- Pewne korekty po przerwie i to co najważniejsze – zmiany. Bardzo dobrze zagrali zmiennicy, ten mecz wygraliśmy także charakterem – tłumaczy trener Korony, Maciej Bartoszek.

Spotkania z Białą Gwiazdą zawsze dostarczają olbrzymich emocji, zarówno na trybunach jak i na boisku. Nie inaczej było w środę. W całym meczu odnotowano 35 fauli, a w 66. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał zawodnik gości, Ivan Gonzalez.

- Powiedzieliśmy sobie w szatni, że muszą przysłowiowo „trzeszczeć kości”, mamy się poświęcać i wygrać ten mecz. Cieszę się, że przyniosło to nam 3 punkty – wyjaśnia defensor Korony, Rafał Grzelak.

Po tym zwycięstwie kielczanie wskoczyli na 5. lokatę i utrzymanie tej pozycji staje się coraz bardziej realne.

- Staje się realne i zostały trzy trzy mecze. Nie możemy zapomnieć z kim jeszcze gramy, bo ten mecz z Legią będzie miał ogromne znaczenie – wyjaśnia Mateusz Możdżeń, piłkarz Korony.

Kolejne spotkanie Korona rozegra w poniedziałek, 22 maja. W Niecieczy zmierzy się z tamtejszym Bruk-Bet Termalicą.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy