Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

W Kielcach uczczono pamięć ofiar zamachów w Nowym Jorku

W Kielcach uczczono pamięć ofiar zamachów w Nowym Jorku

Delegacje władz państwowych, samorządowych, a także sił zbrojnych, służb mundurowych i organizacji złożyły kwiaty przy pomniku Homo Homini. 16 lat temu w serii ataków m.in. na wieże World Trade Center zginęło blisko 3 000 osób.

 
Manchester, Berlin, Londyn czy Bruksela. Wszędzie tam w zamachach ginęli niewinni ludzie. Niestety na pomniku Homo Homini wciąż przybywa tabliczek z nazwami miejsc ataków terrorystycznych. Kiedy 11 września 2001 roku w wieże World Trade Center uderzyły dwa samoloty - świat wstrzymał oddech.


- Kielce pamiętają


Za tę pamięć dziękował Walter Braunohler  konsul generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Podkreślił, że oba nasze kraje łączy walka z terroryzmem i niestety ta walka trwa.


- Będziemy dalej wspólnie pracować nad ochroną naszych obywateli i naszych wspólnych wartości – powiedział Walter Braunohler  konsul generalny Stanów Zjednoczonych w Krakowie.


Żeby 11 września nigdy się nie powtórzył. Podczas uroczystości w 16 rocznicę ataków terrorystycznych w Stanach Zjednoczonych kieleccy strażacy i policjanci uczcili pamięć kolegów, którzy zginęli pod gruzami bliźniaczych wież w Nowym Jorku. Przy pomniku Homo Homini złożono kwiaty i zapalono znicze.
Delegacje władz państwowych, samorządowych, a także sił zbrojnych, służb mundurowych i organizacji oddały hołd ofiarom.


 - Ci, którzy zginęli zasłużyli na taką pamięć, żeby ta śmierć nie była bezsensowna. Po to żeby chronić nas samych i przyszłe pokolenia przed ta wojna światową, która się dzieje, musimy o tym mówić – powiedział Wojciech Lubawski, prezydent Kielc.


 11 września był prawdziwym szokiem. Uderzenie w Stany Zjednoczone wywołało strach i niepewność. To wydarzenie przepełniło czarę goryczy związaną z terroryzmem na świecie.   Niestety wciąż opłakujemy jego ofiary  – podkreślił senator Krzysztof Słoń.


- To jest tragiczne w historii naszej cywilizacji w historii ludzkości, że jeden naród występuje przeciwko drugiemu prowadząc wojnę terrorystyczną, mam jednak nadzieję, że świat zachodni obroni się – dodał Krzysztof Słoń senator PiS.


W serii ataków z 11 września 2001 roku w Stanach Zjednoczonych zginęło prawie trzy tysiące osób z 90 krajów. Cały świat stanął wtedy do walki z terroryzmem. Pomnik Homo Homini w Kielcach został odsłonięty w 2006 roku,  jest pierwszym w Europie upamiętniającym zamach na World Trade Center.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy