Umowa podpisana. 4 miliony na inwestycje trafiło do DPS w Końskich: Wielomilionowa inwestycja stała się faktem. W poniedziałek w koneckim Domu Pomocy Społecznej podpisano umowę na termomodernizacje budynku, który pochodzi z początki XX wieku. Uciekał, ale i tak trafił do celi: W poniedziałek mundurowi z małogoskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli.  Pościg za 23-latekiem, który prowadził auto bez uprawnień i pod wpływem środków odurzających, zakończył się w przydrożnym rowie. Zagrobelny symfonicznie w Filharmonii: W najbliższy piątek 29 września, Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na nietypowy koncert – Łukasz Zagrobelny Symfonicznie. Jest to element trasy koncertowej wokalisty, z okazji 10-lecia pracy artystycznej. Święto Miodu i Pszczelarzy w Bodzentynie: W niedzielę w Bodzentynie świętowali pszczelarze. Nowy odcinek S7 otwarty: Kierowcy poruszają się już po nowym około 20 kilometrowym, dwujezdniowym, odcinku trasy S7 Jędrzejów – granica województwa świętokrzyskiego i małopolskiego. "Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy" o pośrednictwie pracy: Zapraszamy na pierwszy po wakacyjnej przerwie odcinek programu „Zatrudniamy, wspieramy, pomagamy”. W nim m.in. o nowej usłudze dostępnej w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tłumy na Festiwalu Piosenki o Koronę Kielc: Zenek Martyniuk, Ewelina Lisowska, Cleo, Mesajah i wielu innych znanych artystów wystąpiło w niedzielę na kieleckiej Kadzielni. Odbył się tam Festiwal Piosenki o Koronę Kielc. Vive pokonało THW Kiel: Pierwsze zwycięstwo, w tej edycji Ligi Mistrzów, zanotowali szczypiorniści PGE Vive Kielce. Kielczanie pokonali we własnej hali THW Kiel 32:21. "Na Bodzentyńskiej" sobotnie atrakcje dla mieszkańców: Sobota w ramach projektu „Na Bodzentyńskiej" to propozycja Pracowni Przestrzeni Publicznej Instytutu Dizajnu w Kielcach we współpracy z Urzędem Miasta. Dzień otwarty w poradni "Dobre Miejsce": Prywatna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna „Dobre Miejsce” w sobotę otworzyła swoje drzwi dla ciekawych ofert placówki. Podczas dnia otwartego klienci mogli uzyskać bezpłatne porady.
Menu
reklama
reklama

Kontrowersje wokół nauczania specjalnego

Kontrowersje wokół nauczania specjalnego

Sprawie poświęcono specjalną konferencję prasową Wicewojewody i Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.

Andrzej Bętkowski - Wicewojewoda Świętokrzyski
- Pewien niepokój chcemy rozwiać, dlatego informujemy o tym jakie nowe zmiany w kształceniu dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych będą obowiązywały w tym roku.

Zmiany o których informują urzednicy w całym kraju, mają dotyczyć między innymi tego że dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, będą nauczane w domach tylko wówczas gdy ich stan zdrowia nie pozwoli na naukę w szkole.

Kazimierz Mądzik – Świętokrzyski Kurator Oświaty
- To jest chyba nie do końca dobrze czytane rozporządzenie bo zapis pierwszy mówi o tym że uczeń chory ma nauczanie indywidualne w domu ale dalej jest napisane że tylko zdrowie na to pozwoli i warunki, i w porozumieniu z lekarzem, rodzicem należy dążyć do tego żeby jak największa część zajęć odbywała się w szkole z równieśnikami i żeby to dziecko nie było wykluczone.

Zmiany w kształceniu specjalnym dotyczą także placówek psychologiczno - pedagogicznych, które teraz będą mogły wystawiać zaświadczenie o konieczności nauczania w domu.

Kazimierz Mądzik – Świętokrzyski Kurator Oświaty
- Orzeczenia o konieczności nauczania indywidualnego może wystawiać Publiczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna, nie może tego zrobić prywatna placówka. Tak jest już od kwietnia ale dopiero teraz te orzeczenia są wystawiane.

Subwencja oświatowa czyli pieniądze przydzielane szkole w przypadku ucznia z autyzmem czy niepełnosprawnościami wynosi rocznie ponad 50 tysięcy złotych. Dla dziecka zdrowego jest to kwota nieco ponad 5 tysięcy.

 

 

Powrót na górę
reklama

Pozostałe informacje

Nasze programy