Klasyka rocka w Filharmonii Świętokrzyskiej: 29 października w Sali Koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej będzie można usłyszeć na żywo najsłynniejsze utwory Pink Floyd. W 10-osobowym składzie wystąpi zespół ANOTHER PINK FLOYD, pierwszy polski coverband klasyków rocka. Dworzec tymczasowy na Placu Niepodległości: Już wkrótce rozpocznie się modernizacja dworca PKS w Kielcach. Na czas remontu, tymczasowe perony dla busów i autobusów umiejscowione będą na Placu Niepodległości. Dla kierowców oznacza to spore utrudnienia, ponieważ ograniczona zostanie liczba miejsc parkingowych przy dworcu PKP. Tadeusz Kościuszko w 200. rocznicę śmierci: 16 listopada w kościele parafialnym w Pilczycy odbędzie się uroczystość wmurowania i odsłonięcia pamiątkowej tablicy upamiętniającej 200. Rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki. Jesienne Dni Otwarte Ogrodu Botanicznego w Kielcach: Róże, tysiące krzewów i urokliwe wrzosowiska. Ogród Botaniczny w Kielcach otwarty dla zwiedzających, ale tylko przez dwa dni. Jeszcze w sobotę wszyscy będą mieli okazję ocenić postępy w budowie ogrodu. Wstęp jest bezpłatny. Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazuje lekcji z politykami: Świętokrzyski Kurator Oświaty zakazał prowadzenia lekcji z udziałem polityków. Chodzi o spotkania w ramach programu „wos z posłem" które jak twierdzą organizatorzy powstały z inicjatywy samych uczniów. Kazimierz Mądzik zdecydował że takie lekcje nie są zgodne z przepisami. Jesienna Akademia Off Fashion: Wystawa lalek z kolekcji rodziny Sosenków z Krakowa zainauguruje w piątek Akademię Off Fashion. Ekspozycje można oglądać w Galerii Sztuki Współczesnej Winda w Kieleckim Centrum Kultury. Promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych: Promesy na realizację w sumie 15 zadań, w piątek wręczyła Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Samorządowcy sprzyjający oświacie wyróżnieni: Już po raz trzeci  Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  wręczyło „Laury Michała Anioła" osobom i instytucjom wspierającym pedagogów w rozwoju zawodowym. Nie poddajemy się!: Marzena Okła – Drewnowicz w dalszym ciągu jest oburzona sprawą likwidacji PAKS w Starachowicach. Poseł PO czyni starania, by podobny oddział powstał w skarżyskim Szpitalu Powiatowym. Są na to duże szansę, biorąc pod uwagę fakt, że sprawie sprzyjają władze powiatu. Zapraszamy Państwa do obejrzenia programu Kwadrans Polityczny.  Przeżył potrącenie przez pociąg: O dużym szczęściu może mówić 72-letni mężczyzna, który wczoraj znalazł się pomiędzy kołami przejeżdżającego pociągu. Po wszystkim wstał i poszedł do domu. W miejscu zamieszkania znaleźli go włoszczowscy policjanci i przekazali pod opiekę służbom medycznym.
Menu
reklama
reklama

52. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej

52. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej

W sobotę Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej wejdzie do Kielc. Uczestniczy w nim ponad 300 osób. O godzinie 12.30  uroczystości rozpocznie apel oraz złożenie kwiatów na Cmentarzu Wojskowym, na grobach poległych legionistów i żołnierzy z wojny polsko-bolszewickiej. Następnie Kadrówka przejdzie na Plac Wolności.

Po drodze uczestnicy marszu m.in. złożą meldunek o przybyciu do Kielc przed historyczną figurą Najświętszej Maryi Panny, a także złożą kwiaty przy Pomniku Czwórki Legionowej. O godzinie 14.00  odbędzie się uroczystość zakończenia Marszu na pl. Wolności, w której władze państwowe, wojskowe i samorządowe wręczą odznaki i nagrody marszowe. 52 w historii Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej zakończy  się na placu przed Pałacem Biskupów Krakowskich, gdzie odbędzie się Apel Poległych i rozwiązanie marszu.

Program uroczystości w Kielcach (12 sierpnia):

    godz. 12.30 - apel i złożenie kwiatów na grobach poległych Legionistów i żołnierzy z wojny polsko-bolszewickiej na cmentarzu wojskowym /ul. Ks. Piotra Ściegiennego/.
    godz. 12.45 - 13.15 - przemarsz z cmentarza wojskowego ulicą ks. Piotra Ściegiennego do skrzyżowania z ulicą Mariana Sołtysiaka do ul. Gagarina i następnie do ulicy Krakowskiej. Złożenie meldunku o przybyciu Marszu pod historyczną figurą Najświętszej Maryi Panny.
    godz. 13.25 - przemarsz ul. Krakowską- złożenie kwiatów pod Pomnikiem Czwórki Legionowej, ul. Jana Pawła II (delegacja Marszu odchodzi podczas przemarszu i składa kwiaty przy pomniku AK), Czerwonego Krzyża, Wesołą, Mickiewicza na Plac Wolności.
    godz. 14.00 - 15.00 - uroczystość zakończenia Marszu na pl. Wolności, wręczenie odznak i nagród marszowych z udziałem najwyższych władz państwowych, wojskowych, samorządowych,
    godz. 15.00-15.30 - przemarsz z Placu Wolności ulicą Mickiewicza, Wesołą, Czerwonego Krzyża, Jana Pawła II, Placem Najświętszej Marii Panny na plac przed Pałacem Biskupów Krakowskich /kwatera Józefa Piłsudskiego i jego sztabu w 1914 r./. apel poległych.
    godz. 15.30-16.00 - uroczystość zakończenia Marszu pod Pałacem Biskupów Krakowskich z udziałem władz państwowych, samorządowych i wojskowych, wręczenie nagród marszowych, apel poległych, rozwiązanie Marszu.
    godz. 16.00-16.45 - zwiedzanie Sanktuarium Marszałka Józefa Piłsudskiego na Zamku i Więzienia Kieleckiego przy ulicy Zamkowej.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy