PUP pomoże przy zmianie kwalifikacji zawodowych: Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. Tym razem mowa jest o szkoleniach w trybie indywidualnym. To nie będzie pechowa "trzynastka". Przed nami XIII Suchedniowski Rajd Rowerowy: Już w niedzielę, 28 maja odbędzie się 13. edycja Suchedniowskiego Rajdu Rowerowego. Organizator -  Suchedniowskie Stowarzyszenie Cyklistów – zapewnia, że nie będzie to pechowa „trzynastka”. Dyrektorzy do szkół i przedszkoli poszukiwani: Burmistrz Gminy Włoszczowa Grzegorz Dziubek ogłasza konkurs na stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Czarncy, Przedszkola Samorządowego Nr 2 we Włoszczowie oraz Przedszkola Samorządowego Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi we Włoszczowie. Porozmawiaj z komendantem... przez internet: „Wirtualnie – realnie”, czyli możliwość rozmowy z komendantem policji, to element szerszej kampanii zainaugurowanej w marcu „Służąc – niesiemy bezpieczeństwo”. Wszystkie działania podejmowane w jej ramach mają przybliżać społeczeństwu pracę policji, specyfikę zawodu, mają te ż kształtować postawy negujące przemoc i łamanie praw człowieka. 115 km/h w obszarze zabudowanym: Skarżyscy policjanci zatrzymali do kontroli 26-letniego mieszkańca powiatu radomskiego, który kierując pojazdem marki Audi przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 65 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, funkcjonariusze nałożyli na kierowcę mandat karny oraz zatrzymali mu prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Dzień Dziecka z Domem Kultury w Końskich: Miejsko - Gminny Dom Kultury w Końskich zaprasza 28 maja na Dzień Dziecka. W Parku Miejskim już od godziny 14.00 na najmłodszych czekać będzie wiele atrakcji. Piotr Żyła opowiada o planach na kolejny sezon. Zdradza też kim chciał zostać w młodości: Piotr Żyła wylądował w Kielcach! Jeden z najlepszych polskich skoczków narciarskich gościł w środę w stolicy województwa świętokrzyskiego z okazji targów Plastpol. Nam udało się porozmawiać z popularnym „Wiewiórem”, który zdradził m.in. plany na kolejny sezon. Innowacyjne projekty z ministerialnym dofinansowaniem: Naukowcy z Politechniki Świętokrzyskiej docenieni przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Otrzymali pieniądze na realizacje swoich badań w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+”. To szansa na wdrożenie pomysłów do masowej produkcji i wzmocnienie współpracy z biznesem.   W Kielcach trwają Targi PLASTPOL: We wtorek w Kielcach rozpoczęły się 21. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL. "Kubuś" szykuje kolejną premierę: Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” szykuje się do kolejnej premiery. W najbliższą sobotę, widzowie będą mieli okazję po raz pierwszy obejrzeć sztukę „My się mamy nie słuchamy”. Opowiada ona o Mrówie, która ma dość ciężkiej pracy i życia w gromadzie. Wyrusza więc w podróż w poszukiwaniu szczęścia. Reżyserem widowiska jest Ireneusz Maciejewski. Spektakl przeznaczony jest dla widzów od lat 4.
Menu
reklama
reklama

Seniorzy będą mieć w Kielcach swoją radę

  • Napisał 
Seniorzy będą mieć w Kielcach swoją radę

Jeszcze przed wakacjami może rozpocząć pracę kielecka Rada Seniorów. Na jej powołanie zgodę wydali w czwartek radni miejscy. Seniorzy, po raz pierwszy, będą mieli duży wpływ na rozwój stolicy województwa.

Dyskusja nad powołaniem Kieleckiej Rady Seniorów była długa. Nie obyło się bez uwag, że podobna sytuacja powinna mieć miejsce przypadku rady młodzieżowej. Rajcowie zwracali również uwagę na konieczne zmiany w statucie. Chodzi tu m.in. o zapisy dotyczące wyboru członków rady.

- Bardzo cieszę się, że tak szybki tryb procedowania ma ta uchwała, ale chciałam zwrócić uwagę, na statut, który pozwala również znacznie młodszym osobom na bycie członkiem Rady Seniorów - mówi Agata Wojda, szefowa klubu radnych PO.

Kielecka Rada Seniorów została jednak powołana jednogłośnie. Zadowolenia nie ukrywali sami seniorzy. Jak przekonują, chcą już zabierać się do pracy.

- Na naszych plecach mamy spory bagaż doświadczeń i chcemy je przekazywać - przekonuje Elżbieta Iwan, prezes Świętokrzyskiego Uniwersytetu III Wieku.

Kielecka Rada Seniorów będzie mieć charakter doradczy. Swoje pomysły i wskazówki przekazywać będzie władzom ratusza i oficjalnej Radzie Miasta. Jak przekonują, nie kończą się one na łagodniejszych schodach czy podjazdach dla wózków.

Kielecka Rada Seniorów będzie składać się z 15 członków. Jej kadencja trwać ma cztery lata.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy