Wandale zniszczyli miejsce do grillowania: Wandale podpalili miejsce do grillowania na kieleckim Stadionie. Niestety, nie po raz pierwszy. Teraz nie ma ani stołu, ani ławek. Altan była odnawiana dwa lata temu. Straty są szacowane, a Urząd Miasta chce po raz kolejny przeprowadzić  tam remont. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach z Certyfikatem Akredytacyjnym: Po dwuletniej przerwie Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach znów uzyskał Certyfikat Akredytacyjny. Dokument w czwartek przekazał wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Podczas tego wydarzenia dokonano także uroczystego otwarcia wyremontowanej Klinki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej. Nie żyje Wojciech Płusa. Tak zapamiętają go współpracownicy: Ta przykra informacja pojawiła się w środę wieczorem. Zmarł Wojciech Płusa, szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Skarżysku – Kamiennej. Miał 44 lata. Wypadek na DK nr 78: W czwartek po godz. 13.00 doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze krajowej nr 78 Jędrzejów - Chmielnik, w miejscowości Lipnik. Zderzyły się dwa auta - osobowy oraz dostawczy. II etap rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego: Ponad cztery tysiące miejsc czeka na chętnych. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wolne miejsca są między innymi na pedagogice, filologii angielskiej, historii, geografii, biologii, chemii, turystyce i rekreacji, politologii i studiach skandynawskich w języku angielskim. Nowy Zarząd WFOŚiGW w Kielcach: Ryszard Gliwiński i Mariusz Goraj zostali zaakceptowani  przez Zarząd Województwa na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe miejsca w świętokrzyskich przedszkolach i żłobkach: W regionie powstanie ponad  400 nowych miejsc w przedszkolach i około 150 w żłobkach. Zarząd województwa przekazał na ten cel ponad 10 milionów złotych unijnych dotacji. Trwają inwestycje w mieście: W planie tegorocznego budżetu miasta znalazło się ponad 30 zadań inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 12 milionów złotych. Część z nich właśnie trwa, m.in. budowa ulicy Kościelnej. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Kiedy skorzystać z porady fizjoterapeuty?: W wakacje rodzice ze swoimi pociechami spędzają o wiele więcej czasu niż podczas roku szkolnego, tym samym mogą dokładniej przyjrzeć się rozwojowi dziecka. Fizjoterapeutka Kinga Kasprzyk – Wiktorzak radzi, na co zwrócić uwagę i wyjaśnia, jakie sygnały mogą świadczyć o konieczności rozpoczęcia terapii. Temat budowy spalarni dla zwierząt znów odłożony: Wciąż nie wiadomo gdzie dokładnie i czy w ogóle powstanie w Kielcach spalarnia dla zwierząt. Temat ten miał być poruszany podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, jednak prezydent zaproponował, aby projekt wycofać z porządku obrad i ponownie go przeanalizować przez odpowiednią komisję Rady Miasta.
Menu
reklama
reklama

Wystawa antyaborcyjna przy Kościele Garnizonowym w Kielcach

Wystawa antyaborcyjna przy Kościele Garnizonowym w Kielcach

Wystawę przygotowała Fundacja Pro - prawo do życia. Zdjęcia są drastyczne, ale mówią prawdę o zabijaniu nienarodzonych dzieci – tłumaczy organizator wystawy. Zgodę na  zaprezentowanie zdjęć wydał proboszcz parafii. Kuria tłumaczy, że takie wystawy, choć mogą szokować to są jednym ze sposobów ochrony życia.

Zdjęcia płodów po przeprowadzeniu aborcji, wizerunek Hitlera – to wystawa przygotowana przez Fundację Pro – prawo do życia.  Stanęła przy obu wejściach na teren Kościoła Garnizonowego w Kielcach.

- Ta wystawa ma uświadomić ludziom czym jest aborcja, wiele osób uważa, że to usuniecie ciąży czy komórek, a to trzeba powiedzieć wprost 0 to rozrywanie ciała dziecka na kawałki - mówi Ewa Kabza, Fundacja Pro-prawo do życia.

Zgodę na postawienie wystawy wydał proboszcz Parafii Garnizonowej pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski. Ks. podpułkownik Grzegorz Kamiński nie chciał wystąpić przed kamerą, ale w rozmowie telefonicznej poinformował nas, że zgodził się na wystawę bo popiera działania służące ochronie życia.

- Zakażmy aborcji i nie będziemy musieli pokazywać takich zdjęć - mówi Ewa Kabza.

Zdjęć, które mogą szokować. Fundacja Pro-prawo do życia swoją wystawę prezentowała w wielu miejscach w Polsce, teraz zbiera również podpisy pod projektem nowej ustawy antyaborcyjnej. Jak podkreśla Ewa Kabza – każdy sposób jest dobry, aby uświadomić ludziom nawet tym najmłodszym, że aborcja jest złem.

- Uważam, że trzeba nazywać rzeczy po imieniu, tylko robić to w delikatny sposób (red. Czy uważa Pani, że jest to delikatny sposób przekazywania informacji o aborcji odp. Tak, bo to prawda, nie bójmy się prawdy - mówi Ewa Kabza.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Kurię Diecezjalną w Kielcach. Ksiądz Dariusz Gącik, Wikariusz Generalny tłumaczy, życie zaczyna się w chwili poczęcia i prawo do życia człowieka wymaga ochrony. Wynika to z nauki Kościoła i prawa naturalnego - dodaje.

-  Ta wystawa jest jednym ze sposobów promocji życia i ochrony życia, owszem jest drastyczna, ale aborcja też jest drastyczna. Natomiast jest pytanie, czy ona pokazuje prawdę – tak ona ukazuje prawdę – ks. Dariusz Gącik, Wikariusz Generalny, Kurii Diecezjalnej w Kielcach

O zdanie zapytaliśmy też przechodniów, opinie są podzielone. Fundacja Pro-prawo do życia planuje ustawienie wystawy przy innych kieleckich parafiach, a także w centrum miasta. Terminy i miejsca nie są jeszcze ustalone. Zdjęcia przy Kościele Garnizonowym mają pozostać przez dwa tygodnie.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy