Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce" z bezpłatnymi konsultacjami: Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę zaprasza na dzień otwarty, podczas którego możliwe będą bezpłatne konsultacje ze specjalistami z placówki. Kolejny fałszywy policjant zatrzymany w Kielcach: W środę funkcjonariusze ujęli 26-latka z Warszawy, który podając się za stróża prawa, poinformował 63-latkę, że jej konto jest zagrożone. Polecił kobiecie wypłacić pieniądze, a następnie mu je przekazać. Maraton z Wisłą trwa. W sobotę druga odsłona: O pucharowym pojedynku z Wisłą Kraków już powoli nikt nie pamięta, ale już w sobotę Koronę czeka kolejne starcie z Białą Gwiazdą, tym razem w lidze. Jedno jest pewne, ten mecz będzie jeszcze cięższy niż środowy. Pierwszy tydzień Eurojackpot w Polsce. Wygrane padły też w naszym regionie: Od ubiegłego tygodnia również Polacy mogą spróbować szczęścia w grze Eurojackpot. Nauka poprzez zabawę. Naukobus odwiedził Zagnańsk: Jak działa ludzkie ciało czy skocznia narciarska? Jak powstaje film poklatkowy? Jaki mamy refleks? Tego wszystkiego mogli dowiedzieć się w czwartek i piątek uczniowie z Zagnańska. Gminę odwiedził Naukobus z Centrum Nauki Kopernik. "Decyzja ZTM mnie nie dziwi". Poseł Latosiński o wykluczeniu firmy Michalczewski z przetargu: Powracamy do tematu przetargu ZTM na obsługę komunikacji w Kielcach. „To był zabieg polityczny, który miał zniszczyć MPK” - tak o starcie w przetargu firmy Michalczewski mówi poseł Bogdan Latosiński. W czwartek oferta radomskiego przewoźnika została przez Zarząd Transportu Miejskiego odrzucona. Widowisko dla Seniorów: Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej serdecznie zapraszają na Widowisko dla Seniorów, które odbędzie się w piątek, 20 października 2017r. Na scenie wystąpią Andrzej Rybiński oraz Kabaret Weźrzesz.  To będzie weekend seniora z kulturą: 23 i 24 września osoby powyżej 60. roku życia będą mogły odwiedzić instytucje kultury i skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich w ramach ogólnopolskiej kampanii „60+Kultura". Remont remizy w Przygradowie: Remont odbędzie się w ramach dotacji celowej z programu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na 2017 rok” Modernizacja strażnicy OSP w Przygradowie pochłonie 14 964,22 zł, a wartość dotacji celowej wyniesie 8 000,00 zł. Nie będziemy konkurować z firmami komercyjnymi. Weź udział w ankiecie: To już pewne. W Końskich będzie komunikacja miejska. Konecki magistrat chce także pozyskać środki finansowe. W przygotowaniu jest nowa aplikacja dotycząca pozyskania  pieniędzy unijnych. Gmina chce wybudować  dworzec przesiadkowy i łącznik komunikacyjny
Menu
reklama
reklama

Wakacje w pełni na szpitalnych oddziałach więcej małych pacjentów

Wakacje w pełni, na szpitalnych oddziałach więcej małych pacjentów

Złamania rąk i nóg, urazy głowy - na oddziały w Świętokrzyskim Centrum Pediatrii trafia coraz więcej pacjentów. Przyczyn wakacyjnych wypadków   jest wiele – nieostrożna jazda na rowerze, deskorolce czy zwykłe roztargnienie. Lekarze apelują – zwracajmy uwagę jak i gdzie bawią się nasze dzieci. Czasem chwila nieuwagi może kosztować - życie.

To była chwila nieuwagi. Maciek jeździł na hulajnodze, przewrócił się i złamał rękę. Wakacje zmarnowane.

 - Miałem jechać na obóz harcerski do Sulejowa i przez to złamanie nie mogę – mówi Maciek Wąsik.

Sezon urazowy w pełni. W Klinice Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii mali pacjenci po różnego rodzaju wypadkach, zajmują nawet połowę z 40 łóżek. Najczęściej trafiają tu z obrażeniami wielonarządowymi i urazami głowy.

- Kamilka biegała po domu jak to zwykle, potknęła się i uderzyła główką w łóżko, później pojawiły się zaburzenia równowagi – mówi Justyna Jędo, mama Kamilki.

To zaniepokoiło rodziców, dziecko trafiło do szpitala na obserwację. Tym razem skończyło się na strachu.  Jednak po urazie głowy może pojawić się krwiak wewnątrzczaszkowy.  Czasami może być groźny, wtedy konieczna jest operacja.

-  Wtedy mogą być już trwałe konsekwencje dla pacjenta, od lekkich porażeń poprzez porażenia kończynowe, zaburzenia pamięci, emocjonalne, a nawet grożące śmiercią – mówi dr n. med. Przemysław Wolak, kier. Kliniki Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii WSzZ

To co powinno zaniepokoić po urazie głowy to zmiany zachowania u dziecka, bóle głowy, nudności czy zaburzenia równowagi.

- Leczenie takiego dziecka z urazem - mówi dr n. med. Przemysław Wolak, kier. Kliniki Chirurgii Dziecięcej, Urologii i Traumatologii WSzZ

Mikołaj trafił do szpitala po tym jak zatarł sobie oko. Potrzebna była interwencja okulisty.

- Dla matki to duży stres, nie spaliśmy całą noc, bo to go bardzo bolało. Wcześniej byliśmy w szpitalu w Końskich, ale nie udało się tego wyjąć dopiero tutaj w Kielcach  – mówi Dorota Koza, mama Mikołaja

Lekarze apelują, zwracajmy uwagę jak i gdzie bawią się nasze dzieci. Czasem chwila nieuwagi może kosztować – zdrowie, a nawet życie.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy