Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Remont schroniska w Dyminach wciąż pod znakiem zapytania

Remont schroniska w Dyminach wciąż pod znakiem zapytania

Na remont schroniska w Dyminach wciąż brakuje pieniędzy. W poniedziałek podczas posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, kieleccy radni dyskutowali o zwiększeniu kwoty potrzebnej na przebudowę placówki.

Do przetargu przystąpiła tylko jedna firma - Sell-Bud Inwest, której oferta przewyższa kwotę zarezerwowaną przez urzędników, o prawie milion sto tysięcy złotych.

Ryszard Muciek – dyrektor Wydziału Usług Komunalnych i Zarządzania Środowieskiem, Urząd Miasta w Kielcach.

- Musieliśmy dołożyć całą sieć kanalizacyjną bo rozwiązanie które zakładaliśmy pierwotnie nie dało się zrealizować. To podrożyło znacznie koszty inwestycji bo będziemy musieli budować około 250 metrów kkanalizacji specjalnie do tego obiektu.

O tym czy miasto dołoży brakujące pieniądze, dowiemy się prawdopodobnie już w czwartek podczas najbliższego posiedzenia rady miasta. Wszystko jednak wskazuje na to że decyzja będzie pozytywna.

Krzysztof Adamczyk - Komisja Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Rady Miasta Kielce
- stan techniczny jest opłakany to nie podlega dyskusji że powinniśmy przekazać środki, tu trzeba naprawdę szybko przystąpić to przetargu do budowy tego schroniska bo warunki są słabe. Jestem tu pierwszy raz, obejrzałem wszystko, jest to słabe więc absolutnie pełne wsparcie co do budowy, dobrze to przeliczmy zróbmy dobry kompleksowy remont.

Schronisko w Dyminach istnieje od 40 lat i do tej pory nie doczekało się kompleksowego remontu. Projekt dla tej inwestycji był gotowy już dwa lata temu, ale na realizację zabrakło pieniędzy.

Robert Moskwa – kierownik schroniska w Dyminach.
- Ja liczyłem dwa lata temu ale naprawdę cieszę się że to jest realizowane bo kielczanie na to od lat czekają , że w końcu ta czarna dziura na mapie Polski zacznie inaczej funkcjonować

Co do funkcjonowania schroniska w Dyminach wiele uwag ma pracownica placówki Wirginia Panas którą dopuszczono do głosu podczas poniedziałkowego posiedzenia komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska.

Wirginia Panas – pracownica schroniska w Dyminach.
Psom była dawana stara karma przeterminowana, przed każdą kontrolą która była zapowiedziana zresztą, karma była segregowana w magazynie wrzucana na samochód iveco i wyworzono po czym po przejściu kontroli karma była przyworzona z powtorem. Przyworzone było zimą śmierdzące mięso śmietany i hermetycznie pakowane mięso gdzie widać było pleśń.

Schronisko systematycznie kontrolują urzędnicy i powiatowy lekarz weterynarii – do tej pory raporty z kontroli nie potwierdziły zarzutów.

Robert Moskwa – kierownik schroniska w Dyminach.
Mamy przeterminowaną karmę, jest odłożona utylizowana nie jest tego dużo jest firma która przyjeżdza zabiera nam karmę jest to odkładane, jest napisane że mają tego nie ruszać, mięso jest na bieżąco wydawane, a jeżeli tego to jest też wyrzucane.

Mimo zapewnień dyrekcji schroniska o prawidłowym funkcjonowaniu placówki i właściwym żywieniu podopiecznych, kieleccy radni zamierzają przyjżeć się sprawie.

Krzysztof Adamczyk - Komisja Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Rady Miasta Kielce

musimy się jako komisja sprawie przypatrzeć, oczekuje że pani złoży pełną dokumentację informacje z którymi się zapoznamy i na podstawie tego sobie jakieś zdanie wyrobimy. Kontrole są regularnie i są w porządku do tego nie możemy mieć zastrzeżeń te sprawę warto poznać są tu pracownicy byli którzy znają tę sprawę od wewnątrz więc taka informacja na pewno nam się przyda i wtedy będziemy mogli wyrobić sobie opinię.

Sprawa ewentualnych nieprawidłowości w zarządzeniu placówką nie będzie miała wpływu na decyzję radnych w sprawie dofinansowania remontu schroniska.

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy