Korona gra z Piastem. Do zdrowia wracają kontuzjowani piłkarze: W sobotę piłkarze Korony zmierzą się z ostatnią drużyną w tabeli – Piastem Gliwice. Kielczanom w tym sezonie nie udało się jeszcze odnieść zwycięstwa na wyjeździe. W gorszej sytuacji są jednak podopieczni trenera Dariusza Wdowczyka, którzy do tej pory zgromadzili tylko dwa punkty, remisując z Cracovią i Śląskiem Wrocław. Dwa tygodnie na sportowo: Niestety, do końca wakacji pozostało już tylko dwa tygodnie. Jednak, żeby ten czas spędzić udanie, może warto skorzystać z oferty MCSiR w Skarżysku. Bogata oferta placówki zachęca do spędzania czasu na sportowo. Do końca wakacji można również wynająć halę sportową w promocyjnej cenie. Miliony na nowe miejsca w przedszkolach: W regionie powstaną nowe miejsca w przedszkolach, poprawi się także ich wyposażenie, będzie też więcej zajęć . Prawie sześć milionów złotych przekazano na ten cel samorządom i prywatnym placówkom. W piątek podpisano 13 umów na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego, kolejne trzy umowy zostaną podpisane w najbliższym czasie.   W sobotę będą utrudnienia w ruchu okolicach Kadzielni: Miejski Zarząd Dróg w Kielcach informuje, że w związku z koncertem „Gwiazdy Letniego Nieba” w rejonie Amfiteatru zamknięte zostaną ulice: Dzika, Sucha, Dolna, Okrężna, Żwirowa, Osobna i Granitowa. Uwaga na fałszywych kominiarzy: Dwaj mężczyźni podawali się za kominiarzy i okradli mieszkania na osiedlu Szydłówek w Kielcach.  Teraz szuka ich policja i publikuje nagranie z monitoringu. Świętokrzyska policja zakupi 5 nowych radiowozów z wideorejestratorem: Świętokrzyscy policjanci planują duże zakupy. Trwa przetarg na kupno 5 radiowozów z wideorejestratorem, które posłużą funkcjonariuszom ruchu drogowego. Przy wyborze aut mundurowi wezmą pod uwagę cenę, termin dostawy, moc silnika i napęd. Nowe radiowozy na świętokrzyskich drogach pojawią się prawdopodobnie pod koniec roku. Skarżysko – Kamienna „Miasto Na szlaku”: Ponad 4 miliony złotych gmina Skarżysko pozyskała na modernizację budynków użyteczności publicznej. Te inwestycje będą mogły być zrealizowane już w przyszłym roku. Uwaga! Będą utrudnienia podczas Półmaratonu: Już w niedzielę po raz XVII w Skarżysku będzie rozgrywany Półmarator Wtórpol. Ta impreza znana jest w całej Polsce. Niestety mieszkańcy Skarżyska, a szczególnie osiedla Rejów muszą się liczyć z licznymi utrudnieniami  podczas biegu, zwłaszcza w godzinach od 10:00 do 13:00. Dofinansowania w przedszkola: Przedszkole „Sowa” w Stadnickiej Woli i Przedszkole Samorządowe w Zespole Placówek Oświatowych w Pomykowie dostały wysokie dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. Śmieciowy problem osiedli w Skarżysku: Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że śmieci i śmietniki skarżyskie, to jeden z najczęstszych tematów, jaki widzowie poruszają w telefonach i mailach do nas. Żalą się Państwo, że śmietniki są zbyt rzadko opróżniane, co naraża je na podpalenia.
Menu
reklama
reklama

Propozycje zmian w budżecie obywatelskim Kielc

Propozycje zmian w budżecie obywatelskim Kielc

Platforma Obywatelska proponuje, by w Kielcach o pieniądze w ramach budżetu obywatelskiego  mogły ubiegać się osoby prywatne, stowarzyszenia czy grupy nieformalne. Chodzi o wsparcie inicjatyw, które służą integracji społecznej. Projekt minigrantów mógłby pojawić  się w przyszłorocznym budżecie jako pilotaż.  Proponowana kwota  do rozdania to 60 tysięcy złotych.

Budżet obywatelski to idea, która w Kielcach się sprawdziła. Od pięciu lat mieszkańcy mogą mieć realny wpływ na to co dzieje się w mieście i jak się ono rozwija. Ale to wciąż za mało, brakuje wsparcia dla inicjatyw nieinwestycyjnych  – mówiła w środę Agata Wojda, szefowa klubu radnych PO. Dlatego proponuje projekt minigrantów na inicjatywy lokalne, służące integracji mieszkańców.


- W ramach projektu swoje pomysły mogłyby składać osoby indywidualne, grupy nieformalne, stowarzyszenia i zyskać taki grant do 3 tysięcy złotych w przeliczeniu to 20 ciekawych projektów społecznych, które mogłyby być realizowane - Agata Wojda, szefowa klubu radnych PO.


Projekt minigrantów mógłby uzupełniać budżet obywatelski już w przyszłym roku jako pilotaż.  Proponowana kwota  do rozdania to 60 tysięcy złotych. Budżet obywatelski to sposób na włączenie mieszkańców w zarządzanie miastem - powiedział Paweł Zalewski, komisarz PO w regionie


- Samorządy obywatelskie to są te samorządy w których mieszkańcy maja realny wpływ na podejmowanie konkretnych decyzji ich dotyczących – powiedział Paweł Zalewski, komisarz PO w regionie


Ten projekt ma wspierać zwykłych ludzi, którzy  chcą zrobić coś dobrego na swoim osiedlu. Podkreślali działacze Platformy Obywatelskiej.  


- Takich grup w Kielcach jest bardzo wiele i właśnie ten pomysł wynika z ich potrzeb i jest to kolejny krok w budowaniu jeszcze bardziej otwartego budżetu obywatelskiego – powiedział Michał Braun pełnomocnik komisarza świętokrzyskiej PO.


Agata Wojda dodała, że liczy na poparcie tej propozycji przez prezydenta Wojciecha Lubawskiego, jeśli tak się nie stanie to radni Platformy Obywatelskiej, propozycję projektu minigrantów złożą jako poprawkę do budżetu obywatelskiego na przyszły rok.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy