Wandale zniszczyli miejsce do grillowania: Wandale podpalili miejsce do grillowania na kieleckim Stadionie. Niestety, nie po raz pierwszy. Teraz nie ma ani stołu, ani ławek. Altan była odnawiana dwa lata temu. Straty są szacowane, a Urząd Miasta chce po raz kolejny przeprowadzić  tam remont. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach z Certyfikatem Akredytacyjnym: Po dwuletniej przerwie Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach znów uzyskał Certyfikat Akredytacyjny. Dokument w czwartek przekazał wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Podczas tego wydarzenia dokonano także uroczystego otwarcia wyremontowanej Klinki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Endokrynologicznej. Nie żyje Wojciech Płusa. Tak zapamiętają go współpracownicy: Ta przykra informacja pojawiła się w środę wieczorem. Zmarł Wojciech Płusa, szef powiatowych struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego w Skarżysku – Kamiennej. Miał 44 lata. Wypadek na DK nr 78: W czwartek po godz. 13.00 doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze krajowej nr 78 Jędrzejów - Chmielnik, w miejscowości Lipnik. Zderzyły się dwa auta - osobowy oraz dostawczy. II etap rekrutacji na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego: Ponad cztery tysiące miejsc czeka na chętnych. Na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach wolne miejsca są między innymi na pedagogice, filologii angielskiej, historii, geografii, biologii, chemii, turystyce i rekreacji, politologii i studiach skandynawskich w języku angielskim. Nowy Zarząd WFOŚiGW w Kielcach: Ryszard Gliwiński i Mariusz Goraj zostali zaakceptowani  przez Zarząd Województwa na stanowiska prezesa oraz wiceprezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowe miejsca w świętokrzyskich przedszkolach i żłobkach: W regionie powstanie ponad  400 nowych miejsc w przedszkolach i około 150 w żłobkach. Zarząd województwa przekazał na ten cel ponad 10 milionów złotych unijnych dotacji. Trwają inwestycje w mieście: W planie tegorocznego budżetu miasta znalazło się ponad 30 zadań inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 12 milionów złotych. Część z nich właśnie trwa, m.in. budowa ulicy Kościelnej. Więcej na ten temat w materiale filmowym. Kiedy skorzystać z porady fizjoterapeuty?: W wakacje rodzice ze swoimi pociechami spędzają o wiele więcej czasu niż podczas roku szkolnego, tym samym mogą dokładniej przyjrzeć się rozwojowi dziecka. Fizjoterapeutka Kinga Kasprzyk – Wiktorzak radzi, na co zwrócić uwagę i wyjaśnia, jakie sygnały mogą świadczyć o konieczności rozpoczęcia terapii. Temat budowy spalarni dla zwierząt znów odłożony: Wciąż nie wiadomo gdzie dokładnie i czy w ogóle powstanie w Kielcach spalarnia dla zwierząt. Temat ten miał być poruszany podczas czwartkowej sesji Rady Miasta, jednak prezydent zaproponował, aby projekt wycofać z porządku obrad i ponownie go przeanalizować przez odpowiednią komisję Rady Miasta.
Menu
reklama
reklama

Coraz bliżej remontu w kieleckim teatrze. Konkurs architektoniczny rozstrzygnięty

Coraz bliżej remontu w kieleckim teatrze. Konkurs architektoniczny rozstrzygnięty

Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach niebawem zmieni swój wygląd. W poniedziałek odbyła się konferencja prasowa, podczas której ogłoszono wyniki konkursu na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy, rozbudowy i nadbudowy zabytkowego obiektu. Na razie nie wiadomo jeszcze ile kosztować będą prace remontowe.

 

Kielecki Teatr im. Stefana Żeromskiego to miejsce zabytkowe, które nie wątpliwie potrzebuje remontu. A ten coraz bliżej. W poniedziałek, podczas konferencji prasowej, komisja konkursowa ogłosiła wyniki na opracowanie koncepcji architektonicznych zmian w obiekcie. Wygrał projekt warszawskiej firmy WXCA.

- Pierwszą nagrodę przyznano za najbardziej atrakcyjne architektonicznie i technologicznie rozwiązania. Na szczególne podkreślenie zasługują bardzo dobre rozwiązania funkcjonalne, w tym strefy wejściowej oraz jej powiązania z małą sceną – wyjaśnia Włodzimierz Pedrycz, sędzia konkursowy.

Przygotowania do remontu przyspieszyły dzięki uregulowaniu spraw własnościowych. Dyrektor teatru Michał Kotański docenił pomoc ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

- Myślę, że tutaj jest wzorcowa współpraca, dzięki czemu udało się w szybkim tempie rozwiązać kwestię własności i dojść do tego momentu, gdzie jesteśmy w tej chwili – mówi Michał Kotański, dyrektor Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

Ze zbliżających się prac remontowych zadowolony jest również marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas.

- Ta praca, która zwyciężyła jest bardzo oryginalna, uwalnia dużą część przestrzeni wewnątrz teatru – tłumaczy Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Dyrekcja teatru przewiduje, że prace remontowe powinny ruszyć w przyszłym roku. Wciąż nie wiadomo, gdzie w tym okresie odbywać się będą spektakle. Możliwe miejsca to m.in. Wojewódzki Dom Kultury, Targi Kielce czy Kieleckie Centrum Kultury.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy