Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny.  Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym.
Menu
reklama
reklama

„Gwiazdy Letniego Nieba” zaśpiewają na Kadzielni

„Gwiazdy Letniego Nieba” zaśpiewają na Kadzielni

Natalia Kukulska, Kasia Cerekwicka, Łukasz Zagrobelny i Kasia Moś – to tylko kilku artystów, którzy wezmą udział 19 sierpnia w organizowanym na kieleckiej Kadzielni koncercie „Gwiazdy Letniego Nieba”. Bilety na to wydarzenie są bezpłatne, a nabyć je można m.in. w Urzędzie Miasta, kieleckim oddziale TVP czy na ulicy Sienkiewicza.

Pod koniec maja w Kielcach odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski zapowiedział współpracę z miastem Kielce nad stworzeniem nowego festiwalu muzycznego. W środę prezydent Wojciech Lubawski zorganizował spotkanie z mediami, gdzie poinformował, że zapadły już pierwsze ustalenia odnośnie jednego z koncertów.

- Realizujemy dzisiaj pierwszy etap, czyli koncert, który będzie bezpośrednio transmitowany przez telewizję – wyjaśnia Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.

Imprezę poprowadzą: znana kielczanka, aktorka i tancerka - Edyta Herbuś oraz Tomasz Wolny - prezenter Panoramy. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 20.20, a na żywo transmitować je będzie Telewizja Polska.

- Telewizja Polska jest producentem artystycznym tego przedsięwzięcia. To po ich stronie leży zapewnienie atrakcyjnych dla widzów artystów – informuje Karol Gadowski z Wydziału Promocji i Kultury UM Kielce.

Wstęp na koncert jest wolny za okazaniem bezpłatnych biletów. Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 2 wejściówki.

- Wejściówki na koncert są bezpłatne. Niebawem ruszy ich dystrybucja. Nabyć ją będzie można w Urzędzie Miasta, Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim, kieleckim oddziale TVP oraz na rynku i ulicy Sienkiewicza – wylicza Artur Sobolewski, dyr. Wydziału Promocji i Kultury UM Kielce.

Koncert „Gwiazdy Letniego Nieba” jest zapowiedzią przyszłorocznej imprezy o jakiej mówili w maju na Kadzielni Jacek Kurski, Prezes Telewizji Polskiej oraz prezydent miasta Wojciech Lubawski.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy