Policjanci złapali dwóch nietrzeźwych w Stąporkowie: W nocy ze środy na czwartek na terenie Stąporkowa funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Stąporkowie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich kierował volkswagenem mając w swoim organizmie ponad  0,7 promila alkoholu. Kolejny mężczyzna mający w organizmie ponad 2 promile alkoholu kierował motocyklem nie posiadając uprawnień do jego prowadzenia.  Sprawą obu kierowców zajmie się teraz sąd. Jędrzejów pełen atrakcji podczas wakacji: Zalew, pływalnia i Centrum Kultury. Właśnie w tych placówkach dzieci i młodzież nie powinny się nudzić podczas wakacji. Podpowiadamy, co podczas wakacji można robić w Jędrzejowie, by wolny czas od szkoły nie był stracony i nudny. Machnicki nie jest już szefem PO w Kielcach: Radny Jarosław Machnicki nie jest już szefem miejskich struktur Platformy Obywatelskiej w Kielcach. 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia: W najbliższą niedzielę, 2 lipca, przypada 12. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się w sanktuarium w Skarżysku. Bertus Servaas nie jest już prezesem stowarzyszenia sportowego Vive: Bertus Servaas nie jest już prezesem Stowarzyszenia Sportowego Vive, które prowadził przez 15 lat. Jubileuszowy Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Dolna Kamienna. Zapisy trwają: W najbliższą niedzielę rusza jubileuszowy, XX Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej „Dolna Kamienna” 2017. Jeszcze jest czas na zgłoszenie swojej drużyny. Jak radzimy sobie z upałami?: Zaczęły się wakacje, a wraz z nimi słoneczna pogoda. W związku z tym postanowiliśmy zapytać kielczan jak radzą sobie z doskwierającymi upałami. Radny sejmiku chce przyjąć uchodźców z Syrii: Wciąż sporą dyskusję wywołuje temat przyjęcia do Polski uchodźców. We wtorek radny sejmiku z PO Grigor Szaginian skierował do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji list otwarty, w którym poprosił o możliwość przyjęcia pod swój dach rodziny z Syrii. Sporo emocji wzbudził komentarz w tej sprawie posła Dominika Tarczyńskiego. Estetyka na wysokim poziomie: Harmony PRO, to platforma laserowa najnowszej generacji, oferuje rozwiązanie dla większości problemów estetycznych i dermatologicznych. Właśnie z takiego cudu techniki już lada chwilą będą mogli korzystać pacjenci Centrum Medycznego Plus Med. Promocja osobliwości regionu świętokrzyskiego: Natura Idea Człowiek w skrócie NIC, ale znaczy wiele. Projekt realizowany przez Świętokrzyskie i Nadnidziańskie Parki Krajobrazowe ma dotrzeć do turystów, którzy poszukują oryginalnych miejsc,  bazujących na ekologii i bliskości z naturą. Przewodnikiem po tych miejscach jest portal internetowy, a do współtworzenia go, zapraszane są osoby z całego świata.
Menu
reklama
reklama

Nowa sieć szpitali, nowa jakość leczenia

Nowa sieć szpitali, nowa jakość leczenia

Nowa sieć szpitali to lepsza opieka nad pacjentem, szybszy dostęp do specjalisty i stabilna sytuacja finansowa szpitali. Przekonywał w Kielcach wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Zapewnił też, że wszystkie świętokrzyskie lecznice znajdą się w sieci szpitali, która zacznie obowiązywać od 1 października.

Sieć szpitali wprowadzi porządek na rynku i poprawi jakość leczenia– przekonywał w Kielcach wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Klamka zapadła – zmiany zaczną obowiązywać od 1 października.

 Finansowanie leczenia ma być przejrzyste i sprawiedliwe. Placówki będą otrzymywać ryczałt, a część świadczeń będzie rozliczana poza nim. To nie koniec zmian. Od 1 stycznia przyszłego roku przestanie istnieć Narodowy Fundusz Zdrowia – zastąpią go Wojewódzkie Urzędy Zdrowia.


- To nie jest tak, że wojewoda będzie rozdzielać pieniądze według uznania, to jest opracowany sposób wyliczania ryczałtu na pierwszy okres i lata następne, umowy te będą podpisywane na cztery lata, co będzie stanowić dużą stabilność dla szpitali – mówi Marek Tombarkiewicz, wiceminister zdrowia.


Nie oznacza to jednak, że stawka ryczałtu zostanie ustalona raz na zawsze – to dobra propozycja ocenia Andrzej Domański dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach


- Zapowiedzi są dość pozytywne i czytelne, że będą negocjacje raz na kwartał i będziemy mogli wreszcie przestać mówić o nadwykonaniach, będziemy mieć określoną punktację. Struktura rozliczeń z NFZ się nie zmienią więc to jest dobry objaw, czekamy na te zmiany – mówi Andrzej Domański dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w KielcachZyskają szpitale, a przede wszystkim pacjenci – takie jest założenie reformy. Po wyjściu za szpitala chorzy nie będą już musieli szukać specjalistów na własną rękę - przekonywał wiceminister zdrowia.  Wszystkie poradnie przyszpitalne mają mieć zapewnione kontraktowanie na zasadzie ryczałtu, a personel danej lecznicy ma koordynować dalsze leczenie.


- Jeżeli pacjent wychodzi z oddziału chirurgicznego to musi mieć ustalony termin wizyty w przychodni przyszpitalnej jeżeli wymaga rehabilitacji to tez musi ja mieć zapewnioną - mówi Marek Tombarkiewicz, wiceminister zdrowia.


Dyrektorzy szpitali nie mówią nie takim rozwiązaniom, choć jest jeszcze wiele niewiadomych.


- Na razie nie otrzymaliśmy żadnych projektów umów, które by pokazywały jak to wszystko zorganizować. Natomiast jest tyle samo pielęgniarek, tyle samo lekarzy i póki co jest tyle samo pieniędzy, pożyjemy zobaczymy -  mówi Bartosz Stemplewski , dyrektor ZOZ w Pińczowie


W nowej sieci znalazły się wszystkie świętokrzyskie szpitale.  Każdy z nich zostanie przypisany do jednej z trzech grup, podział zależeć będzie  od liczby oddziałów, którymi dysponuje placówka. To z kolei będzie się wiązać ze sposobem finansowania. W odrębnej kategorii, szpitali specjalistycznych, znalazły się Świętokrzyskie Centrum Onkologii oraz Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy