Okradł swojego pracodawcę, grozi mu do 10 lat więzienia: Skarżyscy policjanci zatrzymali 38-letniego mieszkańca Skarżyska-Kamiennej podejrzanego o kradzież z włamaniem do hurtowni na terenie miasta. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. "Wrzesień 1939" w Muzeum im. Orła Białego: Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku – Kamiennej zaprasza na wystawę: Wrzesień 1939. Rozbiór Polski. Wystawa została przygotowana na 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej przez Ośrodek KARTA przy współpracy Domu Spotkań z Historią na zlecenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Muzeum zaprasza na wernisaż 25 sierpnia o godz. 13.00, Wystawę można zwiedzać od 25 sierpnia do 19 listopada. To były bardzo dobre Mistrzostwa Świata: Gościem naszej stacji podczas XVII Półmaratonu Wtórpol w Skarżysku - Kamiennej był Sebastian Chmara wiceszef PZLA, złoty medalista Halowych Mistrzostw Europy w siedmioboju. Sebastian Chmara ocenił tegoroczne Mistrzostwa Świata, które kilka dni temu odbyły się w Londynie jako udane dla reprezentacji Polski i wróży „Królowej Sportu” w naszym kraju świetlaną przyszłość. Spełnijmy marzenia małych pacjentów: Każdego dnia walczą z rakiem, pokonanie choroby to ich największe marzenie. Ale mali pacjenci  Oddziału Onkologii i Hematologii  Dziecięcej  mają też i te małe marzenia.  W ich spełnieniu może pomóc każdy kto 2 września wybierze się na charytatywny koncert  na Kadzielni – wystarczy kupić bilet i sprawić dzieciom radość w trudnych chwilach. Meble-Spaghetti w Instytucie Dizajnu: Instytut Dizajnu w Kielcach zaprasza na wystawę mebli „Spaghetti”, które cieszyły się największą popularnością w Polsce w II połowie lat 50. Kolejne oszustwo "na wnuczka" w regionie: Oszuści znów wyłudzili pieniądze metodą "na wnuczka". Wczorajszej nocy w Sandomierzu ofiarą przestępstwa została 80-letnia kobieta, od której wyłudzono ponad 8 000 zł. Będą nowe miejsca pracy: Hala po dawnych Skarżyskich Zakładach Obuwniczych Fosko ponownie zostanie zagospodarowana. Już niebawem zacznie tam działać firma produkcyjna, która już poszukuje pracowników.  W niedzielę dożynki powiatowe: Zbliża się doroczne święto plonów powiatu kieleckiego. Tym razem gospodarzem imprezy będzie gmina Łagów. Główne uroczystości odbędą się na Placu Targowym w Woli Łagowskiej. Caritas pomaga w przygotowaniu szkolnej wyprawki: Zeszyty, piórniki, kredki czy flamastry – wszystko to jest potrzebne do szkoły, ale nie wszystkich stać na wyprawkę. Akcja kieleckiej Caritas „Tornister pełen uśmiechu” od wielu lat pomaga ubogim rodzinom w skompletowaniu szkolnych przyborów dla dzieci. Jest defibrylator za ,,Koziołki,,: Powiat konecki wzbogacił się o przenośny defibrylator, który już za kilka dni zawiśnie w Komendzie Powiatowej Policji w Końskich. Defibrylator, to nagroda za zajęcie trzeciego miejsca w konkursie „Koziołek”, który od 2000 roku organizowany jest przez wojewodę świętokrzyskiego.
Menu
reklama
reklama

Vive nie otrzyma wsparcia od miasta

  • Napisał 
Vive nie otrzyma wsparcia od miasta

Miasto, przynajmniej na razie, nie przekaże 2 mln zł klubowi Vive Tauron Kielce. Radni nie zgodzili się włączyć uchwałę do porządku obrad. Sprawa ma wrócić na kolejnej sesji Rady Miasta.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że podczas najbliższej sesji Rady Miasta Vive będzie chciało prosić radnych o przekazanie na klub 2 mln zł. Autopoprawkę do uchwały budżetowej złożył przed sesją prezydent Wojciech Lubawski. Rajcowie koalicji PiS, Porozumienia Samorządowego oraz dwóch niezrzeszonych, nie zgodzili się jednak na wprowadzenie tego punktu do porządku obrad.

- Odbyła się komisja sportu, na której był obecny prezes Wasiak. Wówczas nic nie mówił na ten temat - powiedział Witold Borowiec z Porozumienia Samorządowego.

O braku szczegółów, dotyczących przekazania wspomnianej kwoty dla żółto-biało-niebieskich, mówi również radny Krzysztof Adamczyk. Uważa on jednak, że klub, który przed rokiem wygrał Ligę Mistrzów, powinien otrzymać wsparcie w trudnych chwilach.

- Nikt tak nie promuje Kielc i regionu w świecie i kraju jak Vive - uważa radny Krzysztof Adamczyk.

Radni koalicji rządzącej podnosili również argument, że Vive otrzymało już z budżetu miasta 2,5 mln zł tytułem promocji poprzez sport. Przez najbliższe tygodnie radni mają zapoznać się ze szczegółami sprawy.

Vive potrzebuje 2 mln zł na opłacenie licencji na grę w PGNiG Superlidze w przyszłym sezonie. Kolejna sesja Rady Miasta przewidziana jest na 8 czerwca.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy