Bezpieczeństwo nad wodą: Wakacje, słońce i wysokie temperatury to sprawia, że coraz chętniej szukamy ochłody nad wodą. Jednak podczas zabawy niektórzy zapominają o bezpieczeństwie. Policjanci i ratownicy apelują o rozwagę i rozsądek.   W województwie świętokrzyskim sezon na plażowanie tuż, tuż, dlatego na wypoczynek wybierajmy tylko miejsca strzeżone. Z wizytą w skarżyskim szpitalu" o Szpitalnym Oddziale Ratunkowym: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Z wizytą w skarżyskim szpitalu”. Tym razem odwiedziliśmy Szpitalny Oddział Ratunkowy. Dni Suchedniowa już w ten weekend: Przypominamy, że już w najbliższy weekend odbędą się  Dni Suchedniowa, jednocześnie świętowanie 55 – lecia nadania praw miejskich. Dla mieszkańców i wszystkich, którzy zdecydują się wziąć udział w wydarzeniach, przygotowano wiele atrakcji. Patronat nad tą imprezą sprawuje m.in. nasza telewizja. Uczcili pamięć pomordowanych na Brzasku: W minioną niedzielę, jak co roku, mieszkańcy powiatu skarżyskiego spotkali się przy zbiorowej mogile na Brzasku, by uczcić pamięć o pomordowanych. Nowoczesne technologie pomagają poprawić urodę: Poprawiają owal twarzy i szyi, pomagają zniwelować zmarszczki i podnieść brwi. Lasery przychodzą z odsieczą, gdy w odchudzaniu nie pomaga dieta czy sport. Kolejne dni, kolejne zatrzymane prawa jazdy: Pomimo licznych apeli o rozwagę i ostrożność na drodze w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy lekceważą i nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. W ostatni weekend włoszczowscy policjanci zatrzymali uprawnienia 4 kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h. Jest zatrzymanie w sprawie morderstwa księdza: Drobiazgowa praca oraz zaangażowanie świętokrzyskich policjantów doprowadziła do szybkiego zatrzymania 26 –latka. Mundurowi podejrzewają, że mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego może mieć związek ze śmiercią 70 –letniego księdza z gminy Sędziszów. "Lato w teatrze": W Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” wystartował dwutygodniowy cykl warsztatów „Lato w Teatrze”. W tegorocznej, piątej już edycji, dzieci zmierzą się z niecodziennym zadaniem dotyczącym sekretnego życia przedmiotów. Setki ofert pracy na kieleckim Rynku już w środę: W środę na kieleckim Rynku w godzinach od 12.00 - 14.00 odbędą się Plenerowe Targi Pracy. Na bezrobotnych czekać będzie ponad tysiąc ofert pracy zarówno krajowych jak i zagranicznych, poszukiwani będą m.in. pracownicy produkcji, gastronomii, wykwalifikowani pracownicy fizyczni i sprzedawcy. W Kielcach drugi etap 28. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków: Z 5 etapów będzie składał się 28. kolarski Wyścig Solidarności i Olimpijczyków. Trasa przebiegać będzie z Łodzi do Lublina. Finisz drugiego etapu wyścigu odbędzie się w Kielcach.
Menu
reklama
reklama

Vive nie otrzyma wsparcia od miasta

  • Napisał 
Vive nie otrzyma wsparcia od miasta

Miasto, przynajmniej na razie, nie przekaże 2 mln zł klubowi Vive Tauron Kielce. Radni nie zgodzili się włączyć uchwałę do porządku obrad. Sprawa ma wrócić na kolejnej sesji Rady Miasta.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że podczas najbliższej sesji Rady Miasta Vive będzie chciało prosić radnych o przekazanie na klub 2 mln zł. Autopoprawkę do uchwały budżetowej złożył przed sesją prezydent Wojciech Lubawski. Rajcowie koalicji PiS, Porozumienia Samorządowego oraz dwóch niezrzeszonych, nie zgodzili się jednak na wprowadzenie tego punktu do porządku obrad.

- Odbyła się komisja sportu, na której był obecny prezes Wasiak. Wówczas nic nie mówił na ten temat - powiedział Witold Borowiec z Porozumienia Samorządowego.

O braku szczegółów, dotyczących przekazania wspomnianej kwoty dla żółto-biało-niebieskich, mówi również radny Krzysztof Adamczyk. Uważa on jednak, że klub, który przed rokiem wygrał Ligę Mistrzów, powinien otrzymać wsparcie w trudnych chwilach.

- Nikt tak nie promuje Kielc i regionu w świecie i kraju jak Vive - uważa radny Krzysztof Adamczyk.

Radni koalicji rządzącej podnosili również argument, że Vive otrzymało już z budżetu miasta 2,5 mln zł tytułem promocji poprzez sport. Przez najbliższe tygodnie radni mają zapoznać się ze szczegółami sprawy.

Vive potrzebuje 2 mln zł na opłacenie licencji na grę w PGNiG Superlidze w przyszłym sezonie. Kolejna sesja Rady Miasta przewidziana jest na 8 czerwca.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy