Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny.  Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym.
Menu
reklama
reklama

Pielgrzymi wkroczyli do Kielc

Pielgrzymi wkroczyli do Kielc

Wyruszyli z Wiślicy, we wtorek dotarli do Kielc. Pielgrzymi z diecezji kieleckiej po raz 36 idą na Jasną Górę. Tegoroczne hasło to:" Idźcie i głoście. Z Maryją niesiemy światu Chrystusa". Pątnicy mają do pokonania prawie 200 kilometrów, 13 sierpnia dotrą do Częstochowy.


    - W tym roku opieramy się na objawieniach mamy praktycznie każdego dnia rozważanie , które obracają się wokół objawień Maryjnych z każdego kontynentu. Do każdego dnia mamy przyporządkowane konkretne objawienie. Wokół tego mamy konkretne rozważania ,modlitwy. Budujemy warstwę duchową - tłumaczy Mateusz Żelazny rzecznik prasowy pielgrzymki.


Przed nimi niemal 200 kilometrów w upale i deszczu. Każdy niesie swoją intencję, o boże błogosławieństwo, o zdrowie dla siebie i swoich najbliższych.
Każdy może liczyć na wsparcie mieszkańców miejscowości przez które wędrują. Dostają nocleg i ciepły posiłek.  


    - Przez 70 % pielgrzymki idziemy w granicach naszej diecezji , dopiero po Koniecpolu mijamy tą granicę. Tutaj zaczyna się problem . Ten ostatni nocleg jest pod namiotami w Mstowie gdzie panują spartańskie warunki. Gdy pogoda pozwoli z kąpieli będziemy mogli skorzystać w Warcie- informuje Mateusz Żelazny rzecznik prasowy pielgrzymki.


 Pielgrzymi podzieleni są na 13 grup, 14 to grupa duchowa. W modlitwie może dołączyć do niej może każdy kto nie jest w stanie iść do Częstochowy.  Każda grupa ma swojego przewodnika który towarzyszy im na szlaku. Na bezpieczeństwem czuwają służby porządkowe


    - Wszyscy spotykamy się i rozmawiamy ze sobą na temat organizacji i bezpieczeństwa podczas pielgrzymki. To nie tylko kierowanie ruchem drogowym ale pilnowanie pielgrzymów  oraz ich osobistych rzeczy podczas nocy. Szkolenia odbywaliśmy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Apelujemy aby kierowcy stosowali się do naszych poleceń - mówi ks. Mariusz Kwaśniewski, szef służb porządkowych


 Na Jasną Górę pątnicy dotrą 13 sierpnia. W środę wyruszą z Kielc, a kolejny postój mają dopiero we Włoszczowie. W 36. pielgrzymce diecezji kieleckiej wędruje ponad tysiąc osób.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy