Wandale zniszczyli miejsce do grillowania: Wandale podpalili miejsce do grillowania na kieleckim Stadionie. Niestety, nie po raz pierwszy. Teraz nie ma ani stołu, ani ławek. Altan była odnawiana dwa lata temu. Straty są szacowane, a Urząd Miasta chce po raz kolejny przeprowadzić  tam remont. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach z Certyfikatem Akredytacyjnym: Po dwuletniej przerwie Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach znów uzyskał Certyfikat Akredytacyjny. Dokument w czwartek przekazał wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Podczas tego wydarzenia dokonano także uroczystego otwarcia wyremontowanej Klinki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej. Nie żyje Wojciech Płusa. Tak zapamiętają go współpracownicy: Ta przykra informacja pojawiła się w środę wieczorem. Zmarł Wojciech Płusa, szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Skarżysku – Kamiennej. Miał 44 lata. Wypadek na DK nr 78: W czwartek po godz. 13.00 doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze krajowej nr 78 Jędrzejów - Chmielnik, w miejscowości Lipnik. Zderzyły się dwa auta - osobowy oraz dostawczy. II etap rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego: Ponad cztery tysiące miejsc czeka na chętnych. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wolne miejsca są między innymi na pedagogice, filologii angielskiej, historii, geografii, biologii, chemii, turystyce i rekreacji, politologii i studiach skandynawskich w języku angielskim. Nowy Zarząd WFOŚiGW w Kielcach: Ryszard Gliwiński i Mariusz Goraj zostali zaakceptowani  przez Zarząd Województwa na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe miejsca w świętokrzyskich przedszkolach i żłobkach: W regionie powstanie ponad  400 nowych miejsc w przedszkolach i około 150 w żłobkach. Zarząd województwa przekazał na ten cel ponad 10 milionów złotych unijnych dotacji. Trwają inwestycje w mieście: W planie tegorocznego budżetu miasta znalazło się ponad 30 zadań inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 12 milionów złotych. Część z nich właśnie trwa, m.in. budowa ulicy Kościelnej. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Kiedy skorzystać z porady fizjoterapeuty?: W wakacje rodzice ze swoimi pociechami spędzają o wiele więcej czasu niż podczas roku szkolnego, tym samym mogą dokładniej przyjrzeć się rozwojowi dziecka. Fizjoterapeutka Kinga Kasprzyk – Wiktorzak radzi, na co zwrócić uwagę i wyjaśnia, jakie sygnały mogą świadczyć o konieczności rozpoczęcia terapii. Temat budowy spalarni dla zwierząt znów odłożony: Wciąż nie wiadomo gdzie dokładnie i czy w ogóle powstanie w Kielcach spalarnia dla zwierząt. Temat ten miał być poruszany podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, jednak prezydent zaproponował, aby projekt wycofać z porządku obrad i ponownie go przeanalizować przez odpowiednią komisję Rady Miasta.
Menu
reklama
reklama

Nowa opłata paliwowa uderzy w rolników?

  • Napisał 
Nowa opłata paliwowa uderzy w rolników

„Ustawa podwyższająca ceny paliw uderzy nie tylko w kierowców, ale również w rolników” - uważają działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego. Symbolicznie, zachęcają oni także posłów Prawa i Sprawiedliwości do przekazywania, rolnikom właśnie, kanistrów z benzyną.

W czwartek posłowie, większością głosów, odrzucili wniosek opozycji o wycofaniu projektu ustawy dotyczącej Funduszu Dróg Samorządowych. Skutkuje ona m.in. tym, że ceny paliwa wzrosną o ok. 25 groszy na litrze. Pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na budowę dróg lokalnych. Zdaniem Polskiego Stronnictwa Ludowego, PiS, wprowadzając nową opłatę, nie wywiązuje się z obietnicy wyborczej o niepodwyższaniu podatków.

Zdaniem działaczy PSL, skutki nowej opłaty odczują nie tylko kierowcy. Może to mieć wpływ również np. na podwyżki cen w sklepach.

- Cena zależy od kosztów, ale nie tylko skupu, ale i produkcji – uważa Ryszard Ciźla, prezes Świętokrzyskiej Izby Rolniczej.

Działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego, na czwartkową konferencję przynieśli kanistry. Gadżety były wybrane nieprzypadkowo.

Teraz projektem ustawy zajmą się komisje infrastruktury i samorządu terytorialnego. Według zapowiedzi inicjatorów, dzięki nowej opłacie, do budżetu wpłynie dodatkowo ok. 2,5 mld zł.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy