Świętokrzyskie ostatnim przystankiem objazdu działaczy PO: Platforma Obywatelska szykuje ofensywę na wybory samorządowe. Województwo świętokrzyskie było ostatnim przystankiem podczas objazdu parlamentarzystów partii po Polsce. Propozycje dla młodych od PSL: Ziemia za złotówkę, uszczelnienie programu „Rodzina 500+” oraz skrócenie czasu pracy dla osób wychowujących dzieci. To główne założenia, które Polakom proponuje PSL. W środę w Kielcach przedstawił je prezes Ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz. 50 lat minęło...: W środę w kieleckim ratuszu prezydent Wojciech Lubawski oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta, Władysław Burzawa, wręczyli medale za długoletnie pożycie małżeńskie, parom, które są ze sobą już od 50 lat. 20 listopada startuje NURT: Już wkrótce startuje 23. edycja Festiwalu Form Dokumentalnych NURT. Centrum Laserowe PŚk ma 20 lat: Centrum Laserowych Technologii Metali Politechniki Świętokrzyskiej ma 20 lat. Z tej okazji, w środę, obchodzono specjalny jubileusz, połączony z uroczystą sesją. Marszałek rozdał kolejne dofinansowania: Prawie 1,8 mln zł samorząd województwa świętokrzyskiego przeznaczył na 12 inwestycji, które zrealizowane zostaną na obszarach wiejskich. Dofinansowania trafiły do osób, które chcą założyć swoją firmę lub rozwinąć istniejącą, jak również na budowę publicznych obiektów sportowych. Wysokości dotacji są zróżnicowane. Dotacje trafiły do tych, którzy ubiegali się o pomoc za pośrednictwem lokalnych grup działania, takich jak Perły Czarnej Nidy, Krzemienny Krąg czy Razem na Piaskowcu. Już nie będzie jak było: Wielki najazd Platformy Obywatelskiej na województwo świętokrzyskie miał miejsce we wtorkowe popołudnie. Czołowi działacze PO pojawili się we wszystkich powiatowych miastach regionu. Rozpoznała i ujęła złodzieja: Pracownica jednego ze sklepów na terenie Skarżyska-Kamiennej ujęła złodzieja, a następnie powiadomiła o wszystkim Policję. Dzięki spostrzegawczości kobiety i natychmiastowej reakcji, zatrzymany mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności. Kto będzie woził kielczan po 1 stycznia?: Mijają kolejne miesiące, a nadal nie wiadomo, kto będzie w nowym roku woził kielczan. Po poniedziałkowym wyroku Krajowej Izby Odwoławczej, firma Michalczewski „wraca do gry” w przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Kielcach. Wyróżnienia i nagrody dla pracowników oświaty: Kilkudziesięciu pracowników szkół i przedszkoli odebrało w poniedziałek wyróżnienia i nagrody z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w Miejskim Centrum Kultury.
Menu
reklama
reklama

Propozycje zmian w budżecie obywatelskim Kielc

Propozycje zmian w budżecie obywatelskim Kielc

Platforma Obywatelska proponuje, by w Kielcach o pieniądze w ramach budżetu obywatelskiego  mogły ubiegać się osoby prywatne, stowarzyszenia czy grupy nieformalne. Chodzi o wsparcie inicjatyw, które służą integracji społecznej. Projekt minigrantów mógłby pojawić  się w przyszłorocznym budżecie jako pilotaż.  Proponowana kwota  do rozdania to 60 tysięcy złotych.

Budżet obywatelski to idea, która w Kielcach się sprawdziła. Od pięciu lat mieszkańcy mogą mieć realny wpływ na to co dzieje się w mieście i jak się ono rozwija. Ale to wciąż za mało, brakuje wsparcia dla inicjatyw nieinwestycyjnych  – mówiła w środę Agata Wojda, szefowa klubu radnych PO. Dlatego proponuje projekt minigrantów na inicjatywy lokalne, służące integracji mieszkańców.


- W ramach projektu swoje pomysły mogłyby składać osoby indywidualne, grupy nieformalne, stowarzyszenia i zyskać taki grant do 3 tysięcy złotych w przeliczeniu to 20 ciekawych projektów społecznych, które mogłyby być realizowane - Agata Wojda, szefowa klubu radnych PO.


Projekt minigrantów mógłby uzupełniać budżet obywatelski już w przyszłym roku jako pilotaż.  Proponowana kwota  do rozdania to 60 tysięcy złotych. Budżet obywatelski to sposób na włączenie mieszkańców w zarządzanie miastem - powiedział Paweł Zalewski, komisarz PO w regionie


- Samorządy obywatelskie to są te samorządy w których mieszkańcy maja realny wpływ na podejmowanie konkretnych decyzji ich dotyczących – powiedział Paweł Zalewski, komisarz PO w regionie


Ten projekt ma wspierać zwykłych ludzi, którzy  chcą zrobić coś dobrego na swoim osiedlu. Podkreślali działacze Platformy Obywatelskiej.  


- Takich grup w Kielcach jest bardzo wiele i właśnie ten pomysł wynika z ich potrzeb i jest to kolejny krok w budowaniu jeszcze bardziej otwartego budżetu obywatelskiego – powiedział Michał Braun pełnomocnik komisarza świętokrzyskiej PO.


Agata Wojda dodała, że liczy na poparcie tej propozycji przez prezydenta Wojciecha Lubawskiego, jeśli tak się nie stanie to radni Platformy Obywatelskiej, propozycję projektu minigrantów złożą jako poprawkę do budżetu obywatelskiego na przyszły rok.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy