Wandale zniszczyli miejsce do grillowania: Wandale podpalili miejsce do grillowania na kieleckim Stadionie. Niestety, nie po raz pierwszy. Teraz nie ma ani stołu, ani ławek. Altan była odnawiana dwa lata temu. Straty są szacowane, a Urząd Miasta chce po raz kolejny przeprowadzić  tam remont. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach z Certyfikatem Akredytacyjnym: Po dwuletniej przerwie Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach znów uzyskał Certyfikat Akredytacyjny. Dokument w czwartek przekazał wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Podczas tego wydarzenia dokonano także uroczystego otwarcia wyremontowanej Klinki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej. Nie żyje Wojciech Płusa. Tak zapamiętają go współpracownicy: Ta przykra informacja pojawiła się w środę wieczorem. Zmarł Wojciech Płusa, szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Skarżysku – Kamiennej. Miał 44 lata. Wypadek na DK nr 78: W czwartek po godz. 13.00 doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze krajowej nr 78 Jędrzejów - Chmielnik, w miejscowości Lipnik. Zderzyły się dwa auta - osobowy oraz dostawczy. II etap rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego: Ponad cztery tysiące miejsc czeka na chętnych. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wolne miejsca są między innymi na pedagogice, filologii angielskiej, historii, geografii, biologii, chemii, turystyce i rekreacji, politologii i studiach skandynawskich w języku angielskim. Nowy Zarząd WFOŚiGW w Kielcach: Ryszard Gliwiński i Mariusz Goraj zostali zaakceptowani  przez Zarząd Województwa na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe miejsca w świętokrzyskich przedszkolach i żłobkach: W regionie powstanie ponad  400 nowych miejsc w przedszkolach i około 150 w żłobkach. Zarząd województwa przekazał na ten cel ponad 10 milionów złotych unijnych dotacji. Trwają inwestycje w mieście: W planie tegorocznego budżetu miasta znalazło się ponad 30 zadań inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 12 milionów złotych. Część z nich właśnie trwa, m.in. budowa ulicy Kościelnej. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Kiedy skorzystać z porady fizjoterapeuty?: W wakacje rodzice ze swoimi pociechami spędzają o wiele więcej czasu niż podczas roku szkolnego, tym samym mogą dokładniej przyjrzeć się rozwojowi dziecka. Fizjoterapeutka Kinga Kasprzyk – Wiktorzak radzi, na co zwrócić uwagę i wyjaśnia, jakie sygnały mogą świadczyć o konieczności rozpoczęcia terapii. Temat budowy spalarni dla zwierząt znów odłożony: Wciąż nie wiadomo gdzie dokładnie i czy w ogóle powstanie w Kielcach spalarnia dla zwierząt. Temat ten miał być poruszany podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, jednak prezydent zaproponował, aby projekt wycofać z porządku obrad i ponownie go przeanalizować przez odpowiednią komisję Rady Miasta.
Menu
reklama
reklama

Kontuzje problemem Korony

  • Napisał 
Kontuzje problemem Korony

Po kilku tygodniach przerwy wraca piłkarska Lotto Ekstraklasa. Kielczanie na pierwszą kolejkę muszą poczekać do poniedziałku. Na Kolporter Arenie Żółto-czerwoni podejmować będą Zagłębie Lubin.

We wtorek i środę piłkarze Korony Kielce mieli wolne. Od czwartku na treningach koncentrować będą się już tylko na najbliższym przeciwniku. W przygotowaniach przeszkadzają jednak kontuzje. Trener Lettier zwraca również uwagę, że odpowiednia forma, ze względu na krótszy okres przygotowawczy, powinna przyjść dopiero w kolejnych meczach.

- Jesteśmy wg mnie dobrze przygotowani. Trenowaliśmy dwa razy dziennie. Ten okres przygotowawczy potrwa jednak jeszcze 2-3 tygodnie. Jeszcze więc trochę pracy przed nami zostało - przekonuje trener Gino Lettieri.

Zdążyliśmy się przyzwyczaić, że Korona przed startem Lotto Ekstraklasy znów jest typowana jako kandydat do spadku. Piłkarze przekonują, że po raz kolejny, tzw. eksperci, nie mają racji.

- Nie wyobrażam sobie, że drużyna, która w poprzednim sezonie zajęła 5. miejsce w Lotto Ekstraklasie, teraz miałaby bić się o utrzymanie - przekonuje Jakub Żubrowski.

Wiadomo jednak, że po ostatnich roszadach w składzie, potrzebny będzie czas na zgranie, nie tylko na boisku. Póki co, barierą może być jedynie język.

Piłkarze zachęcają kibiców do tego, żeby w poniedziałek stawili się oni na stadionie w jak największej liczbie. Szczególnie teraz przyda się wsparcie dwunastego zawodnika.

Początek poniedziałkowego spotkania o godzinie 18.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy