Wandale zniszczyli miejsce do grillowania: Wandale podpalili miejsce do grillowania na kieleckim Stadionie. Niestety, nie po raz pierwszy. Teraz nie ma ani stołu, ani ławek. Altan była odnawiana dwa lata temu. Straty są szacowane, a Urząd Miasta chce po raz kolejny przeprowadzić  tam remont. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach z Certyfikatem Akredytacyjnym: Po dwuletniej przerwie Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach znów uzyskał Certyfikat Akredytacyjny. Dokument w czwartek przekazał wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Podczas tego wydarzenia dokonano także uroczystego otwarcia wyremontowanej Klinki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej. Nie żyje Wojciech Płusa. Tak zapamiętają go współpracownicy: Ta przykra informacja pojawiła się w środę wieczorem. Zmarł Wojciech Płusa, szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Skarżysku – Kamiennej. Miał 44 lata. Wypadek na DK nr 78: W czwartek po godz. 13.00 doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze krajowej nr 78 Jędrzejów - Chmielnik, w miejscowości Lipnik. Zderzyły się dwa auta - osobowy oraz dostawczy. II etap rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego: Ponad cztery tysiące miejsc czeka na chętnych. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wolne miejsca są między innymi na pedagogice, filologii angielskiej, historii, geografii, biologii, chemii, turystyce i rekreacji, politologii i studiach skandynawskich w języku angielskim. Nowy Zarząd WFOŚiGW w Kielcach: Ryszard Gliwiński i Mariusz Goraj zostali zaakceptowani  przez Zarząd Województwa na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe miejsca w świętokrzyskich przedszkolach i żłobkach: W regionie powstanie ponad  400 nowych miejsc w przedszkolach i około 150 w żłobkach. Zarząd województwa przekazał na ten cel ponad 10 milionów złotych unijnych dotacji. Trwają inwestycje w mieście: W planie tegorocznego budżetu miasta znalazło się ponad 30 zadań inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 12 milionów złotych. Część z nich właśnie trwa, m.in. budowa ulicy Kościelnej. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Kiedy skorzystać z porady fizjoterapeuty?: W wakacje rodzice ze swoimi pociechami spędzają o wiele więcej czasu niż podczas roku szkolnego, tym samym mogą dokładniej przyjrzeć się rozwojowi dziecka. Fizjoterapeutka Kinga Kasprzyk – Wiktorzak radzi, na co zwrócić uwagę i wyjaśnia, jakie sygnały mogą świadczyć o konieczności rozpoczęcia terapii. Temat budowy spalarni dla zwierząt znów odłożony: Wciąż nie wiadomo gdzie dokładnie i czy w ogóle powstanie w Kielcach spalarnia dla zwierząt. Temat ten miał być poruszany podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, jednak prezydent zaproponował, aby projekt wycofać z porządku obrad i ponownie go przeanalizować przez odpowiednią komisję Rady Miasta.
Menu
reklama
reklama

Wiatraczek się kręci...

  • Napisane przez  Jolanta Świtoń
Wiatraczek się kręci...

Uczestnicy Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej są już w Kielcach. W organizację imprezy właczyła się Politechnika Świętokrzyska. Przy Alei Tysiąclecia stanęło Miasteczko Festiwalowe, a w nim wiele atrakcji dla wszystkich.

Od środy teren wokół Politechniki Świętokrzyskiej to miejsce spotkań mieszkańców z uczestnikami 44. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Tu właśnie można skorzystać z gier i zabaw. Będą pokazy szermierki czy gra w satkówkę.

- Miasteczko festiwalowe zlokalizowane na trawach Politechniki Świętokrzyskiej otwarte jest dla wszystkich, zarówno dla uczestników jak i kielczan czy przejezdnych. Codziennie od 10:00 do 14:00 są tam prowadzone zajęcia dla harcerzy lub inne instytucje, które są naszym partnerem - mówi phm. Maciej Pietrzczyk, rzecznik prasowy festiwalu

W piątek dyżurującą instytucją był Młodzieżowy Dom Kultury, który przeprowadził warsztaty plastyczne.Tematem przewodnim były śmieszne zwierzaki.

- Dzieci mają okazje wypróbować swoich sił w technice papierowej płaskiej, tworzą różne formy inspirowane przyrodą. Mogą we własny sposób stworzyć rybę bądz ptaka i je kolorowo ozdobić. Jest to doskonała forma spróbowania swoich sił w dziedzinie artystycznej - tłumaczy Eliza Głowacka, instruktor w MDK'u.

Program atrakcji odbywających się na terenie Politechniki Świętokrzyskiej jest bogaty. Każdego dnia pojawiają się nowe pomysły na spędzenie wolnego czasu. Na zakończenie 21 lipca odbędzie się tu koncert kapel rockowych.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy