Wandale zniszczyli miejsce do grillowania: Wandale podpalili miejsce do grillowania na kieleckim Stadionie. Niestety, nie po raz pierwszy. Teraz nie ma ani stołu, ani ławek. Altan była odnawiana dwa lata temu. Straty są szacowane, a Urząd Miasta chce po raz kolejny przeprowadzić  tam remont. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach z Certyfikatem Akredytacyjnym: Po dwuletniej przerwie Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach znów uzyskał Certyfikat Akredytacyjny. Dokument w czwartek przekazał wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Podczas tego wydarzenia dokonano także uroczystego otwarcia wyremontowanej Klinki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej. Nie żyje Wojciech Płusa. Tak zapamiętają go współpracownicy: Ta przykra informacja pojawiła się w środę wieczorem. Zmarł Wojciech Płusa, szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Skarżysku – Kamiennej. Miał 44 lata. Wypadek na DK nr 78: W czwartek po godz. 13.00 doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze krajowej nr 78 Jędrzejów - Chmielnik, w miejscowości Lipnik. Zderzyły się dwa auta - osobowy oraz dostawczy. II etap rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego: Ponad cztery tysiące miejsc czeka na chętnych. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wolne miejsca są między innymi na pedagogice, filologii angielskiej, historii, geografii, biologii, chemii, turystyce i rekreacji, politologii i studiach skandynawskich w języku angielskim. Nowy Zarząd WFOŚiGW w Kielcach: Ryszard Gliwiński i Mariusz Goraj zostali zaakceptowani  przez Zarząd Województwa na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe miejsca w świętokrzyskich przedszkolach i żłobkach: W regionie powstanie ponad  400 nowych miejsc w przedszkolach i około 150 w żłobkach. Zarząd województwa przekazał na ten cel ponad 10 milionów złotych unijnych dotacji. Trwają inwestycje w mieście: W planie tegorocznego budżetu miasta znalazło się ponad 30 zadań inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 12 milionów złotych. Część z nich właśnie trwa, m.in. budowa ulicy Kościelnej. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Kiedy skorzystać z porady fizjoterapeuty?: W wakacje rodzice ze swoimi pociechami spędzają o wiele więcej czasu niż podczas roku szkolnego, tym samym mogą dokładniej przyjrzeć się rozwojowi dziecka. Fizjoterapeutka Kinga Kasprzyk – Wiktorzak radzi, na co zwrócić uwagę i wyjaśnia, jakie sygnały mogą świadczyć o konieczności rozpoczęcia terapii. Temat budowy spalarni dla zwierząt znów odłożony: Wciąż nie wiadomo gdzie dokładnie i czy w ogóle powstanie w Kielcach spalarnia dla zwierząt. Temat ten miał być poruszany podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, jednak prezydent zaproponował, aby projekt wycofać z porządku obrad i ponownie go przeanalizować przez odpowiednią komisję Rady Miasta.
Menu
reklama
reklama

Powitalny koncert "Gospodarze Gościom"

Powitalny koncert "Gospodarze Gościom"

Młodzieńcza energia, dużo muzyki i tańca. 450 młodych artystów wystąpiło w niedzielny wieczór na kieleckiej Kadzielni w koncercie Gospodarze Gościom. To było powitanie wszystkich uczestników 44. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Śpiew i muzyka rozbrzmiewają w Kielcach już od kilku dni.

Uczestnicy 44. festiwalu harcerskiego przywitali mieszkańców Kielc. W piątek przemaszerowali ulicami stolicy regionu w barwnym korowodzie. Otrzymali symboliczne klucze do bram miasta i tanecznym krokiem przejęli w nim władzę.

W sobotę scena na kieleckiej Kadzielni należała do nich. 450 młodych artystów wystąpiło w powitalnym koncercie Gospodarze Gościom i zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy.

-  Przede wszystkim dużą energią i otwartością , która prezentują i swoimi najlepszymi prezentacjami, które przygotowali specjalnie dla uczestników festiwalu i całej kieleckiej publiczności – powiedział Arkadiusz Szostak, dyrektor artystyczny festiwalu.

Koncert pod hasłem „Pompeje” rozpoczął zespół „Efekt” z Brynicy ze spektaklem „Sekrety morza”.

- Cała historia polega na tym, że mała rybka zagubiła się i błądzi w morzu, później odnajdujemy się i historia kończy się szczęśliwie i wszyscy są razem – opowiada Małgorzata Zaława z zespołu „Efekt”.

W 44. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej uczestniczy niemal tysiąc osób. Zespół „Balanga” do Kielc przyjeżdża od dwudziestu lat.

- Nasze pokolenie przejęło tę tradycję i jesteśmy po raz drugi w tym składzie. Sam festiwal jest cudowny, sam występ na Kadzielni jest naprawdę cudownym uczuciem – mówi Kinga Gargas z zespołu „Balanga”.

Niedzielny koncert Gospodarze Gościom oglądało kilka tysięcy widzów. Wśród nich Dorota Pantuła-Ferlejko,  kierownik artystyczny zespołu „Koralik mini” z Przemyśla, na festiwalu jest już po raz 16.

- To jest święto harcerskie, tancerzy, tutaj przede wszystkim mogą poznać nie tylko swoją dziedzinę tak jak my taniec, ale też wspólnotę i wychowanie, bo harcerze to jedna grupa – mówi Dorota Pantuła-Ferlejko,  kierownik artystyczny zespołu „Koralik mini” z Przemyśla.

- Tańczymy chodzimy na warsztaty – mówi Agata Osip z zespołu „Koralik Mini” z Przemyśla.

Te odbywają się w 12 miejscach w mieście i mają przygotować młodych artystów do występu w koncercie finałowym 22 lipca. Wtedy na kieleckiej Kadzielni rozdane zostaną Złote, Srebrne i Brązowe Jodły.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy