Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce" z bezpłatnymi konsultacjami: Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę zaprasza na dzień otwarty, podczas którego możliwe będą bezpłatne konsultacje ze specjalistami z placówki. Kolejny fałszywy policjant zatrzymany w Kielcach: W środę funkcjonariusze ujęli 26-latka z Warszawy, który podając się za stróża prawa, poinformował 63-latkę, że jej konto jest zagrożone. Polecił kobiecie wypłacić pieniądze, a następnie mu je przekazać. Maraton z Wisłą trwa. W sobotę druga odsłona: O pucharowym pojedynku z Wisłą Kraków już powoli nikt nie pamięta, ale już w sobotę Koronę czeka kolejne starcie z Białą Gwiazdą, tym razem w lidze. Jedno jest pewne, ten mecz będzie jeszcze cięższy niż środowy. Pierwszy tydzień Eurojackpot w Polsce. Wygrane padły też w naszym regionie: Od ubiegłego tygodnia również Polacy mogą spróbować szczęścia w grze Eurojackpot. Nauka poprzez zabawę. Naukobus odwiedził Zagnańsk: Jak działa ludzkie ciało czy skocznia narciarska? Jak powstaje film poklatkowy? Jaki mamy refleks? Tego wszystkiego mogli dowiedzieć się w czwartek i piątek uczniowie z Zagnańska. Gminę odwiedził Naukobus z Centrum Nauki Kopernik. "Decyzja ZTM mnie nie dziwi". Poseł Latosiński o wykluczeniu firmy Michalczewski z przetargu: Powracamy do tematu przetargu ZTM na obsługę komunikacji w Kielcach. „To był zabieg polityczny, który miał zniszczyć MPK” - tak o starcie w przetargu firmy Michalczewski mówi poseł Bogdan Latosiński. W czwartek oferta radomskiego przewoźnika została przez Zarząd Transportu Miejskiego odrzucona. Widowisko dla Seniorów: Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej serdecznie zapraszają na Widowisko dla Seniorów, które odbędzie się w piątek, 20 października 2017r. Na scenie wystąpią Andrzej Rybiński oraz Kabaret Weźrzesz.  To będzie weekend seniora z kulturą: 23 i 24 września osoby powyżej 60. roku życia będą mogły odwiedzić instytucje kultury i skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich w ramach ogólnopolskiej kampanii „60+Kultura". Remont remizy w Przygradowie: Remont odbędzie się w ramach dotacji celowej z programu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na 2017 rok” Modernizacja strażnicy OSP w Przygradowie pochłonie 14 964,22 zł, a wartość dotacji celowej wyniesie 8 000,00 zł. Nie będziemy konkurować z firmami komercyjnymi. Weź udział w ankiecie: To już pewne. W Końskich będzie komunikacja miejska. Konecki magistrat chce także pozyskać środki finansowe. W przygotowaniu jest nowa aplikacja dotycząca pozyskania  pieniędzy unijnych. Gmina chce wybudować  dworzec przesiadkowy i łącznik komunikacyjny
Menu
reklama
reklama

UJK podsumował rekrutację, ubiegłorocznego rekordu nie udało się pobić

UJK podsumował rekrutację, ubiegłorocznego rekordu nie udało się pobić

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach podsumował pierwszy etap rekrutacji. W tym roku uczelnia przygotowała blisko 4 tysiące miejsc na studiach stacjonarnych. Chętnych było ponad dwa razy więcej. Na większości kierunków limit miejsc będzie zapełniony.

Ostateczne dane będą znane 21 lipca, wtedy kandydaci będą potwierdzać chęć studiowania. 22 lipca okaże się na których kierunkach pozostały jeszcze wolne miejsca i rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca. Największym zainteresowaniem cieszył się kierunek lekarski, tam o jedno miejsce ubiegało się  28 osób. W najbliższym roku akademickim w Kielcach będzie studiować blisko pół tysiąca obcokrajowców.

 Największa liczba chętnych:

1.      Kierunek lekarski (2139)

2.      Dietetyka (399)

3.      Kryminologia stosowana (369)

4.      Psychologia (358)

5.      Fizjoterapia (332)

6.      Finanse i rachunkowość (311)

7.      Kosmetologia (306)

8.      Pielęgniarstwo (288)

9.      Pedagogika (262)

10.  Filologia angielska (256)


Drugi termin postępowania rekrutacyjnego:

Rejestracja 22.07-15.09.2017

Ogłoszenie wyników: 18.09.2017

Dostarczanie dokumentów: 18-29.09.2017


Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy