Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce" z bezpłatnymi konsultacjami: Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę zaprasza na dzień otwarty, podczas którego możliwe będą bezpłatne konsultacje ze specjalistami z placówki. Kolejny fałszywy policjant zatrzymany w Kielcach: W środę funkcjonariusze ujęli 26-latka z Warszawy, który podając się za stróża prawa, poinformował 63-latkę, że jej konto jest zagrożone. Polecił kobiecie wypłacić pieniądze, a następnie mu je przekazać. Maraton z Wisłą trwa. W sobotę druga odsłona: O pucharowym pojedynku z Wisłą Kraków już powoli nikt nie pamięta, ale już w sobotę Koronę czeka kolejne starcie z Białą Gwiazdą, tym razem w lidze. Jedno jest pewne, ten mecz będzie jeszcze cięższy niż środowy. Pierwszy tydzień Eurojackpot w Polsce. Wygrane padły też w naszym regionie: Od ubiegłego tygodnia również Polacy mogą spróbować szczęścia w grze Eurojackpot. Nauka poprzez zabawę. Naukobus odwiedził Zagnańsk: Jak działa ludzkie ciało czy skocznia narciarska? Jak powstaje film poklatkowy? Jaki mamy refleks? Tego wszystkiego mogli dowiedzieć się w czwartek i piątek uczniowie z Zagnańska. Gminę odwiedził Naukobus z Centrum Nauki Kopernik. "Decyzja ZTM mnie nie dziwi". Poseł Latosiński o wykluczeniu firmy Michalczewski z przetargu: Powracamy do tematu przetargu ZTM na obsługę komunikacji w Kielcach. „To był zabieg polityczny, który miał zniszczyć MPK” - tak o starcie w przetargu firmy Michalczewski mówi poseł Bogdan Latosiński. W czwartek oferta radomskiego przewoźnika została przez Zarząd Transportu Miejskiego odrzucona. Widowisko dla Seniorów: Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej serdecznie zapraszają na Widowisko dla Seniorów, które odbędzie się w piątek, 20 października 2017r. Na scenie wystąpią Andrzej Rybiński oraz Kabaret Weźrzesz.  To będzie weekend seniora z kulturą: 23 i 24 września osoby powyżej 60. roku życia będą mogły odwiedzić instytucje kultury i skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich w ramach ogólnopolskiej kampanii „60+Kultura". Remont remizy w Przygradowie: Remont odbędzie się w ramach dotacji celowej z programu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na 2017 rok” Modernizacja strażnicy OSP w Przygradowie pochłonie 14 964,22 zł, a wartość dotacji celowej wyniesie 8 000,00 zł. Nie będziemy konkurować z firmami komercyjnymi. Weź udział w ankiecie: To już pewne. W Końskich będzie komunikacja miejska. Konecki magistrat chce także pozyskać środki finansowe. W przygotowaniu jest nowa aplikacja dotycząca pozyskania  pieniędzy unijnych. Gmina chce wybudować  dworzec przesiadkowy i łącznik komunikacyjny
Menu
reklama
reklama

Nowa opłata paliwowa uderzy w rolników?

  • Napisał 
Nowa opłata paliwowa uderzy w rolników

„Ustawa podwyższająca ceny paliw uderzy nie tylko w kierowców, ale również w rolników” - uważają działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego. Symbolicznie, zachęcają oni także posłów Prawa i Sprawiedliwości do przekazywania, rolnikom właśnie, kanistrów z benzyną.

W czwartek posłowie, większością głosów, odrzucili wniosek opozycji o wycofaniu projektu ustawy dotyczącej Funduszu Dróg Samorządowych. Skutkuje ona m.in. tym, że ceny paliwa wzrosną o ok. 25 groszy na litrze. Pozyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na budowę dróg lokalnych. Zdaniem Polskiego Stronnictwa Ludowego, PiS, wprowadzając nową opłatę, nie wywiązuje się z obietnicy wyborczej o niepodwyższaniu podatków.

Zdaniem działaczy PSL, skutki nowej opłaty odczują nie tylko kierowcy. Może to mieć wpływ również np. na podwyżki cen w sklepach.

- Cena zależy od kosztów, ale nie tylko skupu, ale i produkcji – uważa Ryszard Ciźla, prezes Świętokrzyskiej Izby Rolniczej.

Działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego, na czwartkową konferencję przynieśli kanistry. Gadżety były wybrane nieprzypadkowo.

Teraz projektem ustawy zajmą się komisje infrastruktury i samorządu terytorialnego. Według zapowiedzi inicjatorów, dzięki nowej opłacie, do budżetu wpłynie dodatkowo ok. 2,5 mld zł.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy