Wandale zniszczyli miejsce do grillowania: Wandale podpalili miejsce do grillowania na kieleckim Stadionie. Niestety, nie po raz pierwszy. Teraz nie ma ani stołu, ani ławek. Altan była odnawiana dwa lata temu. Straty są szacowane, a Urząd Miasta chce po raz kolejny przeprowadzić  tam remont. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach z Certyfikatem Akredytacyjnym: Po dwuletniej przerwie Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach znów uzyskał Certyfikat Akredytacyjny. Dokument w czwartek przekazał wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Podczas tego wydarzenia dokonano także uroczystego otwarcia wyremontowanej Klinki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej. Nie żyje Wojciech Płusa. Tak zapamiętają go współpracownicy: Ta przykra informacja pojawiła się w środę wieczorem. Zmarł Wojciech Płusa, szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Skarżysku – Kamiennej. Miał 44 lata. Wypadek na DK nr 78: W czwartek po godz. 13.00 doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze krajowej nr 78 Jędrzejów - Chmielnik, w miejscowości Lipnik. Zderzyły się dwa auta - osobowy oraz dostawczy. II etap rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego: Ponad cztery tysiące miejsc czeka na chętnych. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wolne miejsca są między innymi na pedagogice, filologii angielskiej, historii, geografii, biologii, chemii, turystyce i rekreacji, politologii i studiach skandynawskich w języku angielskim. Nowy Zarząd WFOŚiGW w Kielcach: Ryszard Gliwiński i Mariusz Goraj zostali zaakceptowani  przez Zarząd Województwa na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe miejsca w świętokrzyskich przedszkolach i żłobkach: W regionie powstanie ponad  400 nowych miejsc w przedszkolach i około 150 w żłobkach. Zarząd województwa przekazał na ten cel ponad 10 milionów złotych unijnych dotacji. Trwają inwestycje w mieście: W planie tegorocznego budżetu miasta znalazło się ponad 30 zadań inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 12 milionów złotych. Część z nich właśnie trwa, m.in. budowa ulicy Kościelnej. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Kiedy skorzystać z porady fizjoterapeuty?: W wakacje rodzice ze swoimi pociechami spędzają o wiele więcej czasu niż podczas roku szkolnego, tym samym mogą dokładniej przyjrzeć się rozwojowi dziecka. Fizjoterapeutka Kinga Kasprzyk – Wiktorzak radzi, na co zwrócić uwagę i wyjaśnia, jakie sygnały mogą świadczyć o konieczności rozpoczęcia terapii. Temat budowy spalarni dla zwierząt znów odłożony: Wciąż nie wiadomo gdzie dokładnie i czy w ogóle powstanie w Kielcach spalarnia dla zwierząt. Temat ten miał być poruszany podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, jednak prezydent zaproponował, aby projekt wycofać z porządku obrad i ponownie go przeanalizować przez odpowiednią komisję Rady Miasta.
Menu
reklama
reklama

Uczcili pamięć mistrza fotografii

  • Napisane przez  Jolanta Świtoń
Uczcili pamięć mistrza fotografii

Kilka tygodni temu pożegnaliśmy Pawła Pierścińskiego, wybitnego fotografika, twórcę Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Wiele jego prac przeszło do historii. Od czwartku wystawy zdjęć autorstwa mistrza można oglądać w Muzeum Wsi Kieleckiej.

Stworzył „Kielecka szkołę krajobrazu”. Pozostawił po sobie wiele wybitnych fotografii. Wśród jego dzieł należy wspomnieć o „Krajobrazie ziemi kieleckiej”, czy „Strukturach”. W maju pożegnaliśmy Pawła Pierścińskiego. Mistrz pozostawił jednak po sobie duży dobytek artystyczny. Od czwartku występ jego zdjęć można oglądać w Dworku Laszczyków w Kielcach. 

- Był wspaniałym dokumentalistą, podczas wielu wędrówek po regionie świętokrzyskim w latach 60, 70 i 80 Paweł Pierściński fotografował życie mieszkańców dawnej wsi, będziecie mogli państwo zobaczyć na naszej wystawie np. dawnych kosiarzy, czy tez kobiety opiekujące się dziećmi podczas prac polnych - opowiada Beata Ryń, rzecznik prasowy Muzeum Wsi Kieleckiej

Artysta wielokrotnie był odznaczany za swoje zasługi dla polskiej fotografii

- Na wystawie oprócz fotografii po raz pierwszy dostępne będą trofea, które Paweł Pierściński zdobył podczas swojego twórczego życia - dodaje rzecznik Muzeum Wsi Kieleckiej

W 2014 roku Muzeum Wsi Kieleckiej pozyskało 3000 prac artysty. Niektóre z nich dopiero teraz mają swoją premierę.Wystawę nazwano „Krajobrazem nieobecnym”, gdyż miejsca uwiecznione na fotografiach, zmieniły się nie do poznania, lub zniknęły całkowicie.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy