PUP pomoże przy zmianie kwalifikacji zawodowych: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. Tym razem mowa jest o szkoleniach w trybie indywidualnym. To nie będzie pechowa "trzynastka". Przed nami XIII Suchedniowski Rajd Rowerowy: Już w niedzielę, 28 maja odbędzie się 13. edycja Suchedniowskiego Rajdu Rowerowego. Organizator -  Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów – zapewnia, że nie będzie to pechowa „trzynastka”. Dyrektorzy do szkół i przedszkoli poszukiwani: Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek ogłasza konkurs na stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, Przedszkola Samorządowego Nr 2 we Włoszczowie oraz Przedszkola Samorządowego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie. Porozmawiaj z komendantem... przez internet: „Wirtualnie – realnie”, czyli możliwość rozmowy z komendantem policji, to element szerszej kampanii zainaugurowanej w marcu „Służąc – niesiemy bezpieczeństwo”. Wszystkie działania podejmowane w jej ramach mają przybliżać społeczeństwu pracę policji, specyfikę zawodu, mają te ż kształtować postawy negujące przemoc i łamanie praw człowieka. 115 km/h w obszarze zabudowanym: Skarżyscy policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dzień Dziecka z Domem Kultury w Końskich: Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza 28 maja na Dzień Dziecka. W Parku Miejskim już od godziny 14.00 na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji. Piotr Żyła opowiada o planach na kolejny sezon. Zdradza też kim chciał zostać w młodości: Piotr Żyła wylądował w Kielcach! Jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich gościł w środę w stolicy województwa świętokrzyskiego z okazji targów Plastpol. Nam udało się porozmawiać z popularnym „Wiewiórem”, który zdradził m.in. plany na kolejny sezon. Innowacyjne projekty z ministerialnym dofinansowaniem: Naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej docenieni przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Otrzymali pieniądze na realizacje swoich badań w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+”. To szansa na wdrożenie pomysłów do masowej produkcji i wzmocnienie współpracy z biznesem.   W Kielcach trwają Targi PLASTPOL: We wtorek w Kielcach rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. "Kubuś" szykuje kolejną premierę: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” szykuje się do kolejnej premiery. W najbliższą sobotę, widzowie będą mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć sztukę „My się mamy nie słuchamy”. Opowiada ona o Mrówie, która ma dość ciężkiej pracy i życia w gromadzie. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu szczęścia. Reżyserem widowiska jest Ireneusz Maciejewski. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 4.
Menu
reklama
reklama

Vive nie otrzyma wsparcia od miasta

  • Napisał 
Vive nie otrzyma wsparcia od miasta

Miasto, przynajmniej na razie, nie przekaże 2 mln zł klubowi Vive Tauron Kielce. Radni nie zgodzili się włączyć uchwałę do porządku obrad. Sprawa ma wrócić na kolejnej sesji Rady Miasta.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że podczas najbliższej sesji Rady Miasta Vive będzie chciało prosić radnych o przekazanie na klub 2 mln zł. Autopoprawkę do uchwały budżetowej złożył przed sesją prezydent Wojciech Lubawski. Rajcowie koalicji PiS, Porozumienia Samorządowego oraz dwóch niezrzeszonych, nie zgodzili się jednak na wprowadzenie tego punktu do porządku obrad.

- Odbyła się komisja sportu, na której był obecny prezes Wasiak. Wówczas nic nie mówił na ten temat - powiedział Witold Borowiec z Porozumienia Samorządowego.

O braku szczegółów, dotyczących przekazania wspomnianej kwoty dla żółto-biało-niebieskich, mówi również radny Krzysztof Adamczyk. Uważa on jednak, że klub, który przed rokiem wygrał Ligę Mistrzów, powinien otrzymać wsparcie w trudnych chwilach.

- Nikt tak nie promuje Kielc i regionu w świecie i kraju jak Vive - uważa radny Krzysztof Adamczyk.

Radni koalicji rządzącej podnosili również argument, że Vive otrzymało już z budżetu miasta 2,5 mln zł tytułem promocji poprzez sport. Przez najbliższe tygodnie radni mają zapoznać się ze szczegółami sprawy.

Vive potrzebuje 2 mln zł na opłacenie licencji na grę w PGNiG Superlidze w przyszłym sezonie. Kolejna sesja Rady Miasta przewidziana jest na 8 czerwca.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy