Policjanci złapali dwóch nietrzeźwych w Stąporkowie: W nocy ze środy na czwartek na terenie Stąporkowa funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich kierował volkswagenem mając w swoim organizmie ponad  0,7 promila alkoholu. Kolejny mężczyzna mający w organizmie ponad 2 promile alkoholu kierował motocyklem nie posiadając uprawnień do jego prowadzenia.  Sprawą obu kierowców zajmie się teraz sąd. Jędrzejów pełen atrakcji podczas wakacji: Zalew, pływalnia i Centrum Kultury. Właśnie w tych placówkach dzieci i młodzież nie powinny się nudzić podczas wakacji. Podpowiadamy, co podczas wakacji można robić w Jędrzejowie, by wolny czas od szkoły nie był stracony i nudny. Machnicki nie jest już szefem PO w Kielcach: Radny Jarosław Machnicki nie jest już szefem miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Kielcach. 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia: W najbliższą niedzielę, 2 lipca, przypada 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się w sanktuarium w Skarżysku. Bertus Servaas nie jest już prezesem stowarzyszenia sportowego Vive: Bertus Servaas nie jest już prezesem Stowarzyszenia Sportowego Vive, które prowadził przez 15 lat. Jubileuszowy Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dolna Kamienna. Zapisy trwają: W najbliższą niedzielę rusza jubileuszowy, XX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej „Dolna Kamienna” 2017. Jeszcze jest czas na zgłoszenie swojej drużyny. Jak radzimy sobie z upałami?: Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi słoneczna pogoda. W związku z tym postanowiliśmy zapytać kielczan jak radzą sobie z doskwierającymi upałami. Radny sejmiku chce przyjąć uchodźców z Syrii: Wciąż sporą dyskusję wywołuje temat przyjęcia do Polski uchodźców. We wtorek radny sejmiku z PO Grigor Szaginian skierował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji list otwarty, w którym poprosił o możliwość przyjęcia pod swój dach rodziny z Syrii. Sporo emocji wzbudził komentarz w tej sprawie posła Dominika Tarczyńskiego. Estetyka na wysokim poziomie: Harmony PRO, to platforma laserowa najnowszej generacji, oferuje rozwiązanie dla większości problemów estetycznych i dermatologicznych. Właśnie z takiego cudu techniki już lada chwilą będą mogli korzystać pacjenci Centrum Medycznego Plus Med. Promocja osobliwości regionu świętokrzyskiego: Natura Idea Człowiek w skrócie NIC, ale znaczy wiele. Projekt realizowany przez Świętokrzyskie i Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe ma dotrzeć do turystów, którzy poszukują oryginalnych miejsc,  bazujących na ekologii i bliskości z naturą. Przewodnikiem po tych miejscach jest portal internetowy, a do współtworzenia go, zapraszane są osoby z całego świata.
Menu
reklama
reklama

Studenci przejęli miasto!

Studenci przejęli miasto!

Trwają juwenalia. W czwartek odbył się barwny korowód, który przemaszerował na kielecki rynek, gdzie studenci tradycyjnie już odebrali klucze do miasta. Nie zabrakło ciekawych przebrań – żacy na czas zabawy stali się między innymi policjantami, zakonnicami, a nawet owocami.

Dokładnie w południe z miasteczka politechniki wyruszył korowód studencki, który udał się w stronę rynku. Żacy jak zwykle nie zawiedli i zaprezentowali się w ciekawych i barwnych strojach.

Na rynku studenci oficjalnie rozpoczęli swoje święto. Tam żacy przejęli władze, ponieważ z rąk wiceprezydenta Kielc otrzymali klucze do bram miasta.

- Dla mnie święta żaków to radosny czas, gdzie odbywa się wiele imprez. To święta dedykowane nie tylko kieleckim żakom, ale liczę też na udział mieszkańców Kielc – wyjaśni wiceprezydent Kielc, Czesław Gruszewski.

Teraz przed studentami kilka dni grillowania, koncertów i innych imprez. Te kilka dni są dobrą okazją do nawiązania nowych znajomości.

- Przede wszystkim nastawiamy się na integrację. Musimy pamiętać, że mamy tutaj sporo szkół wyższych i powinniśmy się wszyscy zintegrować – mówi Katarzyna Ostrowska, przewodnicząca Rady Samorządu Studentów UJK.

Studenci zgodnie zapowiadają, że najbliższe dni na pewno nie spędzą na nauce. Mają za to już inne, ciekawe plany.

- Grill i wieczorem jakaś impreza. Wieczorem pewnie też wypad do klubu – wymieniają studenci.

Kieleckie juwenalia potrwają do niedzieli. Wśród atrakcji m.in. koncerty zespołów Weekend, Enej, Brathanków czy Elektrycznych Gitar.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy