Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny. 
Menu
reklama
reklama

Vive nie otrzyma wsparcia od miasta

  • Napisał 
Vive nie otrzyma wsparcia od miasta

Miasto, przynajmniej na razie, nie przekaże 2 mln zł klubowi Vive Tauron Kielce. Radni nie zgodzili się włączyć uchwałę do porządku obrad. Sprawa ma wrócić na kolejnej sesji Rady Miasta.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że podczas najbliższej sesji Rady Miasta Vive będzie chciało prosić radnych o przekazanie na klub 2 mln zł. Autopoprawkę do uchwały budżetowej złożył przed sesją prezydent Wojciech Lubawski. Rajcowie koalicji PiS, Porozumienia Samorządowego oraz dwóch niezrzeszonych, nie zgodzili się jednak na wprowadzenie tego punktu do porządku obrad.

- Odbyła się komisja sportu, na której był obecny prezes Wasiak. Wówczas nic nie mówił na ten temat - powiedział Witold Borowiec z Porozumienia Samorządowego.

O braku szczegółów, dotyczących przekazania wspomnianej kwoty dla żółto-biało-niebieskich, mówi również radny Krzysztof Adamczyk. Uważa on jednak, że klub, który przed rokiem wygrał Ligę Mistrzów, powinien otrzymać wsparcie w trudnych chwilach.

- Nikt tak nie promuje Kielc i regionu w świecie i kraju jak Vive - uważa radny Krzysztof Adamczyk.

Radni koalicji rządzącej podnosili również argument, że Vive otrzymało już z budżetu miasta 2,5 mln zł tytułem promocji poprzez sport. Przez najbliższe tygodnie radni mają zapoznać się ze szczegółami sprawy.

Vive potrzebuje 2 mln zł na opłacenie licencji na grę w PGNiG Superlidze w przyszłym sezonie. Kolejna sesja Rady Miasta przewidziana jest na 8 czerwca.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy