Wakacyjna Akademia Piłki Nożnej: Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej oraz Piłkarska Akademia Skarżyska w okresie wakacji organizuje Wakacyjną Akademię Piłki Nożnej. Kamaro ścigało się w Lotto Poland Bike Maraton Kozienice: W niedzielę 23 lipca w Kozienicach odbyła się kolejna odsłona marathonu z cyklu Lotto. Na starcie łącznie zameldowało się blisko 600 zawodników i zawodniczek z całej Polski, a także reprezentanci Kamaro Sport Line ze Skarżyska. Zmiany w 500+. Od sierpnia trzeba wypełnić nowy wniosek: Od 1 sierpnia ruszy nabór wniosków do świadczenia wychowawczego, rodzinnego oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego Ulica Tarnowska i Popiełuszki ze zmianami w ruchu drogowym: W związku z budowa ulicy Pileckiego w Kielcach , ponownie zmieni się organizacja ruchu ulicy Tarnowskiej oraz Księdza Jerzego Popiełuszki. Tym razem wyłączony z ruchu zostanie kilkusetmetrowy, zachodni fragment drogi w okolicach z ulica Wapiennikową. Kwiecień zagra w Jagiellonii?: Obrońca Korony Bartosz Kwiecień prawdopodobnie opuści Kielce i przeniesie się do Jagiellonii Białystok. W czwartek zawodnik przejdzie testy medyczne. Bezpłatny transport na badania do ŚCO: Brak wolnego czasu i problem z dotarciem do szpitala – to najczęstsze wymówki, które powodują, że z badań profilaktycznych w kraju korzysta tylko 30% Polek. Teraz ma to się zmienić. Świętokrzyskie Centrum Onkologii zorganizowało bezpłatny transport dla Pań, które postanowiły przyjechać do Kielc na mammografię i cytologię. Prace trwają. Będzie asfalt: Właściciele działek przy ulicy Hubala w Końskich już się cieszą. Trwają prace, które mają spowodować położenie asfaltu bezpośrednio przy ogródkach działkowych. Co to oznacza? Przed wejściem na ogródki nie trzeba będzie zakładać kaloszy. Dwa weta prezydenta - co na to mieszkańcy Skarżyska?: Temat zmian w sądownictwie od wielu dni jest na ustach wielu nie tylko w kraju, ale i za granicą. Są przeciwnicy, zwolennicy i tacy, dla których dwa weta to za mało. Mieszkańcy nie rezygnują, ponownie spotkali się pod sądem: Bez transparentów, za to z polskimi flagami i nieodłącznymi świecami. Mieszkańcy Skarżyska – Kamiennej ponownie zgromadzili się pod sądem rejonowym we wtorek o 21.00. Kolejne wypadki na drogach. Policjanci apelują o rozwagę: Okres wakacyjny to czas, gdy ze względu na liczne wyjazdy urlopowe na drodze pojawia się dużo większy ruch. Policja apeluje do kierowców, aby ci zachowali zdrowy rozsądek i dostosowali się do panujących znaków drogowych.
Menu
reklama
reklama

Seniorzy będą mieć w Kielcach swoją radę

  • Napisał 
Seniorzy będą mieć w Kielcach swoją radę

Jeszcze przed wakacjami może rozpocząć pracę kielecka Rada Seniorów. Na jej powołanie zgodę wydali w czwartek radni miejscy. Seniorzy, po raz pierwszy, będą mieli duży wpływ na rozwój stolicy województwa.

Dyskusja nad powołaniem Kieleckiej Rady Seniorów była długa. Nie obyło się bez uwag, że podobna sytuacja powinna mieć miejsce przypadku rady młodzieżowej. Rajcowie zwracali również uwagę na konieczne zmiany w statucie. Chodzi tu m.in. o zapisy dotyczące wyboru członków rady.

- Bardzo cieszę się, że tak szybki tryb procedowania ma ta uchwała, ale chciałam zwrócić uwagę, na statut, który pozwala również znacznie młodszym osobom na bycie członkiem Rady Seniorów - mówi Agata Wojda, szefowa klubu radnych PO.

Kielecka Rada Seniorów została jednak powołana jednogłośnie. Zadowolenia nie ukrywali sami seniorzy. Jak przekonują, chcą już zabierać się do pracy.

- Na naszych plecach mamy spory bagaż doświadczeń i chcemy je przekazywać - przekonuje Elżbieta Iwan, prezes Świętokrzyskiego Uniwersytetu III Wieku.

Kielecka Rada Seniorów będzie mieć charakter doradczy. Swoje pomysły i wskazówki przekazywać będzie władzom ratusza i oficjalnej Radzie Miasta. Jak przekonują, nie kończą się one na łagodniejszych schodach czy podjazdach dla wózków.

Kielecka Rada Seniorów będzie składać się z 15 członków. Jej kadencja trwać ma cztery lata.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy