Stypendia szkolne 2017/2018: Od 1 września będzie można składać o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów na rok szkolny 2017/2018. Miesięczny dochód uprawniający do ubiegania się o wsparcie nie może przekroczyć  514,00 zł na osobę w rodzinie. Dotacje do wymiany pieców CO znów dostępne: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach  wznawia  nabór wniosków  o dotację na wymianę pieców centralnego ogrzewania na bardziej ekologiczne, a także na przyłączenie domowej instalacji do sieci ciepłowniczej lub gazowej. Były budynek UJK przy ulicy Leśnej do remontu: Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę byłego budynku Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przy ulicy Leśnej.  Gmina kupiła tę nieruchomość w 2015 roku i docelowo mają się tam przenieść urzędnicy z kilku wydziałów. Za 2 tygodnie dzieci wrócą do szkół. Jak wygląda poziom przygotowań w świętokrzyskich placówkach?: Już za nieco ponad 2 tygodnie w szkołach zabrzmi pierwszy dzwonek. Ostatnie tygodnie wakacji to czas wytężonej pracy i przygotowań do nowego roku szkolnego, który będzie nieco inny niż w latach poprzednich. Wszystko za sprawą reformy edukacji. Na Przydworcowym poćwiczymy street workout: Do już istniejącej siłowni plenerowej na osiedlu Przydworcowe w Skarżysku, dołączy już niebawem specjalistyczna „siłownia” do street workoutu. To odpowiedź na wiele petycji od skarżyszczan mówi prezydent Skarżyska. Volkswagen nie miał szans: Wczoraj funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich interweniowali wobec 62 –latka, który spowodował kolizję z zaparkowanym volkswagenem i odjechał z miejsca zdarzenia. Okazało się, że mieszkaniec gminy Stąporków nie posiada prawa jady i był nietrzeźwy. „Szczęście” według Patrycji Zarychty: Gościem Dnia na antenie naszej stacji była skarżyszczanka Patrycja Zarychta. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, specjalność wokalistyka jazzowa. Profilaktyka jest zdrowa, ŚCO zachęca do badań: Świętokrzyskie Centrum Onkologii  stawia na profilaktykę i rusza z nową kampanią wizerunkową. Ulotki, bilbordy i nowa grafika na cytomammobusie. Do akcji promującej badania wczesnego wykrywania raka włączyli się  kieleccy aktorzy. Wszystko po to, by kobiety chętniej korzystały z mammografii i cytologii.   Liczba kobiet zgłaszających się w tym roku na badania spadła o połowę. Sędziszów gospodarzem dożynek powiatowych: Tegoroczne dożynki powiatu jędrzejowskiego odbędą się 27 sierpnia w Sędziszowie w Bazie Turystyczno – Kulturalno - Rekreacyjnej. Termin upłynął. Teraz czekamy na głosowanie: Upłynął termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok. W sumie skarżyszczanie zgłosili 20 wniosków na łączną kwotę ponad 950 tysięcy złotych.
Menu
reklama
reklama

Studenci przejęli miasto!

Studenci przejęli miasto!

Trwają juwenalia. W czwartek odbył się barwny korowód, który przemaszerował na kielecki rynek, gdzie studenci tradycyjnie już odebrali klucze do miasta. Nie zabrakło ciekawych przebrań – żacy na czas zabawy stali się między innymi policjantami, zakonnicami, a nawet owocami.

Dokładnie w południe z miasteczka politechniki wyruszył korowód studencki, który udał się w stronę rynku. Żacy jak zwykle nie zawiedli i zaprezentowali się w ciekawych i barwnych strojach.

Na rynku studenci oficjalnie rozpoczęli swoje święto. Tam żacy przejęli władze, ponieważ z rąk wiceprezydenta Kielc otrzymali klucze do bram miasta.

- Dla mnie święta żaków to radosny czas, gdzie odbywa się wiele imprez. To święta dedykowane nie tylko kieleckim żakom, ale liczę też na udział mieszkańców Kielc – wyjaśni wiceprezydent Kielc, Czesław Gruszewski.

Teraz przed studentami kilka dni grillowania, koncertów i innych imprez. Te kilka dni są dobrą okazją do nawiązania nowych znajomości.

- Przede wszystkim nastawiamy się na integrację. Musimy pamiętać, że mamy tutaj sporo szkół wyższych i powinniśmy się wszyscy zintegrować – mówi Katarzyna Ostrowska, przewodnicząca Rady Samorządu Studentów UJK.

Studenci zgodnie zapowiadają, że najbliższe dni na pewno nie spędzą na nauce. Mają za to już inne, ciekawe plany.

- Grill i wieczorem jakaś impreza. Wieczorem pewnie też wypad do klubu – wymieniają studenci.

Kieleckie juwenalia potrwają do niedzieli. Wśród atrakcji m.in. koncerty zespołów Weekend, Enej, Brathanków czy Elektrycznych Gitar.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy