Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny.  Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym.
Menu
reklama
reklama

Kolejny dobry mecz Korony. Tym razem jednak bez bramek

Kolejny dobry mecz Korony. Tym razem jednak bez bramek

Mimo dobrej gry piłkarze Korony Kielce wrócili z Gdyni z jednym punktem. W poniedziałek „żółto-czerwoni” bezbramkowo zremisowali z tamtejszą Arką i po 4. kolejkach Lotto Ekstraklasy zajmują 7. miejsce w ligowej tabeli.

W poniedziałek piłkarze Korony Kielce meczem z Arką Gdynia zamykali 4. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Trener Gino Lettieri nie zaskoczył przy wyborze podstawowej jedenastki i skorzystał z tych samych zawodników, którzy od początku zagrali w spotkaniu z Cracovią. Efekt był podobny jak w starciu z „Pasami” - przeciętna pierwsza połowa i bardzo dobre drugie 45 minut. Zabrakło jedynie bramek.

- Pierwsza połowa nie wyglądała najlepiej. Piłka latała w jedną i drugą stronę. Bardziej od piłki nożnej przypominało to siatkówkę – tłumaczy Gino Lettieri, trener Korony Kielce.

Plusem po tym meczu może być dobra gra kieleckiej obrony i łatwość stwarzania sobie sytuacji podbramkowych. Martwi natomiast skuteczność Korony.

- Szkoda, że stwarzamy sobie sporo sytuacji i nie potrafimy ich wykorzystać. Mamy nowych zawodników ofensywnych i wydaje mi się, że to jest tylko kwestia czasu, aż bramki zaczną padać – wyjaśnia defensor Korony, Bartosz Rymaniak.

W czwartek zawodnicy Arki odpadli z europejskich pucharów, tracąc gola w ostanich minutach. W poniedziałkowym meczu z Koroną podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego nie potrafili zagrozić poważnie pod bramką Zlatana Alomerovicia.

- Arka, poza chaotycznymi wrzutami z autu, nie stworzyła sobie sytuacji z gry i możemy mieć pretensje tylko do siebie, że kolejny raz nie wykorzystujemy sytuacji – wyjaśnia Jakub Żubrowski, pomocnik Korony Kielce.

Kolejne spotkanie Korona rozegra w niedzielę na Kolporter Arenie, gdzie zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Początek meczu o godz. 18.00.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy