PUP pomoże przy zmianie kwalifikacji zawodowych: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. Tym razem mowa jest o szkoleniach w trybie indywidualnym. To nie będzie pechowa "trzynastka". Przed nami XIII Suchedniowski Rajd Rowerowy: Już w niedzielę, 28 maja odbędzie się 13. edycja Suchedniowskiego Rajdu Rowerowego. Organizator -  Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów – zapewnia, że nie będzie to pechowa „trzynastka”. Dyrektorzy do szkół i przedszkoli poszukiwani: Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek ogłasza konkurs na stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, Przedszkola Samorządowego Nr 2 we Włoszczowie oraz Przedszkola Samorządowego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie. Porozmawiaj z komendantem... przez internet: „Wirtualnie – realnie”, czyli możliwość rozmowy z komendantem policji, to element szerszej kampanii zainaugurowanej w marcu „Służąc – niesiemy bezpieczeństwo”. Wszystkie działania podejmowane w jej ramach mają przybliżać społeczeństwu pracę policji, specyfikę zawodu, mają te ż kształtować postawy negujące przemoc i łamanie praw człowieka. 115 km/h w obszarze zabudowanym: Skarżyscy policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dzień Dziecka z Domem Kultury w Końskich: Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza 28 maja na Dzień Dziecka. W Parku Miejskim już od godziny 14.00 na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji. Piotr Żyła opowiada o planach na kolejny sezon. Zdradza też kim chciał zostać w młodości: Piotr Żyła wylądował w Kielcach! Jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich gościł w środę w stolicy województwa świętokrzyskiego z okazji targów Plastpol. Nam udało się porozmawiać z popularnym „Wiewiórem”, który zdradził m.in. plany na kolejny sezon. Innowacyjne projekty z ministerialnym dofinansowaniem: Naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej docenieni przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Otrzymali pieniądze na realizacje swoich badań w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+”. To szansa na wdrożenie pomysłów do masowej produkcji i wzmocnienie współpracy z biznesem.   W Kielcach trwają Targi PLASTPOL: We wtorek w Kielcach rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. "Kubuś" szykuje kolejną premierę: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” szykuje się do kolejnej premiery. W najbliższą sobotę, widzowie będą mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć sztukę „My się mamy nie słuchamy”. Opowiada ona o Mrówie, która ma dość ciężkiej pracy i życia w gromadzie. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu szczęścia. Reżyserem widowiska jest Ireneusz Maciejewski. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 4.
Menu
reklama
reklama

Studenci przejęli miasto!

Studenci przejęli miasto!

Trwają juwenalia. W czwartek odbył się barwny korowód, który przemaszerował na kielecki rynek, gdzie studenci tradycyjnie już odebrali klucze do miasta. Nie zabrakło ciekawych przebrań – żacy na czas zabawy stali się między innymi policjantami, zakonnicami, a nawet owocami.

Dokładnie w południe z miasteczka politechniki wyruszył korowód studencki, który udał się w stronę rynku. Żacy jak zwykle nie zawiedli i zaprezentowali się w ciekawych i barwnych strojach.

Na rynku studenci oficjalnie rozpoczęli swoje święto. Tam żacy przejęli władze, ponieważ z rąk wiceprezydenta Kielc otrzymali klucze do bram miasta.

- Dla mnie święta żaków to radosny czas, gdzie odbywa się wiele imprez. To święta dedykowane nie tylko kieleckim żakom, ale liczę też na udział mieszkańców Kielc – wyjaśni wiceprezydent Kielc, Czesław Gruszewski.

Teraz przed studentami kilka dni grillowania, koncertów i innych imprez. Te kilka dni są dobrą okazją do nawiązania nowych znajomości.

- Przede wszystkim nastawiamy się na integrację. Musimy pamiętać, że mamy tutaj sporo szkół wyższych i powinniśmy się wszyscy zintegrować – mówi Katarzyna Ostrowska, przewodnicząca Rady Samorządu Studentów UJK.

Studenci zgodnie zapowiadają, że najbliższe dni na pewno nie spędzą na nauce. Mają za to już inne, ciekawe plany.

- Grill i wieczorem jakaś impreza. Wieczorem pewnie też wypad do klubu – wymieniają studenci.

Kieleckie juwenalia potrwają do niedzieli. Wśród atrakcji m.in. koncerty zespołów Weekend, Enej, Brathanków czy Elektrycznych Gitar.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy