Wandale zniszczyli miejsce do grillowania: Wandale podpalili miejsce do grillowania na kieleckim Stadionie. Niestety, nie po raz pierwszy. Teraz nie ma ani stołu, ani ławek. Altan była odnawiana dwa lata temu. Straty są szacowane, a Urząd Miasta chce po raz kolejny przeprowadzić  tam remont. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach z Certyfikatem Akredytacyjnym: Po dwuletniej przerwie Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach znów uzyskał Certyfikat Akredytacyjny. Dokument w czwartek przekazał wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Podczas tego wydarzenia dokonano także uroczystego otwarcia wyremontowanej Klinki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej. Nie żyje Wojciech Płusa. Tak zapamiętają go współpracownicy: Ta przykra informacja pojawiła się w środę wieczorem. Zmarł Wojciech Płusa, szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Skarżysku – Kamiennej. Miał 44 lata. Wypadek na DK nr 78: W czwartek po godz. 13.00 doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze krajowej nr 78 Jędrzejów - Chmielnik, w miejscowości Lipnik. Zderzyły się dwa auta - osobowy oraz dostawczy. II etap rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego: Ponad cztery tysiące miejsc czeka na chętnych. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wolne miejsca są między innymi na pedagogice, filologii angielskiej, historii, geografii, biologii, chemii, turystyce i rekreacji, politologii i studiach skandynawskich w języku angielskim. Nowy Zarząd WFOŚiGW w Kielcach: Ryszard Gliwiński i Mariusz Goraj zostali zaakceptowani  przez Zarząd Województwa na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe miejsca w świętokrzyskich przedszkolach i żłobkach: W regionie powstanie ponad  400 nowych miejsc w przedszkolach i około 150 w żłobkach. Zarząd województwa przekazał na ten cel ponad 10 milionów złotych unijnych dotacji. Trwają inwestycje w mieście: W planie tegorocznego budżetu miasta znalazło się ponad 30 zadań inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 12 milionów złotych. Część z nich właśnie trwa, m.in. budowa ulicy Kościelnej. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Kiedy skorzystać z porady fizjoterapeuty?: W wakacje rodzice ze swoimi pociechami spędzają o wiele więcej czasu niż podczas roku szkolnego, tym samym mogą dokładniej przyjrzeć się rozwojowi dziecka. Fizjoterapeutka Kinga Kasprzyk – Wiktorzak radzi, na co zwrócić uwagę i wyjaśnia, jakie sygnały mogą świadczyć o konieczności rozpoczęcia terapii. Temat budowy spalarni dla zwierząt znów odłożony: Wciąż nie wiadomo gdzie dokładnie i czy w ogóle powstanie w Kielcach spalarnia dla zwierząt. Temat ten miał być poruszany podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, jednak prezydent zaproponował, aby projekt wycofać z porządku obrad i ponownie go przeanalizować przez odpowiednią komisję Rady Miasta.
Menu
reklama
reklama

Harcerski wiatraczek rozkręci się po raz 44.

Harcerski wiatraczek rozkręci się po raz 44.

Przeglądy, warsztaty wokalne, taneczne i koncerty na Kadzielni. 44. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej  odbędzie się w Kielcach w dniach od 13 do 23 lipca. Potrwa krócej niż zwykle, ale to nie znaczy, że straci na wartości artystycznej – podkreślają organizatorzy.

- Chcemy, aby każdy z uczestników miał nową choreografię czy nowy utwór, który będzie mógł zaprezentować po powrocie do domu – mówi hm. Arkadiusz Szostak, dyr. artystyczny festiwalu

Uczestnicy nowe umiejętności będą mogli zdobyć podczas  warsztatów artystycznych prowadzonych w 12 miejscach w mieście. Wydarzenie jak zawsze rozpocznie koncert „Gospodarze – Gościom" na kieleckiej Kadzielni, a zakończy – „Koncert Galowy", na którym uczestnikom wręczone zostaną  złote, srebrne i brązowe Jodły. Będzie  barwny korowód i miasteczko festiwalowe przy Politechnice Świętokrzyskiej.

- Zmiany jakie wprowadziliśmy dotyczą kwestii organizacyjnych, dopasowanych do współczesności i inne akcenty położyliśmy na promocję wewnętrzną i ogólnopolską - mówi hm. Tomasz Rejmer, komendant festiwalu

Dzięki festiwalowi na dobrą promocje liczy tez miasto, które wspiera harcerzy od lat. W tym roku Urząd Miasta przekazał 120 tysięcy złotych, gwarantuje darmowe przejazdy autobusami czy wejścia na basen.  Nie jest tak, że miasto tylko daje, wiele tez zyskuje – podkreśla Karol Gadowski, z Urzędu  Miasta.

- Bardzo ważne jest to, ze możemy pokazywać najważniejsze miejsca w mieście czyli Kadzielnię, Rynek czy kielecki deptak – mówi Karol Gadowski, z-ca dyr. Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Miasta.

Organizatorzy wprowadzają nowe elementy do programu festiwalu. 20 i 21 lipca będzie ostrzej i mocniej odbędzie się koncert zatytułowany "Największy Zespół ROCKowy" oraz "Młodzi dobrze ROCKujący".

- Festiwal musi się zmieniać ta modułowość jest konieczna, a tez chcemy otwierać się na nowe kierunki, naszym głównym celem jest edukacja kulturowa, chcemy otworzyć się na nowe kierunki i dać szanse wszystkim  – mówi hm. Arkadiusz Szostak, dyr. artystyczny festiwalu

Uczestnicy festiwalu do wspólnej zabawy zapraszają wszystkich mieszkańców. W piątek ulica Sienkiewicza przejdzie barwny korowód, a na kieleckim Rynku odbędzie się osiem koncertów. Szczegóły programu na stronie www.wiatraczek.pl

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy