Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce" z bezpłatnymi konsultacjami: Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę zaprasza na dzień otwarty, podczas którego możliwe będą bezpłatne konsultacje ze specjalistami z placówki. Kolejny fałszywy policjant zatrzymany w Kielcach: W środę funkcjonariusze ujęli 26-latka z Warszawy, który podając się za stróża prawa, poinformował 63-latkę, że jej konto jest zagrożone. Polecił kobiecie wypłacić pieniądze, a następnie mu je przekazać. Maraton z Wisłą trwa. W sobotę druga odsłona: O pucharowym pojedynku z Wisłą Kraków już powoli nikt nie pamięta, ale już w sobotę Koronę czeka kolejne starcie z Białą Gwiazdą, tym razem w lidze. Jedno jest pewne, ten mecz będzie jeszcze cięższy niż środowy. Pierwszy tydzień Eurojackpot w Polsce. Wygrane padły też w naszym regionie: Od ubiegłego tygodnia również Polacy mogą spróbować szczęścia w grze Eurojackpot. Nauka poprzez zabawę. Naukobus odwiedził Zagnańsk: Jak działa ludzkie ciało czy skocznia narciarska? Jak powstaje film poklatkowy? Jaki mamy refleks? Tego wszystkiego mogli dowiedzieć się w czwartek i piątek uczniowie z Zagnańska. Gminę odwiedził Naukobus z Centrum Nauki Kopernik. "Decyzja ZTM mnie nie dziwi". Poseł Latosiński o wykluczeniu firmy Michalczewski z przetargu: Powracamy do tematu przetargu ZTM na obsługę komunikacji w Kielcach. „To był zabieg polityczny, który miał zniszczyć MPK” - tak o starcie w przetargu firmy Michalczewski mówi poseł Bogdan Latosiński. W czwartek oferta radomskiego przewoźnika została przez Zarząd Transportu Miejskiego odrzucona. Widowisko dla Seniorów: Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig oraz Miejskie Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej serdecznie zapraszają na Widowisko dla Seniorów, które odbędzie się w piątek, 20 października 2017r. Na scenie wystąpią Andrzej Rybiński oraz Kabaret Weźrzesz.  To będzie weekend seniora z kulturą: 23 i 24 września osoby powyżej 60. roku życia będą mogły odwiedzić instytucje kultury i skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich w ramach ogólnopolskiej kampanii „60+Kultura". Remont remizy w Przygradowie: Remont odbędzie się w ramach dotacji celowej z programu „Odnowa Wsi Świętokrzyskiej na 2017 rok” Modernizacja strażnicy OSP w Przygradowie pochłonie 14 964,22 zł, a wartość dotacji celowej wyniesie 8 000,00 zł. Nie będziemy konkurować z firmami komercyjnymi. Weź udział w ankiecie: To już pewne. W Końskich będzie komunikacja miejska. Konecki magistrat chce także pozyskać środki finansowe. W przygotowaniu jest nowa aplikacja dotycząca pozyskania  pieniędzy unijnych. Gmina chce wybudować  dworzec przesiadkowy i łącznik komunikacyjny
Menu
reklama
reklama

Wiatraczek się kręci...

  • Napisane przez  Jolanta Świtoń
Wiatraczek się kręci...

Uczestnicy Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej są już w Kielcach. W organizację imprezy właczyła się Politechnika Świętokrzyska. Przy Alei Tysiąclecia stanęło Miasteczko Festiwalowe, a w nim wiele atrakcji dla wszystkich.

Od środy teren wokół Politechniki Świętokrzyskiej to miejsce spotkań mieszkańców z uczestnikami 44. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Tu właśnie można skorzystać z gier i zabaw. Będą pokazy szermierki czy gra w satkówkę.

- Miasteczko festiwalowe zlokalizowane na trawach Politechniki Świętokrzyskiej otwarte jest dla wszystkich, zarówno dla uczestników jak i kielczan czy przejezdnych. Codziennie od 10:00 do 14:00 są tam prowadzone zajęcia dla harcerzy lub inne instytucje, które są naszym partnerem - mówi phm. Maciej Pietrzczyk, rzecznik prasowy festiwalu

W piątek dyżurującą instytucją był Młodzieżowy Dom Kultury, który przeprowadził warsztaty plastyczne.Tematem przewodnim były śmieszne zwierzaki.

- Dzieci mają okazje wypróbować swoich sił w technice papierowej płaskiej, tworzą różne formy inspirowane przyrodą. Mogą we własny sposób stworzyć rybę bądz ptaka i je kolorowo ozdobić. Jest to doskonała forma spróbowania swoich sił w dziedzinie artystycznej - tłumaczy Eliza Głowacka, instruktor w MDK'u.

Program atrakcji odbywających się na terenie Politechniki Świętokrzyskiej jest bogaty. Każdego dnia pojawiają się nowe pomysły na spędzenie wolnego czasu. Na zakończenie 21 lipca odbędzie się tu koncert kapel rockowych.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy