Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Udane pożegnanie kieleckiego UFO

  • Napisał 
Udane pożegnanie kieleckiego UFO

Kielecki dworzec PKS zmieni wkrótce swoje oblicze. Zanim jednak do tego dojdzie, obiekt należało w godny sposób pożegnać. Dwudniową imprezę można, bez wątpienia, uznać za udaną.

Kielecki dworzec PKS to jeden z najbardziej charakterystycznych budynków w stolicy województwa świętokrzyskiego. Według fanów teorii spiskowych, tak naprawdę to statek kosmiczny, który osiadł w sąsiedztwie ulicy Czarnowskiej.

Koncepcja budowy dworca narodziła się w latach 70. Autorami projektu byli Edward Modrzejewski, Jerzy Radkiewicz i Mieczysław Kubala. Docelowo miał on obsługiwać dziennie 24 tys. pasażerów. Budowa rozpoczęła się w 1975 roku, ale trwała aż 9 lat.

W ciągu najbliższych miesięcy ruszyć mają prace remontowe na dworcu. Wkrótce ma tu powstać nowoczesne centrum komunikacyjne. Zanim jednak do tego dojdzie, kieleckie ufo należało pożegnać. W piątek i sobotę zorganizowano więc nietypową imprezę. Pierwszego dnia królowała muzyka – zagrała m.in. Kasia Kowalska.

Dawne dyspozytornie, pokoje ochrony i inne zakamarki dworca PKS można było zwiedzić w sobotę. Zapisy na tę nietypową wycieczkę zakończyły się już chwilę po ich rozpoczęciu. Na dworcowej hali zaś nie brakowało innych atrakcji. Strefa gier retro, torby ze specjalną grafiką czy zdjęcie z UFO na specjalnej ściance – to tylko kilka z nich.

- Przychodzą ludzie w różnym wieku, zarówno młodzi jak i starsi, którzy pamiętają początki - mówiła Agata Wojda, współorganizatorka wydarzenia.

Organizatorzy przygotowali również wystawę poświęconą dziejom dworca, a także prezentację nowego projektu. Odwiedzającym nowa odsłona kieleckiego UFO bardzo się podobała.

Remont dworca PKS ma się zakończyć w ciągu dwóch najbliższych lat.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy